1 Denon DN-D4500 MK2 Twin CD player : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
  > Миксети  
  > ЦД Плеери  
  > Грамофони  
  > ДЈ Конторлери и Процесори  
  > ДЈ Слушалки  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  Denon
 
  Denon DN-D4500 MK2 Twin CD player Приказ на сите производи од Denon  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија ДЈ / ЦД Плеери
 
 

As a DJ, your desire to be creative and rock a crowd with your music doesn't stop when you're using different media formats.

ЦЕНА: 45.900 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

Whether you're playing MP3s up to a high quality 320kbps, standard audio CDs, or files from a USB drive, the DN-D4500MK2 offers you 2 x Seamless loops with live B-Trim editing for mixing perfection, 2 x hot starts for instantly starting from your predetermined point on a track, cue stutter, selectable pitch ranges from 4% to 100%, an adjustable brake effect, and a superb key adjust feature, which keeps vocals and music sounding true even when you adjust the speed of the track.

Is there any need for an update in CD based technology? The beauty of the DN-D4500 originally was its ability to give you flexibility in media sources, ease of use, and a robust build quality that would last the rigour of taking gear on the road from club, to party, to Wedding. The DN-D4500 became a celebrated product for mobile DJs who rely on a sturdy robust tool to do their job.

The DN-D4500MK2 has taken the very best of what Denon, and now Denon DJ, has become known for, providing the very best DJ solutions and made them better. The MK2 features 2 x USB slots for connection to USB storage devices containing digital music files. The first is located on the front of the unit for ease of access and suited for USB sticks and the second is on the rear of the CD drawer unit which is best suited for larger USB drives that can then be mounted in a flight case with the product (not included).

The DN-D4500MK2 has taken the very best of what Denon DJ has offered the Mobile DJ market over the last decade and brought it completely up to date without losing any of the key original attributes. As a Mobile DJ you can still play from your thousands of CDs, control your mixes as intuitively as ever, and take the step forward into digital storage, all in one device that still lasts the demands of DJing night after night.

 
  Дополнителни Информации:  
 

Audio playback from USB memory devices (AAC, AIFF, MP3, WAV)
MP3 CD file search system CD text/ID3 tag support
CD-R/RW disc playback 2 x hot starts/stutter per drive
2 x seamless loops per drive
With B point trim power on playback
Pitch control: ±4.0/10.0/16.0/24.0/50.0/100.0%
Platter hold (jog bend): ±99% max key adjust shock proof memory (audio CD: 20 sec., MP3: 100 sec.)
Instant start
Shock proof memory (Audio CD: 20 sec., MP3: 100 sec.)
Power on playback
Key adjust

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: ДЈ / ЦД Плеери

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Denon   
.
  Denon DN-HC1000S Serato Scratch Live Sub Controller  
  Denon DN-HC1000S Serato Scratch Live Sub Controller  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Akai  
.
  Akai MIDImix  
  Akai MIDImix  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Native Instruments  
.
  Native Instruments Traktor Scratch A10  
  NUMARK PT 01 SCRATCH  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Numark  
.
  NUMARK PT 01 SCRATCH  
  NUMARK PT 01 SCRATCH  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Native Instruments  
.
  Native Instruments Traktor Scratch A6  
  Native Instruments Traktor Scratch A6  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RANE  
.
  Rane SL4  
  Rane SL4  
  ПовеќеПовеќе  
.
  AKG  
.
  AKG K171 MkII  
  AKG K171 MkII  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Native Instruments  
.
  Native Instruments Traktor Kontrol Z2  
  Native Instruments Traktor Kontrol Z2  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата ЦД Плеери :  
American Audio
Denon
Numark
Stanton
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија ДЈ / ЦД Плеери
 
  ПРОИЗВОД  
  Denon
 
  Denon DN-D4500 MK2 Twin CD player  
 

As a DJ, your desire to be creative and rock a crowd with your music doesn't stop when you're using different media formats.

ЦЕНА: 45.900 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

Whether you're playing MP3s up to a high quality 320kbps, standard audio CDs, or files from a USB drive, the DN-D4500MK2 offers you 2 x Seamless loops with live B-Trim editing for mixing perfection, 2 x hot starts for instantly starting from your predetermined point on a track, cue stutter, selectable pitch ranges from 4% to 100%, an adjustable brake effect, and a superb key adjust feature, which keeps vocals and music sounding true even when you adjust the speed of the track.

Is there any need for an update in CD based technology? The beauty of the DN-D4500 originally was its ability to give you flexibility in media sources, ease of use, and a robust build quality that would last the rigour of taking gear on the road from club, to party, to Wedding. The DN-D4500 became a celebrated product for mobile DJs who rely on a sturdy robust tool to do their job.

The DN-D4500MK2 has taken the very best of what Denon, and now Denon DJ, has become known for, providing the very best DJ solutions and made them better. The MK2 features 2 x USB slots for connection to USB storage devices containing digital music files. The first is located on the front of the unit for ease of access and suited for USB sticks and the second is on the rear of the CD drawer unit which is best suited for larger USB drives that can then be mounted in a flight case with the product (not included).

The DN-D4500MK2 has taken the very best of what Denon DJ has offered the Mobile DJ market over the last decade and brought it completely up to date without losing any of the key original attributes. As a Mobile DJ you can still play from your thousands of CDs, control your mixes as intuitively as ever, and take the step forward into digital storage, all in one device that still lasts the demands of DJing night after night.

 
  Дополнителни Информации:  
 

Audio playback from USB memory devices (AAC, AIFF, MP3, WAV)
MP3 CD file search system CD text/ID3 tag support
CD-R/RW disc playback 2 x hot starts/stutter per drive
2 x seamless loops per drive
With B point trim power on playback
Pitch control: ±4.0/10.0/16.0/24.0/50.0/100.0%
Platter hold (jog bend): ±99% max key adjust shock proof memory (audio CD: 20 sec., MP3: 100 sec.)
Instant start
Shock proof memory (Audio CD: 20 sec., MP3: 100 sec.)
Power on playback
Key adjust

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: ДЈ / ЦД Плеери

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Shure   
.
  Shure N44-7Z Stylus  
  Shure N44-7Z Stylus  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Ableton  
.
  ABLETON PUSH 2  
  ABLETON PUSH 2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Numark  
.
  Numark Mixtrack Pro 3  
  Behringer Pro Mixer DX626  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer Pro Mixer DX626  
  Behringer Pro Mixer DX626  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Akai  
.
  Akai MPX8  
  Akai MPX8  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Denon  
.
  Denon DN-X600 Professional 2-Ch Digital Mixer  
  Denon DN-X600 Professional 2-Ch Digital Mixer  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure SE425  
  Shure SE425  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Allen&Heath  
.
  Allen&Heath Xone K2  
  Allen&Heath Xone K2  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.