1 TC Electronic BH250 : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
  > НАМАЛЕНИЕ  
  > HOT DEAL  
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  TC Electronic
 
  TC Electronic BH250 Приказ на сите производи од TC Electronic  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија РАСПРОДАЖБА / НАМАЛЕНИЕ
 
 

ПОПУСТ!
СТАРА ЦЕНА :
20.200,oo ден

НОВА ЦЕНА :
18.200,oo ден


TC Electronic's new BH250 is the only bass head that offers virtually endless musical and tonal inspiration via the revolutionary TonePrint concept in a package small enough to fit in your gig bag pocket.

ЦЕНА: 20.200 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

With this compact, low-end wonder you get a massive 250 watts of power and a tone to die for, but it also adds ultimate versatility via the unique TonePrint feature and a built-in bass tuner that works on anything from 4 to 6 strings.The TonePrint concept allows you to load signature bass effects in seconds: Chorus, Flanger, Vibrato, Sub'n' Up Octaver, SpectraComp or Bass Drive. You can choose from an ever-expanding list of signature artist TonePrints created by bass masters like Nathan East (Eric Clapton, Fourplay, Toto), Charles Cave (White Lies), Michael Shuman (Queens of the Stoneage), Gail Ann Dorsey (Lenny Kravitz, David Bowie, Seal), Mark King (Level 42), Roscoe Beck (Leonard Cohen, Robben Ford) and many more, all available for free on TC Electronic's website or via their TonePrint App for iPhone and Android. No doubt, playing with bass effects is loads of fun and can be an everlasting source of inspiration, triggering totally different ideas for new grooves and bass lines.

The BH250 is so compact that it will fit in the pocket of your gig bag, and at just 4 lbs., the weight is hardly going to be noticeable. Whether you need a bass head at a rehearsal spaces, at home for practicing, for gigging at small to medium-sized venues or all of the above, BH250 is the perfect, portable solution.

You can hook up BH250 to any cabinet, or combination of cabinets (min. 4 ohm load). TC Electronic recommends using BH250 with their range of BC cabinets or top range of bass cabinets - the RS series.

TonePrints for BH250
TonePrint is a flexible effect slot that lets you decide exactly which effect the amp should use at any given time. BH250 comes loaded with our legendary SCF Chorus as default, but you can download numerous new bass effects from our website, replacing the chorus with other effects such as Octaver, Compressor, Overdrive, Distortion, Flanger and Vibrato.

To make the deal even sweeter, we had some of the best bass players in the world tailor their own personal effect tones for you to grab, and best of all these Bass TonePrints are completely free of charge.

To load new types of effects or the artist-made Bass TonePrints, simply hook up your amp to a computer via the included USB cable. Or even cooler: beam them directly from your smartphone straight into BH250 using the mindblowing TonePrint App for iOS and Android. Quite simply, it is an ever-expanding effects joyride, as new TonePrints will be added constantly in the future. This is merely the beginning.

Please note: BH250 and BG250 share the same TonePrints, so you can load any BG250 TonePrint into BH250 - and vice versa.

Features:
- Portable - 4 lbs. / 1,8 kg
- Inspirational - TonePrint Signature Bass Effects
- TonePrint Artists - Signature Effects Created by Some of the Best Bass Players Around
- TonePrint Effect Types - Chorus, Flanger, Vibrato, Octaver, SpectraComp & BassDrive
- Built-in Bass Tuner - Tunes Any Bass with 4, 5 or 6 Strings in Seconds
- Intelligently Contoured Tone Controls - Cut and Boost at Different Frequencies, Tailored Specifically for Bass (Bass Cut: 80Hz, Bass Boost: 100Hz, Mid Cut: 500Hz, Mid Boost: 800Hz, Treble Cut: 1800Hz, Treble Boost: 3150Hz)
- Dimensions - 8.7" x 2.5 x 9.1" / 220 mm x 63 mm x 231 mm

 
  Дополнителни Информации:  
 

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари / Засилувачи и Кабинети / Гитарски Бас Засилувачи - ГАЛВИ

Kатегорија: РАСПРОДАЖБА / НАМАЛЕНИЕ

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Gewa   
.
  GEWA Cymbal protection Roadcase 5 pcs/set  
  GEWA Cymbal protection Roadcase 5 pcs/set  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure GLXD16-Z2 Bodypack  
  Shure GLXD16-Z2 Bodypack  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Washburn  
.
  Washburn WP11SNS Parlor Acoustic Guitar  
  ELECTRO HARMONIX SATISFACTION FUZZ  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Electro-Harmonix  
.
  ELECTRO HARMONIX SATISFACTION FUZZ  
  ELECTRO HARMONIX SATISFACTION FUZZ  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Cerwin-Vega  
.
  Cerwin Vega CVA-28  
  Cerwin Vega CVA-28  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Ketron  
.
  Ketron SD4 Module  
  Ketron SD4 Module  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Blackstar  
.
  BLACKSTAR LT-ECHO 10  
  BLACKSTAR LT-ECHO 10  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Allen&Heath  
.
  Allen&Heath LED lamp SX18  
  Allen&Heath LED lamp SX18  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата НАМАЛЕНИЕ :  
Akai
Alesis
Allen&Heath
American DJ
Arturia
Audient
Behringer
BeyerDynamic
Blackstar
BOSS
Bugera
DigiTech
Electro-Harmonix
Focusrite
Ketron
Korg
Kurzweil
Larsen
M-Audio
MARANTZ Professional
Native Instruments
Neutrik
Novation
Numark
Orange
Peavey
Primacoustic
RODE
Shure
T.C. Electronic
Tannoy
TC Helicon
Thomastik Infeld
TOKAI
Universal Audio
Warm Audio
Washburn
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија РАСПРОДАЖБА / НАМАЛЕНИЕ
 
