1 ZOOM H2N : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
  > Микрофони  
  > Софтвер  
  > Звучни и DSP Карти  
  > Контролери  
  > Дигитални ХД Снимачи  
  > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard)  
  > Конвертори  
  > Миксети  
  > Монитори  
  > Студиски Слушалки  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  ZOOM
 
  ZOOM H2N Приказ на сите производи од ZOOM  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Studio & Recording / Дигитални ХД Снимачи
 
 

ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 10200,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 11500,oo ден

Representing a new generation of portable recording, the H2n is Zoom’s most innovative handheld recorder to date. We’ve packed groundbreaking features into an ultra-portable device that allows you to record pristine audio anywhere you go.

ЦЕНА: 11.500 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

From film and broadcast, to journalism, podcasting, musical performance, songwriting and rehearsal, the H2n provides amazing recording quality.

New mics, new sound

The H2n features our best microphones yet and is the only portable recorder with five mic capsules onboard. This design enables the H2n to offer four unique recording modes: Mid-Side (MS) stereo, 90° X/Y stereo, 2-channel and 4-channel surround sound.

The first portable Mid-Side recorder

The H2n is the first handheld recorder to offer Mid-Side stereo recording, a technique used for many years in film and broadcast, where ambiance and surrounding noise are crucial. Mid-Side recording combines a uni-directional Mid mic that captures sound directly in front of you and a bi-directional Side mic that captures sound from your left and right. By increasing or decreasing the level of the Side mic, you can control the width of the stereo field, which gives you incredible flexibility over your recordings. If you record in RAW mode, you can even adjust the stereo width after recording.

Mid-Side (MS) mics provide continuously variable stereo width control

You still get X/Y…

The H2n’s onboard 90° X/Y stereo condenser mics are arranged with the right and left mics on the same axis. This design ensures that the mics are always equidistant from the sound source for perfect localization and no phase shifting. The result is brilliant stereo recording with natural depth and accurate imaging.

X/Y mics capture remarkable stereo depth and clarity

Completely surrounded

Using the H2n’s Mid-Side and X/Y mics together, you can create stunning 360° surround sound recordings. Choose between 2-channel mode, which combines the Mid-Side and X/Y mics, and 4-channel mode, which records two separate stereo files, allowing you even more post-production capability. No matter which mode you use, you’ll get perfectly balanced, surround sound recordings.
Streamline your recording experience

The H2n is remarkably easy to use. With its newly designed user interface, critical controls are right at your fingertips and make studio-quality recording a breeze.

The H2n also houses an arsenal of comprehensive functions, including Auto-Gain, a compressor/limiter, time stamping and more.
We’ve got you covered

Never again will you have to worry about losing recorded data to unexpected errors. The H2n has you covered with its new data recovery function. Whether you experience battery loss or an accidental power-down, this feature will automatically restore your data the next time the H2n is powered on.
20 hours of battery life

The H2n provides over 20 hours of continuous operation on just two standard AA alkaline batteries! This astonishing feature enhances the H2n’s flexibility and convenience. In addition, the H2n can also operate using an AC adapter, which is included in the optional APH-2n Accessory Pack.

Bigger and brighter

The H2n's 1.8-inch backlit LCD display (128 x 64 resolution) provides crystal-clear monitoring and makes it simple to navigate all of the unit’s functions.

Turning to analog

Digital volume controls offer too much or too little gain, with no middle ground. The H2n’s Mic Gain wheel allows you to dial-in the perfect amount of gain for any given application.

Play it back and listen…

The H2n’s built-in reference speaker lets you know your recordings have been captured. With its 1/8-inch stereo output, you can also playback your recordings on your home audio system or listen to your masterpiece using your favorite pair of headphones.
Secure your memories

The H2n uses SD/SDHC cards and can accommodate up to a 32GB SDHC card for over 50 hours of recording time using the 16-bit/44.1kHz WAV format. With 128kbps MP3 format, you get an incredible 555 hours of stereo recording. The H2n comes with a 2GB SD card to get you started.

Transfer and edit at High-Speed

Use the H2n’s High-Speed USB 2.0 interface to transfer files to your Mac or PC. Once your recordings are on your computer, you can easily store, edit, playback and share your favorite creations. You can even use the H2n as a USB microphone, letting you record directly to your computer.

Software included

Steinberg’s WaveLab LE 7 can be used for audio editing and professional-quality mastering. By using its precise waveform editing and high-quality processing, you can refine your recordings into finished works.

