1 Universal Audio UAD2 Satellite DSP : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
  > Микрофони  
  > Софтвер  
  > Звучни и DSP Карти  
  >> USB  
  >> Firewire  
  >> PCI, PCIe, PCMCIA ...  
  >> DSP - Процесорски Карти  
  >> Останати Уреди со Аудио Интерфејси  
  > Контролери  
  > Дигитални ХД Снимачи  
  > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard)  
  > Конвертори  
  > Миксети  
  > Монитори  
  > Студиски Слушалки  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  Universal Audio
 
  Universal Audio UAD2 Satellite DSP Приказ на сите производи од Universal Audio  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Studio & Recording / Звучни и DSP Карти / Firewire
 
 

UAD-2: The industry’s most respected collection of audio plug-ins.

ЦЕНА: ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

UAD-2 Satellite DSP Accelerator (FireWire)

Key Features

Run UAD Powered Plug-Ins via FireWire 800/400 connection
Access 90 plug-ins from Ampex, Lexicon, Roland, Studer, Neve, Manley, SSL, EMT and more (sold separately)
Includes portable DSP Accelerator unit (FireWire format), plus a choice of Core, Custom or Ultimate 2 UAD plug-in packages
Available in DUO and QUAD models w/ 2 or 4 SHARC processors
Gives native systems a DSP boost for running larger mixes,
Allows taking UAD plug-ins “on the road,” mixing on Intel-based Macs and Windows 7 PCs*
All packages include “Analog Classics” bundle featuring LA-2A Classic Audio Leveler, 1176LN / 1176SE Classic Limiting Amplifiers, Pultec EQP-1A, and Realverb Pro plug-ins
Compatible with Pro Tools, Logic Pro, Cubase, Live, Digital Performer and more
Combine with other UAD-2 devices, including UAD-2 PCIe card(s), and Apollo audio interface
VST, AU, RTAS support
Read full specifications

Serious analog sound for MacBooks, iMacs, and Windows 7 PCs.
A simple FireWire connection is all it takes to plug your Intel-based Mac or Windows 7 PC* into the world’s finest analog hardware emulations. The UAD-2 Satellite DSP Accelerators offer full access to UAD Powered Plug-Ins, including exclusive titles from Studer, Ampex, Lexicon, Neve, Manley, Roland, SSL and more. UAD-2 Satellite packages feature a sleek, ultra-portable FireWire 800/400-based processing unit, plus the “Analog Classics” plug-in bundle (VST/AU/RTAS), giving you massive analog character, right out of the box.

Watch the overview video.

UAD-2: The industry’s most respected collection of audio plug-ins.
From serious home recordists to multi-platinum mix engineers, UAD Powered Plug-Ins have been winning over audio professionals for more than 10 years. The reason is simple. No other plug-ins so faithfully capture the sound and behavior of classic analog equipment — from rare compressors and equalizers, to vintage reverb processors and tape machines.

The award-winning UAD library features 90 plug-ins, co-developed with the biggest brands in audio. These plug-ins can be purchased with UAD-2 hardware from retailers as part of bundled “Custom” and “Ultimate 2” packages, or you can buy UAD plug-ins à la carte from UA’s Online Store.


Workhorse DUO or Professional QUAD processing power, wherever you go.
UAD-2 Satellite DSP Accelerators are available in two processing levels: DUO or QUAD, with either two or four individual Analog Devices SHARC processors, respectively. This outboard processing can provide a big mixing horsepower “boost” for your host computer — letting you run larger mixes, filled with rich, sonically complex plug-ins — no matter what the rest of your system is doing.

The UAD-2 Satellite can be integrated alongside UAD-2 PCIe DSP Accelerator cards and the UAD Apollo interface, for truly scalable mixing power. And because it’s portable, the UAD-2 Satellite lets you travel with your UAD plug-ins, wherever you mix on an Intel-based Mac or select Windows 7 PC* with an available FireWire port.


