1 Behringer Truth B1031A PAIR : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
  > Микрофони  
  > Софтвер  
  > Звучни и DSP Карти  
  > Контролери  
  > Дигитални ХД Снимачи  
  > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard)  
  > Конвертори  
  > Миксети  
  > Монитори  
  >> Активни Монитори  
  >> Пасивни Монитори  
  >> Студиски Засилувачи  
  >> Монитор Контролери  
  > Студиски Слушалки  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  Behringer
 
  Behringer Truth B1031A PAIR Приказ на сите производи од Behringer  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Studio & Recording / Монитори / Активни Монитори
 
 

2-way 150W Bi-amplified Studio Monitor with 8" Kevlar Woofer, 1" Silk Dome Tweeter, and Room Compensation EQ (each)

ЦЕНА: 29.000 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

Solid Monitors for Budget-minded Studios
The Behringer Truth B1031A powered studio monitors are a budget-friendly way to get into a powerful set of studio monitors. You can easily optimize these monitors for your room, thanks to the B1031A's room compensation switches for controlling bass and high-frequency response. And with 150 watts of peak power for the 8" kevlar woofer and the 1" silk dome tweeter you'll be able to hear your mixes loud and clear. For a low cost monitoring solution that you can count on, get the Behringer Truth B1031A powered monitors.

Behringer Truth B1031A Powered Monitor at a Glance:
Wide sweet spot
Wide frequency range
Built-in overload protection
Wide Sweet Spot:
The B1031A features Behringer's silk dome tweeter for a large mixing sweet spot. High frequencies are reproduced naturally without sounding harsh. A wider sweet spot enhances your mixing consistency, and the minimal vertical dispersion helps prevent unwanted reflections in your room.

Wide Frequency Range:
The B1031A's 8" woofer and 1" tweeter are bi-amped with 150 watts of peak power for clean sound across a wide frequency range. You also get consistent performance at any volume level, with any type of audio. These monitors are ideal for home and project studios that need quality monitoring at a low cost.

Built-in Overload Protection:
The B1031A utilizes a built-in limiter circuit to protect your speakers. Quick bursts of signal and loud peaks are tamed without damaging your drivers. The limiter protects both the LF and HF drivers, so you're protected regardless of the frequency of the offending signal spike.

Behringer Truth B1031A Powered Monitor Features:
High-powered monitors at a great price
Wide sweet spot makes it easy to create consistent mixes
Custom designed silk dome tweeters provide a wide frequency range, suitable for any type of audio work
Built-in overload protection protects your investment
Custom kevlar LF driver designed by Behringer
Behringer's Truth B1031A powered monitors are a great value!

 
  Дополнителни Информации:  
 

Tech Specs
Powered Yes
Power Configuration Bi-amped
LF Driver Size 8"
LF Driver Type Cone
LF Driver Material Kevlar
HF Driver Size 1"
HF Driver Type Dome
HF Driver Material Silk
LF Driver Power Amp 100W
HF Driver Power Amp 50W
Total Power 150W
Frequency Range 35Hz-20kHz
Crossover Frequency 2.5kHz
Maximum Peak SPL 113 dB
Enclosure Type Ported
Input Types 1 x XLR, 1 x TRS, 1 x RCA

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Studio & Recording / Монитори / Активни Монитори

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Dynaudio Acoustics   
.
  Dynaudio M3XE  
  Dynaudio M3XE  
  ПовеќеПовеќе  
.
  SM Pro Audio  
.
  SM Pro Audio Nano Patch Plus  
  SM Pro Audio Nano Patch Plus  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Event Electronics  
.
  Event 20/30  
  Dynaudio BM6A Classic  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Dynaudio Acoustics  
.
  Dynaudio BM6A Classic  
  Dynaudio BM6A Classic  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Roland  
.
  Roland CM-30 Cube Monitor  
  Roland CM-30 Cube Monitor  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Avant Electronics  
.
  Avantone MixCubes Active  
  Avantone MixCubes Active  
  ПовеќеПовеќе  
.
  FLUID AUDIO  
.
  FLUID AUDIO F5 PAIR  
  FLUID AUDIO F5 PAIR  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Mackie  
.
  Mackie MR5 mkII  
  Mackie MR5 mkII  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Активни Монитори :  
Adam
Akai
Alesis
Avant Electronics
Behringer
Blue Sky
Clavia
Dynaudio Acoustics
Event Electronics
FLUID AUDIO
KRK
Kurzweil
KV2 Audio
LINE6
M-Audio
Mackie
Neumann
Numark
PreSonus
Roland
Tannoy
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Studio & Recording / Монитори / Активни Монитори
 
