1 Denon DN-X500 Pro DJ Mixer : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
  > Миксети  
  > ЦД Плеери  
  > Грамофони  
  > ДЈ Конторлери и Процесори  
  > ДЈ Слушалки  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  Denon
 
  Denon DN-X500 Pro DJ Mixer Приказ на сите производи од Denon  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија ДЈ / Миксети
 
 

Tremendous flexibility and intuitive control.

ЦЕНА: 28.900 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

Denon's DN-X500 is a 4U rackmountable mobile/club DJ analog matrix mixer with rock-solid construction and superb audio fidelity. The DN-X500's 8 line and 2 phono inputs are assignable to any of 4 channels. This 8-channel input matrix routing gives you the freedom to move any source to any channel or even the same source to multiple channels for remixing. The DN-X500 DJ mixer features 4 smooth 60mm VCA channel faders for level control and a responsive 45mm VCA crossfader with contour adjustment. Independent pre-fader level meters allow you to optimize and match levels for each source, so you can be sure the transition crossfading between sources is smooth.

The Denon DN-X500 DJ Mixer also features 3-band EQ with full output kill, booth output with channel select, 2 mic inputs with talkover sensitivity and effects send/return with cue, dry/wet knob, and channel select. Plus, with the optional ACD-46 rotary fader kit, you can easily swap out any channel fader.
Features
Matrix input assignment: 8 input sources are freely assignable to any channel or even multiple channels
8 line/2 phono switchable
4 smooth 60mm VCA channel faders
Responsive 45mm VCA crossfader with contour adjust
Independent channel PFL meters: all input levels can be adjusted in advance to match the gain levels, insuring a smooth transition between fades
Independent 3-band EQ kill (High-Mid-Low)
Independent EQ on/off switch
Booth output assign selector: pre-monitor any channel including Master through the booth
output as you would with your headphones, with volume control
External send/return control: multichannel assignable, effect on/off, effect cueing (pre & post), effect dry/wet knob
Independent channel A-B post switch (crossfader)
Powerful clean headphone output
Fader start (5V pulse): crossfader and channel fader-start trigger is compatible with
all Denon DJ CD/MP3 players
Compact 4U rackspace with recessed rear terminals
Independent 3-band main and aux mic EQ
Independent CUE system (all channels)
Mic talkover function with sensitivity adjustment
Split/cue headphone monitor with PFL metering
Master output -10dB attenuation switch
Master output stereo/mono switch
Record out - RCA/unbalanced

 
  Дополнителни Информации:  
 

DN-X500 Pro DJ Mixer Specifications:
General
Dimensions: 19"W x 4-2/5"H x 6-9/10"D (482 x 112.5 x 177mm)
Weight: 5.8kg, 13 lbs.
Power supply: AC120 V ±10%, 60 Hz
Power consumption: 27W
Audio Section
Input Level and Impedance:
8-Line-14dBV (200 mV) 50kOhms
2-Phono -50dBV (3.0mV) 50kOhms
Effect (Return) -14dBV (200mV) 50kOhm
Main Mic -54dBV (2.0mV) 10kOhms
Aux Mic -60dBV (1.0mV) 10kOhms
Output Level and Impedance:
Balanced 4dBm (1.23V) 600 ohms
Unbalanced 0dBV (1.0V) 1k ohm
Booth (Balanced) 4dBm (1.23V) 600-ohm load
Rec (RCA) -10dBV (316mV) 1k Ohm
Effect (Send) -14dBV (200mV) 1k Ohm
Subwoofer/Lighting 2dBm (975mV) 600 ohms
Headphone 0dBV (1.0V) 32 ohms
Frequency Response:
Line 20 to 20kHz ±2dB
Phono 20 to 20kHz RIAA ±2dB
Mic 20 to 20kHz ±2dB
Signal to Noise Ratio:
Line 82dB (0dBm, 1kHz, EQ flat)
Phono 75dB (0dBm, 1kHz, EQ flat)
Main Mic 65dB (0dBm, 1kHz, EQ flat)
Total Harmonic Distortion Rate
Line Below 0.05%
Phono Below 0.05%
Crosstalk Over 70dB
Channel Equalizer
Hi +10dB, -35dB (16kHz)
Mid +10dB, -35dB (1kHz)
Low +6dB, -35dB (60Hz)
Microphone Equalizer
Hi +12dB, -12dB (10kHz)
Mid +12dB, -12dB (1kHz)
Low +12dB, -12dB (100Hz)

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: ДЈ / Миксети

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Numark   
.
  Numark Mixdeck Express  
  Numark Mixdeck Express  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Allen&Heath  
.
  Allen&Heath Xone:92  
  Allen&Heath Xone:92  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Numark  
.
  NUMARK NTX1000  
  NUMARK PARTYMIX PRO  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Numark  
.
  NUMARK PARTYMIX PRO  
  NUMARK PARTYMIX PRO  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Denon  
.
  Denon SC5000 Prime Professional Media Player  
  Denon SC5000 Prime Professional Media Player  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Numark  
.
  Numark DJ iO2  
  Numark DJ iO2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Denon  
.
  Denon DN-X120 Compact Performance DJ Mixer  
  Denon DN-X120 Compact Performance DJ Mixer  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Stanton  
.
  Stanton DS-3 Stylus  
  Stanton DS-3 Stylus  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Миксети :  
Akai
Allen&Heath
Behringer
Denon
Native Instruments
Numark
RANE
Stanton
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија ДЈ / Миксети
 
  ПРОИЗВОД  
  Denon
 
  Denon DN-X500 Pro DJ Mixer  
 

Tremendous flexibility and intuitive control.

