1 Akai RPM800 : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
  > Микрофони  
  > Софтвер  
  > Звучни и DSP Карти  
  > Контролери  
  > Дигитални ХД Снимачи  
  > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard)  
  > Конвертори  
  > Миксети  
  > Монитори  
  >> Активни Монитори  
  >> Пасивни Монитори  
  >> Студиски Засилувачи  
  >> Монитор Контролери  
  > Студиски Слушалки  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  Akai
 
  Akai RPM800 Приказ на сите производи од Akai  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Studio & Recording / Монитори / Активни Монитори
 
 

Engineered for meticulous reproduction of even the most complex modern music, Akai Professional’s RPM800 studio monitors easily handle layer after layer of sound, providing critical detail and the tools needed to mix with confidence.
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

ЦЕНА: ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

The fast Kevlar® cone provides lucid low-end agility, reproducing intricate bass patterns with ease. It’s authoritative sound for the craft of music production, only from Akai Professional.

Pure Bi-Amplified Power

RPM800 offers pure and accurate frequency response from 38Hz to 30kHz. The 120-Watt distributed Class A/B provides the woofer and tweeter dedicated amplification—80 Watts to the woofer, 40 Watts to the tweeter—meaning you get ultra-efficient power and minimal distortion. The flared rear-firing bass port delivers low-frequency depth and definition

Meticulous Control

Dedicated proximity and EQ-tailoring controls give you the ability to fine-tune the speaker in diverse mixing environments. RPM800 also features HF Trim, MF Boost, and LF Cutoff controls, which allow you to find the right balance in any environment. The included monitor isolation pad dramatically decreases structure-borne resonances, and the integrated radio frequency protection preserves signal purity. RPM800 includes XLR, balanced ¼-inch TRS, and RCA inputs.

Solid to the Core

RPM800’s cabinet is painstakingly reinforced to minimize flex, combating unwanted coloration while blocking anomalies and sound artifacts from polluting your mix. The no-compromise build quality is reflected even in components you’ll never see such as the recess-mounted amp, on/off transient protection, and 14-gauge wiring to transducers. RPM800 also features a built-in output current limiter, over-temperature limiter, and subsonic filter—a full array of top-notch components that make all the difference in the purity that you hear.

 
  Дополнителни Информации:  
 

Pure and accurate frequency response from 38Hz to 30kHz
120-Watt distributed Class A/B amplification provides ultra-efficient power with minimal distortion
80-Watt 8-inch (203.2mm) woofer with 1 ½-inch (38.1mm) voice coil and high-damping rubber surround
40-Watt silk-dome tweeter with 1 ¼-inch (31.7mm) voice coil
Proximity Control for low-end tailoring
HF Trim, MF Boost, and LF Cutoff controls allow you to mix in any environment
Included monitor isolation pad dramatically decreases structure-borne resonances
Integrated radio frequency protection plus magnetic shielding preserves signal purity
Recessed amp mounting, external heat sink, and 14-gauge wiring to transducers
On/off transient protection and external mains fuse
Output current limiter, over-temperature limiter, and subsonic filter
Flared rear-firing bass port delivers low-frequency depth and definition
XLR, balanced ¼-inch TRS, and RCA inputs

Dimensions (each): 17.1" x 14.2" x 11.3"
Weight (each): 30.1 lbs
Power configuration: Bi-amplified
LF Driver size: 8 inch (203.2mm)
HF Driver size: 1.25 inch (38.1)
LF Driver amp: 80-Watt
HF Driver amp: 40-Watt
Input: XLR, balanced 1/4 inch (6.3mm), RCA
Enclosure type: Ported
Frequency range: 38 Hz to 30 khz

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Studio & Recording / Монитори / Активни Монитори

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Dynaudio Acoustics   
.
  Dynaudio M3VE  
  Dynaudio M3VE  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kurzweil  
.
  Kurzweil KS40A  
  Kurzweil KS40A  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer Truth B1031A PAIR  
  BEHRINGER MONITOR 2 USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  BEHRINGER MONITOR 2 USB  
  BEHRINGER MONITOR 2 USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Mackie  
.
  Mackie MR5 mkII  
  Mackie MR5 mkII  
  ПовеќеПовеќе  
.
  FLUID AUDIO  
.
  FLUID AUDIO F5 PAIR  
  FLUID AUDIO F5 PAIR  
  ПовеќеПовеќе  
.
  SM Pro Audio  
.
  SM Pro Audio Nano Patch Plus  
  SM Pro Audio Nano Patch Plus  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Event Electronics  
.
  Event 2030 studio monitor  
  Event 2030 studio monitor  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Активни Монитори :  
Adam
Akai
Alesis
Avant Electronics
Behringer
Blue Sky
Clavia
Dynaudio Acoustics
Event Electronics
FLUID AUDIO
KRK
Kurzweil
KV2 Audio
LINE6
M-Audio
Mackie
Neumann
Numark
PreSonus
Roland
Tannoy
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Studio & Recording / Монитори / Активни Монитори
 
