1 Denon DN-MC6000 Dj Mixer Controller : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
  > Миксети  
  > ЦД Плеери  
  > Грамофони  
  > ДЈ Конторлери и Процесори  
  > ДЈ Слушалки  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  Denon
 
  Denon DN-MC6000 Dj Mixer & Controller Приказ на сите производи од Denon  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија ДЈ / Миксети
 
 

ПОПУСТ!
СТАРА ЦЕНА :
47.900,oo ден

НОВА ЦЕНА :
41.500,oo ден


РАСПРОДАДЕНО

Computer-independent 4-channel, 8 source premium digital mixer and MIDI controller.

ЦЕНА: 47.900 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

The DN-MC6000 Mixer and MIDI Controller is a 4-channel/eight-source standalone digital DJ mixer with MIDI interface and internal sound card. With an astounding amount of features, realtime channel matrix operation, slim tabletop design, state-of-the-art solid steel chassis construction and quality sound, the DN-MC6000 is one of Denon DJ's flagship controllers. Also acting as an audio interface (with a 2-in/2-out stereo soundcard included), the DN-MC6000, when paired with the user's software of choice, is a turnkey control solution for mobile DJs and party DJs, and a clear centerpiece to any DJ rig.The DN-MC6000 comes bundled with Virtual DJ LE, Audio/Video/Karaoke mixing software in North/South America and Canada, and Native Instruments® TRAKTOR LE for Europe and Asia. The DN-MC6000 is MIDI-mapable and compatible with other popular DJ programs. The unit interfaces seamlessly with Mac OSX and Windows XP, Vista and Windows 7 operating systems. Unlike other comparable products, the DN-MC6000 includes a selectable Video/Audio control cross fader feature. Each side of the unit can control up to two decks (for a total of four), with visible deck color change for intuitive, straightforward operation. Also notable is the fact that the DN-MC6000 is a real mixer, able to process audio inputs for external devices without a connection to a computer, as a dedicated mixer unit would.

Key features include rack-mountability (with included 19" rackmount accessory kit), a number of on-board MIDI effect controls, durable construction, intuitive layout, dual jog wheels, pitch fader, channel fader, cross fader and much more. The unit's Pitch/Fader/Volume lock function holds the last known Audio value and position until the NULL point is again reached. It is also easy for users to find where they are going, with the included File browse navigation keys and rotary encoder file selector knob with illuminated ring. Also featured are the unit's high-quality, high-output headphone amp, the independent 3-band Channel EQ with "Kills" (high-mid-low) and various Utility presets to customize user settings.

 
  Дополнителни Информации:  
 

Denon DN-MC6000 Professional Digital Mixer & Controller Features:
Slim tabletop design for various DJ applications and portability
Includes 19" rackmount accessory kit for Mobile DJs
Optimized for Virtual DJ users
Intuitive 4-deck software control, with visible deck color change
Realtime matrix operation, analog sources, USB MIDI & USB audio
Included USB Audio Interface (Soundcard) 2in/2out (stereo)
MAC OSX Windows XP/Vista/Win7 Compatible
New, 3-way powerful audio/video assignable crossfader
Newly designed, high-resolution 105mm touch-sensitive jog wheel
Smooth 100mm long pitch slider with high 14-bit resolution
Pitch/Fader/Volume Lock function - holds the last known Audio value and position until the null point is reached again
File browse navigation keys & rotary encoder file selector knob with illuminated ring
8 (4 + 4) Hot Cue/Sampler buttons w/dual bank selector key
Auto Loop Button w/ Beat Jump (Loop Cut)
Manual Loop In/Out buttons
Large size Cue & PLAY buttons
Various EFX control, EFX keys & Parameter knobs
Various GUI control, Mixer, Video, Scratch, Sampler, REC
Powerful Shift Key - used for various dual button operation
Search Keys (<< >>) to advance around within the file
Denon's legacy "Pitch Bend" keys
Vinyl & Pitch Bend jog modes
SYNC key for beat matching between decks
Key Lock on/off button with LED confirmation
Matrix Input Assignment Selector Knob
Selectable PFL input gain & program meters
Independent CUE System (all channels)
Split Cue function with Cue/Master pan knob
High-quality, high-output Headphone Amp
45mm channel & Crossfaders
Independent channel A-B thru switch (crossfader)
Crossfader contour adjustment
Independent 3-band channel EQ with kills (High-Mid-Low)
XLR balanced & RCA unbalanced master output
Master Output Stereo/Mono switch
Booth output with source selector & level control
XLR & 1/4 TRS mic inputs
Mic 3-band EQ (High-Mid-Low) for mic 1 & 2
Mic ducking & built-in Echo Effect for mic 1 & 2
Various Utility presets to customize user settings
MIDI mappable control surface (faders, knobs and buttons) for other DJ applications
Firmware upgradable over USB
Solid Steel chassis construction
Kensington lock terminal to prevent theft
ECO standby mode (green, energy saving)
AC adaptor powered


