1 Akai MPC Element : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
  > Миксети  
  > ЦД Плеери  
  > Грамофони  
  > ДЈ Конторлери и Процесори  
  > ДЈ Слушалки  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  Akai
 
  Akai MPC Element Приказ на сите производи од Akai  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија ДЈ / ДЈ Конторлери и Процесори
 
 

The essential instrument for computer-based music production, MPC Element brings powerful music-making capability to your computer in a slimline design that's made to produce.

ЦЕНА: 9.900 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

You get cutting-edge features, including MPC Note Repeat and Swing, along with the all-new MPC Essentials software. With the included 1GB sound library, MPC Essentials empowers you with the essential sounds of modern music production, and you can easily import your own sound samples. MPC Essentials can operate standalone and can also work seamlessly with your current DAW as a plugin. MPC Element comes with everything you need to make music right away, and, because it operates via standard MIDI, you can also use MPC Element to control MIDI music software you already have. An 1/8-inch MIDI input and an 1/8-inch MIDI output are both onboard and 1/8-inch to 5-pin MIDI cables are included.

 
  Дополнителни Информации:  
 

PRODUCT FEATURES
MPC ELEMENT HARDWARE
Fuses legendary MPC beat and song creation capability with the power of your computer
16 backlit, multicolor pads with pressure and velocity sensitivity
MPC Note Repeat, Full Level, 16 Level, and Tap Tempo
Includes MPC Essentials software (download), 1GB sound library, up to 8 pad banks
Slim low-profile design with integrated cover to protect control surface
USB-powered, no power adapter required, USB cable included
Compact design just 14mm thin fits easily into a laptop bag
Brushed aluminum control surface with bright backlit buttons
Standard MIDI for use with most popular software
1/8-inch (3.5mm) MIDI input, 1/8-inch MIDI output, cables included
MPC ESSENTIALS SOFTWARE
32- and 64-bit music production capability
Works standalone, no DAW required, with MPC Element for seamless music creation
Works with your current music software (DAW) as a VST, RTAS, or AU plugin
Run virtually unlimited instances in your DAW simultaneously
1GB sound library with all the essential sounds of modern music production
Import your WAV and AIFF sound samples and assign them to any pad
Up to 8 pad banks (assign up to 128 pads), 4 samples and 4 insert effects per pad
Hosts VST plugins and automatically maps controls
Export to WAV and AIFF
TECHNICAL SPECIFICATIONS
GENERAL
Height: 0.66 inches (16.89mm)
Width: 11.2 inches (284mm)
Depth: 8.1 inches (205 mm)
Weight: 1.85 pounds (0.86kg)
Power: USB
MIDI I/O interface: 1 In / 1 Out via TRS to MIDI breakout cables (Included)
SEQUENCER
Maximum events: unlimited (based on CPU)
Resolution: 960 pulses per 1/4-note
Sequences: 128
Tracks per instance: 1 (user may run unlimited instances)
Drum pad: 16 (velocity and pressure sensitive)
Drum pad banks: 8
Sync mode: MIDI clock, MIDI Time Code
Transport Controls: MIDI Machine Control
MPC ESSENTIALS SOFTWARE
Polyphony: 128
Dynamic filtering: 1 State Variable Filter per voice (up to 8 pole, depending on type)
Filter types: Low Pass, Band Pass, High Pass, Band Boost, Band Stop, Analog Modeling, Vocal Formant
Number of programs: 128
Memory capacity: System Dependent. 2 GB minimum (4 GB recommended)
Plugin Supported as Host: VST (Mac / PC), AU (Mac), RTAS
Plugin Formats Available to other DAWs: VST, AU (Mac Only), RTAS
Audio files supported: WAV, REX, AIFF, SND
Word lengths supported: 32 and 64-bit
EFFECTS
Program Effects: 4 Insert Slots per Pad, 4 Sends to Track Effects per pads
Plugin Formats Supported: VST (Mac / PC), AU (Mac)
MIDI I/O
MIDI inputs: 5-pin DIN x 1 via TRS to MIDI breakout cable (included)
MIDI outputs: 5-pin DIN x 1 via TRS to MIDI breakout cable (included)
Standard accessories: Operator's manual
TRS to MIDI breakout cable x2 (Included)
MINIMUM COMPUTER SPECS:
Mac: 2 GB RAM (4 GB recommended) Mac OS X 10.6 or later DVD-ROM drive
Windows: 2 GHz Pentium® 4 or Celeron® compatible CPU or faster (multicore CPU recommended) 2 GB RAM (4 GB recommended) Windows 7 (32 or 64-bit) DVD-ROM drive

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Studio & Recording / Контролери / Keyboard & Pads Контролери

Kатегорија: ДЈ / ДЈ Конторлери и Процесори

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Numark   
.
  Numark HF125  
  Numark HF125  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RANE  
.
  Rane TTM 56S  
  Rane TTM 56S  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure SRH750 DJ  
  Denon DN-SC2900 Digital Controller  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Denon  
.
  Denon DN-SC2900 Digital Controller  
  Denon DN-SC2900 Digital Controller  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Numark  
.
  Numark DJ2GO  
  Numark DJ2GO  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure N44-7Z Stylus  
  Shure N44-7Z Stylus  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Numark  
.
  NUMARK MIXTRACK PLATINUM  
  NUMARK MIXTRACK PLATINUM  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Native Instruments  
.
  Native Instruments Machine Studio  
  Native Instruments Machine Studio  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата ДЈ Конторлери и Процесори :  
Ableton
Akai
Allen&Heath
Behringer
Denon
Korg
Native Instruments
Novation
Numark
RANE
Roland
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија ДЈ / ДЈ Конторлери и Процесори
 
  ПРОИЗВОД  
  Akai
 
  Akai MPC Element  
 

The essential instrument for computer-based music production, MPC Element brings powerful music-making capability to your computer in a slimline design that's made to produce.

