1 Lexicon IO42 : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
  > НАМАЛЕНИЕ  
  > HOT DEAL  
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  Lexicon
 
  Lexicon IO42 Приказ на сите производи од Lexicon  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија РАСПРОДАЖБА / HOT DEAL
 
 

HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА: 24.500 ден
ЖЕШКА ПОНУДА:
21.400,oo ден

РАСПРОДАДЕНО

4x2 USB 2.0 Desktop Recording Studio

ЦЕНА: 24.500 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

DAW Inspired.

No artist likes to be told what to do - what tools to use and what tools you can’t use. Lexicon understands your passion and it inspires us to innovate. Brilliantly designed, the I·O Desktop Recording Series is compatible with any DAW, including Pro Tools 9 and 10. Now this innovative hardware design meets the software capability of any creative passion.

Featuring newly designed dbx® 60V high-voltage, ultra-low noise mic preamps on all 4 channels, the I-O|42 is more than equipped to provide professional recordings that keep your music sounding its best. The preamps run on a high-voltage supply to guarantee stability and provide you with a superior recording across a wide dynamic range. Performance driven A/D – D/A converters ensure pristine 24-bit/96kHz audio to capture every subtle detail of your performance.

The I-O|42 can record four tracks at once and includes 4 combi-jack mic/line inputs with +48V phantom power, 2 TRS balanced line outputs, 2 hi-Z instrument inputs, 2 high power 1/4" headphone outputs, S/PDIF and MIDI I/O. Dedicated knobs and meters offer easy access to input and output levels and locking combi-jacks make sure that a connection is not lost in the middle of a performance.

 
  Дополнителни Информации:  
 

USB 2.0 Desktop Recording Studio
44.1kHz to 96kHz sample rates, 24-bit resolution
Pantheon II VST/AU reverb plug-in with 6 legendary Lexicon reverbs
dbx® 60V high-voltage, ultra-low noise microphone preamps on all 4 channels
Superior sonic performance
4 analog combi-jacks for mic/line inputs
2 analog 1/4" TRS balanced outputs
Zero latency monitoring
Low latency ASIO drivers
Streamlined monitor form factor puts all recording controls at your fingertips
Separate level meters and gain control per channel
2 side panel 1/4" instrument inputs
2 side panel headphone outputs with dedicated volume adjustment
Stereo S/PDIF digital I/O
MIDI in and out

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Studio & Recording / Звучни и DSP Карти / USB

Kатегорија: РАСПРОДАЖБА / HOT DEAL

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Native Instruments   
.
  NATIVE INSTRUMENTS MASCHINE JAM  
  NATIVE INSTRUMENTS MASCHINE JAM  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RODE  
.
  RODE NT2A Studio Solution Set  
  RODE NT2A Studio Solution Set  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kurzweil  
.
  Kurzweil PC3 LE8  
  Tokai LS90Q  
  ПовеќеПовеќе  
.
  TOKAI  
.
  Tokai LS90Q  
  Tokai LS90Q  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Universal Audio  
.
  Universal Audio Apollo Twin Duo USB  
  Universal Audio Apollo Twin Duo USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer CMD DC-1  
  Behringer CMD DC-1  
  ПовеќеПовеќе  
.
  BeyerDynamic  
.
  Beyerdynamic DT770 PRO  
  Beyerdynamic DT770 PRO  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Focusrite  
.
  FOCUSRITE CLARETT 2 PRE  
  FOCUSRITE CLARETT 2 PRE  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата HOT DEAL :  
Akai
Alesis
Allen&Heath
American Audio
American DJ
Arturia
Audient
Behringer
Blackstar
BOSS
Bugera
Cerwin-Vega
Crown
Denon
DigiTech
Electro-Harmonix
ENGL
Ernie Ball Strings
Focusrite
FUJIGEN
Furman
Gewa
Godin
Joemeek
König & Meyer
Ketron
Kurzweil
Laserworld
Lexicon
LINE6
M-Audio
MARANTZ Professional
Midas
Mike Balter
Native Instruments
Numark
Orange
Paiste
Peavey
Primacoustic
Quik Lok
RODE
Shure
T.C. Electronic
Tascam
TC Helicon
TOKAI
Universal Audio
Washburn
Yamaha
ZOOM
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија РАСПРОДАЖБА / HOT DEAL
 
  ПРОИЗВОД  
  Lexicon
 
  Lexicon IO42  
 

HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА: 24.500 ден
ЖЕШКА ПОНУДА:
21.400,oo ден

РАСПРОДАДЕНО

4x2 USB 2.0 Desktop Recording Studio

ЦЕНА: 24.500 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

DAW Inspired.

No artist likes to be told what to do - what tools to use and what tools you can’t use. Lexicon understands your passion and it inspires us to innovate. Brilliantly designed, the I·O Desktop Recording Series is compatible with any DAW, including Pro Tools 9 and 10. Now this innovative hardware design meets the software capability of any creative passion.

Featuring newly designed dbx® 60V high-voltage, ultra-low noise mic preamps on all 4 channels, the I-O|42 is more than equipped to provide professional recordings that keep your music sounding its best. The preamps run on a high-voltage supply to guarantee stability and provide you with a superior recording across a wide dynamic range. Performance driven A/D – D/A converters ensure pristine 24-bit/96kHz audio to capture every subtle detail of your performance.

The I-O|42 can record four tracks at once and includes 4 combi-jack mic/line inputs with +48V phantom power, 2 TRS balanced line outputs, 2 hi-Z instrument inputs, 2 high power 1/4" headphone outputs, S/PDIF and MIDI I/O. Dedicated knobs and meters offer easy access to input and output levels and locking combi-jacks make sure that a connection is not lost in the middle of a performance.

 
  Дополнителни Информации:  
 

USB 2.0 Desktop Recording Studio
44.1kHz to 96kHz sample rates, 24-bit resolution
Pantheon II VST/AU reverb plug-in with 6 legendary Lexicon reverbs
dbx® 60V high-voltage, ultra-low noise microphone preamps on all 4 channels
Superior sonic performance
4 analog combi-jacks for mic/line inputs
2 analog 1/4" TRS balanced outputs
Zero latency monitoring
Low latency ASIO drivers
Streamlined monitor form factor puts all recording controls at your fingertips
Separate level meters and gain control per channel
2 side panel 1/4" instrument inputs
2 side panel headphone outputs with dedicated volume adjustment
Stereo S/PDIF digital I/O
MIDI in and out

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Studio & Recording / Звучни и DSP Карти / USB

Kатегорија: РАСПРОДАЖБА / HOT DEAL

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Native Instruments   
.
  NATIVE INSTRUMENTS KOMPLETE 11  
  NATIVE INSTRUMENTS KOMPLETE 11  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Ketron  
.
  Ketron SD4 Module  
  Ketron SD4 Module  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Numark  
.
  Numark Mixtrack Pro 3  
  Line6 Relay G90 Wireless  
  ПовеќеПовеќе  
.
  LINE6  
.
  Line6 Relay G90 Wireless  
  Line6 Relay G90 Wireless  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Native Instruments  
.
  NATIVE INSTRUMENTS KOMPLETE 11 SELECT  
  NATIVE INSTRUMENTS KOMPLETE 11 SELECT  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kurzweil  
.
  Kurzweil PC3 LE8  
  Kurzweil PC3 LE8  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer XENYX QX1202USB  
  Behringer XENYX QX1202USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Numark  
.
  NUMARK PARTYMIX  
  NUMARK PARTYMIX  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.