Denon DN-MC6000 Professional Digital Mixer & Controller Specifications:
Size (WxHxD):
18.1" x 2.0" x 10.0" without rack ears
19.0"W x 6U deep rackmounting size
460mm x 50mm x 315mm without rack ears
482mm x 50mm x 315mm without ears

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: ДЈ / Миксети

Kатегорија: ДЈ / ДЈ Конторлери и Процесори

Kатегорија: ХИТ ЦЕНА / АРТИСТ ХИТ ЦЕНА

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Denon   
.
  Denon SC5000 Prime Professional Media Player  
  Denon SC5000 Prime Professional Media Player  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Stanton  
.
  Stanton T.92USB  
  Stanton T.92USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Denon  
.
  Denon BU4500 Dual CD/MP3 Drive Unit  
  Denon DN-SC2900 Digital Controller  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Denon  
.
  Denon DN-SC2900 Digital Controller  
  Denon DN-SC2900 Digital Controller  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure SE315  
  Shure SE315  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer CMD PL-1  
  Behringer CMD PL-1  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Denon  
.
  Denon SC5000 Prime Professional Media Player  
  Denon SC5000 Prime Professional Media Player  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Denon  
.
  Denon DN-HP1000 Professional DJ Headphones  
  Denon DN-HP1000 Professional DJ Headphones  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Миксети :  
Akai
Allen&Heath
Behringer
Denon
Native Instruments
Numark
RANE
Stanton
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија ДЈ / Миксети
 
  ПРОИЗВОД  
  Denon
 
  Denon DN-MC6000 Dj Mixer & Controller  
 

ПОПУСТ!
СТАРА ЦЕНА :
47.900,oo ден

НОВА ЦЕНА :
41.500,oo ден


РАСПРОДАДЕНО

Computer-independent 4-channel, 8 source premium digital mixer and MIDI controller.

ЦЕНА: 47.900 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

The DN-MC6000 Mixer and MIDI Controller is a 4-channel/eight-source standalone digital DJ mixer with MIDI interface and internal sound card. With an astounding amount of features, realtime channel matrix operation, slim tabletop design, state-of-the-art solid steel chassis construction and quality sound, the DN-MC6000 is one of Denon DJ's flagship controllers. Also acting as an audio interface (with a 2-in/2-out stereo soundcard included), the DN-MC6000, when paired with the user's software of choice, is a turnkey control solution for mobile DJs and party DJs, and a clear centerpiece to any DJ rig.The DN-MC6000 comes bundled with Virtual DJ LE, Audio/Video/Karaoke mixing software in North/South America and Canada, and Native Instruments® TRAKTOR LE for Europe and Asia. The DN-MC6000 is MIDI-mapable and compatible with other popular DJ programs. The unit interfaces seamlessly with Mac OSX and Windows XP, Vista and Windows 7 operating systems. Unlike other comparable products, the DN-MC6000 includes a selectable Video/Audio control cross fader feature. Each side of the unit can control up to two decks (for a total of four), with visible deck color change for intuitive, straightforward operation. Also notable is the fact that the DN-MC6000 is a real mixer, able to process audio inputs for external devices without a connection to a computer, as a dedicated mixer unit would.

