1 Numark HF Wireless : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
  > Миксети  
  > ЦД Плеери  
  > Грамофони  
  > ДЈ Конторлери и Процесори  
  > ДЈ Слушалки  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  Numark
 
  Numark HF Wireless Приказ на сите производи од Numark  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија ДЈ / ДЈ Слушалки
 
 

CUT THE CORD WITH NUMARK HF WIRELESS HEADPHONES

EXTRA ПОНУДА!
НОВА ЦЕНА : 3.900,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 5.100,oo ден

Be free to Move! We’ve eliminated that restrictive cable with our new high-performance wireless headphones

ЦЕНА: 3.900 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

Music is who you are, right? You live it, you breathe it, and it’s central to everything you do. That means your headphones are indispensable. You gig with your headphones and you relax during your down time with your headphones. Now, with our HF Wireless Headphones, you can do both without carrying two sets with you and switching them around. That’s because these phones work two ways—with a cable for your professional DJ work and wirelessly for your relaxation time.

Our HF Wireless Headphones free you from the restrictions of a traditional fixed-length headphone cable and let you move while you’re listening.

Delivers the Goods

Conventional wireless headphones are a compromise. Their audio quality isn’t up to the task or their wireless range is restricted or their wireless reception is noisy and full of static. You can’t deal with that. We make sure you don’t have to.

The Numark HF Wireless headphones provide superb audio performance, great wireless range and an “all night long” battery that really delivers on its promise. This is what you demand, the performance and comfort that not only meets our expectations—it meets yours!

OK, Here’s the Technical Lowdown

The key to its superior wireless streaming is its Bluetooth® 4.0 technology with NFC pairing, so its signal connection is always strong and clear. The HF Wireless has a wireless range of over 30 feet for great freedom of movement while you keep track of the musical action. In addition, the unit’s built-in rechargeable battery gives you up to 10 hours of music playback on a single charge, so you can listen as long as you like.

Other thoughtful touches that make HF Wireless a pleasure to use are the on-ear cup for great bass response and outstanding noise isolation, a compact, collapsible design with built-in microphone and wide-range 40mm drivers that deliver detailed, articulate sound and well-defined bass.

The headphones have a 32-ohm impedance, so you can easily drive them to loud levels from low-output devices. Plus, the HF Wireless headphones come with a 4 ft. cable with 1/8-inch stereo plug, so you don’t need a second set of headphones. Wired, these are your DJ headphones, and you couldn’t do better. Wireless, they’re your ‘kick back around your place’ music-listening headphones. Wireless or wired, these are the only ones you need!

You Know You Want These

The idea of wireless headphones that give you great freedom of movement is very compelling. The Numark HF Wireless Headphones really deliver, unlike many other wireless devices that seem to fall short of what they promise. Add to its great wireless performance its truly outstanding audio quality, long-lasting battery and its adaptability to different situations and the HF Wireless Headphones are the ideal headphones for you—because you’re both a music fanatic at home and a professional-level DJ on the job. You don’t want to switch ‘phones from gig to at-home listening. You want one set, one great sound, wired or wireless.

Collapsible for easy storage and transport.

 
  Дополнителни Информации:  
 

FEATURES

Bluetooth® 4.0 technology with NFC pairing for superior wireless streaming
Operate in wireless or wired mode with detachable cord—no second set needed!
Compact, collapsible design with built-in microphone
Onboard microphone, volume and track search controls for enhanced Bluetooth ® control.
Wireless range 10m, music playback time up to 10 hours
Wide-range 40mm drivers deliver detailed, articulate sound
Frequency response 60-20kHz
32 ohm impedance works well with low-output devices
Rotating earcup provides hands-free, single-ear monitoring
Plush padded leatherette earpieces ensure long-term comfort
- See more at: http://www.numark.com/product/hf-wireless#sthash.xnbCZAZV.dpuf

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: ДЈ / ДЈ Слушалки

Kатегорија: РАСПРОДАЖБА / НАМАЛЕНИЕ

Kатегорија: HI-FI & Consumer / HI-FI Слушалки и Аксесоари

Kатегорија: РАСПРОДАЖБА / HOT DEAL

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Stanton   
.
  Stanton DS-3 Stylus  
  Stanton DS-3 Stylus  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Akai  
.
  AKAI AMX - FOR SERATO DJ  
  AKAI AMX - FOR SERATO DJ  
  ПовеќеПовеќе  
.
  AKG  
.
  AKG K81 DJ  
  Behringer Xenyx QX1002USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer Xenyx QX1002USB  
  Behringer Xenyx QX1002USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RANE  
.
  RANE Sixty-Two  
  RANE Sixty-Two  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure M97XE Audiophile  
  Shure M97XE Audiophile  
  ПовеќеПовеќе  
.
  SM Pro Audio  
.
  SM Pro Audio Nano Patch Plus  
  SM Pro Audio Nano Patch Plus  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Numark  
.
  NUMARK NTX1000  
  NUMARK NTX1000  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата ДЈ Слушалки :  
AKG
American Audio
Audio-Technica
Behringer
BeyerDynamic
Denon
MARANTZ Professional
Numark
Sennheiser
Shure
Stanton
ULTRASONE
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија ДЈ / ДЈ Слушалки
 
