1 Akai MPC Studio BLACK Edition : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
  > Миксети  
  > ЦД Плеери  
  > Грамофони  
  > ДЈ Конторлери и Процесори  
  > ДЈ Слушалки  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  Akai
 
  Akai MPC Studio BLACK Edition Приказ на сите производи од Akai  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија ДЈ / ДЈ Конторлери и Процесори
 
 

HOT DEAL!
EВРОПСКА ЦЕНА: 389 €
ЖЕШКА ПОНУДА:
22.500,oo ден


The MPC Studio Black is a fresh take on the top-selling original, MPC Studio. We made the Studio look cooler than ever by introducing a sleek and stylish black brushed-aluminum body. To elevate the parameter editing experience, the master encoder wheel as well as the Q-Link knobs have been raised and made larger. The 16 RGB MPC pads are now thicker and more responsive, inspiring greater expression in performance and programming.

ЦЕНА: 22.500 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

Product Features
MPC Studio Hardware
Fuses legendary MPC production with the processing power of your computer
Compact design is less than 1” thin and fits easily into a laptop bag
MPC SOFTWARE for Mac & PC with 128-track sequencing capability
16 backlit genuine MPC pads, legendary MPC workflow & MPC Swing
USB-powered with low-profile knobs and brushed aluminum body
Large LCD screen allows you to make tracks without having to look at your computer
Four touch-sensitive knobs provide enhanced MPC software control"An elegant and powerful performance and production tool that manages to be both enormous fun and suitably serious when required. Sets the standard for mobile music-making. 10/10" – MusicTech Magazine
MPC Software
128-track sequencing capability
Up to eight pad banks — more than any other MPC ever
Massive 9GB+ sound library, including all the sounds of the classic MPC3000
Includes 2 MPC Expansions
Instant mapping and real-time adjustment of VST plugins
Record each track as an MPC drum program, Keygroup program, or VST/AU plugin
Works alone as your main DAW or works seamlessly with your current studio as a VST, RTAS, or AU plugin
Supports WAV, MP3, AIFF, REX, and SND
Supports samples and sequences from any MPC ever made
Compatible with Mac and PC
Full 64-bit support in all versions; standalone, VST, and AU
Auto-save capability

 
  Дополнителни Информации:  
 

Technical Specifications
General
Display: 360 x 96 dot graphic LCD w/back light
Height:0.73 -0.89 inches (18.5-22.6mm)
Width:11.2 inches (284mm)
Depth:10.1 inches (257mm)
Weight: 1.96 pounds (0.89kg)
Power: USB
MIDI I/O interface: 1 In / 1 Out via TRS to MIDI breakout cables (Included)
Sequencer
Maximum events: unlimited (based on CPU)
Resolution: 960 pulses per 1/4-note
Sequences: 128
Tracks per sequence: 128
Drum pad: 16 (velocity and pressure sensitive)
Drum pad banks: 8
Sync mode: MIDI clock, MIDI Time Code
Transport Controls: MIDI Machine Control
MPC Software
Polyphony: 64
Dynamic filtering: 1 State Variable Filter per voice (up to 8 pole, depending on type)
Filter types: Low Pass, Band Pass, High Pass, Band Boost, Band Stop, Analog Modeling, Vocal Formant
Number of programs: 128
Memory capacity: System Dependent. 2 GB minimum (4 GB recommended)
Plugin Supported as Host: VST (Mac / PC), AU (Mac)
Plugin Formats Available to other DAWs: VST, AU (Mac Only)
Audio files supported: WAV, MP3, REX, AIFF, SND
Word lengths supported: 32 and 64-bit
Effects
Program Effects: 4 Insert Slots per Pad, 4 Sends to Track Effects per Pad
Track Effects: 4 Inserts and 4 stereo Sends per Track
Master effect: 4 Master Effect Slots Over 50 high-quality effects Included
Plugin Formats supported: VST (Mac / PC), AU (Mac)
Audio and MIDI I/O
MIDI inputs: 5-pin DIN x 1 via TRS to MIDI breakout cable (included)
MIDI outputs: 5-pin DIN x 1 via TRS to MIDI breakout cable (included)
Standard accessories: Operator's manual TRS to MIDI breakout cable x2 (Included)
Minimum Computer specs:
Mac: 2 GB RAM (4 GB recommended) Mac OS X 10.6 or later DVD-ROM drive
Windows: 2 GHz Pentium® 4 or Celeron® compatible CPU or faster (multicore CPU recommended) 2 GB RAM (4 GB recommended) Windows 7 (32 or 64-bit) DVD-ROM drive

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Studio & Recording / Контролери / Keyboard & Pads Контролери

Kатегорија: ДЈ / ДЈ Конторлери и Процесори

Kатегорија: Studio & Recording / Софтвер

Kатегорија: ХИТ ЦЕНА / АРТИСТ ХИТ ЦЕНА

Kатегорија: РАСПРОДАЖБА / HOT DEAL

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  American Audio   
.
  American Audio CDI100 MP3  
  American Audio CDI100 MP3  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Denon  
.
  Denon DN-S1200 Tabletop Multi-Format DJ CD/MP3 Player  
  Denon DN-S1200 Tabletop Multi-Format DJ CD/MP3 Player  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure SRH750 DJ  
  Numark HF125  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Numark  
.
  Numark HF125  
  Numark HF125  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Denon  
.
  Denon DN-X120 Compact Performance DJ Mixer  
  Denon DN-X120 Compact Performance DJ Mixer  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Numark  
.
  NUMARK PT 01 SCRATCH  
  NUMARK PT 01 SCRATCH  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Stanton  
.
  Stanton Discmaster V3  
  Stanton Discmaster V3  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Allen&Heath  
.
  Allen&Heath Xone:PX5  
  Allen&Heath Xone:PX5  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата ДЈ Конторлери и Процесори :  
Ableton
Akai
Allen&Heath
Behringer
Denon
Korg
Native Instruments
Novation
Numark
RANE
Roland
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија ДЈ / ДЈ Конторлери и Процесори
 
