1 Akai MPC Renaissance : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
  > Микрофони  
  > Софтвер  
  > Звучни и DSP Карти  
  >> USB  
  >> Firewire  
  >> PCI, PCIe, PCMCIA ...  
  >> DSP - Процесорски Карти  
  >> Останати Уреди со Аудио Интерфејси  
  > Контролери  
  > Дигитални ХД Снимачи  
  > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard)  
  > Конвертори  
  > Миксети  
  > Монитори  
  > Студиски Слушалки  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  Akai
 
  Akai MPC Renaissance Приказ на сите производи од Akai  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Studio & Recording / Звучни и DSP Карти / USB
 
 

РАСПРОДАДЕНО
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА: 60.500,oo ден
ЖЕШКА ПОНУДА:
53.900,oo ден


Fusing Akai Professional’s legendary MPC layout and workflow with the power of your computer, MPC Renaissance is an unrivaled instrument for music production.

ЦЕНА: 60.500 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

The new flagship is a fully integrated hardware/software system: MPC Renaissance allows you to create using classic hardware controls and an integrated pop-up display, while its exclusive MPC Software empowers you with unprecedented, expandable production capabilities on your Mac or PC.

Product Features
MPC Renaissance Hardware
Fuses legendary MPC production with the processing power of your computer
Vintage Mode changes output sound character to MPC3000, MPC60 and more
16 backlit genuine MPC pads, 16 Q-Link controls, and adjustable backlit LCD screen
Classic MPC Note Repeat, MPC Swing and MPC transport controls
MPC SOFTWARE for Mac or PC with 128-track sequencing capability
Two XLR-1/4” combo inputs and dedicated turntable input
Four-channel USB 2.0 audio interface and two-port USB 2.0 hub built in
Up to eight pad banks―more than any other MPC ever
Two MIDI inputs and four MIDI outputs
Stereo 1/4” out, stereo assignable mix 1/4” out & S/PDIF I/O
MPC Software
128-track sequencing capability
Up to eight pad banks — more than any other MPC ever
Massive 9GB+ sound library, including all the sounds of the classic MPC3000
Includes The Bank plus three additional free MPC Expansions
Instant mapping and real-time adjustment of VST plugins
Record each track as an MPC drum program, Keygroup program, or VST/AU plugin
Works alone as your main DAW or works seamlessly with your current studio as a VST, RTAS, or AU plugin
Supports WAV, MP3, AIFF, REX, and SND
Supports samples and sequences from any MPC ever made
Compatible with Mac and PC


 
  Дополнителни Информации:  
 

Technical Specifications
General
Display: 360 x 96 dot graphic LCD w/back light
Dimensions:19.75" x 12.9" x 2.75" (4.9" at max display angle)
Weight: 10.5 lbs
Power Supply: External, 12V, 2A
Power Requirement: 24W Max
Footswitches: 2
USB Hub: 2 Port
MIDI I/O interface: 2 In / 4 Out
Sequencer
Maximum events: unlimited (based on CPU)
Resolution: 960 pulses per 1/4-note
Sequences: 128
Tracks per sequence: 128
Drum pad: 16 (velocity and pressure sensitive)
Drum pad banks: 8
Sync mode: MIDI clock, MIDI Time Code
Transport Controls: MIDI Machine Control
MPC Software
Polyphony: 128
Dynamic filtering: 1 State Variable Filter per voice (up to 8 pole, depending on type)
Filter types: Low Pass, Band Pass, High Pass, Band Boost, Band Stop, Analog Modeling, Vocal Formant
Number of programs: 128
Memory capacity: System Dependent. 2 GB minimum (4 GB recommended)
Plugin Supported as Host: VST (Mac / PC), AU (Mac)
Plugin Formats Available to other DAWs: VST, AU (Mac Only)
Effects
Program Effects: 4 Insert Slots per Pad, 4 Sends to Track Effects per Pad
Track Effects: 4 Inserts and 4 stereo Sends per Track
Master effect: 4 Master Effect Slots Over 50 high-quality effects Included
Instrument Plugin Formats supported: VST (Mac / PC), AU (Mac)
Audio and MIDI I/O
Sample Rates Up to 24 bit / 96 kHz Zero-latency hardware monitoring via adjustment knob
Record input (L and R): XLR/ 1/4-inch Combo x 2 balanced -40dBu, input impedance 11k ohms; RCA with PHONO preamp
Max. Input level: +10dBu
Digital Input: 24-bit RCA-pin x 1 S/PDIF
4 Audio Outputs: 1/4-inch phone x 4 balanced +11dBu, output impedance 1k Ohms
Max. output level: +18dBu
Phones output: 1/4-inch stereo phone x 1, 200mW / 100 ohms; 1/8-inch stereo phone x 1, 200mW / 100 ohms
Digital output: 24-bit RCA-pin x 1 S/PDIF
MIDI inputs: 5-pin DIN x 2
MIDI outputs: 5-pin DIN x 4
Footswitches: 1/4-inch x 2
Standard accessories: Power cable, Operator's manual
Minimum Computer specs:
Mac: 2 GB RAM (4 GB recommended) Mac OS X 10.6 or later DVD-ROM drive
Windows: 2 GHz Pentium® 4 or Celeron® compatible CPU or faster (multicore CPU recommended) 2 GB RAM (4 GB recommended) Windows 7 (32 or 64-bit) DVD-ROM drive

