1 Orange Crush CR35RT : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
  > Класични Гитари  
  > Акустични Гитари  
  > Електрично-Акустични Гитари  
  > Електрично-Акустични Бас Гитари  
  > Електрични Гитари  
  > Електрични Бас Гитари  
  > Останати Жичани Инструметни  
  > Засилувачи и Кабинети  
  >> Гитарски Засилувачи - КОМБО  
  >> Гитарски Бас Засилувачи - КОМБО  
  >> Гитарски Засилувачи - ГЛАВИ  
  >> Гитарски КАБИНЕТИ  
  >> Гитарски Бас Засилувачи - ГАЛВИ  
  >> Гитарски Бас КАБИНЕТИ  
  >> Засилувачи за Акустични Инструменти  
  > Ефекти и Педали  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
  > Контролери  
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  Orange
 
  Orange Crush CR35RT Приказ на сите производи од Orange  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Гитари и Бас Гитари / Засилувачи и Кабинети / Гитарски Засилувачи - КОМБО
 
 

BRINGING THE ‘ORANGE SOUND’ TO THE REHEARSAL ROOM…

ЦЕНА: 19.900 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

New for 2015, the Crush 35RT is the largest and most feature-laden model in the Crush range. Our new twin channel, high gain preamp coupled to a beefier 35 Watt output stage and 10″ Voice of the World speaker yields amazing results, delivering even greater punch, presence and volume. In addition to onboard reverb and an integrated chromatic tuner, the Crush 35RT also features Aux In for backing tracks and our CabSim-loaded headphone output.

To top it all off, the Crush 35RT is complete with a fully buffered, ultra transparent effects loop to truly get the most from your pedal setup. With features like these and more than enough bite and attitude for the rehearsal space, this combo goes way beyond the call of a traditional practice amplifier.

 
  Дополнителни Информации:  
 

KEY FEATURES
ALL ANALOGUE SIGNAL PATH
Our commitment to analogue amplifier circuitry in a digital age ensures Crush amps possess the lively feel and responsiveness that Orange is famous for, inspiring guitarists to play their instruments, not the technology. The Crush 35RT’s highly effective 3 band EQ section allows for huge control over your sound, from bold vintage colours to scooped modern tones.

TWIN CHANNEL, HIGH GAIN PREAMP DESIGN
Experience levels of detailed saturation and versatility never before heard in a practice amplifier. Building on the huge success of our Crush Pro series, our high gain preamp design puts a truly inspiring range of complex tones in the hands of the player. High quality, low noise components provide four stages of gain with exceptional richness and clarity. The result is amps that deliver everything from blissful cleans, to classic Bluesy Orange crunch all the way through to full-bodied, ultra high gain Metal distortion. Clean and Dirty channels can be switched on the amp’s top panel or remotely using the optional footswitch.

BUFFERED EFFECTS LOOP
For players who love their pedals, the Crush 35RT’s fully buffered, low impedance loop allows for any number of effects and cables to be patched between the amp’s input and output sections without sacrificing tone. Our attention to detail here means your pedal arsenal will perform to its absolute peak.

CABINET SIMULATION
The headphone/line output includes our new CabSim feature, faithfully emulating the sound of a mic’d Orange 4×12″ cabinet loaded with our flagship Voice of the World speakers. Use headphones for silent practice or connect to a mixer/recording console to capture huge, authentic Orange tones in the studio.

REVERB & INTEGRATED CHROMATIC TUNER
Based on a classic ‘spring’ type, the reverb in the Crush ‘RT models is an all-new digital module which adds a warm 3D spaciousness to your sound. Ranging from a subtle shimmer to lengthy ethereal trails the circuit features an analogue ‘dry through’, ensuring your guitar’s tone maintains its integrity as the reverb is blended in. The integrated chromatic tuner is accurate and fast-tracking for quick tune-ups between jams.

VOICE OF THE WORLD SPEAKER
Our own custom designed speakers deliver the perfect balance between modern low end punch and vintage highs, maintaining clarity even when pushed.

CLASSIC ORANGE STYLING
Finished in our legendary livery dating back to 1968, the Crush range features our basket weave vinyl, woven speaker grille cloth, signature ‘picture frame’ edging and iconic hieroglyphs on the control panel.

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари / Засилувачи и Кабинети / Гитарски Засилувачи - КОМБО

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  T.C. Electronic   
.
  TC Electronic BG250-208  
  TC Electronic BG250-208  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer Thunderbird BX108  
  Behringer Thunderbird BX108  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Peavey  
.
  Peavey VYPYR VIP 1  
  PEAVEY RAGE 158 IV  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Peavey  
.
  PEAVEY RAGE 158 IV  
  PEAVEY RAGE 158 IV  
  ПовеќеПовеќе  
.
  T.C. Electronic  
.
  TC Electronic BG250-210  
  TC Electronic BG250-210  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Peavey  
.
  Peavey TT Bandit 112  
  Peavey TT Bandit 112  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Bugera  
.
  BUGERA AC60 ACOUSTIC AMP  
  BUGERA AC60 ACOUSTIC AMP  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Peavey  
.
  Peavey Classic 30 Tube Combo - NEW MODEL  
  Peavey Classic 30 Tube Combo - NEW MODEL  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Гитарски Засилувачи - КОМБО :  
Athletic
Behringer
Blackstar
Bugera
Crate
ENGL
Headrush
LINE6
Mooer
Orange
Peavey
Roland
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Гитари и Бас Гитари / Засилувачи и Кабинети / Гитарски Засилувачи - КОМБО
 
