1 PreSonus AudioBox Studio Bundle : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
  > Микрофони  
  > Софтвер  
  > Звучни и DSP Карти  
  > Контролери  
  > Дигитални ХД Снимачи  
  > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard)  
  > Конвертори  
  > Миксети  
  > Монитори  
  > Студиски Слушалки  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  PreSonus
 
  PreSonus AudioBox Studio Bundle Приказ на сите производи од PreSonus  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Studio & Recording / Софтвер
 
 

The PreSonus AudioBox Studio Bundle Recording Package has everything you need to satisfy the DIY musician inside you! Unless you struggle to open cardboard boxes or can't figure out how undo twist ties, it'll take you all of five minutes to pull this gear out of the box and start laying down tracks! And with an audio interface, condenser microphone, software, headphones and cables all in one package, all you need to add is your own musical ideas.

ЦЕНА: 14.900 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

PreSonus AudioBox 2-Channel USB Audio Interface

At the heart of the bundle is the AudioBox USB interface itself. It runs right into your computer with a single USB cable and draws its power straight from the bus. No separate power adapter needed! This way, if you're using a laptop, you'll be able to take your audio interface along wherever you go.

On the front of the AudioBox you've got two balanced Mic/Instrument inputs, which can each accommodate an XLR vocal microphone, 1/4" guitar cable, or 1/4" keyboard input. Each can deliver phantom power to a microphone when needed. Separate gain stages with a handy red clip light allow you to keep the gain from getting too hot. The Left and Right main outputs come from two balanced 1/4-inch jacks and can be easily run to powered speakers for mixing. Or you can run them to a house PA for live performance. A headphone jack with its own volume knob lets you send a mix directly to the ears of that vocalist you're recording -- or to continue your mixing work after everyone else has gone to sleep. And PreSonus has thoughtfully included a pair of HD7 headphones just for this purpose.

PreSonus M7 Microphone: Capture Vocals and More

This sweet package wouldn't be complete with the PreSonus M7 large-diaphragm microphone. It's a great all-around microphone that will record male and female vocals, acoustic guitars, and keyboard or guitar amplifiers. It's got a mic stand adapter included and a 9-foot XLR cable. Like any condenser mic, it's going to need phantom power. When you plug it into the AudioBox for the first time, just hit the +48V button in the middle of the unit and you'll be good to go!

DAW Software Included -- Or Use Your Own

If you've already got DAW software you dig, the AudioBox will work with it. If you're new to the world of DAW (Digital Audio Workstation) software, the included Studio One Artist 2 software is a great way to start learning how computer-based recording works. But make no mistake, this deceptively simple software is capable of creating music at a totally professional level. It offers unlimited tracks for recording, and high quality FX plug-ins to add reverb, delay, band pass filters, and much more to your tracks. The MIDI input and outputs on the AudioBox will come in handy here if you're creating music using MIDI tracks.

Quality A/D Converters On Board

The PreSonus label means that you're not sacrificing great sound on a less expensive interface. The audio processes with 24-bit resolution at either 44.1 and 48 kHz sampling rates. The A/D/A converters are professional-grade converters with a +102 dBu dynamic range. The internal mixer offers zero-latency monitoring. The AudioBox is Mac and Windows compatible, and supports ASIO, Core Audio, Direct Sound, and Windows Audio Session API drivers.

Features:

- AudioBox USB Audio Interface with 24-bit resolution audio
- M7 condenser microphone with mic stand adapater
- 9-foot XLR cable
- USB cable
- HD7 lightweight studio monitoring headphones with high-resolution neodymium drivers
- PreSonus Studio One Artist music production DAW software
- 25 Native Effects 32-bit FX
- Additional 4GB of third-party plug-ins
- Computer Recording Made Easy quick start guide
- Compatible with Mac and Windows

In case you're still not fully aware, the era of the DIY bedroom musician is upon us. Artists all over the world are creating musical masterpieces with nothing more than what is included in the PreSonus AudioBox Studio Bundle Recording Package. Save yourself time and money as you join the fray! And do so with this great little kit from a company that has proven itself to be the gold standard for countless musicians and producers.

 
  Дополнителни Информации:  
 

Dimensions and Weight in PackagingBase ItemShipping Weight: 6 lbs Shipping Dimensions: 14 x 10 x 6 in

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Studio & Recording / Микрофони / Кондезаторски Микрофони

Kатегорија: Studio & Recording / Звучни и DSP Карти / USB

Kатегорија: Studio & Recording / Студиски Слушалки / Студиски Слушалки

Kатегорија: Studio & Recording / Софтвер

Kатегорија: Studio & Recording / Дополнителна Опрема и Аксесоари

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Gewa   
.
  Hot Wire Cinch Cable  
  Hot Wire Cinch Cable  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Focusrite  
.
  FOCUSRITE CLARETT 2 PRE  
  FOCUSRITE CLARETT 2 PRE  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RME  
.
  RME ADI2 Pro  
  Akai MPC5000  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Akai  
.
  Akai MPC5000  
  Akai MPC5000  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Klotz  
.
  Klotz MID-030  
  Klotz MID-030  
  ПовеќеПовеќе  
.
  T.C. Electronic  
.
  TC Electronic XO24  
  TC Electronic XO24  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Native Instruments  
.
  NATIVE INSTRUMENTS KOMPLETE 11 SELECT  
  NATIVE INSTRUMENTS KOMPLETE 11 SELECT  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Universal Audio  
.
  UAD 4-710D TWIN FINITY  
  UAD 4-710D TWIN FINITY  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Софтвер :  
Ableton
Akai
Antelope
Avid
Native Instruments
PreSonus
Universal Audio
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Studio & Recording / Софтвер
 
  ПРОИЗВОД  
  PreSonus
 
  PreSonus AudioBox Studio Bundle  
 

The PreSonus AudioBox Studio Bundle Recording Package has everything you need to satisfy the DIY musician inside you! Unless you struggle to open cardboard boxes or can't figure out how undo twist ties, it'll take you all of five minutes to pull this gear out of the box and start laying down tracks! And with an audio interface, condenser microphone, software, headphones and cables all in one package, all you need to add is your own musical ideas.

