1 Bugera V22 Infinium : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
  > Класични Гитари  
  > Акустични Гитари  
  > Електрично-Акустични Гитари  
  > Електрично-Акустични Бас Гитари  
  > Електрични Гитари  
  > Електрични Бас Гитари  
  > Останати Жичани Инструметни  
  > Засилувачи и Кабинети  
  >> Гитарски Засилувачи - КОМБО  
  >> Гитарски Бас Засилувачи - КОМБО  
  >> Гитарски Засилувачи - ГЛАВИ  
  >> Гитарски КАБИНЕТИ  
  >> Гитарски Бас Засилувачи - ГАЛВИ  
  >> Гитарски Бас КАБИНЕТИ  
  >> Засилувачи за Акустични Инструменти  
  > Ефекти и Педали  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
  > Контролери  
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  Bugera
 
  Bugera V22 Infinium Приказ на сите производи од Bugera  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Гитари и Бас Гитари / Засилувачи и Кабинети / Гитарски Засилувачи - КОМБО
 
 

22-watt 2-channel All-tube 1x12" Guitar Combo Amplifier with Reverb, EQ, Normal and Bright Inputs, Selectable Triode or Pentode Operation, and Tube Life Multiplier Technology

ЦЕНА: 28.500 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

Give This All-tube Powerhouse a Test Drive!
If you want a guitar combo amplifier that exudes vintage sound and style, the Bugera V22 Infinium is worth a test drive. Loaded with three 12AX7 preamp tubes and a pair of EL84 power tubes, this handbuilt, boutique-style powerhouse is ready to bring its 22 watts of phenomenal all-tube tone onstage or to the studio. Complete with two independent channels, selectable reverb, and a great-sounding British-engineered Turbosound speaker, the V22 Infinium delivers the tone and flexibility you demand. On top of that, Sweetwater guitarists dig Bugera's Tube Life Multiplier technology, which ensures that the V22 Infinium guitar combo amplifier gives you reliability and consistent tone over the lifespan of your tubes.

Bugera V22 Infinium Guitar Combo Amplifier at a Glance:
Classic all-tube design provides sweet harmonics and warm distortion
Infinium Tube Life Multiplier technology keeps your tubes healthy
Modern features provide you with a wide tonal palette
Classic all-tube design provides sweet harmonics and warm distortion
Inside the Bugera V22 Infinium guitar combo amplifier you'll find three 12AX7 preamp tubes, as well as two EL84 power tubes, giving you classic all-tube tone. The hand-selected 12AX7s provide you with everything from smooth harmonics to aggressive crunch, while the EL84s really drive the V22 Infinium when pushed to the max. With the V22 Infinium, you can conjure up anything from crisp chiming to classic crunch to metallic screaming.

Infinium Tube Life Multiplier technology keeps your tubes healthy
It's a well-known fact that tubes wear out. Luckily, the Bugera V22 Infinium guitar combo amplifier's Infinium Tube Life Multiplier technology can greatly extend the lifespan of your tubes, saving you money and ensuring the integrity of your tone. This technology actually monitors the performance of each of the amplifier's output tubes and maintains them at their ideal operating point for an evenly distributed load. Also, an LED next to each tube lets you know when they're about to die, so you can anticipate issues before they cause problems.

Modern features provide you with a wide tonal palette
The Bugera V22 Infinium guitar combo amplifer is definitely not a one-trick pony. Featuring a 2-channel preamp, you have access to both clean and high-gain tones. You also get a classic-style 3-band EQ (bass, mid, and treble) with a presence control, allowing for plenty of sound-tweaking. Finally, normal and bright inputs let you match the V22 Infinium to your electric guitar's tonal characteristics in order to optimize your tone.

Bugera V22 Infinium Guitar Combo Amplifier Features:
12AX7 preamp tubes and EL84 power tubes provide sweet harmonics and warm distortion
British-engineered Turbosound speaker delivers phenomenal sonic quality
Infinium Tube Life Multiplier technology extends the lifespan of your tubes
Classic-style 3-band EQ and presence control allow for plenty of sound-tweaking
Normal and bright inputs help you optimize your tone
Integrated high-definition reverb with dedicated reverb control
Mode switch to select between triode or pentode operation
The Bugera V22 Infinium guitar combo amplifier gives you loads of vintage all-tube tone!

 
  Дополнителни Информации:  
 

Tech Specs
Type Tube
Number of Channels 2
Total Power 22W
Speaker Size 1 x 12"
Reverb Yes
EQ 3-band
Preamp Tubes 3 x 12AX7
Power Tubes 2 x EL84
Inputs 2 x 1/4"
Outputs 2 x Speaker
Footswitch I/O Yes
Effects Loop Yes

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари / Засилувачи и Кабинети / Гитарски Засилувачи - КОМБО

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Blackstar   
.
  BLACKSTAR ID CORE STEREO 10 V2  
  BLACKSTAR ID CORE STEREO 10 V2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Bugera  
.
  Bugera 212V BK  
  Bugera 212V BK  
  ПовеќеПовеќе  
.
  T.C. Electronic  
.
  TC Electronic BC210  
  Bugera BN115TS Bass Cabinet  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Bugera  
.
  Bugera BN115TS Bass Cabinet  
  Bugera BN115TS Bass Cabinet  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Orange  
.
  Orange Micro Terror MT20  
  Orange Micro Terror MT20  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Orange  
.
  Orange Crush 20RT  
  Orange Crush 20RT  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Peavey  
.
  PEAVEY 6505 PIRANHA 20W MICRO HEAD  
  PEAVEY 6505 PIRANHA 20W MICRO HEAD  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Peavey  
.
  Peavey TT Backstage II  
  Peavey TT Backstage II  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Гитарски Засилувачи - КОМБО :  
Athletic
Behringer
Blackstar
Bugera
Crate
ENGL
Headrush
LINE6
Mooer
Orange
Peavey
Roland
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Гитари и Бас Гитари / Засилувачи и Кабинети / Гитарски Засилувачи - КОМБО
 
