1 Shure GLXD24/B58 : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
  > Избор по Конструкција  
  >> Динамички Микрофони  
  >> Бежични Микрофони  
  >> Headset Микрофони  
  >> Lavalier Микрофони - БУБА  
  >> Boundary Микрофони  
  >> Ribbon Микрофони  
  >> Кондезаторски со Мала Мембрана  
  >> Кондезаторски со Голема Мембрана  
  > Избор по Намена  
  > Дополнителна опрема и аксесоари  
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  Shure
 
  Shure GLXD24/B58 Приказ на сите производи од Shure  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Микрофони / Избор по Конструкција / Динамички Микрофони
 
 

Handheld Digital Wireless Beta58 Microphone System

ПРАЗНИЧНО НАМАЛУВАЊЕ !
НОВА ЦЕНА : 31.500,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 34.900,oo ден

Shure's legendary Beta 58 mic, 16-hour battery life, and LinkFreq smart frequency management all add up to one super-dependable wireless handheld system.

ЦЕНА: 31.500 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

Product Description

Part of Shure's GLX-D 2.4 GHz digital wireless series, the GLXD24/B58 wireless system combines the leading edge of LINKFREQ automatic frequency management technology with a world-renowned Beta58 microphone, best-in-class Lithium-ion battery rechargeability, and unparalleled design and construction. GLX-D Wireless Systems define the standard for seamless ease of operation and exceptional digital audio clarity.

GLXD2 Beta58 Handheld Transmitter:

- Integrated microphone capsule design, featuring legendary Beta58 microphone element
- Automatically links with GLX-D wireless receivers for seamless frequency changing
- Up to 16 hours of continuous, rechargeable use with Shure proprietary lithium-ion rechargeable batteries
- Up to 200 feet (60m) transmission radius (line of sight)
- Sophisticated design with durable, lightweight construction

GLX-D4 Single-Channel Receiver:

- Hi-res LCD screen status display
- Real-time battery run-time displayed in hours and minutes (accurate within +/- 15 minutes)
- Remote adjustable transmitter gain control
- Integrated battery charge port for proprietary Shure lithium-ion transmitter batteries, two-color charge indicator LED
- Green: Charged
- Flashing Green: 90% charged
- Red: Charging
- XLR and 1/4" output connectors
- Lightweight, durable construction

Shure SB902 Rechargeable Lithium-ion Battery:

- Up to 16 hours of continuous, rechargeable use
- 3 hour charge = up to 16 hours use
- 1 hour charge = up to 6 hours use
- 30 minute charge = up to 3 hours use
- 15 minute charge = up to 1.5 hours use
- Accurate battery metering in hours / minutes (+/- 15 minutes) displayed on LED screen (GLXD4 only)
- Up to 13,000 hours of regular use per individual custom lithium-ion battery
- Compared against up to 2,000 alkaline batteries
- Rechargeability options
- Charge battery alone
- GLXD4 integrated charge port
- Charge a spare battery while system is in use
- Charge battery in-transmitter
- USB charge cable (included)

System Features and Benefits:

- LINKFREQ Automatic Frequency Management
- Revolutionary intelligent frequency management quickly identifies the best open channels
- Bi-directional communication enables the transmitter to follow any frequency change on the receiver automatically
- Continuous interference monitoring avoids signal interruption by automatically and seamlessly switching to backup frequencies without performance interruption.
- Globally-unlicensed 2.4 GHz frequency band allows operation of up to 8 compatible systems

 
  Дополнителни Информации:  
 

Includes:
- GLX-D GLXD Vocal Wireless System with Beta 58 Mic
- (1) Microphone clip
- (1) PS42US Power supply
- (1) SB902 Rechargeable Lithium-ion Battery
- (1) USB Charge Cable
- (1) Carrying Case Dimensions and Weight in PackagingChannel Z2 (2.4 GHz)Shipping Weight: 5 lbs Shipping Dimensions: 18 x 13 x 4 in Channel Z2 (2.4 GHz), with Gator GM1W BagShipping Weight: 7 lbs

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Микрофони / Избор по Конструкција / Динамички Микрофони

Kатегорија: Микрофони / Избор по Конструкција / Бежични Микрофони

Kатегорија: Микрофони / Избор по Намена / Микрофони за Настапи

Kатегорија: ХИТ ЦЕНА / АРТИСТ ХИТ ЦЕНА

Kатегорија: ХИТ ЦЕНА / АРТИСТ ПОНУДА

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  RODE   
.
  RODE NT2000  
  RODE NT2000  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure Beta 57A  
  Shure Beta 57A  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RODE  
.
  RODE NT1A Set  
  AKG WMS 40 MINI2 Mix Set  
  ПовеќеПовеќе  
.
  AKG  
.
  AKG WMS 40 MINI2 Mix Set  
  AKG WMS 40 MINI2 Mix Set  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure BLX24/SM58 Handheld  
  Shure BLX24/SM58 Handheld  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure GLXD 24/BETA 87A-Z2  
  Shure GLXD 24/BETA 87A-Z2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure Beta 58A  
  Shure Beta 58A  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Oktava  
.
  Oktava MK012-01  
  Oktava MK012-01  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Динамички Микрофони :  
AKG
Audio-Technica
Behringer
BeyerDynamic
Peavey
RODE
Sennheiser
Shure
TC Helicon
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Микрофони / Избор по Конструкција / Динамички Микрофони
 
