1 Shure MX184 : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
  > Избор по Конструкција  
  >> Динамички Микрофони  
  >> Бежични Микрофони  
  >> Headset Микрофони  
  >> Lavalier Микрофони - БУБА  
  >> Boundary Микрофони  
  >> Ribbon Микрофони  
  >> Кондезаторски со Мала Мембрана  
  >> Кондезаторски со Голема Мембрана  
  > Избор по Намена  
  > Дополнителна опрема и аксесоари  
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  Shure
 
  Shure MX184 Приказ на сите производи од Shure  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Микрофони / Избор по Конструкција / Lavalier Микрофони - БУБА
 
 

HOT DEAL!
EВРОПСКА ЦЕНА: 222 €
ЖЕШКА ПОНУДА:
11.900,oo ден


Последен примерок !

They're no bigger than a paper clip unless you consider the sound they produce. The Microflex Lavalier microphones bring a new level of sophistication to personal voice reproduction. Like all Microflex family microphones, the Lavaliers use Shure's interchangeable condenser cartridges, available in cardioid, supercardioid or omnidirectional polar patterns. That means you can be sure there's a Microflex Lavalier that's right for your job.

ЦЕНА: 18.300 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

Condenser lavalier microphones
Interchangeable cartridges for omni-directional, cardioid and super-cardioid polar patterns
Includes pivoting, single-microphone tie clip and dual microphone tie clip
Black, Snap-fit Foam Windscreen
Compatible with all Shure wireless transmitters
Attached 4-foot cable with Tini Q-G connector

 
  Дополнителни Информации:  
 

Transducer Electret Bias Condenser
Polar Pattern Supercardioid
Frequency Response 50 Hz - 17 kHz
Dynamic Range (Typical) 94 dB, (@ 1 kHz, A-Weighted)
Signal-to-Noise Ratio 66 dB
Maximum Input Sound Level 122 dB, (@ 1 kHz, 1% THD)
Power Requirements 11 - 52v DC (with Belt Clip Preamp)
Output Impedance 150 ohms (180 Ohms Actual)
Output Connectors XLR-3M Type
Pad None
Low Frequency Roll-Off None
Applications Radio, Videography, Television and Broadcast.
Dimensions Microphone Housing: .85 x .46" (22 x 12mm) LxDiameter
In-Line Pre-Amp: 3.89 x .79" (99 x 20mm) LxW
Cable: Approximately 4' (1.2m) Long (w/TA4F Connector)
Weight .12 oz. (3.4 g)

Shure MX184 - Lavalier Condenser Microphone
Belt-Clip Preamp
Rotatable Tie Clip
Dual Tie Clip
Snap-Fit Windscreen
1 Year Warran

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Микрофони / Избор по Конструкција / Lavalier Микрофони - БУБА

Kатегорија: Микрофони / Избор по Намена / Репортерски Микрофони

Kатегорија: РАСПРОДАЖБА / HOT DEAL

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Oktava   
.
  Oktava MK012-01  
  Oktava MK012-01  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Alesis  
.
  Alesis Guitar link Wireless  
  Alesis Guitar link Wireless  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure WH30TQG  
  Behringer C1 USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer C1 USB  
  Behringer C1 USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure PG56 XLR  
  Shure PG56 XLR  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Peavey  
.
  Peavey PVM DMS5  
  Peavey PVM DMS5  
  ПовеќеПовеќе  
.
  ICON pro-audio  
.
  ICON U2 USB MICROPHONE  
  ICON U2 USB MICROPHONE  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RODE  
.
  Rode VideoMic Pro / Rycote Lyre  
  Rode VideoMic Pro / Rycote Lyre  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Lavalier Микрофони - БУБА :  
AKG
Audio-Technica
dB Technologies
DPA Microphones
RODE
Shure
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Микрофони / Избор по Конструкција / Lavalier Микрофони - БУБА
 
  ПРОИЗВОД  
  Shure
 
  Shure MX184  
 

HOT DEAL!
EВРОПСКА ЦЕНА: 222 €
ЖЕШКА ПОНУДА:
11.900,oo ден


Последен примерок !

They're no bigger than a paper clip unless you consider the sound they produce. The Microflex Lavalier microphones bring a new level of sophistication to personal voice reproduction. Like all Microflex family microphones, the Lavaliers use Shure's interchangeable condenser cartridges, available in cardioid, supercardioid or omnidirectional polar patterns. That means you can be sure there's a Microflex Lavalier that's right for your job.

ЦЕНА: 18.300 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

Condenser lavalier microphones
Interchangeable cartridges for omni-directional, cardioid and super-cardioid polar patterns
Includes pivoting, single-microphone tie clip and dual microphone tie clip
Black, Snap-fit Foam Windscreen
Compatible with all Shure wireless transmitters
Attached 4-foot cable with Tini Q-G connector

 
  Дополнителни Информации:  
 

Transducer Electret Bias Condenser
Polar Pattern Supercardioid
Frequency Response 50 Hz - 17 kHz
Dynamic Range (Typical) 94 dB, (@ 1 kHz, A-Weighted)
Signal-to-Noise Ratio 66 dB
Maximum Input Sound Level 122 dB, (@ 1 kHz, 1% THD)
Power Requirements 11 - 52v DC (with Belt Clip Preamp)
Output Impedance 150 ohms (180 Ohms Actual)
Output Connectors XLR-3M Type
Pad None
Low Frequency Roll-Off None
Applications Radio, Videography, Television and Broadcast.
Dimensions Microphone Housing: .85 x .46" (22 x 12mm) LxDiameter
In-Line Pre-Amp: 3.89 x .79" (99 x 20mm) LxW
Cable: Approximately 4' (1.2m) Long (w/TA4F Connector)
Weight .12 oz. (3.4 g)

Shure MX184 - Lavalier Condenser Microphone
Belt-Clip Preamp
Rotatable Tie Clip
Dual Tie Clip
Snap-Fit Windscreen
1 Year Warran

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Микрофони / Избор по Конструкција / Lavalier Микрофони - БУБА

Kатегорија: Микрофони / Избор по Намена / Репортерски Микрофони

Kатегорија: РАСПРОДАЖБА / HOT DEAL

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Shure   
.
  Shure BLX24/PG58  
  Shure BLX24/PG58  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer ECM8000  
  Behringer ECM8000  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RODE  
.
  RODE Lavalier  
  Peavey PVM DMS5  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Peavey  
.
  Peavey PVM DMS5  
  Peavey PVM DMS5  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RODE  
.
  RODE NT3  
  RODE NT3  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure GLXD24/SM58  
  Shure GLXD24/SM58  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure Beta 87A  
  Shure Beta 87A  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer C1 USB  
  Behringer C1 USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.