1 Native Instruments Komplete Audio 6 : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
  > Микрофони  
  > Софтвер  
  > Звучни и DSP Карти  
  >> USB  
  >> Firewire  
  >> PCI, PCIe, PCMCIA ...  
  >> DSP - Процесорски Карти  
  >> Останати Уреди со Аудио Интерфејси  
  > Контролери  
  > Дигитални ХД Снимачи  
  > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard)  
  > Конвертори  
  > Миксети  
  > Монитори  
  > Студиски Слушалки  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  Native Instruments
 
  Native Instruments Komplete Audio 6 Приказ на сите производи од Native Instruments  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Studio & Recording / Звучни и DSP Карти / USB
 
 

6-channel USB Audio/MIDI Interface with S/PDIF Digital I/O, Monitoring Functions, Virtual Instruments, DJ Software, and Sequencer/Production Software

ЦЕНА: 15.800 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

Do-it-all Production Solution, Compact Footprint!
Whether you work with analog audio, MIDI instruments, or completely "inside-the-box" productions - or any combination, you'll absolutely love Komplete Audio 6 from Native Instruments. This amazing 6-channel USB interface gives you the connectivity, functionality, and production tools you need to get stunning results, and it's packed into a quality unit that won't hog space on your desktop or in your mobile rig. The bus-powered Komplete Audio 6 gives you four analog inputs and outputs plus digital I/O and MIDI capability. You'll also love the software that comes bundled with Komplete Audio 6 (including virtual instruments and effects and sequencing, recording, and DJ tools). What an outstanding value!

Going analog? Use the Komplete Audio 6's two XLR combo inputs to run mics or instruments. Premium preamps and phantom power give you the perfect "front end" for recording. Two 1/4" balanced line inputs are also included, as are four balanced line outputs. Plug in digitally with a stereo digital S/PDIF input, or use the MIDI I/O to get your controller involved. Komplete Audio 6 gives you direct monitoring options, so you can track without latency. The headphone output includes an independent level control and source switch, so monitoring is very flexible. USB bus power means you won't have to deal with external power sources.

Native Instruments took an already great value and added an amazing software package to this outstanding interface. The result? You get a total studio solution, right out of the box. Komplete Elements software gives you over 3GB of amazing NI instruments and effects, while Cubase LE adds excellent sequencing and recording tools. And, DJs will love the included Traktor LE software! To top off a stellar package, NI also included a $30 e-voucher for more instruments and effects from the Native Instruments Online Shop. Astounding deal!

Native Instruments Komplete Audio 6 USB Interface Features:

6-channel audio/MIDI interface plus sequencing, production, and instrument software
4 analog inputs, 4 balanced analog outputs
Digital stereo input and output (S/PDIF / RCA) for lossless signal transmission
MIDI in/out for master keyboard, Maschine, or any third-party MIDI controller
Headphone output with independent level control and source switch
Completely USB powered, with an extra sturdy custom USB socket
Low-latency performance for using virtual instruments and effects
High-quality preamps with individual gain controls
Direct monitoring for live, latency-free recording
Mono input switch for recording vocals, guitar or other mono sources
48V phantom power for using condenser mics and active DI boxes
15 status LEDs provide visual feedback for all signals and indicate clipping
Includes Komplete Elements - over 3 GB of inspiring instruments and effects
Includes Cubase LE sequencer and recording software
Includes Traktor LE 2 DJ software
Includes $30 e-voucher for Komplete instruments or effects at the NI Online Shop
The Native Instruments Komplete Audio 6 interface gives you an amazingly complete production station - packed into a compact, desktop-friendly unit!

Tech Specs
Computer Connection Type USB 2.0
Form Factor Desktop
Simultaneous I/O 4 x 4
A/D Resolution 24-bit/96kHz
Built In DSP/FX No
Number of Audio Inputs 6
Audio Inputs Types 2 x XLR combo, 2 x line
Number of Audio Outputs 4
Audio Output Types 4 x TRS
Number of Digital Inputs 2
Digital Input Types 2 x S/PDIF
Number of Digital Outputs 2
Digital Output Types 2 x S/PDIF
Number of Preamps 2
Phantom Power Yes
MIDI I/O In, Out
Bus Powered Yes
Depth 6.3"
Width 4.8"
Height 2"
Weight 1.9 lbs.

