1 Denon DN-X600 Professional 2-Ch Digital Mixer : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
  > Миксети  
  > ЦД Плеери  
  > Грамофони  
  > ДЈ Конторлери и Процесори  
  > ДЈ Слушалки  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  Denon
 
  Denon DN-X600 Professional 2-Ch Digital Mixer Приказ на сите производи од Denon  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија ДЈ / Миксети
 
 

A versatile mixing solution designed for all types of DJs.

ЦЕНА: 38.200 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

The Denon DJ DN-X600 2-Channel Digital Mixer, features a MIDI interface and an internal soundcard. This versatile mixing solution is designed for all types of DJs, as it features software compatibility as well as full functionality for non-software DJs. The unit also acts as an interface, making it an ideal mixer for mobile DJs, party DJs, non-performing "bedroom" DJ hobbyists and more.

The DN-X600 features a 24-bit 96kHz USB 2.0 Audio Interface (sound card) with 4 in / 4 out (stereo) channels. Internal 32-bit Floating DSP Processing and 32-bit DAC Output ensure the best possible sound. The unit can operate with DVS direct mode for DJ applications using platter control signal operation. Aside from the processing and output, the sound is further bolstered by the unit's Phono Amp with a high signal-to-noise ratio, equivalent to that of critically acclaimed Denon HiFi products; an ultra-clean mic amp, which can realize a studio console classic low noise level (EIN -126dBu); and high-output headphone amplifier.

DN-X600 also features an intuitive on-board DSP effects section with ON/OFF button, Dry-Wet mix and independent send assignment (Ch/Mic/Master); effects include Delay, Echo, Flanger, Filter, Reverb, Loop, Beat Scratch and BeatBreaker. The DN-X600 has a powerful two-way EFX Parameter Filter, including Cross Over Frequency and Isolator (low pass filter/high pass filter), and it also features a send/return control, for use with external effects. Other controls include 3-band Channel EQ with full kills; unique 32-point cross fader contour adjustment with contour adjust; and Fader Start function (channel/cross fader). The Cross Fader Start Position is off the edge (0 ˜ 2mm range), and the unit's "Thru" function can be MIDI-mapped for Video transitions using today's popular DJ applications such as Serato Video Scratch Live or Virtual DJ, while the channel faders continue to control and output audio.

The DN-X600 provides the DJ with ultimate control of their mix with 45-mm High Performance Flex Fader (cross fader) with tension adjustment, 45-mm custom Alps-type Channel Faders, Innofader-Pro compatibility (for cross fader) and Channel Fader contour adjustment. The unit's control surface is fully MIDI-mappable, including knobs, keys and buttons. The DN-X600 can work with all current operating systems, including Mac OSX 10.6.4 and 32/64-bit Windows systems. A low-latency 32/64-bit ASIO driver is included for PC use. USB send/return routing is included for use with DJ software DSP effects such as TRAKTOR, and USB MIDI Clock In BPM Detection can be used with TRAKTOR, Torq, Ableton, Cubase and more.

The DN-X600's firmware is upgradeable over USB. The unit has two quarter-inch "phono" inputs and two AUX inputs, mic input, effects send/return, stereo output, USB send/return, booth out and master out. The DN-X600 can withstand the rigors of night-after-night club use, as it features solid steel chassis construction, plus it has ideal grounding circuitry, protecting it from external noise. It measures 9.8" x 4.4" x 13" and weighs approximately 8.8 lbs. Power consumption is 24W, and the unit also features a green, energy-saving ECO standby mode.

 
  Дополнителни Информации:  
 

