1 TC Electronic PolyTune Clip : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
  > Класични Гитари  
  > Акустични Гитари  
  > Електрично-Акустични Гитари  
  > Електрично-Акустични Бас Гитари  
  > Електрични Гитари  
  > Електрични Бас Гитари  
  > Останати Жичани Инструметни  
  > Засилувачи и Кабинети  
  > Ефекти и Педали  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
  >> Жици  
  >> Штимери  
  >> Аксесоари  
  >> Лампи  
  >> Софтвер  
  > Контролери  
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  TC Electronic
 
  TC Electronic PolyTune Clip Приказ на сите производи од TC Electronic  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Гитари и Бас Гитари / Дополнителна Опрема и Аксесоари / Штимери
 
 

Polyphonic Clip-on Tuner with Adaptive LED Display, Custom Clip, and Multiple Tuning Modes

EXTRA ПОНУДА!
НОВА ЦЕНА : 2.500,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 3.300,oo ден

ЦЕНА: 2.500 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

Next-gen Polyphonic Tuning in a Clip
TC Electronic seriously upped the ante for clip-on tuners when they engineered an updated version of their PolyTune technology into a headstock tuner to create the PolyTune Clip. Many of us here at Sweetwater have searched for the perfect tuner — one that combines the power of a rackmount or pedal-style unit with the convenience of a clip-on — and the PolyTune Clip is among the best we've found. It delivers the speed of polyphonic tuning, and greater monophonic accuracy than any PolyTune model that's come before it. Whether you're camping in the middle of nowhere, or just want to pull one more pedal out of your signal chain, the TC Electronic PolyTune Clip definitely deserves your attention.

MonoPoly Make Fine Tuning Easy
Chromatic modes offer breathtaking accuracy
When you really want to hone in on an individual string, the PolyTune Clip's MonoPoly function makes it simple. There's no need to fumble around with your PolyTune Clip — MonoPoly automatically detects if you're playing one string or strumming, and it switches modes for you. Choose from a traditional chromatic mode or a very cool stroboscopic mode for single-string tuning. The chromatic mode features a magnetic needle, which slows down as you get closer to pitch, and +/- 0.5-cent accuracy. And if you need even greater accuracy, the +/- 0.02-cent sensitivity of the PolyTune Clip's redesigned strobe mode should satisfy your needs. It can even handle the low B string of your 5-string bass!

MonoPoly automatically switches between modes
Choose from a chromatic tuner or a stroboscopic tuner
Chromatic mode adds familiar feel to single-note tuning
Magnetic needle slows down as you get closer to pitch
Stroboscopic mode offers incredible +/- 0.02 cent accuracy

Strum, Tune, Rock
Experience the next generation of Polyphonic tuning
TC Electronic's obsession with building the ultimate polyphonic tuner into a clip-on model is abundantly clear in the PolyTune Clip, a product of two years of extensive research and engineering. Everything involved with the PolyTune Clip was custom built or improved upon, down to the custom resin enclosure and redesigned electronics that run on about 4% of the power of the original. At the same time, the PolyTune Clip's readout is the same totally intuitive LED matrix that lets you move quickly from string to string. With just a couple of strums and a few tuning machine twists, you'll be 99% of the way there.

Polyphonic Tuning at a Glance:
Tune all of your strings at once, quickly and accurately
Unique display lets you see the tuning for each string
Supports drop D and many other alternative tunings
Save and recall default tuning and a reference pitch
Polyphonic tuning is accurate to within +/- 1 cent

Brilliant LED Display
This display tunes itself for any kind of venue
Despite its scaled-down format, TC Electronic managed to pack 105 ultra-bright LEDs into the PolyTune Clip's display — only two fewer than the PolyTune Mini! That means you get the same flexible display as you'd get from one of the PolyTune 2 pedals with zero compromises. What's more, the PolyTune Clip's adaptive display can sense its orientation, so the display is always facing the right way, no matter where you clip it. Whether you're right or left handed, or if you prefer your clip on the front or back of your headstock, your PolyTune Clip will always be easy to read and ready to use.

