1 Denon DN-X1700 Digital Technology Mixer : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
  > Миксети  
  > ЦД Плеери  
  > Грамофони  
  > ДЈ Конторлери и Процесори  
  > ДЈ Слушалки  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  Denon
 
  Denon DN-X1700 Digital Technology Mixer Приказ на сите производи од Denon  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија ДЈ / Миксети
 
 

A 4-channel digital DJ mixer with capabilities for vinyl turntables, CD decks, media players, DJ software applications, and USB storage devices.

ЦЕНА: 112.000 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

The Denon DN-X1700 DJ Mixer represents an important achievement by Denon's research and development department that worked closely with some of the top professionals in the industry to design this DJ Mixer. The result is a market-driven professional digital mixer that is among the best in its class. Years of consultation and design have gone into the development of this Denon DJ mixer and you can rest assured, no sacrifices were made in its specifications and construction. Meticulous attention to detail, layout, and component quality make operation of the 4-channel DN-X1700 DJ Mixer extremely intuitive, and Denon's engineers have provided every capability professional DJs will require: working with vinyl turntables, CD decks, media players, DJ software applications through laptops, and USB storage devices.
Features
4-channel digital DJ mixer with studio-quality components and specifications
Worlds first professional DJ mixer with 32-bit DAC output
24-bit 96kHz USB 2.0 audio interface (soundcard) 4in/4out (stereo)
MAC OSX 10.5.7 and 32-bit windows compatible
Low latency ASIO driver for PC included
USB MIDI In/Out and 5-pin MIDI Out
MIDI mapping for various software is available (sold separately)
Dual layer control available - MIDI/normal audio
2 independent effectors with 12 effects available for each: delay, echo, trans, flanger, filter, phaser, reverb, loop, reverse loop, pitch shift, beatbreaker, send/return
2-way EFX parameter filter (LPF/HPF)
Independent EFX 1 and 2 insert for: channel, mic, and master
Matrix input assignment for line/phono and selectable USB audio, digital input
Discrete FET phono preamp stage (4 phono inputs)
Discrete mic circuit with studio mixer quality specs
Discrete high-powered headphone amp with studio mixer quality specs
45mm cross fader (flex fader) with tension adjust and A/B cut position preset
60mm CP studio-quality Alps K-Type channel fader
Fader contour control for channel and cross fader
Fader start function (channel/cross fader)
Cross fader assignment function: (A, B, Thru)
Independent 3-band isolator EQ with kills (high-mid-low)
3.5-inch TFT color display with animated easy navigation
4 digital inputs (coaxial)
Selectable digital output (44.1/48/96kHz)
Balanced/unbalanced master output
Balanced booth output
2 mic inputs with ducking level control
Send/return for external effectors
Extensive utility menu to customize user settings
Preset import/export function by USB memory device (take your settings to another X1700 mixer)
High-resolution, 24-segment output peak meters
Dual power transformer construction for best possible specs (digital/analog sections)Whether you're a DJ who works with vinyl, CD decks, media players, DJ software, or USB storage devices, the Denon DN-X1700 Mixer can do it all.

 
  Дополнителни Информации:  
 

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Studio & Recording / Звучни и DSP Карти / USB

Kатегорија: ДЈ / Миксети

Kатегорија: ДЈ / ЦД Плеери

Kатегорија: ДЈ / ДЈ Конторлери и Процесори

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Numark   
.
  Numark DJ2GO  
  Numark DJ2GO  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Denon  
.
  Denon DN-SC3900 Multi-Media/MIDI Player  
  Denon DN-SC3900 Multi-Media/MIDI Player  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Akai  
.
  Akai Laptop Stand  
  Native Instruments Traktor Scratch A6  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Native Instruments  
.
  Native Instruments Traktor Scratch A6  
  Native Instruments Traktor Scratch A6  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Novation  
.
  NOVATION CIRCUIT GROOVE BOX  
  NOVATION CIRCUIT GROOVE BOX  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer CMD PL-1  
  Behringer CMD PL-1  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure SE215  
  Shure SE215  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Native Instruments  
.
  Native Instruments Traktor Audio 2  
  Native Instruments Traktor Audio 2  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Миксети :  
Akai
Allen&Heath
Behringer
Denon
Native Instruments
Numark
RANE
Stanton
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија ДЈ / Миксети
 
  ПРОИЗВОД  
  Denon
 
  Denon DN-X1700 Digital Technology Mixer  
 

A 4-channel digital DJ mixer with capabilities for vinyl turntables, CD decks, media players, DJ software applications, and USB storage devices.

