1 Alesis V61 : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
  > Микрофони  
  > Софтвер  
  > Звучни и DSP Карти  
  > Контролери  
  >> Recording (DAW) Контролери  
  >> Keyboard & Pads Контролери  
  > Дигитални ХД Снимачи  
  > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard)  
  > Конвертори  
  > Миксети  
  > Монитори  
  > Студиски Слушалки  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  Alesis
 
  Alesis V61 Приказ на сите производи од Alesis  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Studio & Recording / Контролери / Keyboard & Pads Контролери
 
 

The Building Blocks for any Music Producer

ЦЕНА: 10.900 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

The Alesis V61 is a powerful, intuitive MIDI controller that lets you take command of your music software with a series of pads, knobs, and buttons. With 61 full-size velocity-sensitive keys and Octave Up/Down buttons, you can expand the keyboard to the full melodic range and play bass lines, chords, and melodies. V61 also features four assignable knobs and buttons for manipulating effect plugins and virtual instruments: open and close filters, adjust volume levels, activate effects, tweak parameters, and more. Eight velocity-sensitive backlit pads allow you to launch clips or finger drum with exceptional response, and pitch and modulation wheels expand the expressive capabilities of your performing.


Plug-and-Go Software

V61 was designed to seamlessly and effortlessly integrate with your music software. A single USB connection to your Mac or PC provides both power and MIDI functionality, allowing you to plug right into your computer and start making music. All the knobs, buttons, and pads illuminate to provide real-time visual feedback and are laid out for an intuitive workflow. Plus, V61's slim design makes it easy to implement this powerful MIDI controller into any sized studio.


Ableton Live & XPAND!2

V61 is bundled with Ableton Live Lite 9 and Xpand!2 by AIR Music Tech, two dynamic pieces of software that enable you to record, produce, and perform with your computer. Ableton Live Lite 9 is a fluid audio/MIDI environment that enables you to spontaneously record, remix, improvise, and edit musical ideas on the fly. Xpand!2 is an advanced virtual instrument that comes with a collection of premium sounds, ranging from acoustic instruments to futuristic synthesizers. Together, these powerful music platforms allow you to create or perform music with V61 right out of the box.

 
  Дополнителни Информации:  
 

FEATURES
61 full-sized, square-front keys
8 velocity- and pressure-sensitive backlit pads for beat production and clip launching
4 assignable knobs and 4 assignable buttons interface with your music software
Octave Up and Down buttons let you access the full keyboard range
Pitch and modulation wheels deliver expressive, creative control
Seamless, visual feedback via illuminated buttons and knobs
USB power and USB-MIDI connectivity for Mac and PC
Production software included: Ableton Live Lite 9 and Xpand!2 by AIR Music Tech (downloads)
CONTENTS
V61 USB-MIDI Controller
USB Cable
Ableton Live Lite (Download)
Xpand!2 by AIR Music Tech (Download)
User Guide
Safety & Warranty Manual

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Studio & Recording / Контролери / Keyboard & Pads Контролери

Kатегорија: Клавијатури / MIDI Клавијатури и Контролери / MIDI Клавијатури - 61 Типкa

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Akai   
.
  Akai MPK Mini mkII  
  Akai MPK Mini mkII  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Fatar  
.
  FATAR NUMA COMPACT 2  
  FATAR NUMA COMPACT 2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Novation  
.
  NOVATION LAUNCHPAD  
  NOVATION LAUNCHPAD PRO  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Novation  
.
  NOVATION LAUNCHPAD PRO  
  NOVATION LAUNCHPAD PRO  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Akai  
.
  Akai MPC Studio BLACK Edition  
  Akai MPC Studio BLACK Edition  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Novation  
.
  Novation IMPULSE 61  
  Novation IMPULSE 61  
  ПовеќеПовеќе  
.
  M-Audio  
.
  M-Audio Oxygen 61 IV  
  M-Audio Oxygen 61 IV  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Akai  
.
  Akai APC40 MKII ABLETON LIVE CONTROLLER  
  Akai APC40 MKII ABLETON LIVE CONTROLLER  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Keyboard & Pads Контролери :  
Akai
Alesis
Behringer
Clavia
CME
Fatar
Korg
M-Audio
Native Instruments
Novation
Roland
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Studio & Recording / Контролери / Keyboard & Pads Контролери
 
  ПРОИЗВОД  
  Alesis
 
  Alesis V61  
 

The Building Blocks for any Music Producer

ЦЕНА: 10.900 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

The Alesis V61 is a powerful, intuitive MIDI controller that lets you take command of your music software with a series of pads, knobs, and buttons. With 61 full-size velocity-sensitive keys and Octave Up/Down buttons, you can expand the keyboard to the full melodic range and play bass lines, chords, and melodies. V61 also features four assignable knobs and buttons for manipulating effect plugins and virtual instruments: open and close filters, adjust volume levels, activate effects, tweak parameters, and more. Eight velocity-sensitive backlit pads allow you to launch clips or finger drum with exceptional response, and pitch and modulation wheels expand the expressive capabilities of your performing.


Plug-and-Go Software

V61 was designed to seamlessly and effortlessly integrate with your music software. A single USB connection to your Mac or PC provides both power and MIDI functionality, allowing you to plug right into your computer and start making music. All the knobs, buttons, and pads illuminate to provide real-time visual feedback and are laid out for an intuitive workflow. Plus, V61's slim design makes it easy to implement this powerful MIDI controller into any sized studio.


Ableton Live & XPAND!2

V61 is bundled with Ableton Live Lite 9 and Xpand!2 by AIR Music Tech, two dynamic pieces of software that enable you to record, produce, and perform with your computer. Ableton Live Lite 9 is a fluid audio/MIDI environment that enables you to spontaneously record, remix, improvise, and edit musical ideas on the fly. Xpand!2 is an advanced virtual instrument that comes with a collection of premium sounds, ranging from acoustic instruments to futuristic synthesizers. Together, these powerful music platforms allow you to create or perform music with V61 right out of the box.

 
  Дополнителни Информации:  
 

FEATURES
61 full-sized, square-front keys
8 velocity- and pressure-sensitive backlit pads for beat production and clip launching
4 assignable knobs and 4 assignable buttons interface with your music software
Octave Up and Down buttons let you access the full keyboard range
Pitch and modulation wheels deliver expressive, creative control
Seamless, visual feedback via illuminated buttons and knobs
USB power and USB-MIDI connectivity for Mac and PC
Production software included: Ableton Live Lite 9 and Xpand!2 by AIR Music Tech (downloads)
CONTENTS
V61 USB-MIDI Controller
USB Cable
Ableton Live Lite (Download)
Xpand!2 by AIR Music Tech (Download)
User Guide
Safety & Warranty Manual

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Studio & Recording / Контролери / Keyboard & Pads Контролери

Kатегорија: Клавијатури / MIDI Клавијатури и Контролери / MIDI Клавијатури - 61 Типкa

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Akai   
.
  Akai MIDImix  
  Akai MIDImix  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Alesis  
.
  Alesis Q61  
  Alesis Q61  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Native Instruments  
.
  Native Instruments Machine Studio  
  Akai MPK Mini mkII  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Akai  
.
  Akai MPK Mini mkII  
  Akai MPK Mini mkII  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Akai  
.
  Akai MPC Element  
  Akai MPC Element  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Novation  
.
  Novation IMPULSE 49  
  Novation IMPULSE 49  
  ПовеќеПовеќе  
.
  M-Audio  
.
  M-AUDIO CODE 49  
  M-AUDIO CODE 49  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Apogee  
.
  Apogee GiO  
  Apogee GiO  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.