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Studio & Recording / Звучни и DSP Карти / USB

Kатегорија: Studio & Recording / Контролери / Keyboard & Pads Контролери

Kатегорија: Studio & Recording / Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) / Ефекти

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Apogee   
.
  Apogee GiO  
  Apogee GiO  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Apogee  
.
  Apogee Duet2  
  Apogee Duet2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Allen&Heath  
.
  Allen&Heath Xone K2  
  Behringer UMC 202HD U-PHORIA  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer UMC 202HD U-PHORIA  
  Behringer UMC 202HD U-PHORIA  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Numark  
.
  Numark DJ iO2  
  Numark DJ iO2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Universal Audio  
.
  Universal Audio UAD 2 APOLLO FIREWIRE Interface  
  Universal Audio UAD 2 APOLLO FIREWIRE Interface  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RME  
.
  RME MADIface Pro  
  RME MADIface Pro  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Denon  
.
  Denon DN-X1700 Digital Technology Mixer  
  Denon DN-X1700 Digital Technology Mixer  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата USB :  
Akai
Allen&Heath
Antelope
Apogee
Audient
Avid
Behringer
Denon
Focusrite
IK Multimedia
Lexicon
LINE6
M-Audio
Native Instruments
Numark
PreSonus
Prism Sound
RME
Roland
SPL
Universal Audio
ZOOM
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Studio & Recording / Звучни и DSP Карти / USB
 
  ПРОИЗВОД  
  Akai
 
  Akai MPC Renaissance  
 

РАСПРОДАДЕНО
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА: 60.500,oo ден
ЖЕШКА ПОНУДА:
53.900,oo ден


Fusing Akai Professional’s legendary MPC layout and workflow with the power of your computer, MPC Renaissance is an unrivaled instrument for music production.

ЦЕНА: 60.500 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

The new flagship is a fully integrated hardware/software system: MPC Renaissance allows you to create using classic hardware controls and an integrated pop-up display, while its exclusive MPC Software empowers you with unprecedented, expandable production capabilities on your Mac or PC.

Product Features
MPC Renaissance Hardware
Fuses legendary MPC production with the processing power of your computer
Vintage Mode changes output sound character to MPC3000, MPC60 and more
16 backlit genuine MPC pads, 16 Q-Link controls, and adjustable backlit LCD screen
Classic MPC Note Repeat, MPC Swing and MPC transport controls
MPC SOFTWARE for Mac or PC with 128-track sequencing capability
Two XLR-1/4” combo inputs and dedicated turntable input
Four-channel USB 2.0 audio interface and two-port USB 2.0 hub built in
Up to eight pad banks―more than any other MPC ever
Two MIDI inputs and four MIDI outputs
Stereo 1/4” out, stereo assignable mix 1/4” out & S/PDIF I/O
MPC Software
128-track sequencing capability
Up to eight pad banks — more than any other MPC ever
Massive 9GB+ sound library, including all the sounds of the classic MPC3000
Includes The Bank plus three additional free MPC Expansions
Instant mapping and real-time adjustment of VST plugins
Record each track as an MPC drum program, Keygroup program, or VST/AU plugin
Works alone as your main DAW or works seamlessly with your current studio as a VST, RTAS, or AU plugin
Supports WAV, MP3, AIFF, REX, and SND
Supports samples and sequences from any MPC ever made
Compatible with Mac and PC