ЦЕНА: 112.000 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

The Denon DN-X1700 DJ Mixer represents an important achievement by Denon's research and development department that worked closely with some of the top professionals in the industry to design this DJ Mixer. The result is a market-driven professional digital mixer that is among the best in its class. Years of consultation and design have gone into the development of this Denon DJ mixer and you can rest assured, no sacrifices were made in its specifications and construction. Meticulous attention to detail, layout, and component quality make operation of the 4-channel DN-X1700 DJ Mixer extremely intuitive, and Denon's engineers have provided every capability professional DJs will require: working with vinyl turntables, CD decks, media players, DJ software applications through laptops, and USB storage devices.
Features
4-channel digital DJ mixer with studio-quality components and specifications
Worlds first professional DJ mixer with 32-bit DAC output
24-bit 96kHz USB 2.0 audio interface (soundcard) 4in/4out (stereo)
MAC OSX 10.5.7 and 32-bit windows compatible
Low latency ASIO driver for PC included
USB MIDI In/Out and 5-pin MIDI Out
MIDI mapping for various software is available (sold separately)
Dual layer control available - MIDI/normal audio
2 independent effectors with 12 effects available for each: delay, echo, trans, flanger, filter, phaser, reverb, loop, reverse loop, pitch shift, beatbreaker, send/return
2-way EFX parameter filter (LPF/HPF)
Independent EFX 1 and 2 insert for: channel, mic, and master
Matrix input assignment for line/phono and selectable USB audio, digital input
Discrete FET phono preamp stage (4 phono inputs)
Discrete mic circuit with studio mixer quality specs
Discrete high-powered headphone amp with studio mixer quality specs
45mm cross fader (flex fader) with tension adjust and A/B cut position preset
60mm CP studio-quality Alps K-Type channel fader
Fader contour control for channel and cross fader
Fader start function (channel/cross fader)
Cross fader assignment function: (A, B, Thru)
Independent 3-band isolator EQ with kills (high-mid-low)
3.5-inch TFT color display with animated easy navigation
4 digital inputs (coaxial)
Selectable digital output (44.1/48/96kHz)
Balanced/unbalanced master output
Balanced booth output
2 mic inputs with ducking level control
Send/return for external effectors
Extensive utility menu to customize user settings
Preset import/export function by USB memory device (take your settings to another X1700 mixer)
High-resolution, 24-segment output peak meters
Dual power transformer construction for best possible specs (digital/analog sections)Whether you're a DJ who works with vinyl, CD decks, media players, DJ software, or USB storage devices, the Denon DN-X1700 Mixer can do it all.

 
  Дополнителни Информации:  
 

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Studio & Recording / Звучни и DSP Карти / USB

Kатегорија: ДЈ / Миксети

Kатегорија: ДЈ / ЦД Плеери

Kатегорија: ДЈ / ДЈ Конторлери и Процесори

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Ableton   
.
  ABLETON PUSH 2  
  ABLETON PUSH 2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Numark  
.
  Numark HF150  
  Numark HF150  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Native Instruments  
.
  Native Instruments Traktor Kontrol Z2  
   	   	Native Instruments Traktor scratch control CD  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Native Instruments  
.
  Native Instruments Traktor scratch control CD  
   	   	Native Instruments Traktor scratch control CD  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Akai  
.
  Akai Laptop Stand  
  Akai Laptop Stand  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Stanton  
.
  Stanton Discmaster V3  
  Stanton Discmaster V3  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Numark  
.
  Numark Mixdeck Express  
  Numark Mixdeck Express  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Denon  
.
  Denon DN-X600 Professional 2-Ch Digital Mixer  
  Denon DN-X600 Professional 2-Ch Digital Mixer  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.