1 Behringer XENYX Control 1 USB : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
Озвучување
  > Миксети  
  > Засилувачи  
  > Звучни Кутии  
  > Процесори  
  > Микрофони  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
  > Разгласни Пакети  
  > Мониторинг : In-Ear & Звучници  
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  Behringer
 
  Behringer XENYX Control 1 USB Приказ на сите производи од Behringer  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Озвучување / Дополнителна Опрема и Аксесоари
 
 

ПОПУСТ!
СТАРА ЦЕНА :
12.500,oo ден

НОВА ЦЕНА :
11.300,oo ден


High-End Studio Control and Communication Center with USB Audio Interface

ЦЕНА: 12.500 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

When it’s time to get down to the business of recording or mixing, the last thing you’ll want to do is crawl under your desk and run cables. The CONTROL1USB gets you off your knees, putting Master Volume, Talkback, Source selection and Monitor control right at your fingertips. Now you can choose from up to three sets of active studio monitors and four different stereo input sources to create powerful, custom monitor mixes. Plus the built-in Talkback mic lets you communicate directly with the talent. CONTROL1USB puts you in complete control...
Sometimes Bigger is Better!
Small knobs make for low precision. Conversely, the bigger the knob is, the higher the precision. Think of a control knob as a circle. On a small circle/knob the distance from one degree to the next is very small, making it difficult to dial-in perfection. On our really big knob, the distance between degrees of the circle is much larger, allowing you to make high-precision adjustments with ease. CONTROL1USB helps you set levels fast and accurately when it comes to your mastering project.
Built-in USB Connectivity
The high-quality, built-in USB audio interface lets you connect directly to your computer and its digital library, creating the ultimate sound source control center—no additional hardware required.
More Monitor Options
In the golden age of recording, engineers had to make the mix sound great in just two places, the studio and the car. When you consider the acoustic environments and the equipment used in each, it’s not as easy as it sounds. Today’s computer-based recordings have to sound great in even more situations, such as MP3 players, podcasts and other bass-challenged systems—so experiencing your mix through as many speaker systems as possible is more essential than ever. CONTROL1USB lets you switch between up to three pairs of studio monitors, add a subwoofer, listen through vintage-style small monitors (such as our C5A or C50A), or any other combination at the mere press of a button.
We Value Your Input
We gave the CONTROL1USB enough connectivity to handle just about anything you’re likely to plug in. Four stereo inputs allow you to connect a CD player, MP3 player, computer/ DAW—and even a turntable, thanks to the built-in high-end RIAA preamp. Plus you can connect keyboards, drum machines or anything else you’d like to put through your monitors.
All-Access Backstage Pass
CONTROL1USB’s rear panel provides three separate Monitor Outputs with individual Level controls; a computer/ DAW Stereo Output; 2-Track A and B Stereo Outs with Level switches; a Studio Out with Level; Phones Out with Level switch; 4 Stereo Source Ins with Level control; a computer/DAW Mix Input with Level control, with one selectable as a Phono Input for your turntable. You get all this I/O capability plus USB connectivity.
Let’s Communicate
No need for a clunky desk stand and an external mic to talk to the guys in the isolation booth. CONTROL1USB’s high-quality, built-in microphone is just a button push away, so you can save your mics for the drum kit. The onboard headphone amplifier section lets you connect 2 headphones with individual level controls, which should make the next session one of your best.
Sound Quality and Value
We designed the CONTROL1USB to provide many years of super-clean, high-fidelity performance in the most critical listening environment— yours! To that end we only use the finest components, connectors and state-of-the-art surface-mount manufacturing technology to build each one. We test, and then re-test every single CONTROL1USB and back them up with one of the best warranty programs in the industry.

