1 Native Instruments Traktor Kontrol S5 : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
  > Миксети  
  > ЦД Плеери  
  > Грамофони  
  > ДЈ Конторлери и Процесори  
  > ДЈ Слушалки  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  Native Instruments
 
  Native Instruments Traktor Kontrol S5 Приказ на сите производи од Native Instruments  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија ДЈ / ДЈ Конторлери и Процесори
 
 


With 2 hi-res screens and touch-sensitive strips, knobs and pads, the Traktor Kontrol S5 gives you control over Traktor Pro 2 DJ software and Stems remixes.

ЦЕНА: 49.900 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

Native Instruments Traktor Kontrol S5
The Stems-ready Native Instruments TRAKTOR KONTROL S5 is the portable, pro 4-deck DJ controller that feels familiar right from the start. Innovative high-res deck displays respond to touch-sensitive controls - keeping you always focused on the mix. And intuitive, hands-on workflow instantly channels your creativity whenever inspiration strikes.

EVERYTHING YOU NEED TO DJ
TRAKTOR KONTROL S5 is the 4-deck all-in-one DJ controller built to feel familiar right from the start. Time-tested features fuse with innovative high-res displays and touch-sensitive controls to channel your creativity. And with essential Stems control, experience modern DJing in a compact, rock-solid system.

STEMS-READY
Stems is a completely new way to DJ. A Stem file is an open, multi-channel audio file that contains a track split into four musical elements - bass, drums, vocals, and melody, for example. With each element available independently, you can mix in ways that just weren't possible until now.
TRAKTOR KONTROL S5 delivers essential control for Stems. Create instant on-the-fly edits, mash-ups, acappellas, and more with hands-on creative control. And get detailed with your effects - add reverb to the vocals, and leave the rest of the track dry, for example.

CONNECT WITH YOUR CROWD
Get the crowd in motion from your first set with TRAKTOR KONTROL S5. The fusion of core TRAKTOR technology and the S5's advanced touch-and-see workflow creates a brand new, yet familiar mixing experience - total TRAKTOR control designed for the modern DJ.
The robust touch-sensitive knobs control TRAKTOR software on two vivid high-res displays - so you stay focused on the mix. And LED-guided touch strips provide precise, natural-feeling pitch bend control to make you feel right in your element.

HIGH-RES DECK DISPLAYS
TRAKTOR KONTROL S5's two ultra-crisp high-res displays put TRAKTOR PRO 2 software in plain sight directly on the hardware. Browse for the next track, monitor effects, see Stems play as four stacked waveforms, and more all in vivid color. Just touch a knob and watch TRAKTOR respond on the displays - smart views, pop-up panels, filters, and effects values are instantly revealed by touch-sensitive knobs.

UNLEASH YOUR CREATIVITY
TRAKTOR KONTROL S5 features creative tools that empower your unique style when playing tracks. Slice, rearrange, and beatjump in perfect time with Hotcue, Flux, or Freeze modes using the 16 color-coded pads. And for detailed remixing on-the-fly, explore the power of Remix Decks. Deconstruct and reconstruct your tracks at will using the performance pads, and create your signature sound.

DESIGNED FOR TRAKTOR PRO SOFTWARE
TRAKTOR KONTROL S5 is built for seamless control of the included TRAKTOR PRO 2 - the DJ software trusted by countless professionals worldwide. Get in-depth control of your music with up to four software decks, Stems support, customizable interface, and seamless iTunes library integration.

 
  Дополнителни Информации:  
 

- SYSTEM REQUIREMENTS - Mac: OS X 10.9 or 10.10 (latest update), Intel Core i5, 4 GB RAM
- SYSTEM REQUIREMENTS - Windows: 7, 8 or 10 (latest Service Pack, 32/64 Bit), 2.0 GHz Intel Core i5 or equal AMD processor, 4 GB RAM
- General Requirements: Monitor with 1024 x 768 screen resolution, USB 2.0 or higher, OpenGL version 2.1 or higher, 1.5 GB free disc space, high-speed internet connection (for installation)
- SUPPORTED AUDIO FORMATS: MP3, WAV, AIFF, Audio-CD, FLAC, Ogg Vorbis, non-DRM WMA (Windows only), non-DRM AAC
- Dimensions: (D x H x W) 32.2 x 6.6 x 50 cm
- Weight: 3.7kg
- INCLUDES: S5 hardware controller with color displays and built-in audio interface, TRAKTOR PRO 2 software with Stem & Remix Decks, USB cable, Power supply with 4 adapters

Audio Inputs (A/D):
- Channels: 1 Stereo
- Sample Rate: 48kHz
- Bit Resolution: 24-bit
- Converter: Cirrus Logic

Line Inputs:
- Full Scale Level: +17 dBu
- DNR (a-weighted): 118 dB
- THD+N: 0.002%
- Frequency Response: 20 Hz - 20 kHz, +/- 0,1 dB
- Cross Talk @ 1kHz : -118 dB

