1 Zoom H5 Handy Recorder : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
  > Миксети  
  > Микрофони  
  > Монитори  
  > Слушалки  
  > Уреди за Репродукција и Снимање  
  >> Грамофони  
  >> ЦД/ДВД Плеери-Снимачи  
  >> Хард Диск Снимачи  
  >> Останато  
  >> Касетни Плеери-Снимачи  
  >> МиниДиск Плеери-Снимачи  
  > Процесори  
  > Теренска Опрема  
  > Студиски Светла  
  > Софтвер и Дополнителна Опрема  
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  ZOOM
 
  Zoom H5 Handy Recorder Приказ на сите производи од ZOOM  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Радио, ТВ и "Бродкаст" / Уреди за Репродукција и Снимање / Хард Диск Снимачи
 
 

ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 16900,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 19900,oo денThe H5 Handy from Zoom is a compact, portable handheld digital recorder that is capable of four-track recording and features an interchangeable, modular microphone system.

ЦЕНА: 19.900 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

The recorder ships with an XY microphone capsule and is compatible with the existing line of H6 modules including the optional shotgun mic and XLR/TRS input modules.

The included XY stereo mic module provides two matched unidirectional condenser microphones set at a 90 degree angle, and features a built-in shockmount system and a maximum SPL of 140dB. Additionally, the recorder is equipped with two inputs for external sources, allowing you to record simultaneously with the included stereo XY mic for a total of four input channels. Each input is controllable by its own analog gain knob, and also has a -20dB pad.

The recorder also has an LCD screen and a side-mounted toggle control for navigating through the menu options. It gives you fast access to transport functions, offering physical control buttons right underneath the screen, and conveniently stores its recorded audio to external SD cards.

In addition to the detachable X/Y capsule, the recorder also ships with a foam windscreen, a 2GB SD card, two AA batteries, a USB cable, WaveLab LE (download), Cubase LE (download), and a hard plastic case.

Features:
Includes detachable X/Y capsule (XYH-5) with extended signal capacity and shockmounted microphones for reduced handling noise
Compatible with Zoom H6 input capsules and optional capsules including the SGH-6 shotgun mic capsule and the EXH-6 dual XLR/TRS combo input capsule
Four-track simultaneous recording
Large backlit LCD display
Records directly to SD and SDHC cards up to 32GB
Up to 24-bit/96kHz audio in BWF-compliant WAV or a variety of MP3 formats
Two mic/line inputs with XLR/TRS combo connectors, each with selectable phantom power and -20dB pad
Analog-style gain controls for each input
Protective "roll-bar" type covers prevent accidental movement of gain controls
Plug-in power (2.5 volts)
Built-in effects, including low-cut filtering, compression and limiting
Chromatic tuner and metronome
Auto-record, Pre-record and Backup-record functions mean that you'll never miss that perfect take
MS decoding
Multitrack to stereo internal mixdown
Normalize, Divide and Trim editing
Voice memo and up to 99 marks per recording
A/B loop playback
Variable playback speed and variable pitch without affecting playback speed
Multichannel and stereo USB audio interface for PC/Mac/iPad with loop back function
Mountable to DSLR or camcorder with optional HS-01 Hot Shoe Mount adapter
Uses two standard AA alkaline or NiMH rechargeable batteries
Over 15 hours of operation with alkaline batteries

 
  Дополнителни Информации:  
 

General
Recording Media SD card: 16MB to 2GB
SDHC card: 4GB to 32GB
Display Backlit LCD (128 x 64 pixels)
Power Requirements AA size (LR6) battery x 2
AC adapter (AD-17 (DC5V/1A/USB-type, optional)
USB bus power
I/O
Inputs L/R [XYH-5 X/Y mic]:
Mic Type: Unidirectional
Sensitivity: -45 dB, 1 kHz at 1 Pa
Input Gain: -∞ to 52 dB
Max Sound Pressure Input: 140 dB SPL

Mic/Line In:
Connector: 1/8" stereo mini jack
Input Gain: -∞ to 52 dB
Input Impedance: 2 kΩ or more
Plug-In Power: 2.5V supported
Backup Recording: -12 dB lower than set L/R input gain

