1 Native Instruments Traktor Scratch A10 : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
  > Миксети  
  > ЦД Плеери  
  > Грамофони  
  > ДЈ Конторлери и Процесори  
  > ДЈ Слушалки  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  Native Instruments
 
  Native Instruments Traktor Scratch A10 Приказ на сите производи од Native Instruments  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија ДЈ / ДЈ Конторлери и Процесори
 
 

The Ultimate Way to DJ with Timecode!

ЦЕНА: 33.200 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

From CDs to LPs, Native Instruments' Traktor Scratch A10 digital DJ system is the ultimate way to DJ with timecode. Talk about fully loaded, the Traktor Scratch A10 bundle comes with everything you need, including a copy of Native Instruments' Traktor Pro 2.5, an amazing Traktor Audio 10 USB audio interface, and a full set of Traktor Scratch Mk2 timecode records. All you need is a set of turntables, a computer, some tunes, some talent, and you're all set! Go ahead, get creative - order your Native Instruments Traktor Scratch A10 bundle from Sweetwater today.

Native Instruments Traktor Scratch A10 Digital DJ Timecode System at a Glance:
Traktor Pro 2.5 software with Remix Decks let you DJ in a whole new way
Traktor Audio 10 interface gives you all of the audio I/O you need - and more!
Take control of your digital DJ rig with Traktor Scratch Mk2 timecode

Traktor Pro 2.5 software with Remix Decks let you DJ in a whole new way
You've never experienced digital DJing until you've stepped into the world of Native Instruments Traktor Pro 2.5, and with a Traktor Scratch A10 bundle, you're ready to explore this amazing platform in a totally hands-on way. With Traktor Pro 2.5, you're ready to spin up to four decks at once, complete with a colossal collection of killer effects. What's more, Traktor Pro 2.5 features Native Instruments' cutting-edge Remix Decks, which let you trigger tons of loops and one-shot samples on the fly - perfect for creating all new tracks as you perform.

Traktor Audio 10 interface gives you all of the audio I/O you need - and more!
Go ahead - hook up your turntables and your CD decks. Got external effects? No problem! The Native Instruments Traktor Audio 10 USB interface gives you more than enough I/O to connect all of your favorite DJ gear, and then some. This incredible-sounding 10-in/10-out USB audio interface forms the hub of your Traktor Scratch A10 system, providing an input for your timecode audio and an output for your computer. What's more, the Traktor Audio 10 sounds absolutely amazing, thanks to its top-quality 24-bit/96kHz Cirrus Logic converters and extreme low-noise operation. We're sure you'll absolutely love the way your Traktor Scratch A10 system sounds.

Take control of your digital DJ rig with Traktor Scratch Mk2 timecode
CDs, LPs - it doesn't matter. When it comes to timecode, Native Instruments Traktor Scratch A10 is second to none. That's because Native Instruments included a full set of their next-gen Traktor Scratch Mk2 timecode records in this package, including both traditional 120g vinyl and control CDs. Featuring an ultra-high-resolution 2kHz control signal, these control records give you the kind of precise link to your music you just can't get any other way. Don't sacrifice old-school feel for modern convenience - get your hands on a Traktor Scratch A10 bundle.

Native Instruments Traktor Scratch A10 Digital DJ Timecode System Features:
A complete 10-in/10-out timecode-based digital DJ system that comes with everything you need
Traktor Pro 2.5 software gives you access to up to four internal playback decks, including Native Instruments' Remix Decks
DJ with a wide selection of onboard effects and powerful performance options
10-in/10-out Traktor Audio 10 USB interface gives you all the audio I/O you need
Perform and record at up to 24-bit/96kHz resolution
Includes a complete set of Traktor Scratch Mk2 timecode discs, including control CDs and 120g timecode vinyl

 
  Дополнителни Информации:  
 

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Studio & Recording / Звучни и DSP Карти / USB

Kатегорија: ДЈ / ДЈ Конторлери и Процесори

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Denon   
.
  Denon DN-S1200 Tabletop Multi-Format DJ CD/MP3 Player  
  Denon DN-S1200 Tabletop Multi-Format DJ CD/MP3 Player  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RANE  
.
  RANE Sixty-Two  
  RANE Sixty-Two  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Numark  
.
  NUMARK MIXTRACK PLATINUM  
  AKAI AMX - FOR SERATO DJ  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Akai  
.
  AKAI AMX - FOR SERATO DJ  
  AKAI AMX - FOR SERATO DJ  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Denon  
.
  Denon DN-SC3900 Multi-Media/MIDI Player  
  Denon DN-SC3900 Multi-Media/MIDI Player  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Novation  
.
  Novation Launchpad Mini MK2  
  Novation Launchpad Mini MK2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Allen&Heath  
.
  Allen&Heath Xone:43  
  Allen&Heath Xone:43  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer CMD Studio 2A  
  Behringer CMD Studio 2A  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата ДЈ Конторлери и Процесори :  
Ableton
Akai
Allen&Heath
Behringer
Denon
Korg
Native Instruments
Novation
Numark
RANE
Roland
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија ДЈ / ДЈ Конторлери и Процесори
 
  ПРОИЗВОД  
  Native Instruments
 
  Native Instruments Traktor Scratch A10  
 

The Ultimate Way to DJ with Timecode!