Big, bright display makes tuning easy
105 ultra-bright LEDs provide easy visibility anywhere
TC Electronic's brightest PolyTune model to date
Perfect for full sunlight and dark stages alike


Display automatically adapts to stay right-side up

 
  Дополнителни Информации:  
 

Tech Specs
Type Polyphonic
Format Clip-on
Display Type LED
Reference Pitch A
Tuning Range A0 to C8
Power Supply Included Battery included
Batteries 1 x CR2032
Height 1.1"
Depth 2.36"
Width 0.98"
Weight 0.07 lbs.

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари / Дополнителна Опрема и Аксесоари / Штимери

Kатегорија: РАСПРОДАЖБА / НАМАЛЕНИЕ

Kатегорија: РАСПРОДАЖБА / HOT DEAL

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Ernie Ball Strings   
.
  ERNIE BALL 09-042 SUPER SLINKY Nickel Wound Electric Guitar Strings  
  ERNIE BALL 09-042 SUPER SLINKY Nickel Wound Electric Guitar Strings  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Ernie Ball Strings  
.
  ERNIE BALL 011-048 CUSTOM POWER SLINKY Electric Guitar Strings  
  ERNIE BALL 011-048 CUSTOM POWER SLINKY Electric Guitar Strings  
  ПовеќеПовеќе  
.
  DAddario  
.
  DAddario JS74 Mandolin Strings  
  ERNIE BALL 010-46 RPS REGULAR Slinky Nickel Wound Electric Guitar Strings  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Ernie Ball Strings  
.
  ERNIE BALL 010-46 RPS REGULAR Slinky Nickel Wound Electric Guitar Strings  
  ERNIE BALL 010-46 RPS REGULAR Slinky Nickel Wound Electric Guitar Strings  
  ПовеќеПовеќе  
.
  T.C. Electronic  
.
  TC Electronic Polytune Mini 2  
  TC Electronic Polytune Mini 2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  DR  
.
  DR Lo-Riders  
  DR Lo-Riders  
  ПовеќеПовеќе  
.
  DR  
.
  DR Fat Beam - Marcus Miller Signature Series  
  DR Fat Beam - Marcus Miller Signature Series  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Athletic  
.
  Athletic GIT-6U  
  Athletic GIT-6U  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Штимери :  
Bespeco
BOSS
Gewa
Korg
T.C. Electronic
Tanglewood
Tascam
Yamaha
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Гитари и Бас Гитари / Дополнителна Опрема и Аксесоари / Штимери
 
  ПРОИЗВОД  
  TC Electronic
 
  TC Electronic PolyTune Clip  
 

Polyphonic Clip-on Tuner with Adaptive LED Display, Custom Clip, and Multiple Tuning Modes

EXTRA ПОНУДА!
НОВА ЦЕНА : 2.500,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 3.300,oo ден

ЦЕНА: 2.500 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

Next-gen Polyphonic Tuning in a Clip
TC Electronic seriously upped the ante for clip-on tuners when they engineered an updated version of their PolyTune technology into a headstock tuner to create the PolyTune Clip. Many of us here at Sweetwater have searched for the perfect tuner — one that combines the power of a rackmount or pedal-style unit with the convenience of a clip-on — and the PolyTune Clip is among the best we've found. It delivers the speed of polyphonic tuning, and greater monophonic accuracy than any PolyTune model that's come before it. Whether you're camping in the middle of nowhere, or just want to pull one more pedal out of your signal chain, the TC Electronic PolyTune Clip definitely deserves your attention.

