1 RANE Sixty-Two : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
  > Миксети  
  > ЦД Плеери  
  > Грамофони  
  > ДЈ Конторлери и Процесори  
  > ДЈ Слушалки  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  RANE
 
  RANE Sixty-Two Приказ на сите производи од RANE  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија ДЈ / Миксети
 
 

Plug-and-play mixer supporting two computers, two-deck digital vinyl simulation, SP-6 sample player, software and hardware effects and all the record and playback channels you need. Software controls for Library, Loops, Cues and SP-6 are laid out for fast and intuitive access.

ЦЕНА: 135.600 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

Choose the Sixty-Two and join a community of users dedicated to breaking new ground with DJing.
Features
Direct control of over 40 Scratch Live software controls.
Each USB port supports six stereo record and four stereo playback channels.
ASIO and Core Audio Drivers.32-bit floating point audio processing sampled at 48kHz.
Mic/line input on XLR/TRS jack with gain trim, two-band EQ, Flex FX assign and On/Over controls.
Internal Effects Engine with Filter, Flanger, Phaser, Echo, Robot and Reverb effects.
External analog insert for analog effects processor and USB Insert for software effects.
USB Aux Input for SP-6 sample playback with HP/LP Filter, Headphone Cue and Flex FX assign.
Magnetic crossfader and channel faders with reverse and contour controls.

 
  Дополнителни Информации:  
 

Technical specifications
Analog Inputs: 4 Stereo unbalanced RCA jacks
Phono or Line level input: Rear panel switches for each input
Phono Response RIAA ±1 dB, Gain: 30 dB at 1 kHz
Max Phono Input 150 mV
Max Line Input 4 Vrms
ADCs: 24-bit, 48 kHz; Dynamic range 101 dB A-weighted
DACs: 24-bit, 48 kHz; Dynamic range 107 dB A-weighted
Digital Signal Processing: 48 kHz, 32-bit floating point
USB Audio: Six Stereo Record, Four Stereo Playback
48 kHz, 32-bit floating point
FlexFX Return: Stereo unbalanced 1/4" TS (tip-sleeve) phone jack
Send: Stereo unbalanced 1/4" TS phone jack
Mic Input: Balanced 1/4" TRS & XLR combination jack
Tone Controls: 2-band, High and Low
Mic-Line level switch: Choose Line to connect wireless receiver
Line Outputs: Frequency Response 20 Hz to 20 kHz ±0.25 dB, Line in to Line out
THD+N: ‹0.01 re 0 dBFS, 20 to 20 kHz, 20 kHz BW
Unbalanced jacks (RCA & FlexFX): Maximum 4 Vrms
Balanced jacks (Main and Booth): Maximum 8 Vrms
Internal Universal Power Supply: 100 to 240 VAC, 50 Hz to 60 Hz, 15 W max
USB Power: Mixer is self-powered
Unit Size: 14.25" x 10.5" x 4" (36.2 cm x 26.7 cm x 10.2 cm)
Weight 10 lb (4.3 kg)
Shipping Size: 7.75" H x 15" W x 19.25" D (19.7 cm x 38.1 cm x 49 cm)
Weight 14 lb (6.4 kg)

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: ДЈ / Миксети

Kатегорија: ДЈ / ДЈ Конторлери и Процесори

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  RANE   
.
  RANE Sixty-Two  
  RANE Sixty-Two  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Akai  
.
  AKAI AMX - FOR SERATO DJ  
  AKAI AMX - FOR SERATO DJ  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Denon  
.
  Denon DN-X1700 Digital Technology Mixer  
  Allen&Heath Xone K2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Allen&Heath  
.
  Allen&Heath Xone K2  
  Allen&Heath Xone K2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Akai  
.
  Akai APC40 MKII ABLETON LIVE CONTROLLER  
  Akai APC40 MKII ABLETON LIVE CONTROLLER  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Native Instruments  
.
  Native Instruments Traktor Scratch A6  
  Native Instruments Traktor Scratch A6  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Denon  
.
  Denon VL12 Prime DJ turntable  
  Denon VL12 Prime DJ turntable  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Numark  
.
  Numark DJ2GO  
  Numark DJ2GO  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Миксети :  
Akai
Allen&Heath
Behringer
Denon
Native Instruments
Numark
RANE
Stanton
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија ДЈ / Миксети
 
  ПРОИЗВОД  
  RANE
 
  RANE Sixty-Two  
 

Plug-and-play mixer supporting two computers, two-deck digital vinyl simulation, SP-6 sample player, software and hardware effects and all the record and playback channels you need. Software controls for Library, Loops, Cues and SP-6 are laid out for fast and intuitive access.