Available as Core, Custom, and Ultimate 2 software packages.
UAD-2 Satellite DSP Accelerators are available as “Core,” “Custom,” and “Ultimate 2” software packages. The Core package includes the Analog Classics plug-in bundle (see contents above right). The Custom package includes Analog Classics bundle, plus it lets you pick any three individual UAD plug-ins at registration. The QUAD Ultimate 2 is UA’s flagship Satellite package, and includes more than 73 UA-developed plug-ins up to and including UAD software v7.3.

UAD plug-in craftsmanship: The science behind the scenes.
Most people don’t immediately think of audio software when they hear the word “craftsmanship.” But that’s what separates UAD plug-ins from the rest. One of the most common responses we hear from UAD users is, “Wow, I didn’t know plug-ins could sound this good.” That’s because in developing UAD-2 plug-ins, UA’s engineering group undertakes a thorough physical modeling of classic audio hardware. This process means that we essentially “rebuild” vintage analog gear in the digital world, component by component. It’s how UAD plug-ins replicate the exact, sometimes quirky, behavior of analog hardware — bringing its rich, three-dimensional sound and harmonics "in the box."

 
  Дополнителни Информации:  
 

UAD-2 Satellite DSP Accelerator (FireWire)

Features:
Run UAD Powered Plug-Ins via FireWire 800/400 connection
Access 90 plug-ins from Ampex, Lexicon, Roland, Studer, Neve, Manley, SSL, EMT, MXR and more (sold separately)
Includes portable DSP Accelerator unit (FireWire format), plus a choice of Core, Custom or Ultimate UAD plug-in packages
Available in DUO and QUAD models w/ 2 or 4 SHARC processors
Gives native systems a DSP boost for running larger mixes, with rich, sonically complex plug-ins
Allows taking UAD plug-ins “on the road,” mixing on Intel-based Macs and Windows 7 PCs*
Includes “Analog Classics” bundle featuring Legacy editions of LA-2A Classic Audio Leveler, 1176LN / 1176SE Classic Limiting Amplifiers, Pultec EQP-1A and Realverb Pro plug-ins.
Compatible with Pro Tools, Logic Pro, Cubase, Live, Digital Performer and more
Combine with other UAD-2 devices, including UAD-2 PCIe card(s), and Apollo audio interface
VST, AU, RTAS support; Mac OS X Lion/Mountain Lion and Windows 7 64-Bit Edition compatible
See the UAD Instance Chart here

Specifications:

FireWire 800/400 external enclosure w/ power supply
Desktop dimensions: 6” wide x 8” long x 1” high (weight: 2 lbs)
2 or 4 Analog Devices SHARC floating-point processors
Supports VST, RTAS, and Audio Units plug-in formats
44.1, 48, 88.2, 96, 176.4, 192 kHz sample rate support
14-day full function demo for all plug-ins; try before you buy
UAD Minimum System Requirements

For information about Mac OS X 10.9 Mavericks compatibility, click here.

(Win) Windows 7 64-Bit Edition w/SP1
(Mac) OS X 10.7 Lion or 10.8 Mountain Lion
2 gigabytes available disk space
Available PCI Express (PCIe) slot for each UAD-2 card
Available FireWire 800 port* for UAD-2 Satellite, Apollo, or Apollo 16
1024 x 800 minimum display resolution
Internet connection to download software and authorize UAD plug-ins
Compatible VST, Audio Units, or RTAS plug-in host application software

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Studio & Recording / Звучни и DSP Карти / Firewire

Kатегорија: Studio & Recording / Звучни и DSP Карти / DSP - Процесорски Карти

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  RME   
.
  RME Fireface UCX  
  RME Fireface UCX  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Native Instruments  
.
  Native Instruments Traktor Scratch A6  
  Native Instruments Traktor Scratch A6  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Prism Sound  
.
  Prism Sound Lyra 1 USB  
  RME MADIface Pro  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RME  
.
  RME MADIface Pro  
  RME MADIface Pro  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Numark  
.
  Numark DJ iO2  
  Numark DJ iO2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Apogee  
.
  Apogee Duet  
  Apogee Duet  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer UMC404HD U-PHORIA  
  Behringer UMC404HD U-PHORIA  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Universal Audio  
.
  Universal Audio UAD2 Satellite DSP  
  Universal Audio UAD2 Satellite DSP  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Firewire :  
Apogee
Midas
PreSonus
Prism Sound
RME
Universal Audio
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Studio & Recording / Звучни и DSP Карти / Firewire
 
  ПРОИЗВОД  
  Universal Audio
 
  Universal Audio UAD2 Satellite DSP  
 

UAD-2: The industry’s most respected collection of audio plug-ins.