  ПРОИЗВОД  
  Bugera
 
  Bugera V22 Infinium  
 

22-watt 2-channel All-tube 1x12" Guitar Combo Amplifier with Reverb, EQ, Normal and Bright Inputs, Selectable Triode or Pentode Operation, and Tube Life Multiplier Technology

ЦЕНА: 28.500 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

Give This All-tube Powerhouse a Test Drive!
If you want a guitar combo amplifier that exudes vintage sound and style, the Bugera V22 Infinium is worth a test drive. Loaded with three 12AX7 preamp tubes and a pair of EL84 power tubes, this handbuilt, boutique-style powerhouse is ready to bring its 22 watts of phenomenal all-tube tone onstage or to the studio. Complete with two independent channels, selectable reverb, and a great-sounding British-engineered Turbosound speaker, the V22 Infinium delivers the tone and flexibility you demand. On top of that, Sweetwater guitarists dig Bugera's Tube Life Multiplier technology, which ensures that the V22 Infinium guitar combo amplifier gives you reliability and consistent tone over the lifespan of your tubes.

Bugera V22 Infinium Guitar Combo Amplifier at a Glance:
Classic all-tube design provides sweet harmonics and warm distortion
Infinium Tube Life Multiplier technology keeps your tubes healthy
Modern features provide you with a wide tonal palette
Classic all-tube design provides sweet harmonics and warm distortion
Inside the Bugera V22 Infinium guitar combo amplifier you'll find three 12AX7 preamp tubes, as well as two EL84 power tubes, giving you classic all-tube tone. The hand-selected 12AX7s provide you with everything from smooth harmonics to aggressive crunch, while the EL84s really drive the V22 Infinium when pushed to the max. With the V22 Infinium, you can conjure up anything from crisp chiming to classic crunch to metallic screaming.

Infinium Tube Life Multiplier technology keeps your tubes healthy
It's a well-known fact that tubes wear out. Luckily, the Bugera V22 Infinium guitar combo amplifier's Infinium Tube Life Multiplier technology can greatly extend the lifespan of your tubes, saving you money and ensuring the integrity of your tone. This technology actually monitors the performance of each of the amplifier's output tubes and maintains them at their ideal operating point for an evenly distributed load. Also, an LED next to each tube lets you know when they're about to die, so you can anticipate issues before they cause problems.

Modern features provide you with a wide tonal palette
The Bugera V22 Infinium guitar combo amplifer is definitely not a one-trick pony. Featuring a 2-channel preamp, you have access to both clean and high-gain tones. You also get a classic-style 3-band EQ (bass, mid, and treble) with a presence control, allowing for plenty of sound-tweaking. Finally, normal and bright inputs let you match the V22 Infinium to your electric guitar's tonal characteristics in order to optimize your tone.

Bugera V22 Infinium Guitar Combo Amplifier Features:
12AX7 preamp tubes and EL84 power tubes provide sweet harmonics and warm distortion
British-engineered Turbosound speaker delivers phenomenal sonic quality
Infinium Tube Life Multiplier technology extends the lifespan of your tubes
Classic-style 3-band EQ and presence control allow for plenty of sound-tweaking
Normal and bright inputs help you optimize your tone
Integrated high-definition reverb with dedicated reverb control
Mode switch to select between triode or pentode operation
The Bugera V22 Infinium guitar combo amplifier gives you loads of vintage all-tube tone!

 
  Дополнителни Информации:  
 

Tech Specs
Type Tube
Number of Channels 2
Total Power 22W
Speaker Size 1 x 12"
Reverb Yes
EQ 3-band
Preamp Tubes 3 x 12AX7
Power Tubes 2 x EL84
Inputs 2 x 1/4"
Outputs 2 x Speaker
Footswitch I/O Yes
Effects Loop Yes

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари / Засилувачи и Кабинети / Гитарски Засилувачи - КОМБО

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Roland   
.
  Roland AC-60 Acoustic Guitar Amp  
  Roland AC-60 Acoustic Guitar Amp  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Peavey  
.
  Peavey Classic 30 Tube Combo - NEW MODEL  
  Peavey Classic 30 Tube Combo - NEW MODEL  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Blackstar  
.
  Blackstar HT-5R Combo Guitar Amp  
  LINE 6 SPIDER V 30  
  ПовеќеПовеќе  
.
  LINE6  
.
  LINE 6 SPIDER V 30  
  LINE 6 SPIDER V 30  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Blackstar  
.
  BLACKSTAR FLY 3 BLUETOOTH  
  BLACKSTAR FLY 3 BLUETOOTH  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Orange  
.
  Orange OR15H  
  Orange OR15H  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Orange  
.
  ORANGE AMPS PPC108  
  ORANGE AMPS PPC108  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Blackstar  
.
  BLACKSTAR SERIES ONE 10TH ANNIVERSARY TUBE COMBO  
  BLACKSTAR SERIES ONE 10TH ANNIVERSARY TUBE COMBO  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.