Mic Input:
- Full Scale Level @ 1 kHz: -12,5 dBu
- DNR (a-weighted) @ 1 kHz: 96 dB
- THD+N @ 1KHz: 0.002%
- Frequency response: 20 Hz - 20 kHz, +/- 0,6 dB

Audio Outputs (D/A):
- Channels: 2 Stereo
- Sample Rate: 48 kHz
- Bit Resolution: 24-bit
- Converter: Cirrus Logic

Line Outputs (XLR & 1/4" Booth):
- Maximum Output Level: +24 dBu
- DNR (a-weighted): 108 dB
- THD+N: 0.003%
- Frequency Response: 20 Hz - 20 kHz, +/- 0,2 dB
- Crosstalk @ 1kHz: -110 dB

Line Outputs (RCA):
- Maximum Output Level: +18 dBu
- DNR (a-weighted): 113 dB
- THD+N: 0.003%
- Frequency Response: 20 Hz - 20 kHz, +/- 0,1 dB
- Crosstalk @ 1kHz: -110 dB

Headphone Output:
- Load Impedance: 32 - 600 Ohm
- Maximum Output Level (32 Ohm load): +15 dBu
- DNR (a-weighted): 116 dB
- THD+N: 0.005%
- Frequency Response: 20 Hz - 20 kHz, +/- 0,2 dB
- Crosstalk @ 1kHz: -70 dB
Weight, Dimensions, and Manufacturer Part Numbers
Shipping Weight: 11 lbs
Shipping Dimensions: 22 x 16 x 6 in
Manufacturer Part Number (MPN): 23524

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Studio & Recording / Звучни и DSP Карти / USB

Kатегорија: ДЈ / ДЈ Конторлери и Процесори

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Shure   
.
  Shure N44-7Z Stylus  
  Shure N44-7Z Stylus  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Allen&Heath  
.
  Allen&Heath Xone:PX5  
  Allen&Heath Xone:PX5  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Denon  
.
  Denon SC5000 Prime Professional Media Player  
  NUMARK MIXTRACK PLATINUM  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Numark  
.
  NUMARK MIXTRACK PLATINUM  
  NUMARK MIXTRACK PLATINUM  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RANE  
.
  RANE Sixty-Two  
  RANE Sixty-Two  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure SE315  
  Shure SE315  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Denon  
.
  Denon DN-HC1000S Serato Scratch Live Sub Controller  
  Denon DN-HC1000S Serato Scratch Live Sub Controller  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Akai  
.
  AKAI AFX  
  AKAI AFX  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата ДЈ Конторлери и Процесори :  
Ableton
Akai
Allen&Heath
Behringer
Denon
Korg
Native Instruments
Novation
Numark
RANE
Roland
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија ДЈ / ДЈ Конторлери и Процесори
 
  ПРОИЗВОД  
  Native Instruments
 
  Native Instruments Traktor Kontrol S5  
 


With 2 hi-res screens and touch-sensitive strips, knobs and pads, the Traktor Kontrol S5 gives you control over Traktor Pro 2 DJ software and Stems remixes.

ЦЕНА: 49.900 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

Native Instruments Traktor Kontrol S5
The Stems-ready Native Instruments TRAKTOR KONTROL S5 is the portable, pro 4-deck DJ controller that feels familiar right from the start. Innovative high-res deck displays respond to touch-sensitive controls - keeping you always focused on the mix. And intuitive, hands-on workflow instantly channels your creativity whenever inspiration strikes.

EVERYTHING YOU NEED TO DJ
TRAKTOR KONTROL S5 is the 4-deck all-in-one DJ controller built to feel familiar right from the start. Time-tested features fuse with innovative high-res displays and touch-sensitive controls to channel your creativity. And with essential Stems control, experience modern DJing in a compact, rock-solid system.

STEMS-READY
Stems is a completely new way to DJ. A Stem file is an open, multi-channel audio file that contains a track split into four musical elements - bass, drums, vocals, and melody, for example. With each element available independently, you can mix in ways that just weren't possible until now.
TRAKTOR KONTROL S5 delivers essential control for Stems. Create instant on-the-fly edits, mash-ups, acappellas, and more with hands-on creative control. And get detailed with your effects - add reverb to the vocals, and leave the rest of the track dry, for example.

CONNECT WITH YOUR CROWD
Get the crowd in motion from your first set with TRAKTOR KONTROL S5. The fusion of core TRAKTOR technology and the S5's advanced touch-and-see workflow creates a brand new, yet familiar mixing experience - total TRAKTOR control designed for the modern DJ.
The robust touch-sensitive knobs control TRAKTOR software on two vivid high-res displays - so you stay focused on the mix. And LED-guided touch strips provide precise, natural-feeling pitch bend control to make you feel right in your element.

HIGH-RES DECK DISPLAYS
TRAKTOR KONTROL S5's two ultra-crisp high-res displays put TRAKTOR PRO 2 software in plain sight directly on the hardware. Browse for the next track, monitor effects, see Stems play as four stacked waveforms, and more all in vivid color. Just touch a knob and watch TRAKTOR respond on the displays - smart views, pop-up panels, filters, and effects values are instantly revealed by touch-sensitive knobs.

