1 Crown XLS 602D Power Amplifier : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
Озвучување
  > Миксети  
  > Засилувачи  
  >> Стандардни Засилувачи  
  >> 100V Засилувачи  
  > Звучни Кутии  
  > Процесори  
  > Микрофони  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
  > Разгласни Пакети  
  > Мониторинг : In-Ear & Звучници  
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  Crown
 
  Crown XLS 602D Power Amplifier Приказ на сите производи од Crown  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Озвучување / Засилувачи / Стандардни Засилувачи
 
 

HOT DEAL!
EВРОПСКА ЦЕНА: 400 €
ЖЕШКА ПОНУДА:
21.500,oo ден

РАСПРОДАДЕНО

Crown remains at the front of the power amp pack with their XLS Series!

ЦЕНА: 24.900 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

600W/ch @ 4 ohms, 380W/ch @ 8 ohms, 1,200W bridged mono @ 8 ohms. Designed to provide the quality, power, and reliability you expect from other Crown amps with many of the same controls and features for a much friendlier price.

Features sophisticated protection circuitry (from shorted, open, or mismatched loads, input and high frequency overloads), 5-way fault indicator, red LED on each channel that turns on when distortion becomes audible, green signal-present LED that flashes when the level is extremely low (indicating cabling problems), and detented level controls. Mode select switch for stereo or bridged; 3-speed fan; XLR inputs and Speakon or binding post outputs; all in a rugged steel chassis designed to handle serious road use.
Features
Features sophisticated protection circuitry
5-way fault indicator
Red peak clip LED on each channel
Green signal-present LED that flashes when the level is extremely low
Detented level controls
Mode select switch for stereo or bridged
3-speed fan
XLR inputs; touchproof binding post and Speakon outputs
All in a rugged steel chassis designed to handle serious road use
3-year no-fault warranty

 
  Дополнителни Информации:  
 

XLS 602D Power Amplifier Specifications:
Sensitivity (volts RMS) for full rated power at 4 ohms: 1.25V
Frequency Response (at 1 watt) 22Hz to 20kHz: +0 dB, —0.8dB
Signal-to-Noise Ratio (20Hz to 20kHz)_A-weighted, below rated power: >98dB. No weighting, below rated power: >93dB
Total Harmonic Distortion (THD): <0.5%
Intermodulation Distortion (IMD): (60Hz and 7kHz at 4:1) from full rated output to —40dB: < 0.3%
Damping Factor (8 ohm) 10Hz to 400Hz: >200
Crosstalk (below rated power) at 1kHz: —76dB. at 20kHz: —58dB.
Input Impedance (nominal): 20 kilohms balanced, 10 kilohms unbalanced.
Load Impedance: Rated for 4 to 8 ohms per channel in Stereo, 8 ohms in Bridge Mono
AC Line Voltage and Frequency Configurations Available (±10%): 120 VAC 60Hz, 100 VAC 50/60Hz, 220 VAC 50Hz, and 230-240 VAC
Weight: 29lb

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Озвучување / Засилувачи / Стандардни Засилувачи

Kатегорија: РАСПРОДАЖБА / HOT DEAL

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Lab Gruppen   
.
  Lab Gruppen FP 3400  
  Lab Gruppen FP 3400  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Crest  
.
  Crest CPX900  
  Crest CPX900  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Crown  
.
  Crown XLS 602D Power Amplifier  
  Peavey PVXp 10  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Peavey  
.
  Peavey PVXp 10  
  Peavey PVXp 10  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Peavey  
.
  Peavey CS2000  
  Peavey CS2000  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Crown  
.
  Crown XTi1000  
  Crown XTi1000  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Lab Gruppen  
.
  Lab Gruppen FP 9000  
  Lab Gruppen FP 9000  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Lab Gruppen  
.
  Lab Gruppen PLM 10000Q  
  Lab Gruppen PLM 10000Q  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Стандардни Засилувачи :  
American Audio
Behringer
Crest
Crown
EAW
KV2 Audio
Lab Gruppen
MC² Audio
Peavey
QSC
SPL
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Озвучување / Засилувачи / Стандардни Засилувачи
 
  ПРОИЗВОД  
  Crown
 
  Crown XLS 602D Power Amplifier  
 

HOT DEAL!
EВРОПСКА ЦЕНА: 400 €
ЖЕШКА ПОНУДА:
21.500,oo ден

РАСПРОДАДЕНО

Crown remains at the front of the power amp pack with their XLS Series!

ЦЕНА: 24.900 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

600W/ch @ 4 ohms, 380W/ch @ 8 ohms, 1,200W bridged mono @ 8 ohms. Designed to provide the quality, power, and reliability you expect from other Crown amps with many of the same controls and features for a much friendlier price.

Features sophisticated protection circuitry (from shorted, open, or mismatched loads, input and high frequency overloads), 5-way fault indicator, red LED on each channel that turns on when distortion becomes audible, green signal-present LED that flashes when the level is extremely low (indicating cabling problems), and detented level controls. Mode select switch for stereo or bridged; 3-speed fan; XLR inputs and Speakon or binding post outputs; all in a rugged steel chassis designed to handle serious road use.
Features
Features sophisticated protection circuitry
5-way fault indicator
Red peak clip LED on each channel
Green signal-present LED that flashes when the level is extremely low
Detented level controls
Mode select switch for stereo or bridged
3-speed fan
XLR inputs; touchproof binding post and Speakon outputs
All in a rugged steel chassis designed to handle serious road use
3-year no-fault warranty

 
  Дополнителни Информации:  
 

XLS 602D Power Amplifier Specifications:
Sensitivity (volts RMS) for full rated power at 4 ohms: 1.25V
Frequency Response (at 1 watt) 22Hz to 20kHz: +0 dB, —0.8dB
Signal-to-Noise Ratio (20Hz to 20kHz)_A-weighted, below rated power: >98dB. No weighting, below rated power: >93dB
Total Harmonic Distortion (THD): <0.5%
Intermodulation Distortion (IMD): (60Hz and 7kHz at 4:1) from full rated output to —40dB: < 0.3%
Damping Factor (8 ohm) 10Hz to 400Hz: >200
Crosstalk (below rated power) at 1kHz: —76dB. at 20kHz: —58dB.
Input Impedance (nominal): 20 kilohms balanced, 10 kilohms unbalanced.
Load Impedance: Rated for 4 to 8 ohms per channel in Stereo, 8 ohms in Bridge Mono
AC Line Voltage and Frequency Configurations Available (±10%): 120 VAC 60Hz, 100 VAC 50/60Hz, 220 VAC 50Hz, and 230-240 VAC
Weight: 29lb

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Озвучување / Засилувачи / Стандардни Засилувачи

Kатегорија: РАСПРОДАЖБА / HOT DEAL

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Lab Gruppen   
.
  Lab Gruppen FP 10000Q  
  Lab Gruppen FP 10000Q  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Peavey  
.
  Peavey PVXp 10  
  Peavey PVXp 10  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Lab Gruppen  
.
  Lab Gruppen FP 3400  
  Crest CPX900  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Crest  
.
  Crest CPX900  
  Crest CPX900  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Lab Gruppen  
.
  Lab Gruppen FP 9000  
  Lab Gruppen FP 9000  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Peavey  
.
  Peavey PV2600  
  Peavey PV2600  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Crown  
.
  Crown XTi1000  
  Crown XTi1000  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Peavey  
.
  Peavey CS2000  
  Peavey CS2000  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.