 
  Дополнителни Информации:  
 

Product Features:
Premium, ultra-low noise and high headroom studio control and communication center
All-in-one Master Volume controller, Source selector, Monitor switcher and Talkback box
4 stereo inputs with independent level controls plus additional Monitor Mix input for your DAW
3 independent and adjustable Monitor outputs to connect up to 3 sets of studio monitors
Built-in Talkback microphone with Level control for direct communication with musicians
Built-in stereo USB Audio Interface, perfect for computer-based studios
Premium-quality phono preamp for direct turntable connection
2 powerful headphone amplifiers with separate volume controls
Big, illuminated Volume knob for precise level adjustments
Convenient Mono, Mute and Dim functions right at your fingertips
High-precision dual 12-segment LED meters with input/output source switch
"Planet Earth" switching power supply for maximum flexibility (100 - 240 V~), noise-free audio, superior transient response plus low power consumption for energy savings
High-quality components and exceptionally rugged construction ensure long life
Conceived and designed by BEHRINGER Germany

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Studio & Recording / Звучни и DSP Карти / Останати Уреди со Аудио Интерфејси

Kатегорија: Studio & Recording / Контролери / Recording (DAW) Контролери

Kатегорија: Озвучување / Дополнителна Опрема и Аксесоари

Kатегорија: РАСПРОДАЖБА / НАМАЛЕНИЕ

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Behringer   
.
  Behringer Ultra-DI Pro DI4000  
  Behringer Ultra-DI Pro DI4000  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Adam Hall  
.
  Adam Hall K8C10  
  Adam Hall K8C10  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Bespeco  
.
  Bespeco PT600FM Microphone Cable 6m  
  Klotz MB1-X05  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Klotz  
.
  Klotz MB1-X05  
  Klotz MB1-X05  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Klotz  
.
  Klotz GY107 LaGrange  
  Klotz GY107 LaGrange  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Adam Hall  
.
  ADAM HALL K20 C15 16/4 15m  
  ADAM HALL K20 C15 16/4 15m  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Bespeco  
.
  Bespeco SLFM600 Silos 6m  
  Bespeco SLFM600 Silos 6m  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer XENYX Control 1 USB  
  Behringer XENYX Control 1 USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Дополнителна Опрема и Аксесоари :  
Adam Hall
AKG
Allen&Heath
Alpine Music Safe Pro
American Audio
American DJ
Apart
Athletic
Australian Monitor
Behringer
Bespeco
Blackstar
dbx
Ernie Ball Strings
Furman
Gewa
Hercules Stands
HK Audio
Hughes & Kettner
Kaces
König & Meyer
Klark Teknik
Klotz
KV2 Audio
LINE6
Mackie
Neutrik
Quik Lok
RODE
Shure
SM Pro Audio
Strukture
T.C. Electronic
Tascam
TC Helicon
ZOOM
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Озвучување / Дополнителна Опрема и Аксесоари
 