ЦЕНА: 33.200 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

From CDs to LPs, Native Instruments' Traktor Scratch A10 digital DJ system is the ultimate way to DJ with timecode. Talk about fully loaded, the Traktor Scratch A10 bundle comes with everything you need, including a copy of Native Instruments' Traktor Pro 2.5, an amazing Traktor Audio 10 USB audio interface, and a full set of Traktor Scratch Mk2 timecode records. All you need is a set of turntables, a computer, some tunes, some talent, and you're all set! Go ahead, get creative - order your Native Instruments Traktor Scratch A10 bundle from Sweetwater today.

Native Instruments Traktor Scratch A10 Digital DJ Timecode System at a Glance:
Traktor Pro 2.5 software with Remix Decks let you DJ in a whole new way
Traktor Audio 10 interface gives you all of the audio I/O you need - and more!
Take control of your digital DJ rig with Traktor Scratch Mk2 timecode

Traktor Pro 2.5 software with Remix Decks let you DJ in a whole new way
You've never experienced digital DJing until you've stepped into the world of Native Instruments Traktor Pro 2.5, and with a Traktor Scratch A10 bundle, you're ready to explore this amazing platform in a totally hands-on way. With Traktor Pro 2.5, you're ready to spin up to four decks at once, complete with a colossal collection of killer effects. What's more, Traktor Pro 2.5 features Native Instruments' cutting-edge Remix Decks, which let you trigger tons of loops and one-shot samples on the fly - perfect for creating all new tracks as you perform.

Traktor Audio 10 interface gives you all of the audio I/O you need - and more!
Go ahead - hook up your turntables and your CD decks. Got external effects? No problem! The Native Instruments Traktor Audio 10 USB interface gives you more than enough I/O to connect all of your favorite DJ gear, and then some. This incredible-sounding 10-in/10-out USB audio interface forms the hub of your Traktor Scratch A10 system, providing an input for your timecode audio and an output for your computer. What's more, the Traktor Audio 10 sounds absolutely amazing, thanks to its top-quality 24-bit/96kHz Cirrus Logic converters and extreme low-noise operation. We're sure you'll absolutely love the way your Traktor Scratch A10 system sounds.

Take control of your digital DJ rig with Traktor Scratch Mk2 timecode
CDs, LPs - it doesn't matter. When it comes to timecode, Native Instruments Traktor Scratch A10 is second to none. That's because Native Instruments included a full set of their next-gen Traktor Scratch Mk2 timecode records in this package, including both traditional 120g vinyl and control CDs. Featuring an ultra-high-resolution 2kHz control signal, these control records give you the kind of precise link to your music you just can't get any other way. Don't sacrifice old-school feel for modern convenience - get your hands on a Traktor Scratch A10 bundle.

Native Instruments Traktor Scratch A10 Digital DJ Timecode System Features:
A complete 10-in/10-out timecode-based digital DJ system that comes with everything you need
Traktor Pro 2.5 software gives you access to up to four internal playback decks, including Native Instruments' Remix Decks
DJ with a wide selection of onboard effects and powerful performance options
10-in/10-out Traktor Audio 10 USB interface gives you all the audio I/O you need
Perform and record at up to 24-bit/96kHz resolution
Includes a complete set of Traktor Scratch Mk2 timecode discs, including control CDs and 120g timecode vinyl

 
  Дополнителни Информации:  
 

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Studio & Recording / Звучни и DSP Карти / USB

Kатегорија: ДЈ / ДЈ Конторлери и Процесори

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Numark   
.
  Numark M4  
  Numark M4  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Denon  
.
  Denon X1800 Prime DJ mixer  
  Denon X1800 Prime DJ mixer  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Numark  
.
  Numark Mixdeck Express  
  Numark HF Wireless  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Numark  
.
  Numark HF Wireless  
  Numark HF Wireless  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Akai  
.
  Akai MPC Studio BLACK Edition  
  Akai MPC Studio BLACK Edition  
  ПовеќеПовеќе  
.
  M-Audio  
.
  M-AUDIO BASS TRAVELLER  
  M-AUDIO BASS TRAVELLER  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Native Instruments  
.
  Native Instruments Traktor scratch control CD  
   	   	Native Instruments Traktor scratch control CD  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Native Instruments  
.
  NATIVE INSTRUMENTS MASCHINE JAM  
  NATIVE INSTRUMENTS MASCHINE JAM  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.