1 Denon DN-SC2000 MIDI Controller : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
  > Миксети  
  > ЦД Плеери  
  > Грамофони  
  > ДЈ Конторлери и Процесори  
  > ДЈ Слушалки  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  Denon
 
  Denon DN-SC2000 MIDI Controller Приказ на сите производи од Denon  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија ДЈ / ДЈ Конторлери и Процесори
 
 

A compact, USB MIDI controller that allows full control two decks in one convenient unit.

ЦЕНА: 14.900 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

The DN-SC2000 unit is an affordable, compact, professional-grade, solid-steel MIDI controller designed for the home DJ or party laptop DJ on the go. Used together with the DJ's favorite mixer and PC software of choice, the DN-SC2000 offers party and bedroom DJs a compact, portable, user-friendly control solution. A two-layer system, the unit can control two decks at once (with visible deck color change), or be paired with another DN-SC2000 unit to control four decks.

The DN-SC2000 is optimized for TRAKTOR Pro users and natively supported by Virtual DJ. The unit connects with your PC or Mac via a USB 2.0 interface. The DN-SC2000 includes many advanced functions, including MIDI-mapable capability, auto loop function, a wide range of effects, rugged pitch slider, pitch lock, automatic beat sync, durable rubber button controls and much more.
Features
Optimized for TRAKTOR Pro users and supported by Virtual DJ
Intuitive 2-deck control by single unit, with visible deck color change
Newly designed, high-resolution 105mm Touch-Sensitive Jog Wheel
Smooth 100mm long Pitch Slider with high 14-bit resolution
Pitch Lock function - holds the pitch value position until the NULL point is reached when using both layers for control
File browse navigation buttons & rotary encoder file selector knob w/illuminated ring
Large size Cue & PLAY buttons
8 (4 + 4) Hot Cue/Sampler buttons w/dual bank selector key
Auto Loop Button w/ Beat Jump (Loop Cut)
Manual Loop In/Out buttons
EFX Unit 1 & 2 layer button w/color change LED
Dry/Wet Parameter encoder knob w/illuminated ring
3 EFX Parameter encoder knobs w/illuminated ring
EFX 1&2 ON/OFF buttons w/color change LEDs
Powerful Shift Key used for various dual button operation
Search Keys () to advance around within the file
Denon's legacy "Pitch Bend" keys
Vinyl & Pitch Bend Jog modes
SYNC key for beat matching between decks
Key Lock on/off button with LED confirmation
Utility presets to adjust paired MIDI channels, 1-8 and other items
USB 2.0 full speed Composite device
USB bus powered (400mA max), no wall adaptor required
Kensington lock terminal to prevent theft

 
  Дополнителни Информации:  
 

DN-SC2000 MIDI Controller Specifications:
Dimensions (WxHxD): 170mm x 30mm x 220mm, (6-11/16" x 1-3/16" x 8-21/32")
Weight: 1.3kg (2lb., 13.86oz)
Current consumption: 450mA
Operational temperature: 5°-35°C
Operational Humidity: 25 - 85 %
Storage temperature: –20° – 60°C
USB connector: USB 2.0 (Full speed), USB MIDI I/O 1 port

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: ДЈ / ДЈ Конторлери и Процесори

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Native Instruments   
.
  Native Instruments Traktor Scratch A6  
  Native Instruments Traktor Scratch A6  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure N44-7Z Stylus  
  Shure N44-7Z Stylus  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Native Instruments  
.
  Native Instruments TRAKTOR KONTROL D2  
  NUMARK NTX1000  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Numark  
.
  NUMARK NTX1000  
  NUMARK NTX1000  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Numark  
.
  Numark M2 2-Channel Scratch Mixer  
  Numark M2 2-Channel Scratch Mixer  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Denon  
.
  Denon DN-SC3900 Multi-Media/MIDI Player  
  Denon DN-SC3900 Multi-Media/MIDI Player  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Native Instruments  
.
  Native Instruments Traktor Kontrol Z2  
  Native Instruments Traktor Kontrol Z2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  AKG  
.
  AKG K171 MkII  
  AKG K171 MkII  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата ДЈ Конторлери и Процесори :  
Ableton
Akai
Allen&Heath
Behringer
Denon
Korg
Native Instruments
Novation
Numark
RANE
Roland
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија ДЈ / ДЈ Конторлери и Процесори
 
  ПРОИЗВОД  
  Denon
 
  Denon DN-SC2000 MIDI Controller  
 

A compact, USB MIDI controller that allows full control two decks in one convenient unit.