ЦЕНА: ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

UAD-2 Satellite DSP Accelerator (FireWire)

Key Features

Run UAD Powered Plug-Ins via FireWire 800/400 connection
Access 90 plug-ins from Ampex, Lexicon, Roland, Studer, Neve, Manley, SSL, EMT and more (sold separately)
Includes portable DSP Accelerator unit (FireWire format), plus a choice of Core, Custom or Ultimate 2 UAD plug-in packages
Available in DUO and QUAD models w/ 2 or 4 SHARC processors
Gives native systems a DSP boost for running larger mixes,
Allows taking UAD plug-ins “on the road,” mixing on Intel-based Macs and Windows 7 PCs*
All packages include “Analog Classics” bundle featuring LA-2A Classic Audio Leveler, 1176LN / 1176SE Classic Limiting Amplifiers, Pultec EQP-1A, and Realverb Pro plug-ins
Compatible with Pro Tools, Logic Pro, Cubase, Live, Digital Performer and more
Combine with other UAD-2 devices, including UAD-2 PCIe card(s), and Apollo audio interface
VST, AU, RTAS support
Read full specifications

Serious analog sound for MacBooks, iMacs, and Windows 7 PCs.
A simple FireWire connection is all it takes to plug your Intel-based Mac or Windows 7 PC* into the world’s finest analog hardware emulations. The UAD-2 Satellite DSP Accelerators offer full access to UAD Powered Plug-Ins, including exclusive titles from Studer, Ampex, Lexicon, Neve, Manley, Roland, SSL and more. UAD-2 Satellite packages feature a sleek, ultra-portable FireWire 800/400-based processing unit, plus the “Analog Classics” plug-in bundle (VST/AU/RTAS), giving you massive analog character, right out of the box.

Watch the overview video.

UAD-2: The industry’s most respected collection of audio plug-ins.
From serious home recordists to multi-platinum mix engineers, UAD Powered Plug-Ins have been winning over audio professionals for more than 10 years. The reason is simple. No other plug-ins so faithfully capture the sound and behavior of classic analog equipment — from rare compressors and equalizers, to vintage reverb processors and tape machines.

The award-winning UAD library features 90 plug-ins, co-developed with the biggest brands in audio. These plug-ins can be purchased with UAD-2 hardware from retailers as part of bundled “Custom” and “Ultimate 2” packages, or you can buy UAD plug-ins à la carte from UA’s Online Store.


Workhorse DUO or Professional QUAD processing power, wherever you go.
UAD-2 Satellite DSP Accelerators are available in two processing levels: DUO or QUAD, with either two or four individual Analog Devices SHARC processors, respectively. This outboard processing can provide a big mixing horsepower “boost” for your host computer — letting you run larger mixes, filled with rich, sonically complex plug-ins — no matter what the rest of your system is doing.

The UAD-2 Satellite can be integrated alongside UAD-2 PCIe DSP Accelerator cards and the UAD Apollo interface, for truly scalable mixing power. And because it’s portable, the UAD-2 Satellite lets you travel with your UAD plug-ins, wherever you mix on an Intel-based Mac or select Windows 7 PC* with an available FireWire port.


Available as Core, Custom, and Ultimate 2 software packages.
UAD-2 Satellite DSP Accelerators are available as “Core,” “Custom,” and “Ultimate 2” software packages. The Core package includes the Analog Classics plug-in bundle (see contents above right). The Custom package includes Analog Classics bundle, plus it lets you pick any three individual UAD plug-ins at registration. The QUAD Ultimate 2 is UA’s flagship Satellite package, and includes more than 73 UA-developed plug-ins up to and including UAD software v7.3.

