1 PreSonus StudioLive RM32AI : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
Озвучување
  > Миксети  
  >> "Rack" и Мали Миксети (<16Канали)  
  >> Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали)  
  >> "Power" Миксети  
  >> Инсталациски Миксети  
  > Засилувачи  
  > Звучни Кутии  
  > Процесори  
  > Микрофони  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
  > Разгласни Пакети  
  > Мониторинг : In-Ear & Звучници  
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  PreSonus
 
  PreSonus StudioLive RM32AI Приказ на сите производи од PreSonus  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Озвучување / Миксети / Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали)
 
 

32-channel Touch-software Controlled Rack Mount Digital Mixer with Active Integration DSP, 52 x 34 FireWire 800 Audio Interface, 32 XMAX Microphone Preamps, Onboard Digital Effects, QMix, Onboard LAN/Wi-Fi, Expansion Capability and Recording Software

ЦЕНА: 121.000 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

PreSonus StudioLive RM32 AI
Based on the StudioLive AI-series engine and controlled with powerful, battle-ready UC-Surface touch software for Mac, Windows, and iOS, the StudioLive RM32AI rack-mount digital mixer is scalable and compact.

It provides 32 inputs with recallable XMAX Class A preamps, 16 line outs, and 3 main outs (left, right, and mono/center); 32 internal channels and 25 buses; a 52x34 FireWire 800 recording interface; 96 kHz operation; and extensive signal processing.

Designed for live-sound mixing and studio recording, the RM32AI's Active Integration technology includes direct Wi-Fi and Ethernet networking and tightly integrated Capture recording software with true Virtual Soundcheck mode and Studio One Artist DAW for Mac and Windows, and a Nimbit account for online music promotion and distribution.

Want to know more about the StudioLive RM32 AI? Check out this video:


Features:
- Fully recallable mixer
- 32 locking XLR inputs with recallable XMAX Class A mic preamps and +48V phantom power
- 16 XLR line outputs on the front, mirrored on rear-panel DB25 jack
- 3 XLR main outputs (left, right, mono) with analog trim pots
- 32 LED meter grid
- 32 internal channels
- 25 mix buses: 16 aux mix buses, 3 main mix buses (left, right, mono), 4 internal FX buses (2 reverb, 2 delay), Stereo solo bus
- Fat Channel signal processing on all input channels and all buses, with 4-band parametric EQ, compressor, gate, limiter, and more
- 52 x 34 direct digital FireWire recording interface
- UC-Surface battle-ready, live mixing and control software -- designed specifically for live sound mixing with multiplatform support for Mac, Windows, and iPad
- Windows 8 multi-touch-compatible for large touchscreen mixing
- Contextual-based navigation for quick, intuitive access to all mixing functions
- Compatible with free QMix-AI personal monitoring control app for iPhone/iPod touch
- Complete solution: Includes Capture live-recording software and Studio One Artist DAW for Mac and Windows, and Nimbit account for online music promotion and distribution.
- USB jack and included Wi-Fi LAN adapter provides wireless control
- 2 FireWire S800 ports, 1 Ethernet control port, and S/PDIF digital output
- Ships with SL-AVB-MIX expansion card installed -- connect your StudioLive Rackmount mixer to a console StudioLive to send and receive audio over a single Cat5e cable -- and remote-control your Rackmount mixer
- Card slot can also accommodate future expansion, Thunderbolt, Dante, and AVB cards
- Up to 96 kHz operation
- Front-panel Mute All button temporarily mutes all inputs and outputs
- Stereo tape input (RCA jacks)
- Headphone output with volume knob and selectable source
- +48V Meters button to display phantom power assignment on the meter grid
- 1x1 MIDI interface
- 4U rackmount
- Extensive library of tutorials and downloads 
  Дополнителни Информации:  
 

Weight, Dimensions, and Manufacturer Part Numbers
Base Item
Shipping Weight: 25 lbs
Shipping Dimensions: 22 x 15 x 13 in
Manufacturer Part Number (MPN): SLRM32 AI
Warehouse Resealed
Shipping Weight: 24 lbs
Shipping Dimensions: 22 x 15 x 13 in
Manufacturer Part Number (MPN): SLRM32 AI

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Озвучување / Миксети / Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали)

Kатегорија: Studio & Recording / Звучни и DSP Карти / USB

Kатегорија: Studio & Recording / Звучни и DSP Карти / Firewire

Kатегорија: Studio & Recording / Миксети / Аналогни Миксети

Kатегорија: Studio & Recording / Конвертори

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Behringer   
.
  Behringer Xenyx Q1202USB  
  Behringer Xenyx Q1202USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer X32 Core Rack  
  Behringer X32 Core Rack  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Allen&Heath  
.
  Allen&Heath ZED 14  
  Allen&Heath dLive  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Allen&Heath  
.
  Allen&Heath dLive  
  Allen&Heath dLive  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Allen&Heath  
.
  Allen&Heath MIXWIZARD WZ4 14:4:2  
  Allen&Heath MIXWIZARD WZ4 14:4:2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Allen&Heath  
.
  Allen&Heath ZED 24  
  Allen&Heath ZED 24  
  ПовеќеПовеќе  
.
  PreSonus  
.
  Presonus StudioLive 16.4.2  
  Presonus StudioLive 16.4.2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer XENYX QX2442USB  
  Behringer XENYX QX2442USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали) :  
Allen&Heath
Behringer
Digico
Midas
Peavey
PreSonus
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Озвучување / Миксети / Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали)
 
