1 TC Electronic Polytune Noir Mini 2 : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
  > Класични Гитари  
  > Акустични Гитари  
  > Електрично-Акустични Гитари  
  > Електрично-Акустични Бас Гитари  
  > Електрични Гитари  
  > Електрични Бас Гитари  
  > Останати Жичани Инструметни  
  > Засилувачи и Кабинети  
  > Ефекти и Педали  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
  >> Жици  
  >> Штимери  
  >> Аксесоари  
  >> Лампи  
  >> Софтвер  
  > Контролери  
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  TC Electronic
 
  TC Electronic Polytune Noir Mini 2 Приказ на сите производи од TC Electronic  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Гитари и Бас Гитари / Дополнителна Опрема и Аксесоари / Штимери
 
 

The first PolyTune Noir raised the bar for how ¼ber-cool a tuner could be with its compact design and sleek black look.

ЦЕНА: 5.200 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

The PolyTune 2 Noir is here to rock pedal boards around the world once again. Featuring a super-bright display, an insanely accurate strobe tuner, and a groundbreaking polyphonic tuning mode, you get the most innovative tuning technology all packed in a tiny enclosure with the coolest color of all ... black. Tuning has simply never been more rock 'n' roll.

Attuned to Your Board
Staying in tune is without any doubt the most important thing in music, but that doesn't mean that a tuner should take up valuable space on your pedal board. With PolyTune 2 Noir you don't just get a small tuner, you get the smallest polyphonic tuner in the world. So besides getting a super fast and precise tuner, you also get more room for more gear. It's the pedal that just keeps on giving.

Guided by the Light
As if cramming TC Electronic's award-winning PolyTune technology into this tiny enclosure wasn't enough, they've also managed to cram 109 ultra-bright LEDs into a miniature display to make sure that no matter what the situation you will get an instant and clear readout on whether you're in tune or not. And you know what that means ¦ less time tuning, more time rockin'.

Pocket-sized Precision
By transferring their ultra-precise chromatic strobe tuner from the Polytune 2 to this highly compact enclosure, you get +/- 0.1 cent of tuning accuracy. So whether you just need a quick tune-up on stage or want to setup your intonation with incredible precision, Polytune 2 Noir has you covered.
Pocket-sized perfection for fast, accurate tuning.

FEATURES
PolyTune: tune all strings simultaneously
Chromatic strobe tuner - 0.1 cent tuning accuracy
Ultra-bright LED display with ambient light sensor
Ultra-small footprint: will fit on any Pedalboard
True-bypass with silent tuning
Color: Black
Up to 5 semitones flat tunings
Drop-D and capo tuning
DC adapter sold separately

 
  Дополнителни Информации:  
 

About TC Electronic

TC Electronic produce a wide range of studio-quality guitar effects processors & pedals that we love here at Tone World. They continue to push the boundaries of what guitarist's can expect from effects pedals, at any price point. This started with the award winning TC Electronci PolyTune pedal that turned guitar tuning on its head and then more recently with the TonePrint range of pedals. The new TC Electronic TonePrint pedals gives you exceptional tone with the ability to load up artists custom presets, these presets include John Petrucci, Doug Aldrich, Guthrie Govan and Bumblefoot.

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари / Дополнителна Опрема и Аксесоари / Штимери

Kатегорија: Гитари и Бас Гитари / Ефекти и Педали / Гитарски Педали

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Ernie Ball Strings   
.
  ERNIE BALL 10-46 CLASSIC ROCK N ROLL PURE NICKEL WRAP ELECTRIC GUITAR STRINGS  
  ERNIE BALL 10-46 CLASSIC ROCK N ROLL PURE NICKEL WRAP ELECTRIC GUITAR STRINGS  
  ПовеќеПовеќе  
.
  DAddario  
.
  Daddario XL Nickel Wound - EXL  
  Daddario XL Nickel Wound - EXL  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Gewa  
.
  Gewa Machine heads  
  DR Sunbeam  
  ПовеќеПовеќе  
.
  DR  
.
  DR Sunbeam  
  DR Sunbeam  
  ПовеќеПовеќе  
.
  DAddario  
.
  DAddario EHR340 Half Rounds  
  DAddario EHR340 Half Rounds  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Schertler  
.
  Schertler LYDIA VOLUME  
  Schertler LYDIA VOLUME  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Peavey  
.
  Peavey Acoustic 80-20 Brass Wound Strings  
  Peavey Acoustic 80-20 Brass Wound Strings  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Schertler  
.
  Schertler LYDIA EQ  
  Schertler LYDIA EQ  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Штимери :  
Bespeco
BOSS
Gewa
Korg
T.C. Electronic
Tanglewood
Tascam
Yamaha
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Гитари и Бас Гитари / Дополнителна Опрема и Аксесоари / Штимери
 
  ПРОИЗВОД  
  TC Electronic
 
  TC Electronic Polytune Noir Mini 2  
 

The first PolyTune Noir raised the bar for how ¼ber-cool a tuner could be with its compact design and sleek black look.