 
  Дополнителни Информации:  
 Five built-in mic capsules provide Mid-Side (MS) stereo, 90° X/Y stereo, 2-channel and 4-channel recording modes
Records in WAV up to 24-bit/96kHz and MP3 up to 320kbps
Newly designed user interface
Additional functions include Lo-cut Filter, Compressor/Limiter, Auto Gain, Pre-Rec, Auto-Rec, Tuner, Metronome, Variable Speed Playback, Key Control, A-B Repeat, File Dividing, Normalize, MP3 Post-Encode, Marker and Surround Mixer
Data recovery function protects against unexpected recording errors
Over 20 hours of operation using two standard AA batteries
Operates on battery, AC or USB bus power
1.8-inch backlit LCD display with 128 x 64 resolution
Analog-type Mic Gain wheel
Built-in reference speaker
High-Speed USB 2.0 card reader function
1/8-inch Mic/Line Input and Phones/Line Output stereo phone jacks
Accommodates up to 32GB SDHC memory cards
Includes Steinberg WaveLab LE 7 editing software, 2GB SD memory card and two AA batteries
Optional accessory package (APH-2n) includes remote control with extension cable, windscreen, AC adapter (USB type), USB cable, adjustable tripod stand, padded-shell case and a mic clip adapter.

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Studio & Recording / Дигитални ХД Снимачи

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  M-Audio   
.
  M-Audio Midisport 4x4 AE  
  M-Audio Midisport 4x4 AE  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Bespeco  
.
  Bespeco PN90XLN Speaker Stand  
  Bespeco PN90XLN Speaker Stand  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Tascam  
.
  Tascam TC-1S  
  ALPINE MUSICSAFE PRO  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Alpine Music Safe Pro  
.
  ALPINE MUSICSAFE PRO  
  ALPINE MUSICSAFE PRO  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Peavey  
.
  Peavey Classic 30 Tube Combo - NEW MODEL  
  Peavey Classic 30 Tube Combo - NEW MODEL  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Akai  
.
  Akai MPC Studio BLACK Edition  
  Akai MPC Studio BLACK Edition  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Quik Lok  
.
  QuikLok BS402  
  QuikLok BS402  
  ПовеќеПовеќе  
.
  ULTRASONE  
.
  Ultrasone PRO 550  
  Ultrasone PRO 550  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Дигитални ХД Снимачи :  
Akai
Apogee
MARANTZ Professional
Tascam
ZOOM
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Studio & Recording / Дигитални ХД Снимачи
 
  ПРОИЗВОД  
  ZOOM
 
  ZOOM H2N  
 

ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 10200,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 11500,oo ден

Representing a new generation of portable recording, the H2n is Zoom’s most innovative handheld recorder to date. We’ve packed groundbreaking features into an ultra-portable device that allows you to record pristine audio anywhere you go.

ЦЕНА: 11.500 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

From film and broadcast, to journalism, podcasting, musical performance, songwriting and rehearsal, the H2n provides amazing recording quality.

New mics, new sound

The H2n features our best microphones yet and is the only portable recorder with five mic capsules onboard. This design enables the H2n to offer four unique recording modes: Mid-Side (MS) stereo, 90° X/Y stereo, 2-channel and 4-channel surround sound.

The first portable Mid-Side recorder

The H2n is the first handheld recorder to offer Mid-Side stereo recording, a technique used for many years in film and broadcast, where ambiance and surrounding noise are crucial. Mid-Side recording combines a uni-directional Mid mic that captures sound directly in front of you and a bi-directional Side mic that captures sound from your left and right. By increasing or decreasing the level of the Side mic, you can control the width of the stereo field, which gives you incredible flexibility over your recordings. If you record in RAW mode, you can even adjust the stereo width after recording.

Mid-Side (MS) mics provide continuously variable stereo width control

You still get X/Y…

The H2n’s onboard 90° X/Y stereo condenser mics are arranged with the right and left mics on the same axis. This design ensures that the mics are always equidistant from the sound source for perfect localization and no phase shifting. The result is brilliant stereo recording with natural depth and accurate imaging.

X/Y mics capture remarkable stereo depth and clarity

Completely surrounded

Using the H2n’s Mid-Side and X/Y mics together, you can create stunning 360° surround sound recordings. Choose between 2-channel mode, which combines the Mid-Side and X/Y mics, and 4-channel mode, which records two separate stereo files, allowing you even more post-production capability. No matter which mode you use, you’ll get perfectly balanced, surround sound recordings.
Streamline your recording experience

The H2n is remarkably easy to use. With its newly designed user interface, critical controls are right at your fingertips and make studio-quality recording a breeze.