ЦЕНА: 9.900 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

You get cutting-edge features, including MPC Note Repeat and Swing, along with the all-new MPC Essentials software. With the included 1GB sound library, MPC Essentials empowers you with the essential sounds of modern music production, and you can easily import your own sound samples. MPC Essentials can operate standalone and can also work seamlessly with your current DAW as a plugin. MPC Element comes with everything you need to make music right away, and, because it operates via standard MIDI, you can also use MPC Element to control MIDI music software you already have. An 1/8-inch MIDI input and an 1/8-inch MIDI output are both onboard and 1/8-inch to 5-pin MIDI cables are included.

 
  Дополнителни Информации:  
 

PRODUCT FEATURES
MPC ELEMENT HARDWARE
Fuses legendary MPC beat and song creation capability with the power of your computer
16 backlit, multicolor pads with pressure and velocity sensitivity
MPC Note Repeat, Full Level, 16 Level, and Tap Tempo
Includes MPC Essentials software (download), 1GB sound library, up to 8 pad banks
Slim low-profile design with integrated cover to protect control surface
USB-powered, no power adapter required, USB cable included
Compact design just 14mm thin fits easily into a laptop bag
Brushed aluminum control surface with bright backlit buttons
Standard MIDI for use with most popular software
1/8-inch (3.5mm) MIDI input, 1/8-inch MIDI output, cables included
MPC ESSENTIALS SOFTWARE
32- and 64-bit music production capability
Works standalone, no DAW required, with MPC Element for seamless music creation
Works with your current music software (DAW) as a VST, RTAS, or AU plugin
Run virtually unlimited instances in your DAW simultaneously
1GB sound library with all the essential sounds of modern music production
Import your WAV and AIFF sound samples and assign them to any pad
Up to 8 pad banks (assign up to 128 pads), 4 samples and 4 insert effects per pad
Hosts VST plugins and automatically maps controls
Export to WAV and AIFF
TECHNICAL SPECIFICATIONS
GENERAL
Height: 0.66 inches (16.89mm)
Width: 11.2 inches (284mm)
Depth: 8.1 inches (205 mm)
Weight: 1.85 pounds (0.86kg)
Power: USB
MIDI I/O interface: 1 In / 1 Out via TRS to MIDI breakout cables (Included)
SEQUENCER
Maximum events: unlimited (based on CPU)
Resolution: 960 pulses per 1/4-note
Sequences: 128
Tracks per instance: 1 (user may run unlimited instances)
Drum pad: 16 (velocity and pressure sensitive)
Drum pad banks: 8
Sync mode: MIDI clock, MIDI Time Code
Transport Controls: MIDI Machine Control
MPC ESSENTIALS SOFTWARE
Polyphony: 128
Dynamic filtering: 1 State Variable Filter per voice (up to 8 pole, depending on type)
Filter types: Low Pass, Band Pass, High Pass, Band Boost, Band Stop, Analog Modeling, Vocal Formant
Number of programs: 128
Memory capacity: System Dependent. 2 GB minimum (4 GB recommended)
Plugin Supported as Host: VST (Mac / PC), AU (Mac), RTAS
Plugin Formats Available to other DAWs: VST, AU (Mac Only), RTAS
Audio files supported: WAV, REX, AIFF, SND
Word lengths supported: 32 and 64-bit
EFFECTS
Program Effects: 4 Insert Slots per Pad, 4 Sends to Track Effects per pads
Plugin Formats Supported: VST (Mac / PC), AU (Mac)
MIDI I/O
MIDI inputs: 5-pin DIN x 1 via TRS to MIDI breakout cable (included)
MIDI outputs: 5-pin DIN x 1 via TRS to MIDI breakout cable (included)
Standard accessories: Operator's manual
TRS to MIDI breakout cable x2 (Included)
MINIMUM COMPUTER SPECS:
Mac: 2 GB RAM (4 GB recommended) Mac OS X 10.6 or later DVD-ROM drive
Windows: 2 GHz Pentium® 4 or Celeron® compatible CPU or faster (multicore CPU recommended) 2 GB RAM (4 GB recommended) Windows 7 (32 or 64-bit) DVD-ROM drive

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Studio & Recording / Контролери / Keyboard & Pads Контролери

Kатегорија: ДЈ / ДЈ Конторлери и Процесори

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Native Instruments   
.
  Native Instruments TRAKTOR KONTROL Z1  
  Native Instruments TRAKTOR KONTROL Z1  
  ПовеќеПовеќе  
.
  AKG  
.
  AKG K77  
  AKG K77  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Numark  
.
  NUMARK NTX1000  
  AKAI AMX - FOR SERATO DJ  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Akai  
.
  AKAI AMX - FOR SERATO DJ  
  AKAI AMX - FOR SERATO DJ  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Native Instruments  
.
  Native Instruments Traktor Pro 2  
  Native Instruments Traktor Pro 2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Denon  
.
  Denon DN-SC2900 Digital Controller  
  Denon DN-SC2900 Digital Controller  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Numark  
.
  Numark Mixtrack Pro 3  
  Numark Mixtrack Pro 3  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Numark  
.
  NUMARK PT 01 SCRATCH  
  NUMARK PT 01 SCRATCH  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.