 
  Дополнителни Информации:  
 

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Studio & Recording / Звучни и DSP Карти / USB

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  RME   
.
  RME ADI2 Pro  
  RME ADI2 Pro  
  ПовеќеПовеќе  
.
  PreSonus  
.
  PreSonus StudioLive RM32AI  
  PreSonus StudioLive RM32AI  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RME  
.
  RME FireFace UC  
  RME Fireface UFX+  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RME  
.
  RME Fireface UFX+  
  RME Fireface UFX+  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Apogee  
.
  Apogee Duet  
  Apogee Duet  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Audient  
.
  Audient iD22  
  Audient iD22  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Lexicon  
.
  Lexicon IO42  
  Lexicon IO42  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Native Instruments  
.
  Native Instruments Traktor Audio 2  
  Native Instruments Traktor Audio 2  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата USB :  
Akai
Allen&Heath
Antelope
Apogee
Audient
Avid
Behringer
Denon
Focusrite
IK Multimedia
Lexicon
LINE6
M-Audio
Native Instruments
Numark
PreSonus
Prism Sound
RME
Roland
SPL
Universal Audio
ZOOM
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Studio & Recording / Звучни и DSP Карти / USB
 
  ПРОИЗВОД  
  Native Instruments
 
  Native Instruments Komplete Audio 6  
 

6-channel USB Audio/MIDI Interface with S/PDIF Digital I/O, Monitoring Functions, Virtual Instruments, DJ Software, and Sequencer/Production Software

ЦЕНА: 15.800 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

Do-it-all Production Solution, Compact Footprint!
Whether you work with analog audio, MIDI instruments, or completely "inside-the-box" productions - or any combination, you'll absolutely love Komplete Audio 6 from Native Instruments. This amazing 6-channel USB interface gives you the connectivity, functionality, and production tools you need to get stunning results, and it's packed into a quality unit that won't hog space on your desktop or in your mobile rig. The bus-powered Komplete Audio 6 gives you four analog inputs and outputs plus digital I/O and MIDI capability. You'll also love the software that comes bundled with Komplete Audio 6 (including virtual instruments and effects and sequencing, recording, and DJ tools). What an outstanding value!

Going analog? Use the Komplete Audio 6's two XLR combo inputs to run mics or instruments. Premium preamps and phantom power give you the perfect "front end" for recording. Two 1/4" balanced line inputs are also included, as are four balanced line outputs. Plug in digitally with a stereo digital S/PDIF input, or use the MIDI I/O to get your controller involved. Komplete Audio 6 gives you direct monitoring options, so you can track without latency. The headphone output includes an independent level control and source switch, so monitoring is very flexible. USB bus power means you won't have to deal with external power sources.

Native Instruments took an already great value and added an amazing software package to this outstanding interface. The result? You get a total studio solution, right out of the box. Komplete Elements software gives you over 3GB of amazing NI instruments and effects, while Cubase LE adds excellent sequencing and recording tools. And, DJs will love the included Traktor LE software! To top off a stellar package, NI also included a $30 e-voucher for more instruments and effects from the Native Instruments Online Shop. Astounding deal!

Native Instruments Komplete Audio 6 USB Interface Features:

6-channel audio/MIDI interface plus sequencing, production, and instrument software
4 analog inputs, 4 balanced analog outputs
Digital stereo input and output (S/PDIF / RCA) for lossless signal transmission
MIDI in/out for master keyboard, Maschine, or any third-party MIDI controller
Headphone output with independent level control and source switch
Completely USB powered, with an extra sturdy custom USB socket
Low-latency performance for using virtual instruments and effects
High-quality preamps with individual gain controls
Direct monitoring for live, latency-free recording
Mono input switch for recording vocals, guitar or other mono sources
48V phantom power for using condenser mics and active DI boxes
15 status LEDs provide visual feedback for all signals and indicate clipping
Includes Komplete Elements - over 3 GB of inspiring instruments and effects
Includes Cubase LE sequencer and recording software
Includes Traktor LE 2 DJ software
Includes $30 e-voucher for Komplete instruments or effects at the NI Online Shop
The Native Instruments Komplete Audio 6 interface gives you an amazingly complete production station - packed into a compact, desktop-friendly unit!

Tech Specs
Computer Connection Type USB 2.0
Form Factor Desktop
Simultaneous I/O 4 x 4
A/D Resolution 24-bit/96kHz
Built In DSP/FX No
Number of Audio Inputs 6
Audio Inputs Types 2 x XLR combo, 2 x line
Number of Audio Outputs 4
Audio Output Types 4 x TRS
Number of Digital Inputs 2
Digital Input Types 2 x S/PDIF
Number of Digital Outputs 2
Digital Output Types 2 x S/PDIF
Number of Preamps 2
Phantom Power Yes
MIDI I/O In, Out
Bus Powered Yes
Depth 6.3"
Width 4.8"
Height 2"
Weight 1.9 lbs.

 
  Дополнителни Информации:  
 

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Studio & Recording / Звучни и DSP Карти / USB

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Universal Audio   
.
  Universal Audio UAD2 Satellite DSP  
  Universal Audio UAD2 Satellite DSP  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RME  
.
  RME MADIface Pro  
  RME MADIface Pro  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Fairlight  
.
  Fairlight SOLO  
  RME Fireface UFX  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RME  
.
  RME Fireface UFX  
  RME Fireface UFX  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Audient  
.
  AUDIENT ID4  
  AUDIENT ID4  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer XENYX Control 1 USB  
  Behringer XENYX Control 1 USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Akai  
.
  Akai MPC Renaissance  
  Akai MPC Renaissance  
  ПовеќеПовеќе  
.
  PreSonus  
.
  PreSonus StudioLive RM32AI  
  PreSonus StudioLive RM32AI  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.