MonoPoly Make Fine Tuning Easy
Chromatic modes offer breathtaking accuracy
When you really want to hone in on an individual string, the PolyTune Clip's MonoPoly function makes it simple. There's no need to fumble around with your PolyTune Clip — MonoPoly automatically detects if you're playing one string or strumming, and it switches modes for you. Choose from a traditional chromatic mode or a very cool stroboscopic mode for single-string tuning. The chromatic mode features a magnetic needle, which slows down as you get closer to pitch, and +/- 0.5-cent accuracy. And if you need even greater accuracy, the +/- 0.02-cent sensitivity of the PolyTune Clip's redesigned strobe mode should satisfy your needs. It can even handle the low B string of your 5-string bass!

MonoPoly automatically switches between modes
Choose from a chromatic tuner or a stroboscopic tuner
Chromatic mode adds familiar feel to single-note tuning
Magnetic needle slows down as you get closer to pitch
Stroboscopic mode offers incredible +/- 0.02 cent accuracy

Strum, Tune, Rock
Experience the next generation of Polyphonic tuning
TC Electronic's obsession with building the ultimate polyphonic tuner into a clip-on model is abundantly clear in the PolyTune Clip, a product of two years of extensive research and engineering. Everything involved with the PolyTune Clip was custom built or improved upon, down to the custom resin enclosure and redesigned electronics that run on about 4% of the power of the original. At the same time, the PolyTune Clip's readout is the same totally intuitive LED matrix that lets you move quickly from string to string. With just a couple of strums and a few tuning machine twists, you'll be 99% of the way there.

Polyphonic Tuning at a Glance:
Tune all of your strings at once, quickly and accurately
Unique display lets you see the tuning for each string
Supports drop D and many other alternative tunings
Save and recall default tuning and a reference pitch
Polyphonic tuning is accurate to within +/- 1 cent

Brilliant LED Display
This display tunes itself for any kind of venue
Despite its scaled-down format, TC Electronic managed to pack 105 ultra-bright LEDs into the PolyTune Clip's display — only two fewer than the PolyTune Mini! That means you get the same flexible display as you'd get from one of the PolyTune 2 pedals with zero compromises. What's more, the PolyTune Clip's adaptive display can sense its orientation, so the display is always facing the right way, no matter where you clip it. Whether you're right or left handed, or if you prefer your clip on the front or back of your headstock, your PolyTune Clip will always be easy to read and ready to use.

Big, bright display makes tuning easy
105 ultra-bright LEDs provide easy visibility anywhere
TC Electronic's brightest PolyTune model to date
Perfect for full sunlight and dark stages alike


Display automatically adapts to stay right-side up

 
  Дополнителни Информации:  
 

Tech Specs
Type Polyphonic
Format Clip-on
Display Type LED
Reference Pitch A
Tuning Range A0 to C8
Power Supply Included Battery included
Batteries 1 x CR2032
Height 1.1"
Depth 2.36"
Width 0.98"
Weight 0.07 lbs.

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари / Дополнителна Опрема и Аксесоари / Штимери

Kатегорија: РАСПРОДАЖБА / НАМАЛЕНИЕ

Kатегорија: РАСПРОДАЖБА / HOT DEAL

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Pirastro   
.
  PIRASTRO Pirazzi Master Classics  
  PIRASTRO Pirazzi Master Classics  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Peavey  
.
  Peavey Acoustic Phosphor Bronze Mississippi  
  Peavey Acoustic Phosphor Bronze Mississippi  
  ПовеќеПовеќе  
.
  GHS  
.
  GHS GB Boomer  
  TC Electronic PolyTune 2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  T.C. Electronic  
.
  TC Electronic PolyTune 2  
  TC Electronic PolyTune 2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  BOSS  
.
  Boss TU-12EX Chromatic Tuner  
  Boss TU-12EX Chromatic Tuner  
  ПовеќеПовеќе  
.
  DAddario  
.
  DAdarrioJ97 Greek Bouzouki  
  DAdarrioJ97 Greek Bouzouki  
  ПовеќеПовеќе  
.
  American Audio  
.
  American Audio Microphone Stand Small  
  American Audio Microphone Stand Small  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Tascam  
.
  Tascam TC-8  
  Tascam TC-8  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.