ЦЕНА: 5.200 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

The PolyTune 2 Noir is here to rock pedal boards around the world once again. Featuring a super-bright display, an insanely accurate strobe tuner, and a groundbreaking polyphonic tuning mode, you get the most innovative tuning technology all packed in a tiny enclosure with the coolest color of all ... black. Tuning has simply never been more rock 'n' roll.

Attuned to Your Board
Staying in tune is without any doubt the most important thing in music, but that doesn't mean that a tuner should take up valuable space on your pedal board. With PolyTune 2 Noir you don't just get a small tuner, you get the smallest polyphonic tuner in the world. So besides getting a super fast and precise tuner, you also get more room for more gear. It's the pedal that just keeps on giving.

Guided by the Light
As if cramming TC Electronic's award-winning PolyTune technology into this tiny enclosure wasn't enough, they've also managed to cram 109 ultra-bright LEDs into a miniature display to make sure that no matter what the situation you will get an instant and clear readout on whether you're in tune or not. And you know what that means ¦ less time tuning, more time rockin'.

Pocket-sized Precision
By transferring their ultra-precise chromatic strobe tuner from the Polytune 2 to this highly compact enclosure, you get +/- 0.1 cent of tuning accuracy. So whether you just need a quick tune-up on stage or want to setup your intonation with incredible precision, Polytune 2 Noir has you covered.
Pocket-sized perfection for fast, accurate tuning.

FEATURES
PolyTune: tune all strings simultaneously
Chromatic strobe tuner - 0.1 cent tuning accuracy
Ultra-bright LED display with ambient light sensor
Ultra-small footprint: will fit on any Pedalboard
True-bypass with silent tuning
Color: Black
Up to 5 semitones flat tunings
Drop-D and capo tuning
DC adapter sold separately

 
  Дополнителни Информации:  
 

About TC Electronic

TC Electronic produce a wide range of studio-quality guitar effects processors & pedals that we love here at Tone World. They continue to push the boundaries of what guitarist's can expect from effects pedals, at any price point. This started with the award winning TC Electronci PolyTune pedal that turned guitar tuning on its head and then more recently with the TonePrint range of pedals. The new TC Electronic TonePrint pedals gives you exceptional tone with the ability to load up artists custom presets, these presets include John Petrucci, Doug Aldrich, Guthrie Govan and Bumblefoot.

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари / Дополнителна Опрема и Аксесоари / Штимери

Kатегорија: Гитари и Бас Гитари / Ефекти и Педали / Гитарски Педали

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Ernie Ball Strings   
.
  ERNIE BALL 10-52 SKINNY TOP HEAVY BOTTOM Nickel Wound Electric Guitar Strings  
  ERNIE BALL 10-52 SKINNY TOP HEAVY BOTTOM Nickel Wound Electric Guitar Strings  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Electro-Harmonix  
.
  Electro Harmonix 12AX7 Electron Tube  
  Electro Harmonix 12AX7 Electron Tube  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Tanglewood  
.
  TANGLEWOOD EDGE OGB EW GIG BAG  
  Kaces KPFC-18  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kaces  
.
  Kaces KPFC-18  
  Kaces KPFC-18  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Athletic  
.
  Athletic GS-1  
  Athletic GS-1  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Peavey  
.
  Peavey Acoustic 80-20 Brass Wound Strings  
  Peavey Acoustic 80-20 Brass Wound Strings  
  ПовеќеПовеќе  
.
  DAddario  
.
  DAddario EHR340 Half Rounds  
  DAddario EHR340 Half Rounds  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Ernie Ball Strings  
.
  ERNIE BALL 10-50 EVERLAST Coated Phosphor Bronze Acoustic Strings  
  ERNIE BALL 10-50 EVERLAST Coated Phosphor Bronze Acoustic Strings  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.