Key features include rack-mountability (with included 19" rackmount accessory kit), a number of on-board MIDI effect controls, durable construction, intuitive layout, dual jog wheels, pitch fader, channel fader, cross fader and much more. The unit's Pitch/Fader/Volume lock function holds the last known Audio value and position until the NULL point is again reached. It is also easy for users to find where they are going, with the included File browse navigation keys and rotary encoder file selector knob with illuminated ring. Also featured are the unit's high-quality, high-output headphone amp, the independent 3-band Channel EQ with "Kills" (high-mid-low) and various Utility presets to customize user settings.

 
  Дополнителни Информации:  
 

Denon DN-MC6000 Professional Digital Mixer & Controller Features:
Slim tabletop design for various DJ applications and portability
Includes 19" rackmount accessory kit for Mobile DJs
Optimized for Virtual DJ users
Intuitive 4-deck software control, with visible deck color change
Realtime matrix operation, analog sources, USB MIDI & USB audio
Included USB Audio Interface (Soundcard) 2in/2out (stereo)
MAC OSX Windows XP/Vista/Win7 Compatible
New, 3-way powerful audio/video assignable crossfader
Newly designed, high-resolution 105mm touch-sensitive jog wheel
Smooth 100mm long pitch slider with high 14-bit resolution
Pitch/Fader/Volume Lock function - holds the last known Audio value and position until the null point is reached again
File browse navigation keys & rotary encoder file selector knob with illuminated ring
8 (4 + 4) Hot Cue/Sampler buttons w/dual bank selector key
Auto Loop Button w/ Beat Jump (Loop Cut)
Manual Loop In/Out buttons
Large size Cue & PLAY buttons
Various EFX control, EFX keys & Parameter knobs
Various GUI control, Mixer, Video, Scratch, Sampler, REC
Powerful Shift Key - used for various dual button operation
Search Keys (<< >>) to advance around within the file
Denon's legacy "Pitch Bend" keys
Vinyl & Pitch Bend jog modes
SYNC key for beat matching between decks
Key Lock on/off button with LED confirmation
Matrix Input Assignment Selector Knob
Selectable PFL input gain & program meters
Independent CUE System (all channels)
Split Cue function with Cue/Master pan knob
High-quality, high-output Headphone Amp
45mm channel & Crossfaders
Independent channel A-B thru switch (crossfader)
Crossfader contour adjustment
Independent 3-band channel EQ with kills (High-Mid-Low)
XLR balanced & RCA unbalanced master output
Master Output Stereo/Mono switch
Booth output with source selector & level control
XLR & 1/4 TRS mic inputs
Mic 3-band EQ (High-Mid-Low) for mic 1 & 2
Mic ducking & built-in Echo Effect for mic 1 & 2
Various Utility presets to customize user settings
MIDI mappable control surface (faders, knobs and buttons) for other DJ applications
Firmware upgradable over USB
Solid Steel chassis construction
Kensington lock terminal to prevent theft
ECO standby mode (green, energy saving)
AC adaptor powered


Denon DN-MC6000 Professional Digital Mixer & Controller Specifications:
Size (WxHxD):
18.1" x 2.0" x 10.0" without rack ears
19.0"W x 6U deep rackmounting size
460mm x 50mm x 315mm without rack ears
482mm x 50mm x 315mm without ears

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: ДЈ / Миксети

Kатегорија: ДЈ / ДЈ Конторлери и Процесори

Kатегорија: ХИТ ЦЕНА / АРТИСТ ХИТ ЦЕНА

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Akai   
.
  AKAI AFX  
  AKAI AFX  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Numark  
.
  NUMARK NTX1000  
  NUMARK NTX1000  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Denon  
.
  Denon DN-X1700 Digital Technology Mixer  
  Behringer CMD MM-1  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer CMD MM-1  
  Behringer CMD MM-1  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure SE315  
  Shure SE315  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Native Instruments  
.
  Native Instruments Traktor Kontrol Z2  
  Native Instruments Traktor Kontrol Z2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Numark  
.
  NUMARK NV II  
  NUMARK NV II  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Stanton  
.
  Stanton Trackmaster V3  
  Stanton Trackmaster V3  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.