  ПРОИЗВОД  
  Numark
 
  Numark HF Wireless  
 

CUT THE CORD WITH NUMARK HF WIRELESS HEADPHONES

EXTRA ПОНУДА!
НОВА ЦЕНА : 3.900,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 5.100,oo ден

Be free to Move! We’ve eliminated that restrictive cable with our new high-performance wireless headphones

ЦЕНА: 3.900 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

Music is who you are, right? You live it, you breathe it, and it’s central to everything you do. That means your headphones are indispensable. You gig with your headphones and you relax during your down time with your headphones. Now, with our HF Wireless Headphones, you can do both without carrying two sets with you and switching them around. That’s because these phones work two ways—with a cable for your professional DJ work and wirelessly for your relaxation time.

Our HF Wireless Headphones free you from the restrictions of a traditional fixed-length headphone cable and let you move while you’re listening.

Delivers the Goods

Conventional wireless headphones are a compromise. Their audio quality isn’t up to the task or their wireless range is restricted or their wireless reception is noisy and full of static. You can’t deal with that. We make sure you don’t have to.

The Numark HF Wireless headphones provide superb audio performance, great wireless range and an “all night long” battery that really delivers on its promise. This is what you demand, the performance and comfort that not only meets our expectations—it meets yours!

OK, Here’s the Technical Lowdown

The key to its superior wireless streaming is its Bluetooth® 4.0 technology with NFC pairing, so its signal connection is always strong and clear. The HF Wireless has a wireless range of over 30 feet for great freedom of movement while you keep track of the musical action. In addition, the unit’s built-in rechargeable battery gives you up to 10 hours of music playback on a single charge, so you can listen as long as you like.

Other thoughtful touches that make HF Wireless a pleasure to use are the on-ear cup for great bass response and outstanding noise isolation, a compact, collapsible design with built-in microphone and wide-range 40mm drivers that deliver detailed, articulate sound and well-defined bass.

The headphones have a 32-ohm impedance, so you can easily drive them to loud levels from low-output devices. Plus, the HF Wireless headphones come with a 4 ft. cable with 1/8-inch stereo plug, so you don’t need a second set of headphones. Wired, these are your DJ headphones, and you couldn’t do better. Wireless, they’re your ‘kick back around your place’ music-listening headphones. Wireless or wired, these are the only ones you need!

You Know You Want These

The idea of wireless headphones that give you great freedom of movement is very compelling. The Numark HF Wireless Headphones really deliver, unlike many other wireless devices that seem to fall short of what they promise. Add to its great wireless performance its truly outstanding audio quality, long-lasting battery and its adaptability to different situations and the HF Wireless Headphones are the ideal headphones for you—because you’re both a music fanatic at home and a professional-level DJ on the job. You don’t want to switch ‘phones from gig to at-home listening. You want one set, one great sound, wired or wireless.

Collapsible for easy storage and transport.

 
  Дополнителни Информации:  
 

FEATURES

Bluetooth® 4.0 technology with NFC pairing for superior wireless streaming
Operate in wireless or wired mode with detachable cord—no second set needed!
Compact, collapsible design with built-in microphone
Onboard microphone, volume and track search controls for enhanced Bluetooth ® control.
Wireless range 10m, music playback time up to 10 hours
Wide-range 40mm drivers deliver detailed, articulate sound
Frequency response 60-20kHz
32 ohm impedance works well with low-output devices
Rotating earcup provides hands-free, single-ear monitoring
Plush padded leatherette earpieces ensure long-term comfort
- See more at: http://www.numark.com/product/hf-wireless#sthash.xnbCZAZV.dpuf

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: ДЈ / ДЈ Слушалки

Kатегорија: РАСПРОДАЖБА / НАМАЛЕНИЕ

Kатегорија: HI-FI & Consumer / HI-FI Слушалки и Аксесоари

Kатегорија: РАСПРОДАЖБА / HOT DEAL

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Allen&Heath   
.
  Allen&Heath Xone:PX5  
  Allen&Heath Xone:PX5  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Novation  
.
  NOVATION CIRCUIT GROOVE BOX  
  NOVATION CIRCUIT GROOVE BOX  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer Xenyx QX1002USB  
  SM Pro Audio Nano Patch Plus  
  ПовеќеПовеќе  
.
  SM Pro Audio  
.
  SM Pro Audio Nano Patch Plus  
  SM Pro Audio Nano Patch Plus  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Allen&Heath  
.
  Allen&Heath Xone K2  
  Allen&Heath Xone K2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer Pro Mixer DX626  
  Behringer Pro Mixer DX626  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Denon  
.
  Denon DN-SC2900 Digital Controller  
  Denon DN-SC2900 Digital Controller  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Native Instruments  
.
  Native Instruments Traktor Kontrol Z2  
  Native Instruments Traktor Kontrol Z2  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.