  ПРОИЗВОД  
  Behringer
 
  Behringer Truth B1031A PAIR  
 

2-way 150W Bi-amplified Studio Monitor with 8" Kevlar Woofer, 1" Silk Dome Tweeter, and Room Compensation EQ (each)

ЦЕНА: 29.000 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

Solid Monitors for Budget-minded Studios
The Behringer Truth B1031A powered studio monitors are a budget-friendly way to get into a powerful set of studio monitors. You can easily optimize these monitors for your room, thanks to the B1031A's room compensation switches for controlling bass and high-frequency response. And with 150 watts of peak power for the 8" kevlar woofer and the 1" silk dome tweeter you'll be able to hear your mixes loud and clear. For a low cost monitoring solution that you can count on, get the Behringer Truth B1031A powered monitors.

Behringer Truth B1031A Powered Monitor at a Glance:
Wide sweet spot
Wide frequency range
Built-in overload protection
Wide Sweet Spot:
The B1031A features Behringer's silk dome tweeter for a large mixing sweet spot. High frequencies are reproduced naturally without sounding harsh. A wider sweet spot enhances your mixing consistency, and the minimal vertical dispersion helps prevent unwanted reflections in your room.

Wide Frequency Range:
The B1031A's 8" woofer and 1" tweeter are bi-amped with 150 watts of peak power for clean sound across a wide frequency range. You also get consistent performance at any volume level, with any type of audio. These monitors are ideal for home and project studios that need quality monitoring at a low cost.

Built-in Overload Protection:
The B1031A utilizes a built-in limiter circuit to protect your speakers. Quick bursts of signal and loud peaks are tamed without damaging your drivers. The limiter protects both the LF and HF drivers, so you're protected regardless of the frequency of the offending signal spike.

Behringer Truth B1031A Powered Monitor Features:
High-powered monitors at a great price
Wide sweet spot makes it easy to create consistent mixes
Custom designed silk dome tweeters provide a wide frequency range, suitable for any type of audio work
Built-in overload protection protects your investment
Custom kevlar LF driver designed by Behringer
Behringer's Truth B1031A powered monitors are a great value!

 
  Дополнителни Информации:  
 

Tech Specs
Powered Yes
Power Configuration Bi-amped
LF Driver Size 8"
LF Driver Type Cone
LF Driver Material Kevlar
HF Driver Size 1"
HF Driver Type Dome
HF Driver Material Silk
LF Driver Power Amp 100W
HF Driver Power Amp 50W
Total Power 150W
Frequency Range 35Hz-20kHz
Crossover Frequency 2.5kHz
Maximum Peak SPL 113 dB
Enclosure Type Ported
Input Types 1 x XLR, 1 x TRS, 1 x RCA

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Studio & Recording / Монитори / Активни Монитори

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  T.C. Electronic   
.
  TC Electronic Level Pilot  
  TC Electronic Level Pilot  
  ПовеќеПовеќе  
.
  PreSonus  
.
  PreSonus Eris E5 Pair  
  PreSonus Eris E5 Pair  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kurzweil  
.
  Kurzweil KS40A  
  Blue Sky SUB12  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Blue Sky  
.
  Blue Sky SUB12  
  Blue Sky SUB12  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Adam  
.
  Adam A5X  
  Adam A5X  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Adam  
.
  Adam A5X  
  Adam A5X  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Blue Sky  
.
  Blue Sky ProDesk MKIII 2.1  
  Blue Sky ProDesk MKIII 2.1  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Blue Sky  
.
  Blue Sky Sky System One  
  Blue Sky Sky System One  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.