Denon DN-X600 Professional 2-Ch Digital Mixer Features:
24 bit 96kHz USB2.0 Audio Interface (Soundcard) 4 In/4 Out (stereo)
DVS direct mode (CD/Vinyl) for DJ applications using platter control signal operation (timecode)
Fully MIDI Mapable control surface (knobs, keys and buttons)
Intuitive On-board DSP Effects area with, ON/OFF button, Dry-Wet mix & independent Send assignment (Ch/Mic/Master)
Delay
Echo
Flanger
Filter
Reverb
Loop
Beat Scratch
BeatBreaker
Powerful 2-way EFX Parameter Filter:
Cross Over (comb filter)
Isolator (Low pass filter/ High pass filter)
Internal 32-bit Floating DSP Processing and 32-Bit DAC Output for best possible sound
MAC OSX 10.6.4 and 32/64-bit Windows Compatible
Low latency 32/64 Bit ASIO driver for PC included
Send/Return control – for use with external effectors
USB Send/Return routing – for use with DJ software DSP effects such as Traktor
USB MIDI Clock In BPM Detection – for use with, Traktor, Torq, Ableton, Cubase, etc
Matrix Input Assignment Selector Knob
Selectable PFL input gain & program meters
Split Cue function with Cue/Master pan knob
Phono Amp with high S/N ratio, equivalent to Denon Hifi products
Ultra clean Mic Amp to realize a studio console class' low noise level (EIN -126dBu)
High sound quality high output Headphone Amplifier
45mm High Performance Flex Fader (cross fader) with tension adjust
Innofader Pro compatible (for cross fader)
45mm custom Alps type Channel Faders
Channel Fader contour adjustment
Unique 32-point Cross Fader Contour adjustment with:
Contour Adjust
Cross Fader Start Position off the edge (0 ˜ 2mm range)
"Thru" function for pure MIDI to control Video fades (VDJ, VSL)
Fader Start function (channel/cross fader)
Independent 3-Band Isolator EQ with Kills (High-Mid-Low)
Large BPM Display with various beat/time parameter indicators
Balanced/Unbalanced Master Output
Master Output Stereo/Mono switch
Booth Output with level control
Mic Input with Ducking control & 2-Band EQ
Various Utility presets to customize user settings
Ideal Grounding Construction protecting from external noise
ECO stanby mode (green, energy saving)
Firmware upgradable over USB
Solid Steel chassis construction


Denon DN-X600 Professional 2-Ch Digital Mixer Specifications:
Size 9.8(w) x 3.5(h) 12.4(d) inches (250(w) x 90(h) x 315(d) mm)
Weight 8.8 lb. (4.0kg)

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: ДЈ / Миксети

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Shure   
.
  Shure N44-7Z Stylus  
  Shure N44-7Z Stylus  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Numark  
.
  Numark Mixtrack Pro 3  
  Numark Mixtrack Pro 3  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Numark  
.
  Numark DJ iO2  
  Native Instruments Traktor Kontrol F1  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Native Instruments  
.
  Native Instruments Traktor Kontrol F1  
  Native Instruments Traktor Kontrol F1  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Denon  
.
  Denon VL12 Prime DJ turntable  
  Denon VL12 Prime DJ turntable  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Native Instruments  
.
  Native Instruments Traktor Audio 2  
  Native Instruments Traktor Audio 2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Numark  
.
  NUMARK NTX1000  
  NUMARK NTX1000  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Numark  
.
  Numark M2 2-Channel Scratch Mixer  
  Numark M2 2-Channel Scratch Mixer  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Миксети :  
Akai
Allen&Heath
Behringer
Denon
Native Instruments
Numark
RANE
Stanton
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија ДЈ / Миксети
 
  ПРОИЗВОД  
  Denon
 
  Denon DN-X600 Professional 2-Ch Digital Mixer  
 

A versatile mixing solution designed for all types of DJs.

ЦЕНА: 38.200 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

The Denon DJ DN-X600 2-Channel Digital Mixer, features a MIDI interface and an internal soundcard. This versatile mixing solution is designed for all types of DJs, as it features software compatibility as well as full functionality for non-software DJs. The unit also acts as an interface, making it an ideal mixer for mobile DJs, party DJs, non-performing "bedroom" DJ hobbyists and more.

The DN-X600 features a 24-bit 96kHz USB 2.0 Audio Interface (sound card) with 4 in / 4 out (stereo) channels. Internal 32-bit Floating DSP Processing and 32-bit DAC Output ensure the best possible sound. The unit can operate with DVS direct mode for DJ applications using platter control signal operation. Aside from the processing and output, the sound is further bolstered by the unit's Phono Amp with a high signal-to-noise ratio, equivalent to that of critically acclaimed Denon HiFi products; an ultra-clean mic amp, which can realize a studio console classic low noise level (EIN -126dBu); and high-output headphone amplifier.

DN-X600 also features an intuitive on-board DSP effects section with ON/OFF button, Dry-Wet mix and independent send assignment (Ch/Mic/Master); effects include Delay, Echo, Flanger, Filter, Reverb, Loop, Beat Scratch and BeatBreaker. The DN-X600 has a powerful two-way EFX Parameter Filter, including Cross Over Frequency and Isolator (low pass filter/high pass filter), and it also features a send/return control, for use with external effects. Other controls include 3-band Channel EQ with full kills; unique 32-point cross fader contour adjustment with contour adjust; and Fader Start function (channel/cross fader). The Cross Fader Start Position is off the edge (0 ˜ 2mm range), and the unit's "Thru" function can be MIDI-mapped for Video transitions using today's popular DJ applications such as Serato Video Scratch Live or Virtual DJ, while the channel faders continue to control and output audio.