  ПРОИЗВОД  
  TC Electronic
 
  TC Electronic BH250  
 

ПОПУСТ!
СТАРА ЦЕНА :
20.200,oo ден

НОВА ЦЕНА :
18.200,oo ден


TC Electronic's new BH250 is the only bass head that offers virtually endless musical and tonal inspiration via the revolutionary TonePrint concept in a package small enough to fit in your gig bag pocket.

ЦЕНА: 20.200 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

With this compact, low-end wonder you get a massive 250 watts of power and a tone to die for, but it also adds ultimate versatility via the unique TonePrint feature and a built-in bass tuner that works on anything from 4 to 6 strings.The TonePrint concept allows you to load signature bass effects in seconds: Chorus, Flanger, Vibrato, Sub'n' Up Octaver, SpectraComp or Bass Drive. You can choose from an ever-expanding list of signature artist TonePrints created by bass masters like Nathan East (Eric Clapton, Fourplay, Toto), Charles Cave (White Lies), Michael Shuman (Queens of the Stoneage), Gail Ann Dorsey (Lenny Kravitz, David Bowie, Seal), Mark King (Level 42), Roscoe Beck (Leonard Cohen, Robben Ford) and many more, all available for free on TC Electronic's website or via their TonePrint App for iPhone and Android. No doubt, playing with bass effects is loads of fun and can be an everlasting source of inspiration, triggering totally different ideas for new grooves and bass lines.

The BH250 is so compact that it will fit in the pocket of your gig bag, and at just 4 lbs., the weight is hardly going to be noticeable. Whether you need a bass head at a rehearsal spaces, at home for practicing, for gigging at small to medium-sized venues or all of the above, BH250 is the perfect, portable solution.

You can hook up BH250 to any cabinet, or combination of cabinets (min. 4 ohm load). TC Electronic recommends using BH250 with their range of BC cabinets or top range of bass cabinets - the RS series.

TonePrints for BH250
TonePrint is a flexible effect slot that lets you decide exactly which effect the amp should use at any given time. BH250 comes loaded with our legendary SCF Chorus as default, but you can download numerous new bass effects from our website, replacing the chorus with other effects such as Octaver, Compressor, Overdrive, Distortion, Flanger and Vibrato.

To make the deal even sweeter, we had some of the best bass players in the world tailor their own personal effect tones for you to grab, and best of all these Bass TonePrints are completely free of charge.

To load new types of effects or the artist-made Bass TonePrints, simply hook up your amp to a computer via the included USB cable. Or even cooler: beam them directly from your smartphone straight into BH250 using the mindblowing TonePrint App for iOS and Android. Quite simply, it is an ever-expanding effects joyride, as new TonePrints will be added constantly in the future. This is merely the beginning.

Please note: BH250 and BG250 share the same TonePrints, so you can load any BG250 TonePrint into BH250 - and vice versa.

Features:
- Portable - 4 lbs. / 1,8 kg
- Inspirational - TonePrint Signature Bass Effects
- TonePrint Artists - Signature Effects Created by Some of the Best Bass Players Around
- TonePrint Effect Types - Chorus, Flanger, Vibrato, Octaver, SpectraComp & BassDrive
- Built-in Bass Tuner - Tunes Any Bass with 4, 5 or 6 Strings in Seconds
- Intelligently Contoured Tone Controls - Cut and Boost at Different Frequencies, Tailored Specifically for Bass (Bass Cut: 80Hz, Bass Boost: 100Hz, Mid Cut: 500Hz, Mid Boost: 800Hz, Treble Cut: 1800Hz, Treble Boost: 3150Hz)
- Dimensions - 8.7" x 2.5 x 9.1" / 220 mm x 63 mm x 231 mm

 
  Дополнителни Информации:  
 

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари / Засилувачи и Кабинети / Гитарски Бас Засилувачи - ГАЛВИ

Kатегорија: РАСПРОДАЖБА / НАМАЛЕНИЕ

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Mike Balter   
.
  Mike Balter Carry-All Case MBMC  
  Mike Balter Carry-All Case MBMC  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure SRH750 DJ  
  Shure SRH750 DJ  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Blackstar  
.
  BLACKSTAR FLY 3 BLACK MINI AMP  
  PEAVEY VYPYR VIP3  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Peavey  
.
  PEAVEY VYPYR VIP3  
  PEAVEY VYPYR VIP3  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Akai  
.
  Akai XR20  
  Akai XR20  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Numark  
.
  NUMARK MIXTRACK PLATINUM  
  NUMARK MIXTRACK PLATINUM  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Blackstar  
.
  BLACKSTAR LT-DUAL PEDAL  
  BLACKSTAR LT-DUAL PEDAL  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Lexicon  
.
  Lexicon MX200  
  Lexicon MX200  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.