ЦЕНА: 28.900 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

Denon's DN-X500 is a 4U rackmountable mobile/club DJ analog matrix mixer with rock-solid construction and superb audio fidelity. The DN-X500's 8 line and 2 phono inputs are assignable to any of 4 channels. This 8-channel input matrix routing gives you the freedom to move any source to any channel or even the same source to multiple channels for remixing. The DN-X500 DJ mixer features 4 smooth 60mm VCA channel faders for level control and a responsive 45mm VCA crossfader with contour adjustment. Independent pre-fader level meters allow you to optimize and match levels for each source, so you can be sure the transition crossfading between sources is smooth.

The Denon DN-X500 DJ Mixer also features 3-band EQ with full output kill, booth output with channel select, 2 mic inputs with talkover sensitivity and effects send/return with cue, dry/wet knob, and channel select. Plus, with the optional ACD-46 rotary fader kit, you can easily swap out any channel fader.
Features
Matrix input assignment: 8 input sources are freely assignable to any channel or even multiple channels
8 line/2 phono switchable
4 smooth 60mm VCA channel faders
Responsive 45mm VCA crossfader with contour adjust
Independent channel PFL meters: all input levels can be adjusted in advance to match the gain levels, insuring a smooth transition between fades
Independent 3-band EQ kill (High-Mid-Low)
Independent EQ on/off switch
Booth output assign selector: pre-monitor any channel including Master through the booth
output as you would with your headphones, with volume control
External send/return control: multichannel assignable, effect on/off, effect cueing (pre & post), effect dry/wet knob
Independent channel A-B post switch (crossfader)
Powerful clean headphone output
Fader start (5V pulse): crossfader and channel fader-start trigger is compatible with
all Denon DJ CD/MP3 players
Compact 4U rackspace with recessed rear terminals
Independent 3-band main and aux mic EQ
Independent CUE system (all channels)
Mic talkover function with sensitivity adjustment
Split/cue headphone monitor with PFL metering
Master output -10dB attenuation switch
Master output stereo/mono switch
Record out - RCA/unbalanced

 
  Дополнителни Информации:  
 

DN-X500 Pro DJ Mixer Specifications:
General
Dimensions: 19"W x 4-2/5"H x 6-9/10"D (482 x 112.5 x 177mm)
Weight: 5.8kg, 13 lbs.
Power supply: AC120 V ±10%, 60 Hz
Power consumption: 27W
Audio Section
Input Level and Impedance:
8-Line-14dBV (200 mV) 50kOhms
2-Phono -50dBV (3.0mV) 50kOhms
Effect (Return) -14dBV (200mV) 50kOhm
Main Mic -54dBV (2.0mV) 10kOhms
Aux Mic -60dBV (1.0mV) 10kOhms
Output Level and Impedance:
Balanced 4dBm (1.23V) 600 ohms
Unbalanced 0dBV (1.0V) 1k ohm
Booth (Balanced) 4dBm (1.23V) 600-ohm load
Rec (RCA) -10dBV (316mV) 1k Ohm
Effect (Send) -14dBV (200mV) 1k Ohm
Subwoofer/Lighting 2dBm (975mV) 600 ohms
Headphone 0dBV (1.0V) 32 ohms
Frequency Response:
Line 20 to 20kHz ±2dB
Phono 20 to 20kHz RIAA ±2dB
Mic 20 to 20kHz ±2dB
Signal to Noise Ratio:
Line 82dB (0dBm, 1kHz, EQ flat)
Phono 75dB (0dBm, 1kHz, EQ flat)
Main Mic 65dB (0dBm, 1kHz, EQ flat)
Total Harmonic Distortion Rate
Line Below 0.05%
Phono Below 0.05%
Crosstalk Over 70dB
Channel Equalizer
Hi +10dB, -35dB (16kHz)
Mid +10dB, -35dB (1kHz)
Low +6dB, -35dB (60Hz)
Microphone Equalizer
Hi +12dB, -12dB (10kHz)
Mid +12dB, -12dB (1kHz)
Low +12dB, -12dB (100Hz)

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: ДЈ / Миксети

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  American Audio   
.
  American Audio CDI100 MP3  
  American Audio CDI100 MP3  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RANE  
.
  Rane SL4  
  Rane SL4  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Numark  
.
  Numark Mixtrack Pro 3  
  Denon DN-HP1000 Professional DJ Headphones  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Denon  
.
  Denon DN-HP1000 Professional DJ Headphones  
  Denon DN-HP1000 Professional DJ Headphones  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Numark  
.
  Numark Orbit  
  Numark Orbit  
  ПовеќеПовеќе  
.
  MARANTZ Professional  
.
  MARANTZ MPH-3  
  MARANTZ MPH-3  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Denon  
.
  Denon SC5000 Prime Professional Media Player  
  Denon SC5000 Prime Professional Media Player  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Native Instruments  
.
  Native Instruments Traktor Kontrol S5  
  Native Instruments Traktor Kontrol S5  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.