ЦЕНА: 14.900 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

The DN-SC2000 unit is an affordable, compact, professional-grade, solid-steel MIDI controller designed for the home DJ or party laptop DJ on the go. Used together with the DJ's favorite mixer and PC software of choice, the DN-SC2000 offers party and bedroom DJs a compact, portable, user-friendly control solution. A two-layer system, the unit can control two decks at once (with visible deck color change), or be paired with another DN-SC2000 unit to control four decks.

The DN-SC2000 is optimized for TRAKTOR Pro users and natively supported by Virtual DJ. The unit connects with your PC or Mac via a USB 2.0 interface. The DN-SC2000 includes many advanced functions, including MIDI-mapable capability, auto loop function, a wide range of effects, rugged pitch slider, pitch lock, automatic beat sync, durable rubber button controls and much more.
Features
Optimized for TRAKTOR Pro users and supported by Virtual DJ
Intuitive 2-deck control by single unit, with visible deck color change
Newly designed, high-resolution 105mm Touch-Sensitive Jog Wheel
Smooth 100mm long Pitch Slider with high 14-bit resolution
Pitch Lock function - holds the pitch value position until the NULL point is reached when using both layers for control
File browse navigation buttons & rotary encoder file selector knob w/illuminated ring
Large size Cue & PLAY buttons
8 (4 + 4) Hot Cue/Sampler buttons w/dual bank selector key
Auto Loop Button w/ Beat Jump (Loop Cut)
Manual Loop In/Out buttons
EFX Unit 1 & 2 layer button w/color change LED
Dry/Wet Parameter encoder knob w/illuminated ring
3 EFX Parameter encoder knobs w/illuminated ring
EFX 1&2 ON/OFF buttons w/color change LEDs
Powerful Shift Key used for various dual button operation
Search Keys () to advance around within the file
Denon's legacy "Pitch Bend" keys
Vinyl & Pitch Bend Jog modes
SYNC key for beat matching between decks
Key Lock on/off button with LED confirmation
Utility presets to adjust paired MIDI channels, 1-8 and other items
USB 2.0 full speed Composite device
USB bus powered (400mA max), no wall adaptor required
Kensington lock terminal to prevent theft

 
  Дополнителни Информации:  
 

DN-SC2000 MIDI Controller Specifications:
Dimensions (WxHxD): 170mm x 30mm x 220mm, (6-11/16" x 1-3/16" x 8-21/32")
Weight: 1.3kg (2lb., 13.86oz)
Current consumption: 450mA
Operational temperature: 5°-35°C
Operational Humidity: 25 - 85 %
Storage temperature: –20° – 60°C
USB connector: USB 2.0 (Full speed), USB MIDI I/O 1 port

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: ДЈ / ДЈ Конторлери и Процесори

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Native Instruments   
.
  Native Instruments Traktor Audio 2  
  Native Instruments Traktor Audio 2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Akai  
.
  Akai LPD8  
  Akai LPD8  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Allen&Heath  
.
  Allen&Heath Xone:92  
  Numark Mixdeck Express  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Numark  
.
  Numark Mixdeck Express  
  Numark Mixdeck Express  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Stanton  
.
  Stanton DJ PRO 3000  
  Stanton DJ PRO 3000  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Stanton  
.
  Stanton Discmaster V3  
  Stanton Discmaster V3  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Novation  
.
  NOVATION CIRCUIT GROOVE BOX  
  NOVATION CIRCUIT GROOVE BOX  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Denon  
.
  Denon DN-X500 Pro DJ Mixer  
  Denon DN-X500 Pro DJ Mixer  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.