The DN-X600 provides the DJ with ultimate control of their mix with 45-mm High Performance Flex Fader (cross fader) with tension adjustment, 45-mm custom Alps-type Channel Faders, Innofader-Pro compatibility (for cross fader) and Channel Fader contour adjustment. The unit's control surface is fully MIDI-mappable, including knobs, keys and buttons. The DN-X600 can work with all current operating systems, including Mac OSX 10.6.4 and 32/64-bit Windows systems. A low-latency 32/64-bit ASIO driver is included for PC use. USB send/return routing is included for use with DJ software DSP effects such as TRAKTOR, and USB MIDI Clock In BPM Detection can be used with TRAKTOR, Torq, Ableton, Cubase and more.

The DN-X600's firmware is upgradeable over USB. The unit has two quarter-inch "phono" inputs and two AUX inputs, mic input, effects send/return, stereo output, USB send/return, booth out and master out. The DN-X600 can withstand the rigors of night-after-night club use, as it features solid steel chassis construction, plus it has ideal grounding circuitry, protecting it from external noise. It measures 9.8" x 4.4" x 13" and weighs approximately 8.8 lbs. Power consumption is 24W, and the unit also features a green, energy-saving ECO standby mode.

 
  Дополнителни Информации:  
 

Denon DN-X600 Professional 2-Ch Digital Mixer Features:
24 bit 96kHz USB2.0 Audio Interface (Soundcard) 4 In/4 Out (stereo)
DVS direct mode (CD/Vinyl) for DJ applications using platter control signal operation (timecode)
Fully MIDI Mapable control surface (knobs, keys and buttons)
Intuitive On-board DSP Effects area with, ON/OFF button, Dry-Wet mix & independent Send assignment (Ch/Mic/Master)
Delay
Echo
Flanger
Filter
Reverb
Loop
Beat Scratch
BeatBreaker
Powerful 2-way EFX Parameter Filter:
Cross Over (comb filter)
Isolator (Low pass filter/ High pass filter)
Internal 32-bit Floating DSP Processing and 32-Bit DAC Output for best possible sound
MAC OSX 10.6.4 and 32/64-bit Windows Compatible
Low latency 32/64 Bit ASIO driver for PC included
Send/Return control – for use with external effectors
USB Send/Return routing – for use with DJ software DSP effects such as Traktor
USB MIDI Clock In BPM Detection – for use with, Traktor, Torq, Ableton, Cubase, etc
Matrix Input Assignment Selector Knob
Selectable PFL input gain & program meters
Split Cue function with Cue/Master pan knob
Phono Amp with high S/N ratio, equivalent to Denon Hifi products
Ultra clean Mic Amp to realize a studio console class' low noise level (EIN -126dBu)
High sound quality high output Headphone Amplifier
45mm High Performance Flex Fader (cross fader) with tension adjust
Innofader Pro compatible (for cross fader)
45mm custom Alps type Channel Faders
Channel Fader contour adjustment
Unique 32-point Cross Fader Contour adjustment with:
Contour Adjust
Cross Fader Start Position off the edge (0 ˜ 2mm range)
"Thru" function for pure MIDI to control Video fades (VDJ, VSL)
Fader Start function (channel/cross fader)
Independent 3-Band Isolator EQ with Kills (High-Mid-Low)
Large BPM Display with various beat/time parameter indicators
Balanced/Unbalanced Master Output
Master Output Stereo/Mono switch
Booth Output with level control
Mic Input with Ducking control & 2-Band EQ
Various Utility presets to customize user settings
Ideal Grounding Construction protecting from external noise
ECO stanby mode (green, energy saving)
Firmware upgradable over USB
Solid Steel chassis construction


Denon DN-X600 Professional 2-Ch Digital Mixer Specifications:
Size 9.8(w) x 3.5(h) 12.4(d) inches (250(w) x 90(h) x 315(d) mm)
Weight 8.8 lb. (4.0kg)

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: ДЈ / Миксети

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Akai   
.
  Akai APC40 MKII ABLETON LIVE CONTROLLER  
  Akai APC40 MKII ABLETON LIVE CONTROLLER  
  ПовеќеПовеќе  
.
  ULTRASONE  
.
  Ultrasone DJ1  
  Ultrasone DJ1  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Allen&Heath  
.
  Allen&Heath Xone K2  
  Denon VL12 Prime DJ turntable  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Denon  
.
  Denon VL12 Prime DJ turntable  
  Denon VL12 Prime DJ turntable  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Numark  
.
  Numark MP102  
  Numark MP102  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Numark  
.
  NUMARK MIXTRACK PLATINUM  
  NUMARK MIXTRACK PLATINUM  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Denon  
.
  Denon DN-HP1000 Professional DJ Headphones  
  Denon DN-HP1000 Professional DJ Headphones  
  ПовеќеПовеќе  
.
  M-Audio  
.
  M-AUDIO BASS TRAVELLER  
  M-AUDIO BASS TRAVELLER  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.