1 American DJ Mega TRIPAR Profile : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
  > Концертни Светла  
  >> Светлосни Тела  
  >> Контролери  
  >> Дим Машини  
  >> Ласери  
  > Клубски и ДЈ Светла  
  > Театарски Светла  
  > Декоративни Светла  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
  > Сетови  
  > Truss Системи и Држачи  
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  American DJ
 
  American DJ Mega TRIPAR Profile Приказ на сите производи од American DJ  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Светла / Концертни Светла / Светлосни Тела
 
 

The ADJ Mega Tripar Profile is a compact, low profile par designed for uplighting and stage lighting, and will bring color and excitement to any party.

ЦЕНА: 5.400 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

This fixture features an unique “sit-flat” design so that it may sit directly on the ground or inside truss without the scissor yoke because the power & DMX ins and outs are mounted on the side of the fixture, not on the rear.

The Mega Tripar Profile features 5x 3-Watt, 3-N-1 TRI LEDs which offers smooth RGB Color Mixing, has a 40-degree beam angle, 5 operational modes (including DMX, Sound Active and Master/Slave), and has 7 DMX Channel modes for a variety of programming options. Users can also use the ADJ LED RC wireless remote, which is sold separately, to control the Mega Tripar Profile.Specifications:
• Ultra bright slim flat black Par with 5x 3-Watt, 3-IN-1 TRI LEDs (RGB) - casts no RGB shadows
• Smooth RGB Color Mixing (fast or slow color change operation)
• Unique “sit-flat” design: Power & DMX Ins/Outs intelligently designed so the unit can be set flat on the ground or set inside truss
• Great as an architectural wall wash or for performance stages where traditional stage lighting emit a lot of heat onto performers
• 7 DMX Channel modes: 1, 2, 3, 4, 5, 6 or 7 channel modes
• 5 Operational modes: Auto mode and sound active feature with built-in programs
• Digital DMX Display with 4-button menu for easy navigation
• Stand Alone or Master/Slave Configuration
• Beam Angle: 40 degrees
• 32 built-in Color Macros
• DMX-512 protocol
• Color strobe effect
• Linkable via 3-pin XLR cable
• Electronic Dimming: 0-100%
• Flicker Free
• Includes a scissor yoke (hanging bracket) to hang on truss, mount on a wall or set on the ground
• Long Life LEDs (50,000 hrs.)
• Power Draw: 16W Max
• IEC AC input and out put on the side of the fixture to daisy chain the power cords(link up to 33 fixtures)
• Compatible with ADJ LED RC wireless infrared remote control up to 30 ft./ 10M (sold separately)
• Multi-voltage operation: AC 100V-240V 50/60Hz
• Dimensions (LxWxH): 9”x8.75”x3.5”/ 225x220x85mm
• Weight: 3 lbs./ 1.2 kg.

 
  Дополнителни Информации:  
 

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Светла / Концертни Светла / Светлосни Тела

Kатегорија: Светла / Клубски и ДЈ Светла / LED Par

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  American DJ   
.
  Amarican DJ Galaxian 3D  
  Amarican DJ Galaxian 3D  
  ПовеќеПовеќе  
.
  American DJ  
.
  American DJ LED PAR 64 PRO 1/4W white  
  American DJ LED PAR 64 PRO 1/4W white  
  ПовеќеПовеќе  
.
  American DJ  
.
  American DJ Galaxian  
  American DJ Mister Kool  
  ПовеќеПовеќе  
.
  American DJ  
.
  American DJ Mister Kool  
  American DJ Mister Kool  
  ПовеќеПовеќе  
.
  American DJ  
.
  American DJ Color-250D  
  American DJ Color-250D  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Laserworld  
.
  Laserworld EL-400RGY  
  Laserworld EL-400RGY  
  ПовеќеПовеќе  
.
  American DJ  
.
  American DJ FOGSTORM 1200HD  
  American DJ FOGSTORM 1200HD  
  ПовеќеПовеќе  
.
  American DJ  
.
  American DJ Mega TRIPAR Profile  
  American DJ Mega TRIPAR Profile  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Светлосни Тела :  
American DJ
Elation
GLP
SGM
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Светла / Концертни Светла / Светлосни Тела
 
  ПРОИЗВОД  
  American DJ
 
  American DJ Mega TRIPAR Profile  
 

The ADJ Mega Tripar Profile is a compact, low profile par designed for uplighting and stage lighting, and will bring color and excitement to any party.