Inputs 1/2:
Connectors: XLR / TRS combo jacks (XLR: Pin 2 hot / TRS: Tip hot)
Input Gain (PAD OFF): -∞ to 55.0 dB
Input Gain (PAD ON): -∞ to 35.0 dB
Input Impedance: 1.8 kΩ or more
Max Input Level: +22 dBu (PAD ON)
Phantom Power: +12V /+24V /+48V
Equivalent Input Noise (EIN): -120 dBu or less
Outputs Line Out:
Connector: 1/8" stereo mini jack
Rated Output Level: -10 dBm
Output Load Impedance: 10 kΩ or more

Phone Out:
Connector: 1/8" stereo mini jack
Output Level: 20 W + 20 W into 32 Ω load

Built-in speaker:
400 mw 8 Ω mono
USB Mass Storage Class Operation:
Class: USB 2.0 high speed


Audio Interface Operation:

Multitrack Mode:
Class: USB 2.0 high speed
Sampling Frequency: 44.1/48 kHz
Bit Rate: 16-/24-bit
Inputs / Outputs: 4 / 2

Stereo Mode:
Class: USB 2.0 full speed
Sampling Frequency: 44.1/48 kHz
Bit Rate: 16-bit
Inputs / Outputs: 2 / 2
USB Bus Powered Operation: Yes
iPad Operation: Supported in stereo mode only
Recording
Recording Formats Stereo Mode:
WAV (BWF-compliant)
Sampling Frequency: 44.1/48/96 kHz
Bit Rate: 16-/24-bit (Stereo)
Maximum Simultaneous Recording Tracks: 2
MP3
Sampling Frequency: 44.1 kHz
Bit Rate: 48/56/64/80/96/112/32/160/192/224/256/320 kbps

Multi-Track Mode:
WAV (BWF-compliant)
Sampling Frequency: 44.1/48 kHz
Bit Rate: 16-/24-bit (mono/stereo)
Maximum Simultaneous Recording Tracks: 6 (L/R + INPUT 1/2 + L/R backup)

Physical Specifications
Dimensions H5: 2.3 x 5.3 x 1.7" (66.8 x 135.2 x 42.1 mm)
XYH-5 X/Y mic:2.6 x 2.4 x 1.6" (65.5 x 62.2 x 41 mm)
Weight H5: 6.2 oz (176.0 g)
XYH-5 X/Y mic: 3.3 oz (94.0 g)
Packaging Info
Package Weight 1.85 lb
Box Dimensions (LxWxH) 9.1 x 6.6 x 3.5"

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" / Уреди за Репродукција и Снимање / Хард Диск Снимачи

Kатегорија: Studio & Recording / Дигитални ХД Снимачи

 
 
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Хард Диск Снимачи :  
D&R
Fairlight
Tascam
ZOOM
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Радио, ТВ и "Бродкаст" / Уреди за Репродукција и Снимање / Хард Диск Снимачи
 
  ПРОИЗВОД  
  ZOOM
 
  Zoom H5 Handy Recorder  
 

ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 16900,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 19900,oo денThe H5 Handy from Zoom is a compact, portable handheld digital recorder that is capable of four-track recording and features an interchangeable, modular microphone system.

ЦЕНА: 19.900 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

The recorder ships with an XY microphone capsule and is compatible with the existing line of H6 modules including the optional shotgun mic and XLR/TRS input modules.

The included XY stereo mic module provides two matched unidirectional condenser microphones set at a 90 degree angle, and features a built-in shockmount system and a maximum SPL of 140dB. Additionally, the recorder is equipped with two inputs for external sources, allowing you to record simultaneously with the included stereo XY mic for a total of four input channels. Each input is controllable by its own analog gain knob, and also has a -20dB pad.

The recorder also has an LCD screen and a side-mounted toggle control for navigating through the menu options. It gives you fast access to transport functions, offering physical control buttons right underneath the screen, and conveniently stores its recorded audio to external SD cards.

In addition to the detachable X/Y capsule, the recorder also ships with a foam windscreen, a 2GB SD card, two AA batteries, a USB cable, WaveLab LE (download), Cubase LE (download), and a hard plastic case.

