1 Denon DN-SC2900 Digital Controller : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
  > Миксети  
  > ЦД Плеери  
  > Грамофони  
  > ДЈ Конторлери и Процесори  
  > ДЈ Слушалки  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  Denon
 
  Denon DN-SC2900 Digital Controller Приказ на сите производи од Denon  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија ДЈ / ЦД Плеери
 
 

The Denon DN-SC2900 Digital Controller and Media Player is a DJ controller and multi-format player that allows you to playback audio from CDs, USB memory devices, or your Mac or PC using its included ENGINE software. Its CD deck supports CDs, CD-DAs, and CD-ROMs and the DN-SC2900 can play AAC, AIFF, MP3, and WAV files stored on external USB flash drives or hard disc drives.

ЦЕНА: 50.900 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

The included ENGINE software allows for playback and management of up to 100,000 files on your computer or USB drive without taxing its processor by leaving the audio processing to the DN-SC2900 unit. You can share the tracks from your computer or USB device with up to four networked DN-SC2900s or 3900s by connecting the units with an optional Ethernet network router. There is also an available ENGINE iPad app, giving you touch screen control of your tracks and playlists via a networked iPad.The DN-SC2900 gives you hands on control with its touch sensitive 7" Eclipse platter, allowing you to reverse, loop, and scratch your tracks. The Eclipse platter also accurately displays cue and playback points with its LED markers.

Featuring native support for Traktor 2 DJ software, the DN-SC2900 includes a copy of Traktor 2 LE.
Player Link function allows for sharing USB drives across multiple SC2900 / SC3900s (up to four) and for connection to ENGINE software
Prepare the perfect set in the studio or on a computer at home, then export it to a USB stick or HDD and have everything needed for your DJ performance; then simply plug and play and share one drive's files with up to three other compatible players over a network router
Slip button allows you to reverse, loop, and scratch whilst continuing playback at the same rhythm and point that would have been reached prior to pushing 'slip' - an essential editing feature in the studio and the booth for dropping out inappropriate lyrics without disturbing the flow of music
The button layout reflects that of the SC3900 with a bank of Loops and Cues at the top left of the platter for throwing down samples and navigation controls ensuring the fastest access to the DJing essentials at the top right
Built-in ASIO/CORE compliant audio interface allows for playback of files from your computer
Built-in USB / MIDI control function
Burr Brown 24-bit DAC processing
Redesigned PLAY and CUE buttons provide greater tactile feel and response
Fast search and quick jump functions
Top mounted USB port for USB stick and hard disk drives
Four dedicated Hot Cues (eight in MIDI mode via MIDI layer option)
Auto / manual loop functions
Deep pitch resolution and key adjust
Four-way BPM counter: auto BPM, manual TAP, manual BPM, reads BPM Metadata
Three-way pitch bend functionality

 
  Дополнителни Информации:  
 

Audio
Quantization 32-bit (internal DSP process)
Sampling Frequency 44.1 kHz (at normal pitch)
Total Harmonic Distortion ≤ 0.05%
Signal to Noise Ratio ≥ 106 dB
Headroom 6 dB
Channel Separation ≥ 100 dB
Frequency Response 20 to 20 kHz, ± 0.5 dB
Analog Output Levels 2 Vrms
Digital Output 0.5 Vp-p 75 Ω
Functions
Variable Pitch ± 6% (0.02% pitch)
± 10% (0.05% pitch)
± 16% (0.05% pitch)
± 100 % (1.0% pitch)
Pitch Bend Range Pitch range ± 6 % to ± 16% : ± 32%
Pitch range ± 100%: -99% to 100%
Search 1/75 s
Folder Search 9 layers (including root folder)
General
Disc Type Standard 5" (12 cm) discs
CD
CD-DA
CD-ROM
Supported Media
AAC
AIFF
MP3
WAV
USB MIDI Midi 1.0, USB B
Input: 1 channel
Output: 1 channel
Outputs 2x 3.5 mm analog RCA
1x 3.5 mm digital
Connections 2x USB
1x Ethernet
Power Supply AC 120 V, 60 Hz
Power Consumption 30 W
Operational Temperature 41 to 95ºF (5 to 35ºC)
Storage Temperature -4 to 140ºF (-20 to 60º C)
Humidity Range 25% to 85%

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: ДЈ / ЦД Плеери

Kатегорија: ДЈ / ДЈ Конторлери и Процесори

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Shure   
.
  Shure SE315  
  Shure SE315  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Numark  
.
  Numark Mixdeck Express  
  Numark Mixdeck Express  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Audio-Technica  
.
  AUDIO TECHNICA AT-LP120 USB HC  
  Allen&Heath Xone:92  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Allen&Heath  
.
  Allen&Heath Xone:92  
  Allen&Heath Xone:92  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Denon  
.
  Denon BU4500 Dual CD/MP3 Drive Unit  
  Denon BU4500 Dual CD/MP3 Drive Unit  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Stanton  
.
  Stanton Discmaster V3  
  Stanton Discmaster V3  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure SE215  
  Shure SE215  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Denon  
.
  Denon DN-SC2000 MIDI Controller  
  Denon DN-SC2000 MIDI Controller  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата ЦД Плеери :  
American Audio
Denon
Numark
Stanton
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија ДЈ / ЦД Плеери
 
  ПРОИЗВОД  
  Denon
 
  Denon DN-SC2900 Digital Controller  
 

The Denon DN-SC2900 Digital Controller and Media Player is a DJ controller and multi-format player that allows you to playback audio from CDs, USB memory devices, or your Mac or PC using its included ENGINE software. Its CD deck supports CDs, CD-DAs, and CD-ROMs and the DN-SC2900 can play AAC, AIFF, MP3, and WAV files stored on external USB flash drives or hard disc drives.

