1 Behringer UMC404HD U-PHORIA : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
  > НАМАЛЕНИЕ  
  > HOT DEAL  
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  Behringer
 
  Behringer UMC404HD U-PHORIA Приказ на сите производи од Behringer  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија РАСПРОДАЖБА / НАМАЛЕНИЕ
 
 

USB Interface for the Self-recording Musician

ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 8200,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 9100,oo ден

ЦЕНА: 9.100 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

Behringer UMC404HD U-Phoria USB Audio Interface with MIDAS Microphone Preamplifiers

If you're building a home studio, the Behringer U-PHORIA UMC404 USB 2.0 audio interface is worth a look. With 4 inputs and 4 outputs, the U-PHORIA UMC404 is an excellent choice if you're a self-recording musician with a minimum of outboard gear. Add four Midas-designed mic pres and high-resolution 24-bit/96kHz converters to the mix, and you've got yourself a complete studio-in-a-box - right on your desktop! Got questions? Sweetwater Sales Engineers receive ongoing product training on nearly everything we sell. Give us a call, we'll point you in the right direction!

Behringer U-PHORIA UMC404 USB 2.0 Audio Interface at a Glance:
Midas-designed mic preamps deliver high-quality audio reproduction
Direct monitoring for zero-latency cue mixes
Midas-designed mic preamps deliver high-quality audio reproduction
Incorporating Midas-designed mic pres, the U-PHORIA UMC404 allows you to record vocals or acoustic instruments directly into your DAW with surprising clarity. The U-PHORIA UMC404 includes +48-volt phantom power for your condenser microphones and sufficient gain for your dynamic mics. On top of that, high-resolution 24-bit/96kHz converters ensure that what goes into your U-PHORIA UMC404 is captured with accuracy.

Direct monitoring for zero-latency cue mixes
It's no secret that when artists can hear their performance with no delay or lag, they perform better. The U-PHORIA UMC404's zero-latency direct monitoring ensures that technology will never get in the way of a great performance. Additionally, the U-PHORIA UMC404 features a headphone output with level control and monitor A/B source select for DJ-style cueing.

Behringer U-PHORIA UMC404 USB 2.0 Audio Interface Features:
Midas-designed mic preamps deliver high-quality audio reproduction
24-Bit/96kHz resolution for professional audio quality
Direct monitoring for zero-latency cue mixes
Headphone output with level control and monitor A/B source select for DJ-style cueing
High-quality components and rugged construction ensure long life
The Behringer U-PHORIA UMC404 is a great desktop audio interface!

 
  Дополнителни Информации:  
 

Connectivity: USB 2.0
I/O: 4 x 4
A/D: 24-bit/192kHz
Analog Inputs: 4 x XLR/TRS Combo, 4 x 1/4" (Inserts)
Analog Outputs: 6 x 1/4", 2 x XLR, 2 x stereo RCA, 1 x 1/4" (Headphones)
Preamps: 4
Phantom power: Yes
MIDI I/O: Yes

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Studio & Recording / Звучни и DSP Карти / USB

Kатегорија: РАСПРОДАЖБА / НАМАЛЕНИЕ

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Ernie Ball Strings   
.
  ERNIE BALL EXPRESSION SERIES OVERDRIVE PEDAL  
  ERNIE BALL EXPRESSION SERIES OVERDRIVE PEDAL  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Numark  
.
  Numark HF Wireless  
  Numark HF Wireless  
  ПовеќеПовеќе  
.
  ZOOM  
.
  ZOOM H6 Handy Recorder  
  BUGERA G5 INFINIUM  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Bugera  
.
  BUGERA G5 INFINIUM  
  BUGERA G5 INFINIUM  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Akai  
.
  Akai XR20  
  Akai XR20  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Blackstar  
.
  BLACKSTAR FLY 3 BLACK MINI AMP  
  BLACKSTAR FLY 3 BLACK MINI AMP  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Tannoy  
.
  Tannoy Reveal 502  
  Tannoy Reveal 502  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Peavey  
.
  Peavey Classic 30 Tube Combo - NEW MODEL  
  Peavey Classic 30 Tube Combo - NEW MODEL  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата НАМАЛЕНИЕ :  
Akai
Alesis
Allen&Heath
American DJ
Arturia
Audient
Behringer
BeyerDynamic
Blackstar
BOSS
Bugera
DigiTech
Electro-Harmonix
Focusrite
Ketron
Korg
Kurzweil
Larsen
M-Audio
MARANTZ Professional
Native Instruments
Neutrik
Novation
Numark
Orange
Peavey
Primacoustic
RODE
Shure
T.C. Electronic
Tannoy
TC Helicon
Thomastik Infeld
TOKAI
Universal Audio
Warm Audio
Washburn
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија РАСПРОДАЖБА / НАМАЛЕНИЕ
 