Features:
Includes detachable X/Y capsule (XYH-5) with extended signal capacity and shockmounted microphones for reduced handling noise
Compatible with Zoom H6 input capsules and optional capsules including the SGH-6 shotgun mic capsule and the EXH-6 dual XLR/TRS combo input capsule
Four-track simultaneous recording
Large backlit LCD display
Records directly to SD and SDHC cards up to 32GB
Up to 24-bit/96kHz audio in BWF-compliant WAV or a variety of MP3 formats
Two mic/line inputs with XLR/TRS combo connectors, each with selectable phantom power and -20dB pad
Analog-style gain controls for each input
Protective "roll-bar" type covers prevent accidental movement of gain controls
Plug-in power (2.5 volts)
Built-in effects, including low-cut filtering, compression and limiting
Chromatic tuner and metronome
Auto-record, Pre-record and Backup-record functions mean that you'll never miss that perfect take
MS decoding
Multitrack to stereo internal mixdown
Normalize, Divide and Trim editing
Voice memo and up to 99 marks per recording
A/B loop playback
Variable playback speed and variable pitch without affecting playback speed
Multichannel and stereo USB audio interface for PC/Mac/iPad with loop back function
Mountable to DSLR or camcorder with optional HS-01 Hot Shoe Mount adapter
Uses two standard AA alkaline or NiMH rechargeable batteries
Over 15 hours of operation with alkaline batteries

 
  Дополнителни Информации:  
 

General
Recording Media SD card: 16MB to 2GB
SDHC card: 4GB to 32GB
Display Backlit LCD (128 x 64 pixels)
Power Requirements AA size (LR6) battery x 2
AC adapter (AD-17 (DC5V/1A/USB-type, optional)
USB bus power
I/O
Inputs L/R [XYH-5 X/Y mic]:
Mic Type: Unidirectional
Sensitivity: -45 dB, 1 kHz at 1 Pa
Input Gain: -∞ to 52 dB
Max Sound Pressure Input: 140 dB SPL

Mic/Line In:
Connector: 1/8" stereo mini jack
Input Gain: -∞ to 52 dB
Input Impedance: 2 kΩ or more
Plug-In Power: 2.5V supported
Backup Recording: -12 dB lower than set L/R input gain

Inputs 1/2:
Connectors: XLR / TRS combo jacks (XLR: Pin 2 hot / TRS: Tip hot)
Input Gain (PAD OFF): -∞ to 55.0 dB
Input Gain (PAD ON): -∞ to 35.0 dB
Input Impedance: 1.8 kΩ or more
Max Input Level: +22 dBu (PAD ON)
Phantom Power: +12V /+24V /+48V
Equivalent Input Noise (EIN): -120 dBu or less
Outputs Line Out:
Connector: 1/8" stereo mini jack
Rated Output Level: -10 dBm
Output Load Impedance: 10 kΩ or more

Phone Out:
Connector: 1/8" stereo mini jack
Output Level: 20 W + 20 W into 32 Ω load

Built-in speaker:
400 mw 8 Ω mono
USB Mass Storage Class Operation:
Class: USB 2.0 high speed


Audio Interface Operation:

Multitrack Mode:
Class: USB 2.0 high speed
Sampling Frequency: 44.1/48 kHz
Bit Rate: 16-/24-bit
Inputs / Outputs: 4 / 2

Stereo Mode:
Class: USB 2.0 full speed
Sampling Frequency: 44.1/48 kHz
Bit Rate: 16-bit
Inputs / Outputs: 2 / 2
USB Bus Powered Operation: Yes
iPad Operation: Supported in stereo mode only
Recording
Recording Formats Stereo Mode:
WAV (BWF-compliant)
Sampling Frequency: 44.1/48/96 kHz
Bit Rate: 16-/24-bit (Stereo)
Maximum Simultaneous Recording Tracks: 2
MP3
Sampling Frequency: 44.1 kHz
Bit Rate: 48/56/64/80/96/112/32/160/192/224/256/320 kbps

Multi-Track Mode:
WAV (BWF-compliant)
Sampling Frequency: 44.1/48 kHz
Bit Rate: 16-/24-bit (mono/stereo)
Maximum Simultaneous Recording Tracks: 6 (L/R + INPUT 1/2 + L/R backup)

Physical Specifications
Dimensions H5: 2.3 x 5.3 x 1.7" (66.8 x 135.2 x 42.1 mm)
XYH-5 X/Y mic:2.6 x 2.4 x 1.6" (65.5 x 62.2 x 41 mm)
Weight H5: 6.2 oz (176.0 g)
XYH-5 X/Y mic: 3.3 oz (94.0 g)
Packaging Info
Package Weight 1.85 lb
Box Dimensions (LxWxH) 9.1 x 6.6 x 3.5"

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" / Уреди за Репродукција и Снимање / Хард Диск Снимачи

Kатегорија: Studio & Recording / Дигитални ХД Снимачи

 
 
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.