ЦЕНА: 135.600 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

Choose the Sixty-Two and join a community of users dedicated to breaking new ground with DJing.
Features
Direct control of over 40 Scratch Live software controls.
Each USB port supports six stereo record and four stereo playback channels.
ASIO and Core Audio Drivers.32-bit floating point audio processing sampled at 48kHz.
Mic/line input on XLR/TRS jack with gain trim, two-band EQ, Flex FX assign and On/Over controls.
Internal Effects Engine with Filter, Flanger, Phaser, Echo, Robot and Reverb effects.
External analog insert for analog effects processor and USB Insert for software effects.
USB Aux Input for SP-6 sample playback with HP/LP Filter, Headphone Cue and Flex FX assign.
Magnetic crossfader and channel faders with reverse and contour controls.

 
  Дополнителни Информации:  
 

Technical specifications
Analog Inputs: 4 Stereo unbalanced RCA jacks
Phono or Line level input: Rear panel switches for each input
Phono Response RIAA ±1 dB, Gain: 30 dB at 1 kHz
Max Phono Input 150 mV
Max Line Input 4 Vrms
ADCs: 24-bit, 48 kHz; Dynamic range 101 dB A-weighted
DACs: 24-bit, 48 kHz; Dynamic range 107 dB A-weighted
Digital Signal Processing: 48 kHz, 32-bit floating point
USB Audio: Six Stereo Record, Four Stereo Playback
48 kHz, 32-bit floating point
FlexFX Return: Stereo unbalanced 1/4" TS (tip-sleeve) phone jack
Send: Stereo unbalanced 1/4" TS phone jack
Mic Input: Balanced 1/4" TRS & XLR combination jack
Tone Controls: 2-band, High and Low
Mic-Line level switch: Choose Line to connect wireless receiver
Line Outputs: Frequency Response 20 Hz to 20 kHz ±0.25 dB, Line in to Line out
THD+N: ‹0.01 re 0 dBFS, 20 to 20 kHz, 20 kHz BW
Unbalanced jacks (RCA & FlexFX): Maximum 4 Vrms
Balanced jacks (Main and Booth): Maximum 8 Vrms
Internal Universal Power Supply: 100 to 240 VAC, 50 Hz to 60 Hz, 15 W max
USB Power: Mixer is self-powered
Unit Size: 14.25" x 10.5" x 4" (36.2 cm x 26.7 cm x 10.2 cm)
Weight 10 lb (4.3 kg)
Shipping Size: 7.75" H x 15" W x 19.25" D (19.7 cm x 38.1 cm x 49 cm)
Weight 14 lb (6.4 kg)

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: ДЈ / Миксети

Kатегорија: ДЈ / ДЈ Конторлери и Процесори

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Native Instruments   
.
  Native Instruments Traktor Kontrol X1 MK2  
  Native Instruments Traktor Kontrol X1 MK2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer Xenyx QX1002USB  
  Behringer Xenyx QX1002USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Denon  
.
  Denon DN-X120 Compact Performance DJ Mixer  
  Shure M97XE Audiophile  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure M97XE Audiophile  
  Shure M97XE Audiophile  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure SRH550DJ  
  Shure SRH550DJ  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Numark  
.
  Numark DJ iO2  
  Numark DJ iO2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Denon  
.
  Denon DN-X500 Pro DJ Mixer  
  Denon DN-X500 Pro DJ Mixer  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Native Instruments  
.
  Native Instruments Traktor Kontrol S5  
  Native Instruments Traktor Kontrol S5  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.