UAD plug-in craftsmanship: The science behind the scenes.
Most people don’t immediately think of audio software when they hear the word “craftsmanship.” But that’s what separates UAD plug-ins from the rest. One of the most common responses we hear from UAD users is, “Wow, I didn’t know plug-ins could sound this good.” That’s because in developing UAD-2 plug-ins, UA’s engineering group undertakes a thorough physical modeling of classic audio hardware. This process means that we essentially “rebuild” vintage analog gear in the digital world, component by component. It’s how UAD plug-ins replicate the exact, sometimes quirky, behavior of analog hardware — bringing its rich, three-dimensional sound and harmonics "in the box."

 
  Дополнителни Информации:  
 

UAD-2 Satellite DSP Accelerator (FireWire)

Features:
Run UAD Powered Plug-Ins via FireWire 800/400 connection
Access 90 plug-ins from Ampex, Lexicon, Roland, Studer, Neve, Manley, SSL, EMT, MXR and more (sold separately)
Includes portable DSP Accelerator unit (FireWire format), plus a choice of Core, Custom or Ultimate UAD plug-in packages
Available in DUO and QUAD models w/ 2 or 4 SHARC processors
Gives native systems a DSP boost for running larger mixes, with rich, sonically complex plug-ins
Allows taking UAD plug-ins “on the road,” mixing on Intel-based Macs and Windows 7 PCs*
Includes “Analog Classics” bundle featuring Legacy editions of LA-2A Classic Audio Leveler, 1176LN / 1176SE Classic Limiting Amplifiers, Pultec EQP-1A and Realverb Pro plug-ins.
Compatible with Pro Tools, Logic Pro, Cubase, Live, Digital Performer and more
Combine with other UAD-2 devices, including UAD-2 PCIe card(s), and Apollo audio interface
VST, AU, RTAS support; Mac OS X Lion/Mountain Lion and Windows 7 64-Bit Edition compatible
See the UAD Instance Chart here

Specifications:

FireWire 800/400 external enclosure w/ power supply
Desktop dimensions: 6” wide x 8” long x 1” high (weight: 2 lbs)
2 or 4 Analog Devices SHARC floating-point processors
Supports VST, RTAS, and Audio Units plug-in formats
44.1, 48, 88.2, 96, 176.4, 192 kHz sample rate support
14-day full function demo for all plug-ins; try before you buy
UAD Minimum System Requirements

For information about Mac OS X 10.9 Mavericks compatibility, click here.

(Win) Windows 7 64-Bit Edition w/SP1
(Mac) OS X 10.7 Lion or 10.8 Mountain Lion
2 gigabytes available disk space
Available PCI Express (PCIe) slot for each UAD-2 card
Available FireWire 800 port* for UAD-2 Satellite, Apollo, or Apollo 16
1024 x 800 minimum display resolution
Internet connection to download software and authorize UAD plug-ins
Compatible VST, Audio Units, or RTAS plug-in host application software

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Studio & Recording / Звучни и DSP Карти / Firewire

Kатегорија: Studio & Recording / Звучни и DSP Карти / DSP - Процесорски Карти

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Prism Sound   
.
  Prism Sound Lyra 1 USB  
  Prism Sound Lyra 1 USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  PreSonus  
.
  PreSonus FireStudio Mobile  
  PreSonus FireStudio Mobile  
  ПовеќеПовеќе  
.
  PreSonus  
.
  PreSonus StudioLive RM32AI  
  Universal Audio Apollo Twin Duo USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Universal Audio  
.
  Universal Audio Apollo Twin Duo USB  
  Universal Audio Apollo Twin Duo USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  M-Audio  
.
  M-AUDIO M-TRACK 2X2M  
  M-AUDIO M-TRACK 2X2M  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Universal Audio  
.
  Universal Audio UAD 2 APOLLO FIREWIRE Interface  
  Universal Audio UAD 2 APOLLO FIREWIRE Interface  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Native Instruments  
.
  Native Instruments Traktor Audio 2  
  Native Instruments Traktor Audio 2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Native Instruments  
.
  Native Instruments Traktor Kontrol S5  
  Native Instruments Traktor Kontrol S5  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.