  ПРОИЗВОД  
  Shure
 
  Shure GLXD24/B58  
 

Handheld Digital Wireless Beta58 Microphone System

ПРАЗНИЧНО НАМАЛУВАЊЕ !
НОВА ЦЕНА : 31.500,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 34.900,oo ден

Shure's legendary Beta 58 mic, 16-hour battery life, and LinkFreq smart frequency management all add up to one super-dependable wireless handheld system.

ЦЕНА: 31.500 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

Product Description

Part of Shure's GLX-D 2.4 GHz digital wireless series, the GLXD24/B58 wireless system combines the leading edge of LINKFREQ automatic frequency management technology with a world-renowned Beta58 microphone, best-in-class Lithium-ion battery rechargeability, and unparalleled design and construction. GLX-D Wireless Systems define the standard for seamless ease of operation and exceptional digital audio clarity.

GLXD2 Beta58 Handheld Transmitter:

- Integrated microphone capsule design, featuring legendary Beta58 microphone element
- Automatically links with GLX-D wireless receivers for seamless frequency changing
- Up to 16 hours of continuous, rechargeable use with Shure proprietary lithium-ion rechargeable batteries
- Up to 200 feet (60m) transmission radius (line of sight)
- Sophisticated design with durable, lightweight construction

GLX-D4 Single-Channel Receiver:

- Hi-res LCD screen status display
- Real-time battery run-time displayed in hours and minutes (accurate within +/- 15 minutes)
- Remote adjustable transmitter gain control
- Integrated battery charge port for proprietary Shure lithium-ion transmitter batteries, two-color charge indicator LED
- Green: Charged
- Flashing Green: 90% charged
- Red: Charging
- XLR and 1/4" output connectors
- Lightweight, durable construction

Shure SB902 Rechargeable Lithium-ion Battery:

- Up to 16 hours of continuous, rechargeable use
- 3 hour charge = up to 16 hours use
- 1 hour charge = up to 6 hours use
- 30 minute charge = up to 3 hours use
- 15 minute charge = up to 1.5 hours use
- Accurate battery metering in hours / minutes (+/- 15 minutes) displayed on LED screen (GLXD4 only)
- Up to 13,000 hours of regular use per individual custom lithium-ion battery
- Compared against up to 2,000 alkaline batteries
- Rechargeability options
- Charge battery alone
- GLXD4 integrated charge port
- Charge a spare battery while system is in use
- Charge battery in-transmitter
- USB charge cable (included)

System Features and Benefits:

- LINKFREQ Automatic Frequency Management
- Revolutionary intelligent frequency management quickly identifies the best open channels
- Bi-directional communication enables the transmitter to follow any frequency change on the receiver automatically
- Continuous interference monitoring avoids signal interruption by automatically and seamlessly switching to backup frequencies without performance interruption.
- Globally-unlicensed 2.4 GHz frequency band allows operation of up to 8 compatible systems

 
  Дополнителни Информации:  
 

Includes:
- GLX-D GLXD Vocal Wireless System with Beta 58 Mic
- (1) Microphone clip
- (1) PS42US Power supply
- (1) SB902 Rechargeable Lithium-ion Battery
- (1) USB Charge Cable
- (1) Carrying Case Dimensions and Weight in PackagingChannel Z2 (2.4 GHz)Shipping Weight: 5 lbs Shipping Dimensions: 18 x 13 x 4 in Channel Z2 (2.4 GHz), with Gator GM1W BagShipping Weight: 7 lbs

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Микрофони / Избор по Конструкција / Динамички Микрофони

Kатегорија: Микрофони / Избор по Конструкција / Бежични Микрофони

Kатегорија: Микрофони / Избор по Намена / Микрофони за Настапи

Kатегорија: ХИТ ЦЕНА / АРТИСТ ХИТ ЦЕНА

Kатегорија: ХИТ ЦЕНА / АРТИСТ ПОНУДА

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  AKG   
.
  AKG WMS 40 Mini2 Instrument-Microphone Set  
  AKG WMS 40 Mini2 Instrument-Microphone Set  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure PG81 XLR  
  Shure PG81 XLR  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RODE  
.
  RODE Lavalier  
  Audio Technica AE3300 Artist Ellite  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Audio-Technica  
.
  Audio Technica AE3300 Artist Ellite  
  Audio Technica AE3300 Artist Ellite  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure BLX14R/MX53  
  Shure BLX14R/MX53  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RODE  
.
  RODE NT5  
  RODE NT5  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer B2 PRO  
  Behringer B2 PRO  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RODE  
.
  RODE PinMic  
  RODE PinMic  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.