1 Peavey PVXp 10 : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
Озвучување
  > Миксети  
  > Засилувачи  
  >> Стандардни Засилувачи  
  >> 100V Засилувачи  
  > Звучни Кутии  
  > Процесори  
  > Микрофони  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
  > Разгласни Пакети  
  > Мониторинг : In-Ear & Звучници  
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  Peavey
 
  Peavey PVXp 10 Приказ на сите производи од Peavey  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Озвучување / Засилувачи / Стандардни Засилувачи
 
 

The PVXp™10 is a two-way sound reinforcement system based on a heavy-duty Pro 10 10" woofer and a RX™10N dynamic compression driver mounted on a 100 by 60 degree coverage constant directivity horn It's sleek modern appearance coupled with excellent performance offer an outstanding package.

ЦЕНА: 20.900 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

The lightweight yet rugged injection-molded plastic enclosure with molded-in stand mount cup facilitates portable use for live music or PA sound. The trapezoidal cabinet has two handles for ease of portability, and an extra 45-degree angled section on the right side to allow use as a floor monitor. Four sets of flying/mounting points, two on the top, and two on the bottom, with a total of 10 cabinet inserts, provide for the ultimate in installation flexibility. A black powder coated perforated steel grille provides driver protection and a professional appearance.

The heavy-duty 10" woofer provides a good strong low end for such a compact enclosure. The RX™10N compression driver tweeter is coupled to a constant directivity horn with smooth, even response, low distortion and good high frequency dispersion. This horn has an asymmetrical vertical polar response, aiming the main energy lobe down 10 degrees, so it is aimed at the audience, instead of over their heads. The vertical polar pattern is +25 degrees, -35 degrees. This helps reduce ceiling reflections for greater clarity and gain before feedback.

The PVXp™10 speaker system power amplifiers providing the bi-amplification are low-distortion ultra-reliable fan-cooled. The power supply for both amps is a switch mode type for low weight and high efficiency. Both amplifiers feature our DDT™ compression, which virtually eliminates audible power amplifier clipping. Cooling is provided via a low-noise fan, for reliable operation under any conditions. Input is via a combo female XLR and 1/4" TRS phone jack with balanced input to the preamp/EQ electronics, and a level control. A Thru output has an XLR and a TRS ¼" phone jack connector. These outputs allow linking of additional speaker systems, or feed of the signal to a powered subwoofer, etc.

The cabinet of the PVXp™10 speaker system has multiple mounting fly points, providing outstanding versatility in permanent install use. Two pairs of M10 inserts are molded-in on the top and bottom, and a set of four M8 inserts is available on the top and bottom, in the pattern used for the Peavey VM70 mounting bracket. This is a total of 12 mounting inserts in all. All of these inserts have retaining hardware on the inside of the plastic cabinet, providing a more reliable and safe mode of mounting the cabinet.

Features

10" Heavy-duty woofer
Ultra-reliable fan-cooled power amps with DDT
Patented Quadratic Throat Waveguide™ technology, 100 by 50 degree coverage
Asymmetrical horn aims the sound down to 10 degrees, at the audience, not over their heads
400 watts peak available power
Thru output is via an XLR and 1/4" TRS phone jack
Durable plastic injection-molded trapezoidal enclosure
Full coverage heavy-duty perforated steel grilles, with powder coat finish
Pole mount molded-in for 1 3/8" diameter poles
RX™ 10N compression driver, with 1" diaphragm
Top and bottom flying point inserts
Input is via a combo female XLR and 1/4" TRS phone jack with balanced input
Two-way bi-amped sound reinforcement enclosure
Extra angled section on right side allows floor monitor use
Weight Packed: 35.27 lb(16 kg)
Width Packed: 16.142"(41.00068 cm)
Height Packed: 22.44"(56.9976 cm)
Depth Packed: 14.174"(36.00196 cm)

 
  Дополнителни Информации:  
 

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Озвучување / Засилувачи / Стандардни Засилувачи

Kатегорија: Озвучување / Звучни Кутии / Клубски Разгласни Системи

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Lab Gruppen   
.
  Lab Gruppen FP 3400  
  Lab Gruppen FP 3400  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Crown  
.
  Crown XLS 602D Power Amplifier  
  Crown XLS 602D Power Amplifier  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  BEHRINGER NU1000 INUKE  
  Behringer EPQ2000  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer EPQ2000  
  Behringer EPQ2000  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Crown  
.
  Crown XTi1000  
  Crown XTi1000  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Peavey  
.
  Peavey PVXp 10  
  Peavey PVXp 10  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Lab Gruppen  
.
  Lab Gruppen PLM 10000Q  
  Lab Gruppen PLM 10000Q  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Lab Gruppen  
.
  Lab Gruppen FP 10000Q  
  Lab Gruppen FP 10000Q  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Стандардни Засилувачи :  
American Audio
Behringer
Crest
Crown
EAW
KV2 Audio
Lab Gruppen
MC² Audio
Peavey
QSC
SPL
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Озвучување / Засилувачи / Стандардни Засилувачи
 