UNLEASH YOUR CREATIVITY
TRAKTOR KONTROL S5 features creative tools that empower your unique style when playing tracks. Slice, rearrange, and beatjump in perfect time with Hotcue, Flux, or Freeze modes using the 16 color-coded pads. And for detailed remixing on-the-fly, explore the power of Remix Decks. Deconstruct and reconstruct your tracks at will using the performance pads, and create your signature sound.

DESIGNED FOR TRAKTOR PRO SOFTWARE
TRAKTOR KONTROL S5 is built for seamless control of the included TRAKTOR PRO 2 - the DJ software trusted by countless professionals worldwide. Get in-depth control of your music with up to four software decks, Stems support, customizable interface, and seamless iTunes library integration.

 
  Дополнителни Информации:  
 

- SYSTEM REQUIREMENTS - Mac: OS X 10.9 or 10.10 (latest update), Intel Core i5, 4 GB RAM
- SYSTEM REQUIREMENTS - Windows: 7, 8 or 10 (latest Service Pack, 32/64 Bit), 2.0 GHz Intel Core i5 or equal AMD processor, 4 GB RAM
- General Requirements: Monitor with 1024 x 768 screen resolution, USB 2.0 or higher, OpenGL version 2.1 or higher, 1.5 GB free disc space, high-speed internet connection (for installation)
- SUPPORTED AUDIO FORMATS: MP3, WAV, AIFF, Audio-CD, FLAC, Ogg Vorbis, non-DRM WMA (Windows only), non-DRM AAC
- Dimensions: (D x H x W) 32.2 x 6.6 x 50 cm
- Weight: 3.7kg
- INCLUDES: S5 hardware controller with color displays and built-in audio interface, TRAKTOR PRO 2 software with Stem & Remix Decks, USB cable, Power supply with 4 adapters

Audio Inputs (A/D):
- Channels: 1 Stereo
- Sample Rate: 48kHz
- Bit Resolution: 24-bit
- Converter: Cirrus Logic

Line Inputs:
- Full Scale Level: +17 dBu
- DNR (a-weighted): 118 dB
- THD+N: 0.002%
- Frequency Response: 20 Hz - 20 kHz, +/- 0,1 dB
- Cross Talk @ 1kHz : -118 dB

Mic Input:
- Full Scale Level @ 1 kHz: -12,5 dBu
- DNR (a-weighted) @ 1 kHz: 96 dB
- THD+N @ 1KHz: 0.002%
- Frequency response: 20 Hz - 20 kHz, +/- 0,6 dB

Audio Outputs (D/A):
- Channels: 2 Stereo
- Sample Rate: 48 kHz
- Bit Resolution: 24-bit
- Converter: Cirrus Logic

Line Outputs (XLR & 1/4" Booth):
- Maximum Output Level: +24 dBu
- DNR (a-weighted): 108 dB
- THD+N: 0.003%
- Frequency Response: 20 Hz - 20 kHz, +/- 0,2 dB
- Crosstalk @ 1kHz: -110 dB

Line Outputs (RCA):
- Maximum Output Level: +18 dBu
- DNR (a-weighted): 113 dB
- THD+N: 0.003%
- Frequency Response: 20 Hz - 20 kHz, +/- 0,1 dB
- Crosstalk @ 1kHz: -110 dB

Headphone Output:
- Load Impedance: 32 - 600 Ohm
- Maximum Output Level (32 Ohm load): +15 dBu
- DNR (a-weighted): 116 dB
- THD+N: 0.005%
- Frequency Response: 20 Hz - 20 kHz, +/- 0,2 dB
- Crosstalk @ 1kHz: -70 dB
Weight, Dimensions, and Manufacturer Part Numbers
Shipping Weight: 11 lbs
Shipping Dimensions: 22 x 16 x 6 in
Manufacturer Part Number (MPN): 23524

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Studio & Recording / Звучни и DSP Карти / USB

Kатегорија: ДЈ / ДЈ Конторлери и Процесори

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Novation   
.
  NOVATION LAUNCHPAD PRO  
  NOVATION LAUNCHPAD PRO  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Native Instruments  
.
  Native Instruments Traktor Scratch A6  
  Native Instruments Traktor Scratch A6  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Denon  
.
  Denon DN-HC1000S Serato Scratch Live Sub Controller  
  NUMARK MIXTRACK PLATINUM  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Numark  
.
  NUMARK MIXTRACK PLATINUM  
  NUMARK MIXTRACK PLATINUM  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer CMD PL-1  
  Behringer CMD PL-1  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Native Instruments  
.
  Native Instruments Traktor Audio 2  
  Native Instruments Traktor Audio 2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Numark  
.
  Numark DJ2GO  
  Numark DJ2GO  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Denon  
.
  Denon DN-SC3900 Multi-Media/MIDI Player  
  Denon DN-SC3900 Multi-Media/MIDI Player  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.