  ПРОИЗВОД  
  PreSonus
 
  PreSonus StudioLive RM32AI  
 

32-channel Touch-software Controlled Rack Mount Digital Mixer with Active Integration DSP, 52 x 34 FireWire 800 Audio Interface, 32 XMAX Microphone Preamps, Onboard Digital Effects, QMix, Onboard LAN/Wi-Fi, Expansion Capability and Recording Software

ЦЕНА: 121.000 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

PreSonus StudioLive RM32 AI
Based on the StudioLive AI-series engine and controlled with powerful, battle-ready UC-Surface touch software for Mac, Windows, and iOS, the StudioLive RM32AI rack-mount digital mixer is scalable and compact.

It provides 32 inputs with recallable XMAX Class A preamps, 16 line outs, and 3 main outs (left, right, and mono/center); 32 internal channels and 25 buses; a 52x34 FireWire 800 recording interface; 96 kHz operation; and extensive signal processing.

Designed for live-sound mixing and studio recording, the RM32AI's Active Integration technology includes direct Wi-Fi and Ethernet networking and tightly integrated Capture recording software with true Virtual Soundcheck mode and Studio One Artist DAW for Mac and Windows, and a Nimbit account for online music promotion and distribution.

Want to know more about the StudioLive RM32 AI? Check out this video:


Features:
- Fully recallable mixer
- 32 locking XLR inputs with recallable XMAX Class A mic preamps and +48V phantom power
- 16 XLR line outputs on the front, mirrored on rear-panel DB25 jack
- 3 XLR main outputs (left, right, mono) with analog trim pots
- 32 LED meter grid
- 32 internal channels
- 25 mix buses: 16 aux mix buses, 3 main mix buses (left, right, mono), 4 internal FX buses (2 reverb, 2 delay), Stereo solo bus
- Fat Channel signal processing on all input channels and all buses, with 4-band parametric EQ, compressor, gate, limiter, and more
- 52 x 34 direct digital FireWire recording interface
- UC-Surface battle-ready, live mixing and control software -- designed specifically for live sound mixing with multiplatform support for Mac, Windows, and iPad
- Windows 8 multi-touch-compatible for large touchscreen mixing
- Contextual-based navigation for quick, intuitive access to all mixing functions
- Compatible with free QMix-AI personal monitoring control app for iPhone/iPod touch
- Complete solution: Includes Capture live-recording software and Studio One Artist DAW for Mac and Windows, and Nimbit account for online music promotion and distribution.
- USB jack and included Wi-Fi LAN adapter provides wireless control
- 2 FireWire S800 ports, 1 Ethernet control port, and S/PDIF digital output
- Ships with SL-AVB-MIX expansion card installed -- connect your StudioLive Rackmount mixer to a console StudioLive to send and receive audio over a single Cat5e cable -- and remote-control your Rackmount mixer
- Card slot can also accommodate future expansion, Thunderbolt, Dante, and AVB cards
- Up to 96 kHz operation
- Front-panel Mute All button temporarily mutes all inputs and outputs
- Stereo tape input (RCA jacks)
- Headphone output with volume knob and selectable source
- +48V Meters button to display phantom power assignment on the meter grid
- 1x1 MIDI interface
- 4U rackmount
- Extensive library of tutorials and downloads 
  Дополнителни Информации:  
 

Weight, Dimensions, and Manufacturer Part Numbers
Base Item
Shipping Weight: 25 lbs
Shipping Dimensions: 22 x 15 x 13 in
Manufacturer Part Number (MPN): SLRM32 AI
Warehouse Resealed
Shipping Weight: 24 lbs
Shipping Dimensions: 22 x 15 x 13 in
Manufacturer Part Number (MPN): SLRM32 AI

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Озвучување / Миксети / Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали)

Kатегорија: Studio & Recording / Звучни и DSP Карти / USB

Kатегорија: Studio & Recording / Звучни и DSP Карти / Firewire

Kатегорија: Studio & Recording / Миксети / Аналогни Миксети

Kатегорија: Studio & Recording / Конвертори

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Behringer   
.
  BEHRINGER X-AIR XR18  
  BEHRINGER X-AIR XR18  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Allen&Heath  
.
  Allen&Heath ZED 420  
  Allen&Heath ZED 420  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer EUROPORT EPA150  
  Behringer XENYX QX2442USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer XENYX QX2442USB  
  Behringer XENYX QX2442USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  BEHRINGER X Air XR16  
  BEHRINGER X Air XR16  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Allen&Heath  
.
  Allen&Heath GLD-80  
  Allen&Heath GLD-80  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Midas  
.
  Midas M32  
  Midas M32  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Alesis  
.
  ALESIS MULTIMIX 8 USB FX  
  ALESIS MULTIMIX 8 USB FX  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.