1 Native Instruments Traktor Scratch A6 : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
  > Миксети  
  > ЦД Плеери  
  > Грамофони  
  > ДЈ Конторлери и Процесори  
  > ДЈ Слушалки  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  Native Instruments
 
  Native Instruments Traktor Scratch A6 Приказ на сите производи од Native Instruments  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија ДЈ / ДЈ Конторлери и Процесори
 
 

ХИТ ЦЕНА!
ЦЕНА во ЕВРОПА : 289,oo Eur
АРТИСТ ЦЕНА : 17.600,oo ден

Professional digital vinyl system with 6-channel audio interface, 4 track decks and Remix Decks™* at an unbeatable price.

ЦЕНА: 17.600 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

TRAKTOR SCRATCH A6 is the straight-up digital vinyl system for spinning MP3s using super-tight vinyl and CD control. The included TRAKTOR AUDIO 6 interface, timecode vinyl and CDs, and the flagship TRAKTOR software provide pro credentials at a very attractive price.

TRAKTOR SCRATCH A6 is designed for DJs who need rock-solid performance, amazing audio quality and incredible ease of use.The included TRAKTOR SCRATCH PRO 2 software with Remix Deck™ technology allows for a new level of creativity - seamlessly merge the worlds of DJing and live performance.

Use the exclusive scratch sounds to spice up your routine and rock the six studio-quality effects which, thanks to the additional ins and outs on the audio interface, you can route like an external effects box.
Remix Decks let you select from up to 64 loops and one-shot samples per deck.
Switch any TRAKTOR PRO 2.5 deck to be a Remix Deck and control them via timecode - just like a track deck
Use loops from the included sound content or import any loops and sounds of your own
Develop your own unique trademark sound and build a personal arsenal of sounds by live-capturing your favorite loops while DJing
Advanced and ultra-precise looping and cueing functions make TRAKTOR SCRATCH A6 a powerful tool for adventurous and creative sets.
Trigger perfectly timed loops on the fly, and take your set into new territories
Store up to eight hot cues per track and re-arrange tunes with the track parts you need
Super-precise loop and cue points, thanks to the seamless waveform zoom and multiple cue types
TRAKTOR SCRATCH PRO 2.5 features more than 30 professional DJ effects, all synced to track or master tempo.
Run effects in Single or Group Mode, and chain up to 6 effects together for extreme sound-mangling
Create amazing build-ups and drops using the 30+ flexible and tempo-synced effects
Use TRAKTOR effects as independent send/receive effects, via the included TRAKTOR AUDIO 6

 
  Дополнителни Информации:  
 

SYSTEM REQUIREMENTS

Windows 7 (latest Service Pack, 32/64 Bit), 2.0 GHz Intel Core 2 Duo or AMD Athlon 64 X2, 2 GB RAM (4 GB recommended)

Mac OS X 10.6 or 10.7 (latest update), Intel Core 2 Duo, 2 GB RAM (4 GB recommended)General: Monitor with 1024 x 768 screen resolution, USB 2.0, 1 GB free disc space, high-speed internet required

SUPPORTED DRIVERS
ASIO
Core Audio
DirectSound
WASAPI

SUPPORTED AUDIO FORMATS

MP3, WAV, AIFF, Audio-CD, FLAC, Ogg Vorbis, non-DRM WMA (Windows only), non-DRM AAC


AUDIO INTERFACE DIMENSIONS

44 x 137 x 134 mm / 1.7 x 5.4 x 5.3”
Weight: 750g / 1,65 lbs

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Studio & Recording / Звучни и DSP Карти / USB

Kатегорија: ДЈ / ДЈ Конторлери и Процесори

Kатегорија: ДЈ / Дополнителна Опрема и Аксесоари

Kатегорија: ХИТ ЦЕНА / АРТИСТ ХИТ ЦЕНА

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Numark   
.
  Numark Mixdeck Express  
  Numark Mixdeck Express  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer CMD MM-1  
  Behringer CMD MM-1  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Audio-Technica  
.
  AUDIO TECHNICA LP-5  
  Shure SRH750 DJ  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure SRH750 DJ  
  Shure SRH750 DJ  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Native Instruments  
.
  Native Instruments Traktor Kontrol F1  
  Native Instruments Traktor Kontrol F1  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Numark  
.
  NUMARK PT01 TOURING  
  NUMARK PT01 TOURING  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure SE215  
  Shure SE215  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Native Instruments  
.
  Native Instruments Traktor scratch control CD  
   	   	Native Instruments Traktor scratch control CD  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата ДЈ Конторлери и Процесори :  
Ableton
Akai
Allen&Heath
Behringer
Denon
Korg
Native Instruments
Novation
Numark
RANE
Roland
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија ДЈ / ДЈ Конторлери и Процесори
 
  ПРОИЗВОД  
  Native Instruments
 
  Native Instruments Traktor Scratch A6  
 

ХИТ ЦЕНА!
ЦЕНА во ЕВРОПА : 289,oo Eur
АРТИСТ ЦЕНА : 17.600,oo ден

Professional digital vinyl system with 6-channel audio interface, 4 track decks and Remix Decks™* at an unbeatable price.