ЦЕНА: 50.900 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

The included ENGINE software allows for playback and management of up to 100,000 files on your computer or USB drive without taxing its processor by leaving the audio processing to the DN-SC2900 unit. You can share the tracks from your computer or USB device with up to four networked DN-SC2900s or 3900s by connecting the units with an optional Ethernet network router. There is also an available ENGINE iPad app, giving you touch screen control of your tracks and playlists via a networked iPad.The DN-SC2900 gives you hands on control with its touch sensitive 7" Eclipse platter, allowing you to reverse, loop, and scratch your tracks. The Eclipse platter also accurately displays cue and playback points with its LED markers.

Featuring native support for Traktor 2 DJ software, the DN-SC2900 includes a copy of Traktor 2 LE.
Player Link function allows for sharing USB drives across multiple SC2900 / SC3900s (up to four) and for connection to ENGINE software
Prepare the perfect set in the studio or on a computer at home, then export it to a USB stick or HDD and have everything needed for your DJ performance; then simply plug and play and share one drive's files with up to three other compatible players over a network router
Slip button allows you to reverse, loop, and scratch whilst continuing playback at the same rhythm and point that would have been reached prior to pushing 'slip' - an essential editing feature in the studio and the booth for dropping out inappropriate lyrics without disturbing the flow of music
The button layout reflects that of the SC3900 with a bank of Loops and Cues at the top left of the platter for throwing down samples and navigation controls ensuring the fastest access to the DJing essentials at the top right
Built-in ASIO/CORE compliant audio interface allows for playback of files from your computer
Built-in USB / MIDI control function
Burr Brown 24-bit DAC processing
Redesigned PLAY and CUE buttons provide greater tactile feel and response
Fast search and quick jump functions
Top mounted USB port for USB stick and hard disk drives
Four dedicated Hot Cues (eight in MIDI mode via MIDI layer option)
Auto / manual loop functions
Deep pitch resolution and key adjust
Four-way BPM counter: auto BPM, manual TAP, manual BPM, reads BPM Metadata
Three-way pitch bend functionality

 
  Дополнителни Информации:  
 

Audio
Quantization 32-bit (internal DSP process)
Sampling Frequency 44.1 kHz (at normal pitch)
Total Harmonic Distortion ≤ 0.05%
Signal to Noise Ratio ≥ 106 dB
Headroom 6 dB
Channel Separation ≥ 100 dB
Frequency Response 20 to 20 kHz, ± 0.5 dB
Analog Output Levels 2 Vrms
Digital Output 0.5 Vp-p 75 Ω
Functions
Variable Pitch ± 6% (0.02% pitch)
± 10% (0.05% pitch)
± 16% (0.05% pitch)
± 100 % (1.0% pitch)
Pitch Bend Range Pitch range ± 6 % to ± 16% : ± 32%
Pitch range ± 100%: -99% to 100%
Search 1/75 s
Folder Search 9 layers (including root folder)
General
Disc Type Standard 5" (12 cm) discs
CD
CD-DA
CD-ROM
Supported Media
AAC
AIFF
MP3
WAV
USB MIDI Midi 1.0, USB B
Input: 1 channel
Output: 1 channel
Outputs 2x 3.5 mm analog RCA
1x 3.5 mm digital
Connections 2x USB
1x Ethernet
Power Supply AC 120 V, 60 Hz
Power Consumption 30 W
Operational Temperature 41 to 95ºF (5 to 35ºC)
Storage Temperature -4 to 140ºF (-20 to 60º C)
Humidity Range 25% to 85%

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: ДЈ / ЦД Плеери

Kатегорија: ДЈ / ДЈ Конторлери и Процесори

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Allen&Heath   
.
  Allen&Heath Xone:23  
  Allen&Heath Xone:23  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure SE215  
  Shure SE215  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Native Instruments  
.
  Native Instruments Traktor Kontrol Z2  
  Native Instruments Traktor Pro 2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Native Instruments  
.
  Native Instruments Traktor Pro 2  
  Native Instruments Traktor Pro 2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer CMD MM-1  
  Behringer CMD MM-1  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Numark  
.
  Numark TTUSB  
  Numark TTUSB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Numark  
.
  Numark Mixdeck Express  
  Numark Mixdeck Express  
  ПовеќеПовеќе  
.
  ULTRASONE  
.
  Ultrasone DJ1  
  Ultrasone DJ1  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.