ЦЕНА: 14.900 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

PreSonus AudioBox 2-Channel USB Audio Interface

At the heart of the bundle is the AudioBox USB interface itself. It runs right into your computer with a single USB cable and draws its power straight from the bus. No separate power adapter needed! This way, if you're using a laptop, you'll be able to take your audio interface along wherever you go.

On the front of the AudioBox you've got two balanced Mic/Instrument inputs, which can each accommodate an XLR vocal microphone, 1/4" guitar cable, or 1/4" keyboard input. Each can deliver phantom power to a microphone when needed. Separate gain stages with a handy red clip light allow you to keep the gain from getting too hot. The Left and Right main outputs come from two balanced 1/4-inch jacks and can be easily run to powered speakers for mixing. Or you can run them to a house PA for live performance. A headphone jack with its own volume knob lets you send a mix directly to the ears of that vocalist you're recording -- or to continue your mixing work after everyone else has gone to sleep. And PreSonus has thoughtfully included a pair of HD7 headphones just for this purpose.

PreSonus M7 Microphone: Capture Vocals and More

This sweet package wouldn't be complete with the PreSonus M7 large-diaphragm microphone. It's a great all-around microphone that will record male and female vocals, acoustic guitars, and keyboard or guitar amplifiers. It's got a mic stand adapter included and a 9-foot XLR cable. Like any condenser mic, it's going to need phantom power. When you plug it into the AudioBox for the first time, just hit the +48V button in the middle of the unit and you'll be good to go!

DAW Software Included -- Or Use Your Own

If you've already got DAW software you dig, the AudioBox will work with it. If you're new to the world of DAW (Digital Audio Workstation) software, the included Studio One Artist 2 software is a great way to start learning how computer-based recording works. But make no mistake, this deceptively simple software is capable of creating music at a totally professional level. It offers unlimited tracks for recording, and high quality FX plug-ins to add reverb, delay, band pass filters, and much more to your tracks. The MIDI input and outputs on the AudioBox will come in handy here if you're creating music using MIDI tracks.

Quality A/D Converters On Board

The PreSonus label means that you're not sacrificing great sound on a less expensive interface. The audio processes with 24-bit resolution at either 44.1 and 48 kHz sampling rates. The A/D/A converters are professional-grade converters with a +102 dBu dynamic range. The internal mixer offers zero-latency monitoring. The AudioBox is Mac and Windows compatible, and supports ASIO, Core Audio, Direct Sound, and Windows Audio Session API drivers.

Features:

- AudioBox USB Audio Interface with 24-bit resolution audio
- M7 condenser microphone with mic stand adapater
- 9-foot XLR cable
- USB cable
- HD7 lightweight studio monitoring headphones with high-resolution neodymium drivers
- PreSonus Studio One Artist music production DAW software
- 25 Native Effects 32-bit FX
- Additional 4GB of third-party plug-ins
- Computer Recording Made Easy quick start guide
- Compatible with Mac and Windows

In case you're still not fully aware, the era of the DIY bedroom musician is upon us. Artists all over the world are creating musical masterpieces with nothing more than what is included in the PreSonus AudioBox Studio Bundle Recording Package. Save yourself time and money as you join the fray! And do so with this great little kit from a company that has proven itself to be the gold standard for countless musicians and producers.

 
  Дополнителни Информации:  
 

Dimensions and Weight in PackagingBase ItemShipping Weight: 6 lbs Shipping Dimensions: 14 x 10 x 6 in

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Studio & Recording / Микрофони / Кондезаторски Микрофони

Kатегорија: Studio & Recording / Звучни и DSP Карти / USB

Kатегорија: Studio & Recording / Студиски Слушалки / Студиски Слушалки

Kатегорија: Studio & Recording / Софтвер

Kатегорија: Studio & Recording / Дополнителна Опрема и Аксесоари

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Alpine Music Safe Pro   
.
  ALPINE MUSICSAFE PRO  
  ALPINE MUSICSAFE PRO  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Adam Hall  
.
  ADAM HALL K20 C15 16/4 15m  
  ADAM HALL K20 C15 16/4 15m  
  ПовеќеПовеќе  
.
  MARANTZ Professional  
.
  MARANTZ MPH-1  
  Peavey 6505 Plus 112  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Peavey  
.
  Peavey 6505 Plus 112  
  Peavey 6505 Plus 112  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer Ultra-DI BOX DI-100  
  Behringer Ultra-DI BOX DI-100  
  ПовеќеПовеќе  
.
  PreSonus  
.
  PreSonus AudioBox iTwo Studio  
  PreSonus AudioBox iTwo Studio  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Gewa  
.
  Hot Wire Cinch Cable  
  Hot Wire Cinch Cable  
  ПовеќеПовеќе  
.
  M-Audio  
.
  M-Audio Midisport 4x4 AE  
  M-Audio Midisport 4x4 AE  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.