ЦЕНА: 17.600 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

TRAKTOR SCRATCH A6 is the straight-up digital vinyl system for spinning MP3s using super-tight vinyl and CD control. The included TRAKTOR AUDIO 6 interface, timecode vinyl and CDs, and the flagship TRAKTOR software provide pro credentials at a very attractive price.

TRAKTOR SCRATCH A6 is designed for DJs who need rock-solid performance, amazing audio quality and incredible ease of use.The included TRAKTOR SCRATCH PRO 2 software with Remix Deck™ technology allows for a new level of creativity - seamlessly merge the worlds of DJing and live performance.

Use the exclusive scratch sounds to spice up your routine and rock the six studio-quality effects which, thanks to the additional ins and outs on the audio interface, you can route like an external effects box.
Remix Decks let you select from up to 64 loops and one-shot samples per deck.
Switch any TRAKTOR PRO 2.5 deck to be a Remix Deck and control them via timecode - just like a track deck
Use loops from the included sound content or import any loops and sounds of your own
Develop your own unique trademark sound and build a personal arsenal of sounds by live-capturing your favorite loops while DJing
Advanced and ultra-precise looping and cueing functions make TRAKTOR SCRATCH A6 a powerful tool for adventurous and creative sets.
Trigger perfectly timed loops on the fly, and take your set into new territories
Store up to eight hot cues per track and re-arrange tunes with the track parts you need
Super-precise loop and cue points, thanks to the seamless waveform zoom and multiple cue types
TRAKTOR SCRATCH PRO 2.5 features more than 30 professional DJ effects, all synced to track or master tempo.
Run effects in Single or Group Mode, and chain up to 6 effects together for extreme sound-mangling
Create amazing build-ups and drops using the 30+ flexible and tempo-synced effects
Use TRAKTOR effects as independent send/receive effects, via the included TRAKTOR AUDIO 6

 
  Дополнителни Информации:  
 

SYSTEM REQUIREMENTS

Windows 7 (latest Service Pack, 32/64 Bit), 2.0 GHz Intel Core 2 Duo or AMD Athlon 64 X2, 2 GB RAM (4 GB recommended)

Mac OS X 10.6 or 10.7 (latest update), Intel Core 2 Duo, 2 GB RAM (4 GB recommended)General: Monitor with 1024 x 768 screen resolution, USB 2.0, 1 GB free disc space, high-speed internet required

SUPPORTED DRIVERS
ASIO
Core Audio
DirectSound
WASAPI

SUPPORTED AUDIO FORMATS

MP3, WAV, AIFF, Audio-CD, FLAC, Ogg Vorbis, non-DRM WMA (Windows only), non-DRM AAC


AUDIO INTERFACE DIMENSIONS

44 x 137 x 134 mm / 1.7 x 5.4 x 5.3”
Weight: 750g / 1,65 lbs

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Studio & Recording / Звучни и DSP Карти / USB

Kатегорија: ДЈ / ДЈ Конторлери и Процесори

Kатегорија: ДЈ / Дополнителна Опрема и Аксесоари

Kатегорија: ХИТ ЦЕНА / АРТИСТ ХИТ ЦЕНА

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Native Instruments   
.
  Native Instruments Traktor Scratch A6  
  Native Instruments Traktor Scratch A6  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Akai  
.
  Akai MIDImix  
  Akai MIDImix  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Numark  
.
  Numark Mixdeck Express  
  Denon DN-SC2000 MIDI Controller  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Denon  
.
  Denon DN-SC2000 MIDI Controller  
  Denon DN-SC2000 MIDI Controller  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure SE315  
  Shure SE315  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure N44-7Z Stylus  
  Shure N44-7Z Stylus  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Allen&Heath  
.
  Allen&Heath Xone:23  
  Allen&Heath Xone:23  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Numark  
.
  Numark HF150  
  Numark HF150  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.