  ПРОИЗВОД  
  Akai
 
  Akai MPC Studio BLACK Edition  
 

HOT DEAL!
EВРОПСКА ЦЕНА: 389 €
ЖЕШКА ПОНУДА:
22.500,oo ден


The MPC Studio Black is a fresh take on the top-selling original, MPC Studio. We made the Studio look cooler than ever by introducing a sleek and stylish black brushed-aluminum body. To elevate the parameter editing experience, the master encoder wheel as well as the Q-Link knobs have been raised and made larger. The 16 RGB MPC pads are now thicker and more responsive, inspiring greater expression in performance and programming.

ЦЕНА: 22.500 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

Product Features
MPC Studio Hardware
Fuses legendary MPC production with the processing power of your computer
Compact design is less than 1” thin and fits easily into a laptop bag
MPC SOFTWARE for Mac & PC with 128-track sequencing capability
16 backlit genuine MPC pads, legendary MPC workflow & MPC Swing
USB-powered with low-profile knobs and brushed aluminum body
Large LCD screen allows you to make tracks without having to look at your computer
Four touch-sensitive knobs provide enhanced MPC software control"An elegant and powerful performance and production tool that manages to be both enormous fun and suitably serious when required. Sets the standard for mobile music-making. 10/10" – MusicTech Magazine
MPC Software
128-track sequencing capability
Up to eight pad banks — more than any other MPC ever
Massive 9GB+ sound library, including all the sounds of the classic MPC3000
Includes 2 MPC Expansions
Instant mapping and real-time adjustment of VST plugins
Record each track as an MPC drum program, Keygroup program, or VST/AU plugin
Works alone as your main DAW or works seamlessly with your current studio as a VST, RTAS, or AU plugin
Supports WAV, MP3, AIFF, REX, and SND
Supports samples and sequences from any MPC ever made
Compatible with Mac and PC
Full 64-bit support in all versions; standalone, VST, and AU
Auto-save capability

 
  Дополнителни Информации:  
 

Technical Specifications
General
Display: 360 x 96 dot graphic LCD w/back light
Height:0.73 -0.89 inches (18.5-22.6mm)
Width:11.2 inches (284mm)
Depth:10.1 inches (257mm)
Weight: 1.96 pounds (0.89kg)
Power: USB
MIDI I/O interface: 1 In / 1 Out via TRS to MIDI breakout cables (Included)
Sequencer
Maximum events: unlimited (based on CPU)
Resolution: 960 pulses per 1/4-note
Sequences: 128
Tracks per sequence: 128
Drum pad: 16 (velocity and pressure sensitive)
Drum pad banks: 8
Sync mode: MIDI clock, MIDI Time Code
Transport Controls: MIDI Machine Control
MPC Software
Polyphony: 64
Dynamic filtering: 1 State Variable Filter per voice (up to 8 pole, depending on type)
Filter types: Low Pass, Band Pass, High Pass, Band Boost, Band Stop, Analog Modeling, Vocal Formant
Number of programs: 128
Memory capacity: System Dependent. 2 GB minimum (4 GB recommended)
Plugin Supported as Host: VST (Mac / PC), AU (Mac)
Plugin Formats Available to other DAWs: VST, AU (Mac Only)
Audio files supported: WAV, MP3, REX, AIFF, SND
Word lengths supported: 32 and 64-bit
Effects
Program Effects: 4 Insert Slots per Pad, 4 Sends to Track Effects per Pad
Track Effects: 4 Inserts and 4 stereo Sends per Track
Master effect: 4 Master Effect Slots Over 50 high-quality effects Included
Plugin Formats supported: VST (Mac / PC), AU (Mac)
Audio and MIDI I/O
MIDI inputs: 5-pin DIN x 1 via TRS to MIDI breakout cable (included)
MIDI outputs: 5-pin DIN x 1 via TRS to MIDI breakout cable (included)
Standard accessories: Operator's manual TRS to MIDI breakout cable x2 (Included)
Minimum Computer specs:
Mac: 2 GB RAM (4 GB recommended) Mac OS X 10.6 or later DVD-ROM drive
Windows: 2 GHz Pentium® 4 or Celeron® compatible CPU or faster (multicore CPU recommended) 2 GB RAM (4 GB recommended) Windows 7 (32 or 64-bit) DVD-ROM drive

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Studio & Recording / Контролери / Keyboard & Pads Контролери

Kатегорија: ДЈ / ДЈ Конторлери и Процесори

Kатегорија: Studio & Recording / Софтвер

Kатегорија: ХИТ ЦЕНА / АРТИСТ ХИТ ЦЕНА

Kатегорија: РАСПРОДАЖБА / HOT DEAL

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Numark   
.
  NUMARK WM200  
  NUMARK WM200  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Numark  
.
  Numark M4  
  Numark M4  
  ПовеќеПовеќе  
.
  M-Audio  
.
  M-AUDIO BASS TRAVELLER  
  Native Instruments Traktor Kontrol Z2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Native Instruments  
.
  Native Instruments Traktor Kontrol Z2  
  Native Instruments Traktor Kontrol Z2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Stanton  
.
  Stanton T.92USB  
  Stanton T.92USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Ableton  
.
  ABLETON PUSH 2  
  ABLETON PUSH 2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Akai  
.
  Akai MPX8  
  Akai MPX8  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Denon  
.
  Denon DN-HP1000 Professional DJ Headphones  
  Denon DN-HP1000 Professional DJ Headphones  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.