  ПРОИЗВОД  
  Orange
 
  Orange Crush CR35RT  
 

BRINGING THE ‘ORANGE SOUND’ TO THE REHEARSAL ROOM…

ЦЕНА: 19.900 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

New for 2015, the Crush 35RT is the largest and most feature-laden model in the Crush range. Our new twin channel, high gain preamp coupled to a beefier 35 Watt output stage and 10″ Voice of the World speaker yields amazing results, delivering even greater punch, presence and volume. In addition to onboard reverb and an integrated chromatic tuner, the Crush 35RT also features Aux In for backing tracks and our CabSim-loaded headphone output.

To top it all off, the Crush 35RT is complete with a fully buffered, ultra transparent effects loop to truly get the most from your pedal setup. With features like these and more than enough bite and attitude for the rehearsal space, this combo goes way beyond the call of a traditional practice amplifier.

 
  Дополнителни Информации:  
 

KEY FEATURES
ALL ANALOGUE SIGNAL PATH
Our commitment to analogue amplifier circuitry in a digital age ensures Crush amps possess the lively feel and responsiveness that Orange is famous for, inspiring guitarists to play their instruments, not the technology. The Crush 35RT’s highly effective 3 band EQ section allows for huge control over your sound, from bold vintage colours to scooped modern tones.

TWIN CHANNEL, HIGH GAIN PREAMP DESIGN
Experience levels of detailed saturation and versatility never before heard in a practice amplifier. Building on the huge success of our Crush Pro series, our high gain preamp design puts a truly inspiring range of complex tones in the hands of the player. High quality, low noise components provide four stages of gain with exceptional richness and clarity. The result is amps that deliver everything from blissful cleans, to classic Bluesy Orange crunch all the way through to full-bodied, ultra high gain Metal distortion. Clean and Dirty channels can be switched on the amp’s top panel or remotely using the optional footswitch.

BUFFERED EFFECTS LOOP
For players who love their pedals, the Crush 35RT’s fully buffered, low impedance loop allows for any number of effects and cables to be patched between the amp’s input and output sections without sacrificing tone. Our attention to detail here means your pedal arsenal will perform to its absolute peak.

CABINET SIMULATION
The headphone/line output includes our new CabSim feature, faithfully emulating the sound of a mic’d Orange 4×12″ cabinet loaded with our flagship Voice of the World speakers. Use headphones for silent practice or connect to a mixer/recording console to capture huge, authentic Orange tones in the studio.

REVERB & INTEGRATED CHROMATIC TUNER
Based on a classic ‘spring’ type, the reverb in the Crush ‘RT models is an all-new digital module which adds a warm 3D spaciousness to your sound. Ranging from a subtle shimmer to lengthy ethereal trails the circuit features an analogue ‘dry through’, ensuring your guitar’s tone maintains its integrity as the reverb is blended in. The integrated chromatic tuner is accurate and fast-tracking for quick tune-ups between jams.

VOICE OF THE WORLD SPEAKER
Our own custom designed speakers deliver the perfect balance between modern low end punch and vintage highs, maintaining clarity even when pushed.

CLASSIC ORANGE STYLING
Finished in our legendary livery dating back to 1968, the Crush range features our basket weave vinyl, woven speaker grille cloth, signature ‘picture frame’ edging and iconic hieroglyphs on the control panel.

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари / Засилувачи и Кабинети / Гитарски Засилувачи - КОМБО

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Blackstar   
.
  BLACKSTAR FLY 3 BLUETOOTH  
  BLACKSTAR FLY 3 BLUETOOTH  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Peavey  
.
  PEAVEY 6505 PIRANHA 20W MICRO HEAD  
  PEAVEY 6505 PIRANHA 20W MICRO HEAD  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Peavey  
.
  Peavey TT Bandit 112  
  Peavey VYPYR VIP 2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Peavey  
.
  Peavey VYPYR VIP 2  
  Peavey VYPYR VIP 2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Peavey  
.
  Peavey Classic 30 Tube Combo - NEW MODEL  
  Peavey Classic 30 Tube Combo - NEW MODEL  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Blackstar  
.
  BLACKSTAR ID CORE STEREO 10 V2  
  BLACKSTAR ID CORE STEREO 10 V2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  T.C. Electronic  
.
  TC Electronic BC410  
  TC Electronic BC410  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Orange  
.
  Orange Crush CR35RT  
  Orange Crush CR35RT  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.