The H2n also houses an arsenal of comprehensive functions, including Auto-Gain, a compressor/limiter, time stamping and more.
We’ve got you covered

Never again will you have to worry about losing recorded data to unexpected errors. The H2n has you covered with its new data recovery function. Whether you experience battery loss or an accidental power-down, this feature will automatically restore your data the next time the H2n is powered on.
20 hours of battery life

The H2n provides over 20 hours of continuous operation on just two standard AA alkaline batteries! This astonishing feature enhances the H2n’s flexibility and convenience. In addition, the H2n can also operate using an AC adapter, which is included in the optional APH-2n Accessory Pack.

Bigger and brighter

The H2n's 1.8-inch backlit LCD display (128 x 64 resolution) provides crystal-clear monitoring and makes it simple to navigate all of the unit’s functions.

Turning to analog

Digital volume controls offer too much or too little gain, with no middle ground. The H2n’s Mic Gain wheel allows you to dial-in the perfect amount of gain for any given application.

Play it back and listen…

The H2n’s built-in reference speaker lets you know your recordings have been captured. With its 1/8-inch stereo output, you can also playback your recordings on your home audio system or listen to your masterpiece using your favorite pair of headphones.
Secure your memories

The H2n uses SD/SDHC cards and can accommodate up to a 32GB SDHC card for over 50 hours of recording time using the 16-bit/44.1kHz WAV format. With 128kbps MP3 format, you get an incredible 555 hours of stereo recording. The H2n comes with a 2GB SD card to get you started.

Transfer and edit at High-Speed

Use the H2n’s High-Speed USB 2.0 interface to transfer files to your Mac or PC. Once your recordings are on your computer, you can easily store, edit, playback and share your favorite creations. You can even use the H2n as a USB microphone, letting you record directly to your computer.

Software included

Steinberg’s WaveLab LE 7 can be used for audio editing and professional-quality mastering. By using its precise waveform editing and high-quality processing, you can refine your recordings into finished works.

 
  Дополнителни Информации:  
 Five built-in mic capsules provide Mid-Side (MS) stereo, 90° X/Y stereo, 2-channel and 4-channel recording modes
Records in WAV up to 24-bit/96kHz and MP3 up to 320kbps
Newly designed user interface
Additional functions include Lo-cut Filter, Compressor/Limiter, Auto Gain, Pre-Rec, Auto-Rec, Tuner, Metronome, Variable Speed Playback, Key Control, A-B Repeat, File Dividing, Normalize, MP3 Post-Encode, Marker and Surround Mixer
Data recovery function protects against unexpected recording errors
Over 20 hours of operation using two standard AA batteries
Operates on battery, AC or USB bus power
1.8-inch backlit LCD display with 128 x 64 resolution
Analog-type Mic Gain wheel
Built-in reference speaker
High-Speed USB 2.0 card reader function
1/8-inch Mic/Line Input and Phones/Line Output stereo phone jacks
Accommodates up to 32GB SDHC memory cards
Includes Steinberg WaveLab LE 7 editing software, 2GB SD memory card and two AA batteries
Optional accessory package (APH-2n) includes remote control with extension cable, windscreen, AC adapter (USB type), USB cable, adjustable tripod stand, padded-shell case and a mic clip adapter.

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Studio & Recording / Дигитални ХД Снимачи

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Behringer   
.
  Behringer Ultra-DI BOX DI-100  
  Behringer Ultra-DI BOX DI-100  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Athletic  
.
  Athletic MIC-CL 5/8 Microphone holder  
  Athletic MIC-CL 5/8 Microphone holder  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RME  
.
  RME ADI2 Pro  
  MARANTZ MPM1000  
  ПовеќеПовеќе  
.
  MARANTZ Professional  
.
  MARANTZ MPM1000  
  MARANTZ MPM1000  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Gewa  
.
  Hot Wire Instrument Cable  
  Hot Wire Instrument Cable  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Ableton  
.
  ABLETON PUSH 2  
  ABLETON PUSH 2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Klotz  
.
  Klotz MB1-X075  
  Klotz MB1-X075  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer Xenyx QX1002USB  
  Behringer Xenyx QX1002USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.