1 AKAI AMX - FOR SERATO DJ : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
  > Миксети  
  > ЦД Плеери  
  > Грамофони  
  > ДЈ Конторлери и Процесори  
  > ДЈ Слушалки  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  Akai
 
  AKAI AMX - FOR SERATO DJ Приказ на сите производи од Akai  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија ДЈ / Миксети
 
 

AKAI AMX | MIXING SURFACE WITH AUDIO INTERFACE FOR SERATO DJ


Put hands-on control at the center of your Serato DJ setup with AMX, a versatile 2-channel mixing surface from Akai Professional.

ЦЕНА: 15.200 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

A powerful controller for any performer, AMX controls 2 decks of Serato DJ with an intuitive array of faders, touch-activated knobs, and buttons. Featuring a curve-adjustable mini innoFADER™ crossfader, dedicated line faders, and control signal inputs, AMX can interface Serato DJ with turntables using Serato NoiseMap™ (DVS) or HID players over a single USB cable. Built-in headphone and master outputs integrate into any booth or tabletop setup, bringing the trusted Akai Professional hardware experience to stages and studios all over the world. Read on to see what it can bring to your next live performance using Serato DJ.

Full-version Serato DJ Included

Serato DJ is a robust program for digital DJ’ing. AMX comes with the full-version, letting you take advantage of precise, powerful audio manipulation in real-time. Already have Serato DJ? AMX unlocks it, providing both a control surface and audio interface to build around or have as an extra controller option. Utilizing Akai Pro’s expertise in hardware innovation and sound manipulation mastery, the line between the physical and digital DJ world is extinct.

Ready for NoiseMap™

AMX features two sets of audio inputs, selectable as Line or Phono, to accept signals from Serato timecode vinyl, also known as Serato NoiseMap™. This Digital Vinyl System (DVS) lets you DJ with your digital music collection, while maintaining the feel and action of a turntable+vinyl setup. AMX accepts the Serato NoiseMap signal from your turntables and instantly sends it Serato DJ over a USB connection. Until now, similar systems were complex and cost-prohibitive. AMX is a rock-solid, affordable interface that fuses the best of analog feel with the best of digital music access. (Serato DVS Expansion Pack and timecode vinyl are sold separately)

Unleash a Monster Performance

AMX features the renowned innoFADER mini crossfader at the heart of its mixing surface. Coveted for its uncanny response, smooth action, and impossibly-durable build quality, the innoFADER gives DJs of all types unmatched command over transitions and cuts. With a fully-adjustable curve response, the innoFADER mini can be calibrated for turntablists, electronic music DJ’s, scratch/battle performers – AMX even includes a fader reverse switch – that can be worked hard, night in and night out.

Touch Down

By themselves, the EQ and Filter knobs on AMX are tactile, responsive controls for shaping tracks and carving out transitions. These knobs also incorporate a dramatic “twist”– they react to the human touch. In Touch mode, each knob responds to a twist, a touch, or a combination of both. With a simple tap, you can kill an entire frequency band (or two, or three). Remove your finger and the missing bands become audible again, instantly. With Touch mode disengaged, they function as traditional mixer-style knobs for precision control over each decks’ sonic composition.

Studio-Grade Audio Interface

AMX packs professional functionality into a compact form-factor – take it everywhere. In addition to transport and mixing controls, it features a studio-grade audio interface. Get the mix from your computer to an amplification system with support for 24-bit, 96kHz audio output. As the center of your DVS setup, or as a compact travel-friendly controller, AMX brings the best of the studio to the stage in a way that only Akai Professional can.

 
  Дополнителни Информации:  
 

Provides extensive hands-on mixing, transport, and Serato NoiseMap capbility for Serato DJ
Plug and play with Serato DJ (included) - no upgrade purchase required
Expands control options to nearly any DJ setup
2 line faders with gain controls and tri-color LED metering
2 Phono/Line Inputs for Serato DJ Control Signal
Pro-grade, adjustable mini innoFADER™ crossfader with reverse switch
2 sets of line/phono inputs for Serato DJ NoiseMap (timecode) signals*
RCA audio outputs for sending your mix to speakers or amplifier systems
9 touch-activated knobs for groundbreaking EQ kills and Filter sweeps
3-band EQ per channel with dedicated filter knob
Dedicated cue mix and cue gain knobs for custom headphone mixes via the 1/8-inch (3.5mm) headphone output
Rotary-push knob for seamless library navigation and track search
Load, search, transport, cue and sync buttons for each deck
USB-powered for simple setup and use
Low-profile, portable design
Dimensions: 1.7 inches tall (42mm), 10.7 long (271mm), 5.3 wide (134mm
*requires Serato DVS Expansion Pack, sold separately

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: ДЈ / Миксети

Kатегорија: ДЈ / ДЈ Конторлери и Процесори

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  SM Pro Audio   
.
  SM Pro Audio Nano Patch Plus  
  SM Pro Audio Nano Patch Plus  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Native Instruments  
.
  NATIVE INSTRUMENTS MASCHINE JAM  
  NATIVE INSTRUMENTS MASCHINE JAM  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Native Instruments  
.
  Native Instruments Traktor Scratch A6  
  Stanton DS-3 Stylus  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Stanton  
.
  Stanton DS-3 Stylus  
  Stanton DS-3 Stylus  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure N44-7Z Stylus  
  Shure N44-7Z Stylus  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Numark  
.
  Numark TTUSB  
  Numark TTUSB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Denon  
.
  Denon DN-X1700 Digital Technology Mixer  
  Denon DN-X1700 Digital Technology Mixer  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Numark  
.
  Numark M4  
  Numark M4  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Миксети :  
Akai
Allen&Heath
Behringer
Denon
Native Instruments
Numark
RANE
Stanton
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија ДЈ / Миксети
 
  ПРОИЗВОД  
  Akai
 
  AKAI AMX - FOR SERATO DJ  
 

AKAI AMX | MIXING SURFACE WITH AUDIO INTERFACE FOR SERATO DJ


Put hands-on control at the center of your Serato DJ setup with AMX, a versatile 2-channel mixing surface from Akai Professional.