  ПРОИЗВОД  
  Peavey
 
  Peavey PVXp 10  
 

The PVXp™10 is a two-way sound reinforcement system based on a heavy-duty Pro 10 10" woofer and a RX™10N dynamic compression driver mounted on a 100 by 60 degree coverage constant directivity horn It's sleek modern appearance coupled with excellent performance offer an outstanding package.

ЦЕНА: 20.900 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

The lightweight yet rugged injection-molded plastic enclosure with molded-in stand mount cup facilitates portable use for live music or PA sound. The trapezoidal cabinet has two handles for ease of portability, and an extra 45-degree angled section on the right side to allow use as a floor monitor. Four sets of flying/mounting points, two on the top, and two on the bottom, with a total of 10 cabinet inserts, provide for the ultimate in installation flexibility. A black powder coated perforated steel grille provides driver protection and a professional appearance.

The heavy-duty 10" woofer provides a good strong low end for such a compact enclosure. The RX™10N compression driver tweeter is coupled to a constant directivity horn with smooth, even response, low distortion and good high frequency dispersion. This horn has an asymmetrical vertical polar response, aiming the main energy lobe down 10 degrees, so it is aimed at the audience, instead of over their heads. The vertical polar pattern is +25 degrees, -35 degrees. This helps reduce ceiling reflections for greater clarity and gain before feedback.

The PVXp™10 speaker system power amplifiers providing the bi-amplification are low-distortion ultra-reliable fan-cooled. The power supply for both amps is a switch mode type for low weight and high efficiency. Both amplifiers feature our DDT™ compression, which virtually eliminates audible power amplifier clipping. Cooling is provided via a low-noise fan, for reliable operation under any conditions. Input is via a combo female XLR and 1/4" TRS phone jack with balanced input to the preamp/EQ electronics, and a level control. A Thru output has an XLR and a TRS ¼" phone jack connector. These outputs allow linking of additional speaker systems, or feed of the signal to a powered subwoofer, etc.

The cabinet of the PVXp™10 speaker system has multiple mounting fly points, providing outstanding versatility in permanent install use. Two pairs of M10 inserts are molded-in on the top and bottom, and a set of four M8 inserts is available on the top and bottom, in the pattern used for the Peavey VM70 mounting bracket. This is a total of 12 mounting inserts in all. All of these inserts have retaining hardware on the inside of the plastic cabinet, providing a more reliable and safe mode of mounting the cabinet.

Features

10" Heavy-duty woofer
Ultra-reliable fan-cooled power amps with DDT
Patented Quadratic Throat Waveguide™ technology, 100 by 50 degree coverage
Asymmetrical horn aims the sound down to 10 degrees, at the audience, not over their heads
400 watts peak available power
Thru output is via an XLR and 1/4" TRS phone jack
Durable plastic injection-molded trapezoidal enclosure
Full coverage heavy-duty perforated steel grilles, with powder coat finish
Pole mount molded-in for 1 3/8" diameter poles
RX™ 10N compression driver, with 1" diaphragm
Top and bottom flying point inserts
Input is via a combo female XLR and 1/4" TRS phone jack with balanced input
Two-way bi-amped sound reinforcement enclosure
Extra angled section on right side allows floor monitor use
Weight Packed: 35.27 lb(16 kg)
Width Packed: 16.142"(41.00068 cm)
Height Packed: 22.44"(56.9976 cm)
Depth Packed: 14.174"(36.00196 cm)

 
  Дополнителни Информации:  
 

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Озвучување / Засилувачи / Стандардни Засилувачи

Kатегорија: Озвучување / Звучни Кутии / Клубски Разгласни Системи

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Behringer   
.
  BEHRINGER NU1000 INUKE  
  BEHRINGER NU1000 INUKE  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  BEHRINGER NU1000DSP INUKE  
  BEHRINGER NU1000DSP INUKE  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Lab Gruppen  
.
  Lab Gruppen FP 9000  
  Crest CPX900  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Crest  
.
  Crest CPX900  
  Crest CPX900  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Lab Gruppen  
.
  Lab Gruppen FP 10000Q  
  Lab Gruppen FP 10000Q  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Peavey  
.
  Peavey CS2000  
  Peavey CS2000  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer EPQ2000  
  Behringer EPQ2000  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Peavey  
.
  Peavey PVXp Sub 15  
  Peavey PVXp Sub 15  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.