ЦЕНА: 5.400 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

This fixture features an unique “sit-flat” design so that it may sit directly on the ground or inside truss without the scissor yoke because the power & DMX ins and outs are mounted on the side of the fixture, not on the rear.

The Mega Tripar Profile features 5x 3-Watt, 3-N-1 TRI LEDs which offers smooth RGB Color Mixing, has a 40-degree beam angle, 5 operational modes (including DMX, Sound Active and Master/Slave), and has 7 DMX Channel modes for a variety of programming options. Users can also use the ADJ LED RC wireless remote, which is sold separately, to control the Mega Tripar Profile.Specifications:
• Ultra bright slim flat black Par with 5x 3-Watt, 3-IN-1 TRI LEDs (RGB) - casts no RGB shadows
• Smooth RGB Color Mixing (fast or slow color change operation)
• Unique “sit-flat” design: Power & DMX Ins/Outs intelligently designed so the unit can be set flat on the ground or set inside truss
• Great as an architectural wall wash or for performance stages where traditional stage lighting emit a lot of heat onto performers
• 7 DMX Channel modes: 1, 2, 3, 4, 5, 6 or 7 channel modes
• 5 Operational modes: Auto mode and sound active feature with built-in programs
• Digital DMX Display with 4-button menu for easy navigation
• Stand Alone or Master/Slave Configuration
• Beam Angle: 40 degrees
• 32 built-in Color Macros
• DMX-512 protocol
• Color strobe effect
• Linkable via 3-pin XLR cable
• Electronic Dimming: 0-100%
• Flicker Free
• Includes a scissor yoke (hanging bracket) to hang on truss, mount on a wall or set on the ground
• Long Life LEDs (50,000 hrs.)
• Power Draw: 16W Max
• IEC AC input and out put on the side of the fixture to daisy chain the power cords(link up to 33 fixtures)
• Compatible with ADJ LED RC wireless infrared remote control up to 30 ft./ 10M (sold separately)
• Multi-voltage operation: AC 100V-240V 50/60Hz
• Dimensions (LxWxH): 9”x8.75”x3.5”/ 225x220x85mm
• Weight: 3 lbs./ 1.2 kg.

 
  Дополнителни Информации:  
 

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Светла / Концертни Светла / Светлосни Тела

Kатегорија: Светла / Клубски и ДЈ Светла / LED Par

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  American DJ   
.
  American DJ WARP TRI LED  
  American DJ WARP TRI LED  
  ПовеќеПовеќе  
.
  American DJ  
.
  American DJ LED PAR 64 PRO 1/4W white  
  American DJ LED PAR 64 PRO 1/4W white  
  ПовеќеПовеќе  
.
  American DJ  
.
  American DJ Color-250D  
  American DJ My DMX 2.0  
  ПовеќеПовеќе  
.
  American DJ  
.
  American DJ My DMX 2.0  
  American DJ My DMX 2.0  
  ПовеќеПовеќе  
.
  American DJ  
.
  American DJ Mega TRIPAR Profile  
  American DJ Mega TRIPAR Profile  
  ПовеќеПовеќе  
.
  American DJ  
.
  American DJ MICRO ROYAL GALAXIAN  
  American DJ MICRO ROYAL GALAXIAN  
  ПовеќеПовеќе  
.
  American DJ  
.
  American DJ FOGSTORM 1200HD  
  American DJ FOGSTORM 1200HD  
  ПовеќеПовеќе  
.
  American DJ  
.
  American DJ Mister Kool  
  American DJ Mister Kool  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.