 
  Дополнителни Информации:  
 

Technical Specifications
General
Display: 360 x 96 dot graphic LCD w/back light
Dimensions:19.75" x 12.9" x 2.75" (4.9" at max display angle)
Weight: 10.5 lbs
Power Supply: External, 12V, 2A
Power Requirement: 24W Max
Footswitches: 2
USB Hub: 2 Port
MIDI I/O interface: 2 In / 4 Out
Sequencer
Maximum events: unlimited (based on CPU)
Resolution: 960 pulses per 1/4-note
Sequences: 128
Tracks per sequence: 128
Drum pad: 16 (velocity and pressure sensitive)
Drum pad banks: 8
Sync mode: MIDI clock, MIDI Time Code
Transport Controls: MIDI Machine Control
MPC Software
Polyphony: 128
Dynamic filtering: 1 State Variable Filter per voice (up to 8 pole, depending on type)
Filter types: Low Pass, Band Pass, High Pass, Band Boost, Band Stop, Analog Modeling, Vocal Formant
Number of programs: 128
Memory capacity: System Dependent. 2 GB minimum (4 GB recommended)
Plugin Supported as Host: VST (Mac / PC), AU (Mac)
Plugin Formats Available to other DAWs: VST, AU (Mac Only)
Effects
Program Effects: 4 Insert Slots per Pad, 4 Sends to Track Effects per Pad
Track Effects: 4 Inserts and 4 stereo Sends per Track
Master effect: 4 Master Effect Slots Over 50 high-quality effects Included
Instrument Plugin Formats supported: VST (Mac / PC), AU (Mac)
Audio and MIDI I/O
Sample Rates Up to 24 bit / 96 kHz Zero-latency hardware monitoring via adjustment knob
Record input (L and R): XLR/ 1/4-inch Combo x 2 balanced -40dBu, input impedance 11k ohms; RCA with PHONO preamp
Max. Input level: +10dBu
Digital Input: 24-bit RCA-pin x 1 S/PDIF
4 Audio Outputs: 1/4-inch phone x 4 balanced +11dBu, output impedance 1k Ohms
Max. output level: +18dBu
Phones output: 1/4-inch stereo phone x 1, 200mW / 100 ohms; 1/8-inch stereo phone x 1, 200mW / 100 ohms
Digital output: 24-bit RCA-pin x 1 S/PDIF
MIDI inputs: 5-pin DIN x 2
MIDI outputs: 5-pin DIN x 4
Footswitches: 1/4-inch x 2
Standard accessories: Power cable, Operator's manual
Minimum Computer specs:
Mac: 2 GB RAM (4 GB recommended) Mac OS X 10.6 or later DVD-ROM drive
Windows: 2 GHz Pentium® 4 or Celeron® compatible CPU or faster (multicore CPU recommended) 2 GB RAM (4 GB recommended) Windows 7 (32 or 64-bit) DVD-ROM drive

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Studio & Recording / Звучни и DSP Карти / USB

Kатегорија: Studio & Recording / Контролери / Keyboard & Pads Контролери

Kатегорија: Studio & Recording / Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) / Ефекти

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  RME   
.
  RME ADI2 Pro  
  RME ADI2 Pro  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RME  
.
  RME MADIface Pro  
  RME MADIface Pro  
  ПовеќеПовеќе  
.
  LINE6  
.
  Line6 StageScape M20d  
  Apogee Duet  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Apogee  
.
  Apogee Duet  
  Apogee Duet  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Universal Audio  
.
  Universal Audio UAD2 Satellite DSP  
  Universal Audio UAD2 Satellite DSP  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Prism Sound  
.
  Prism Sound Orpheus  
  Prism Sound Orpheus  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Roland  
.
  Roland UA-33 Tri Capture  
  Roland UA-33 Tri Capture  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Universal Audio  
.
  UAD 2 APPOLO TWIN MKII DUO  
  UAD 2 APPOLO TWIN MKII DUO  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.