1 NORD STAGE 2 EX HP76 | STAGE PIANO : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
  > Аранжери  
  > Workstations  
  > Синтисајзери  
  > Дигитални Пијана  
  > MIDI Клавијатури и Контролери  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
  > Засилували за Клавијатури  
  > Органи  
  > Drum&Groove Computers  
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  Clavia
 
  NORD STAGE 2 EX HP76 | STAGE PIANO Приказ на сите производи од Clavia  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Клавијатури / Workstations
 
 

ПОПУСТ!
СТАРА ЦЕНА :
239.000,oo ден

НОВА ЦЕНА : 199.500,oo ден

Nord’s award-winning Organ, Piano and Synth technologies - All in one amazing package.

ЦЕНА: 239.000 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

Piano Section

State-of-the art sample-based Acoustic Pianos
Advanced Vintage Electric Pianos
Advanced String Resonance (Gen 2)
Long Piano Release NEW
Dynamic Pedal Noise via optional Nord Triple Pedal NEW
Nord Piano Library compatible
Organ Section

B3 tonewheel organ modeling
Faithful simulations of classic Vox and Farfisa organs
Advanced rotary speaker model with slow, fast and stop modes
Draw buttons with LED bar graphs for easy overview of active drawbar settings.
Synth Section

Powerful Classic analog, FM and Wavetable synthesis
Sample Playback NEW
Nord Sample Library compatible NEW
Arpeggiator NEW
Master Clock NEW
Global features

Comprehensive Effects section
Single-function control knobs and instant visibility of current settings
External section allowing the Nord Stage 2 to serve as a master keyboard
Expanded Live Mode with 5 locations

 
  Дополнителни Информации:  
 

Representing a stunning new take on the famous Stage series, the Nord Stage 2 is our flagship instrument line. Utilizing our very latest sound generation technology in the three categories of Piano, Organ and Synthesizer combined with a well thought-out, user friendly interface, a choice of premium keybeds and an almost obsessive level of quality control, the Stage 2 truly sets itself apart as an instrument for the professional performing musician.
The Nord Stage 2 is compatible with the Nord Sample Library and also the Nord Sample Editor software that lets you create your own sample instruments, for infinite possibilities! Combined with Nord Piano Library compatibility the Nord Stage 2 is an instrument that offers huge expandability.

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Клавијатури / Workstations

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  STANDORF DIGITAL PIANO   
.
  STANDORF ETUDE Digital Piano  
  STANDORF ETUDE Digital Piano  
  ПовеќеПовеќе  
.
  M-Audio  
.
  M-AUDIO CODE 25  
  M-AUDIO CODE 25  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Hammond  
.
  Hammond Portable B3mk2  
  Novation UltraNova  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Novation  
.
  Novation UltraNova  
  Novation UltraNova  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Fatar  
.
  FATAR NUMA COMPACT 2  
  FATAR NUMA COMPACT 2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Novation  
.
  NOVATION LAUNCHPAD PRO  
  NOVATION LAUNCHPAD PRO  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Novation  
.
  NOVATION CIRCUIT GROOVE BOX  
  NOVATION CIRCUIT GROOVE BOX  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Novation  
.
  NOVATION LAUNCHKEY 25 MK2  
  NOVATION LAUNCHKEY 25 MK2  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Workstations :  
Clavia
Korg
Kurzweil
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Клавијатури / Workstations
 
  ПРОИЗВОД  
  Clavia
 
  NORD STAGE 2 EX HP76 | STAGE PIANO  
 

ПОПУСТ!
СТАРА ЦЕНА :
239.000,oo ден

НОВА ЦЕНА : 199.500,oo ден

Nord’s award-winning Organ, Piano and Synth technologies - All in one amazing package.

ЦЕНА: 239.000 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

Piano Section

State-of-the art sample-based Acoustic Pianos
Advanced Vintage Electric Pianos
Advanced String Resonance (Gen 2)
Long Piano Release NEW
Dynamic Pedal Noise via optional Nord Triple Pedal NEW
Nord Piano Library compatible
Organ Section

B3 tonewheel organ modeling
Faithful simulations of classic Vox and Farfisa organs
Advanced rotary speaker model with slow, fast and stop modes
Draw buttons with LED bar graphs for easy overview of active drawbar settings.
Synth Section

Powerful Classic analog, FM and Wavetable synthesis
Sample Playback NEW
Nord Sample Library compatible NEW
Arpeggiator NEW
Master Clock NEW
Global features

Comprehensive Effects section
Single-function control knobs and instant visibility of current settings
External section allowing the Nord Stage 2 to serve as a master keyboard
Expanded Live Mode with 5 locations

 
  Дополнителни Информации:  
 

Representing a stunning new take on the famous Stage series, the Nord Stage 2 is our flagship instrument line. Utilizing our very latest sound generation technology in the three categories of Piano, Organ and Synthesizer combined with a well thought-out, user friendly interface, a choice of premium keybeds and an almost obsessive level of quality control, the Stage 2 truly sets itself apart as an instrument for the professional performing musician.
The Nord Stage 2 is compatible with the Nord Sample Library and also the Nord Sample Editor software that lets you create your own sample instruments, for infinite possibilities! Combined with Nord Piano Library compatibility the Nord Stage 2 is an instrument that offers huge expandability.

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Клавијатури / Workstations

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Kurzweil   
.
  Kurzweil PC3K7  
  Kurzweil PC3K7  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Novation  
.
  NOVATION LAUNCHKEY 25 MK2  
  NOVATION LAUNCHKEY 25 MK2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kurzweil  
.
  Kurzweil PC3  
  FATAR NUMA COMPACT 2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Fatar  
.
  FATAR NUMA COMPACT 2  
  FATAR NUMA COMPACT 2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kurzweil  
.
  Kurzweil PC3K8  
  Kurzweil PC3K8  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kurzweil  
.
  Kurzweil PC3 LE8  
  Kurzweil PC3 LE8  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Peavey  
.
  Peavey KB5  
  Peavey KB5  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kurzweil  
.
  KURZWEIL M230 SR  
  KURZWEIL M230 SR  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.