ЦЕНА: 15.200 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

A powerful controller for any performer, AMX controls 2 decks of Serato DJ with an intuitive array of faders, touch-activated knobs, and buttons. Featuring a curve-adjustable mini innoFADER™ crossfader, dedicated line faders, and control signal inputs, AMX can interface Serato DJ with turntables using Serato NoiseMap™ (DVS) or HID players over a single USB cable. Built-in headphone and master outputs integrate into any booth or tabletop setup, bringing the trusted Akai Professional hardware experience to stages and studios all over the world. Read on to see what it can bring to your next live performance using Serato DJ.

Full-version Serato DJ Included

Serato DJ is a robust program for digital DJ’ing. AMX comes with the full-version, letting you take advantage of precise, powerful audio manipulation in real-time. Already have Serato DJ? AMX unlocks it, providing both a control surface and audio interface to build around or have as an extra controller option. Utilizing Akai Pro’s expertise in hardware innovation and sound manipulation mastery, the line between the physical and digital DJ world is extinct.

Ready for NoiseMap™

AMX features two sets of audio inputs, selectable as Line or Phono, to accept signals from Serato timecode vinyl, also known as Serato NoiseMap™. This Digital Vinyl System (DVS) lets you DJ with your digital music collection, while maintaining the feel and action of a turntable+vinyl setup. AMX accepts the Serato NoiseMap signal from your turntables and instantly sends it Serato DJ over a USB connection. Until now, similar systems were complex and cost-prohibitive. AMX is a rock-solid, affordable interface that fuses the best of analog feel with the best of digital music access. (Serato DVS Expansion Pack and timecode vinyl are sold separately)

Unleash a Monster Performance

AMX features the renowned innoFADER mini crossfader at the heart of its mixing surface. Coveted for its uncanny response, smooth action, and impossibly-durable build quality, the innoFADER gives DJs of all types unmatched command over transitions and cuts. With a fully-adjustable curve response, the innoFADER mini can be calibrated for turntablists, electronic music DJ’s, scratch/battle performers – AMX even includes a fader reverse switch – that can be worked hard, night in and night out.

Touch Down

By themselves, the EQ and Filter knobs on AMX are tactile, responsive controls for shaping tracks and carving out transitions. These knobs also incorporate a dramatic “twist”– they react to the human touch. In Touch mode, each knob responds to a twist, a touch, or a combination of both. With a simple tap, you can kill an entire frequency band (or two, or three). Remove your finger and the missing bands become audible again, instantly. With Touch mode disengaged, they function as traditional mixer-style knobs for precision control over each decks’ sonic composition.

Studio-Grade Audio Interface

AMX packs professional functionality into a compact form-factor – take it everywhere. In addition to transport and mixing controls, it features a studio-grade audio interface. Get the mix from your computer to an amplification system with support for 24-bit, 96kHz audio output. As the center of your DVS setup, or as a compact travel-friendly controller, AMX brings the best of the studio to the stage in a way that only Akai Professional can.

 
  Дополнителни Информации:  
 

Provides extensive hands-on mixing, transport, and Serato NoiseMap capbility for Serato DJ
Plug and play with Serato DJ (included) - no upgrade purchase required
Expands control options to nearly any DJ setup
2 line faders with gain controls and tri-color LED metering
2 Phono/Line Inputs for Serato DJ Control Signal
Pro-grade, adjustable mini innoFADER™ crossfader with reverse switch
2 sets of line/phono inputs for Serato DJ NoiseMap (timecode) signals*
RCA audio outputs for sending your mix to speakers or amplifier systems
9 touch-activated knobs for groundbreaking EQ kills and Filter sweeps
3-band EQ per channel with dedicated filter knob
Dedicated cue mix and cue gain knobs for custom headphone mixes via the 1/8-inch (3.5mm) headphone output
Rotary-push knob for seamless library navigation and track search
Load, search, transport, cue and sync buttons for each deck
USB-powered for simple setup and use
Low-profile, portable design
Dimensions: 1.7 inches tall (42mm), 10.7 long (271mm), 5.3 wide (134mm
*requires Serato DVS Expansion Pack, sold separately

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: ДЈ / Миксети

Kатегорија: ДЈ / ДЈ Конторлери и Процесори

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  AKG   
.
  AKG K171 MkII  
  AKG K171 MkII  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Native Instruments  
.
  Native Instruments Machine Studio  
  Native Instruments Machine Studio  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Stanton  
.
  Stanton T.92USB  
  Native Instruments Traktor Scratch A10  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Native Instruments  
.
  Native Instruments Traktor Scratch A10  
  Native Instruments Traktor Scratch A10  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Denon  
.
  Denon DN-X120 Compact Performance DJ Mixer  
  Denon DN-X120 Compact Performance DJ Mixer  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Denon  
.
  Denon DN-SC2000 MIDI Controller  
  Denon DN-SC2000 MIDI Controller  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure SE425  
  Shure SE425  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Denon  
.
  Denon SC5000 Prime Professional Media Player  
  Denon SC5000 Prime Professional Media Player  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.