  ПРОИЗВОД  
  Behringer
 
  Behringer UMC404HD U-PHORIA  
 

USB Interface for the Self-recording Musician

ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 8200,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 9100,oo ден

ЦЕНА: 9.100 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

Behringer UMC404HD U-Phoria USB Audio Interface with MIDAS Microphone Preamplifiers

If you're building a home studio, the Behringer U-PHORIA UMC404 USB 2.0 audio interface is worth a look. With 4 inputs and 4 outputs, the U-PHORIA UMC404 is an excellent choice if you're a self-recording musician with a minimum of outboard gear. Add four Midas-designed mic pres and high-resolution 24-bit/96kHz converters to the mix, and you've got yourself a complete studio-in-a-box - right on your desktop! Got questions? Sweetwater Sales Engineers receive ongoing product training on nearly everything we sell. Give us a call, we'll point you in the right direction!

Behringer U-PHORIA UMC404 USB 2.0 Audio Interface at a Glance:
Midas-designed mic preamps deliver high-quality audio reproduction
Direct monitoring for zero-latency cue mixes
Midas-designed mic preamps deliver high-quality audio reproduction
Incorporating Midas-designed mic pres, the U-PHORIA UMC404 allows you to record vocals or acoustic instruments directly into your DAW with surprising clarity. The U-PHORIA UMC404 includes +48-volt phantom power for your condenser microphones and sufficient gain for your dynamic mics. On top of that, high-resolution 24-bit/96kHz converters ensure that what goes into your U-PHORIA UMC404 is captured with accuracy.

Direct monitoring for zero-latency cue mixes
It's no secret that when artists can hear their performance with no delay or lag, they perform better. The U-PHORIA UMC404's zero-latency direct monitoring ensures that technology will never get in the way of a great performance. Additionally, the U-PHORIA UMC404 features a headphone output with level control and monitor A/B source select for DJ-style cueing.

Behringer U-PHORIA UMC404 USB 2.0 Audio Interface Features:
Midas-designed mic preamps deliver high-quality audio reproduction
24-Bit/96kHz resolution for professional audio quality
Direct monitoring for zero-latency cue mixes
Headphone output with level control and monitor A/B source select for DJ-style cueing
High-quality components and rugged construction ensure long life
The Behringer U-PHORIA UMC404 is a great desktop audio interface!

 
  Дополнителни Информации:  
 

Connectivity: USB 2.0
I/O: 4 x 4
A/D: 24-bit/192kHz
Analog Inputs: 4 x XLR/TRS Combo, 4 x 1/4" (Inserts)
Analog Outputs: 6 x 1/4", 2 x XLR, 2 x stereo RCA, 1 x 1/4" (Headphones)
Preamps: 4
Phantom power: Yes
MIDI I/O: Yes

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Studio & Recording / Звучни и DSP Карти / USB

Kатегорија: РАСПРОДАЖБА / НАМАЛЕНИЕ

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  RODE   
.
  RODE PinMic  
  RODE PinMic  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Universal Audio  
.
  Universal Audio Apollo Twin Duo USB  
  Universal Audio Apollo Twin Duo USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Lexicon  
.
  Lexicon MX200  
  Bugera BN115TS Bass Cabinet  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Bugera  
.
  Bugera BN115TS Bass Cabinet  
  Bugera BN115TS Bass Cabinet  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer Xenyx QX1002USB  
  Behringer Xenyx QX1002USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Novation  
.
  Novation IMPULSE 61  
  Novation IMPULSE 61  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Blackstar  
.
  Blackstar HT-5R Combo Guitar Amp  
  Blackstar HT-5R Combo Guitar Amp  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Tascam  
.
  Tascam TC-1S  
  Tascam TC-1S  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.