  ПРОИЗВОД  
  Behringer
 
  Behringer XENYX Control 1 USB  
 

ПОПУСТ!
СТАРА ЦЕНА :
12.500,oo ден

НОВА ЦЕНА :
11.300,oo ден


High-End Studio Control and Communication Center with USB Audio Interface

ЦЕНА: 12.500 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

When it’s time to get down to the business of recording or mixing, the last thing you’ll want to do is crawl under your desk and run cables. The CONTROL1USB gets you off your knees, putting Master Volume, Talkback, Source selection and Monitor control right at your fingertips. Now you can choose from up to three sets of active studio monitors and four different stereo input sources to create powerful, custom monitor mixes. Plus the built-in Talkback mic lets you communicate directly with the talent. CONTROL1USB puts you in complete control...
Sometimes Bigger is Better!
Small knobs make for low precision. Conversely, the bigger the knob is, the higher the precision. Think of a control knob as a circle. On a small circle/knob the distance from one degree to the next is very small, making it difficult to dial-in perfection. On our really big knob, the distance between degrees of the circle is much larger, allowing you to make high-precision adjustments with ease. CONTROL1USB helps you set levels fast and accurately when it comes to your mastering project.
Built-in USB Connectivity
The high-quality, built-in USB audio interface lets you connect directly to your computer and its digital library, creating the ultimate sound source control center—no additional hardware required.
More Monitor Options
In the golden age of recording, engineers had to make the mix sound great in just two places, the studio and the car. When you consider the acoustic environments and the equipment used in each, it’s not as easy as it sounds. Today’s computer-based recordings have to sound great in even more situations, such as MP3 players, podcasts and other bass-challenged systems—so experiencing your mix through as many speaker systems as possible is more essential than ever. CONTROL1USB lets you switch between up to three pairs of studio monitors, add a subwoofer, listen through vintage-style small monitors (such as our C5A or C50A), or any other combination at the mere press of a button.
We Value Your Input
We gave the CONTROL1USB enough connectivity to handle just about anything you’re likely to plug in. Four stereo inputs allow you to connect a CD player, MP3 player, computer/ DAW—and even a turntable, thanks to the built-in high-end RIAA preamp. Plus you can connect keyboards, drum machines or anything else you’d like to put through your monitors.
All-Access Backstage Pass
CONTROL1USB’s rear panel provides three separate Monitor Outputs with individual Level controls; a computer/ DAW Stereo Output; 2-Track A and B Stereo Outs with Level switches; a Studio Out with Level; Phones Out with Level switch; 4 Stereo Source Ins with Level control; a computer/DAW Mix Input with Level control, with one selectable as a Phono Input for your turntable. You get all this I/O capability plus USB connectivity.
Let’s Communicate
No need for a clunky desk stand and an external mic to talk to the guys in the isolation booth. CONTROL1USB’s high-quality, built-in microphone is just a button push away, so you can save your mics for the drum kit. The onboard headphone amplifier section lets you connect 2 headphones with individual level controls, which should make the next session one of your best.
Sound Quality and Value
We designed the CONTROL1USB to provide many years of super-clean, high-fidelity performance in the most critical listening environment— yours! To that end we only use the finest components, connectors and state-of-the-art surface-mount manufacturing technology to build each one. We test, and then re-test every single CONTROL1USB and back them up with one of the best warranty programs in the industry.

 
  Дополнителни Информации:  
 

Product Features:
Premium, ultra-low noise and high headroom studio control and communication center
All-in-one Master Volume controller, Source selector, Monitor switcher and Talkback box
4 stereo inputs with independent level controls plus additional Monitor Mix input for your DAW
3 independent and adjustable Monitor outputs to connect up to 3 sets of studio monitors
Built-in Talkback microphone with Level control for direct communication with musicians
Built-in stereo USB Audio Interface, perfect for computer-based studios
Premium-quality phono preamp for direct turntable connection
2 powerful headphone amplifiers with separate volume controls
Big, illuminated Volume knob for precise level adjustments
Convenient Mono, Mute and Dim functions right at your fingertips
High-precision dual 12-segment LED meters with input/output source switch
"Planet Earth" switching power supply for maximum flexibility (100 - 240 V~), noise-free audio, superior transient response plus low power consumption for energy savings
High-quality components and exceptionally rugged construction ensure long life
Conceived and designed by BEHRINGER Germany

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Studio & Recording / Звучни и DSP Карти / Останати Уреди со Аудио Интерфејси

Kатегорија: Studio & Recording / Контролери / Recording (DAW) Контролери

Kатегорија: Озвучување / Дополнителна Опрема и Аксесоари

Kатегорија: РАСПРОДАЖБА / НАМАЛЕНИЕ

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Quik Lok   
.
  QuikLok QL30  
  QuikLok QL30  
  ПовеќеПовеќе  
.
  American DJ  
.
  American DJ XLR Microphone Cable  
  American DJ XLR Microphone Cable  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Allen&Heath  
.
  Allen&Heath LED lamp SX18  
  Furman M-10x E  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Furman  
.
  Furman M-10x E  
  Furman M-10x E  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Klotz  
.
  Klotz MB1-X05  
  Klotz MB1-X05  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Klotz  
.
  Klotz MB1-X075  
  Klotz MB1-X075  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer XENYX Control 1 USB  
  Behringer XENYX Control 1 USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  BEHRINGER POWERPLAY P16M  
  BEHRINGER POWERPLAY P16M  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.