  ПРОИЗВОД  
  Akai
 
  Akai RPM800  
 

Engineered for meticulous reproduction of even the most complex modern music, Akai Professional’s RPM800 studio monitors easily handle layer after layer of sound, providing critical detail and the tools needed to mix with confidence.
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

ЦЕНА: ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

The fast Kevlar® cone provides lucid low-end agility, reproducing intricate bass patterns with ease. It’s authoritative sound for the craft of music production, only from Akai Professional.

Pure Bi-Amplified Power

RPM800 offers pure and accurate frequency response from 38Hz to 30kHz. The 120-Watt distributed Class A/B provides the woofer and tweeter dedicated amplification—80 Watts to the woofer, 40 Watts to the tweeter—meaning you get ultra-efficient power and minimal distortion. The flared rear-firing bass port delivers low-frequency depth and definition

Meticulous Control

Dedicated proximity and EQ-tailoring controls give you the ability to fine-tune the speaker in diverse mixing environments. RPM800 also features HF Trim, MF Boost, and LF Cutoff controls, which allow you to find the right balance in any environment. The included monitor isolation pad dramatically decreases structure-borne resonances, and the integrated radio frequency protection preserves signal purity. RPM800 includes XLR, balanced ¼-inch TRS, and RCA inputs.

Solid to the Core

RPM800’s cabinet is painstakingly reinforced to minimize flex, combating unwanted coloration while blocking anomalies and sound artifacts from polluting your mix. The no-compromise build quality is reflected even in components you’ll never see such as the recess-mounted amp, on/off transient protection, and 14-gauge wiring to transducers. RPM800 also features a built-in output current limiter, over-temperature limiter, and subsonic filter—a full array of top-notch components that make all the difference in the purity that you hear.

 
  Дополнителни Информации:  
 

Pure and accurate frequency response from 38Hz to 30kHz
120-Watt distributed Class A/B amplification provides ultra-efficient power with minimal distortion
80-Watt 8-inch (203.2mm) woofer with 1 ½-inch (38.1mm) voice coil and high-damping rubber surround
40-Watt silk-dome tweeter with 1 ¼-inch (31.7mm) voice coil
Proximity Control for low-end tailoring
HF Trim, MF Boost, and LF Cutoff controls allow you to mix in any environment
Included monitor isolation pad dramatically decreases structure-borne resonances
Integrated radio frequency protection plus magnetic shielding preserves signal purity
Recessed amp mounting, external heat sink, and 14-gauge wiring to transducers
On/off transient protection and external mains fuse
Output current limiter, over-temperature limiter, and subsonic filter
Flared rear-firing bass port delivers low-frequency depth and definition
XLR, balanced ¼-inch TRS, and RCA inputs

Dimensions (each): 17.1" x 14.2" x 11.3"
Weight (each): 30.1 lbs
Power configuration: Bi-amplified
LF Driver size: 8 inch (203.2mm)
HF Driver size: 1.25 inch (38.1)
LF Driver amp: 80-Watt
HF Driver amp: 40-Watt
Input: XLR, balanced 1/4 inch (6.3mm), RCA
Enclosure type: Ported
Frequency range: 38 Hz to 30 khz

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Studio & Recording / Монитори / Активни Монитори

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Akai   
.
  Akai RPM3 Monitors  
  Akai RPM3 Monitors  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer Truth B1031A PAIR  
  Behringer Truth B1031A PAIR  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  BEHRINGER MONITOR 2 USB  
  Avantone MixCubes Active  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Avant Electronics  
.
  Avantone MixCubes Active  
  Avantone MixCubes Active  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Adam  
.
  Adam A5X  
  Adam A5X  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Event Electronics  
.
  Event 2030 studio monitor  
  Event 2030 studio monitor  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Mackie  
.
  Mackie MR5 mkII  
  Mackie MR5 mkII  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Dynaudio Acoustics  
.
  Dynaudio LYD8  
  Dynaudio LYD8  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.