1 M-AUDIO KEYSTATION MINI 32 MK II : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
  > Микрофони  
  > Софтвер  
  > Звучни и DSP Карти  
  > Контролери  
  >> Recording (DAW) Контролери  
  >> Keyboard & Pads Контролери  
  > Дигитални ХД Снимачи  
  > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard)  
  > Конвертори  
  > Миксети  
  > Монитори  
  > Студиски Слушалки  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  M-Audio
 
  M-AUDIO KEYSTATION MINI 32 MK II Приказ на сите производи од M-Audio  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Studio & Recording / Контролери
 
 

M-AUDIO KEYSTATION MINI 32 MK II | USB CONTROLLER KEYBOARD

The M-Audio Keystation Mini 32 Mk2 is a USB masterkeyboard. Step into computer-based music creation and performance with the Keystation Mini 32 keyboard controller from M-Audio. Keystation Mini 32 is a simple, powerful MIDI controller designed for sequencing music and playing virtual instruments on the go.

ЦЕНА: 3.600 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

respective owners.
The main features of the M-Audio Keystation Mini 32 Mk2 include:
32 velocity-sensitive synth-action keys
USB-MIDI connection for playing virtual instruments, controlling recording software, and more
Pitch bend, modulation, and octave controls for expressive performances
USB-powered and supports plug-and-play connectivity to your Mac or PC
Lightweight, compact design for easy setup and portability
iOS compatibility using the Apple iPad Camera Connection Kit (sold separately)
Music-creation software included: Ignite by AIR Music Tech and Ableton Live Lite
Size: 16.46" L x 4.13" W x 0.78" H (41.8x10.5x1.98 cm)
Weight: .99lb (.45kg)
Requirements
Macintosh: Intel Mac with Mac OS X 10.8, 10.9; 2GB RAM (4GB Recommended)
PC: PC with Windows 7 (Service Pack 1), Windows 8; Intel Core 2 Duo 2 GHz Processor; 2GB RAM (4GB Recommended)
Available USB Port

 
  Дополнителни Информации:  
 

Lightweight and mobile, Keystation Mini 32 is perfect for traveling musicians who want to take command of music software during live performances, or producers who wish to add an intuitive MIDI controller with a small footprint to their studio. For an easy-to-use and portable setup, Keystation Mini 32 is USB-powered, class-compliant, and supports USB-MIDI connectivity. Plus, Keystation Mini 32 supports iOS connectivity with the Apple iPad Camera Connection Kit (sold separately), enabling you to perform and compose with audio apps on your iPad and other iOS devices.
Bundled with Keystation Mini 32 is AIR Music Technology's Ignite software. With this intuitive music creation platform, you can capture your ideas quickly with professional results. Individual musical ideas are captured as phrases, simply called "clips." Multiple clips can be played back together, or even grouped to create more complex phrases and song sections. Ignite provides seamless integration with any current M-Audio keyboard controller, including Keystation Mini 32. Once connected to your computer, the key parameters will be automatically assigned, or mapped, to the front panel controllers. This tight integration provides an out-of-the-box solution that simply works—with no additional setup to perform.

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Клавијатури / MIDI Клавијатури и Контролери / Останати MIDI контролери

Kатегорија: Studio & Recording / Контролери

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  MARANTZ Professional   
.
  MARANTZ MPH-3  
  MARANTZ MPH-3  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Athletic  
.
  Athletic GS-1  
  Athletic GS-1  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Quik Lok  
.
  QuikLok BS402  
  Behringer Ultra-DI BOX DI-100  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer Ultra-DI BOX DI-100  
  Behringer Ultra-DI BOX DI-100  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Gewa  
.
  Hot Wire Cinch Cable  
  Hot Wire Cinch Cable  
  ПовеќеПовеќе  
.
  PreSonus  
.
  PreSonus StudioLive RM32AI  
  PreSonus StudioLive RM32AI  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Universal Audio  
.
  UAD 4-710D TWIN FINITY  
  UAD 4-710D TWIN FINITY  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Akai  
.
  Akai MPC5000  
  Akai MPC5000  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Контролери :  
Ableton
Akai
Arturia
M-Audio
Native Instruments
Novation
Numark
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Studio & Recording / Контролери
 
  ПРОИЗВОД  
  M-Audio
 
  M-AUDIO KEYSTATION MINI 32 MK II  
 

M-AUDIO KEYSTATION MINI 32 MK II | USB CONTROLLER KEYBOARD

The M-Audio Keystation Mini 32 Mk2 is a USB masterkeyboard. Step into computer-based music creation and performance with the Keystation Mini 32 keyboard controller from M-Audio. Keystation Mini 32 is a simple, powerful MIDI controller designed for sequencing music and playing virtual instruments on the go.

ЦЕНА: 3.600 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

respective owners.
The main features of the M-Audio Keystation Mini 32 Mk2 include:
32 velocity-sensitive synth-action keys
USB-MIDI connection for playing virtual instruments, controlling recording software, and more
Pitch bend, modulation, and octave controls for expressive performances
USB-powered and supports plug-and-play connectivity to your Mac or PC
Lightweight, compact design for easy setup and portability
iOS compatibility using the Apple iPad Camera Connection Kit (sold separately)
Music-creation software included: Ignite by AIR Music Tech and Ableton Live Lite
Size: 16.46" L x 4.13" W x 0.78" H (41.8x10.5x1.98 cm)
Weight: .99lb (.45kg)
Requirements
Macintosh: Intel Mac with Mac OS X 10.8, 10.9; 2GB RAM (4GB Recommended)
PC: PC with Windows 7 (Service Pack 1), Windows 8; Intel Core 2 Duo 2 GHz Processor; 2GB RAM (4GB Recommended)
Available USB Port

 
  Дополнителни Информации:  
 

Lightweight and mobile, Keystation Mini 32 is perfect for traveling musicians who want to take command of music software during live performances, or producers who wish to add an intuitive MIDI controller with a small footprint to their studio. For an easy-to-use and portable setup, Keystation Mini 32 is USB-powered, class-compliant, and supports USB-MIDI connectivity. Plus, Keystation Mini 32 supports iOS connectivity with the Apple iPad Camera Connection Kit (sold separately), enabling you to perform and compose with audio apps on your iPad and other iOS devices.
Bundled with Keystation Mini 32 is AIR Music Technology's Ignite software. With this intuitive music creation platform, you can capture your ideas quickly with professional results. Individual musical ideas are captured as phrases, simply called "clips." Multiple clips can be played back together, or even grouped to create more complex phrases and song sections. Ignite provides seamless integration with any current M-Audio keyboard controller, including Keystation Mini 32. Once connected to your computer, the key parameters will be automatically assigned, or mapped, to the front panel controllers. This tight integration provides an out-of-the-box solution that simply works—with no additional setup to perform.

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Клавијатури / MIDI Клавијатури и Контролери / Останати MIDI контролери

Kатегорија: Studio & Recording / Контролери

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Strukture   
.
  Strukture Round Base Mic Stand  
  Strukture Round Base Mic Stand  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Klotz  
.
  Klotz MB1-X075  
  Klotz MB1-X075  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Tascam  
.
  Tascam TC-1S  
  ARTURIA BEATSTEP  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Arturia  
.
  ARTURIA BEATSTEP  
  ARTURIA BEATSTEP  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Gewa  
.
  Hot Wire Instrument Cable  
  Hot Wire Instrument Cable  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Gewa  
.
  Hot Wire Patchcable Set  
  Hot Wire Patchcable Set  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Universal Audio  
.
  UAD 4-710D TWIN FINITY  
  UAD 4-710D TWIN FINITY  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Adam Hall  
.
  Adam Hall K20C30 SatgeBox  
  Adam Hall K20C30 SatgeBox  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.