1 TC Electronic Vortex Flanger : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
  > Класични Гитари  
  > Акустични Гитари  
  > Електрично-Акустични Гитари  
  > Електрично-Акустични Бас Гитари  
  > Електрични Гитари  
  > Електрични Бас Гитари  
  > Останати Жичани Инструметни  
  > Засилувачи и Кабинети  
  > Ефекти и Педали  
  >> Гитарски Ефект Процесори  
  >> Бас Ефект Процесори  
  >> Гитарски Педали  
  >> Бас Педали  
  >> Предзасилувачи (Гитраски и Бас)  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
  > Контролери  
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  TC Electronic
 
  TC Electronic Vortex Flanger Приказ на сите производи од TC Electronic  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Гитари и Бас Гитари / Ефекти и Педали / Гитарски Педали
 
 

EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
8.100,oo ден

НОВА ЦЕНА :
4.900,oo денThis flanger will take you from a classic flange sound to a 747 taking off! Vortex Flanger allows you to toggle between a classic flange or a through zero tape-flange plus a custom TonePrint of your choice, while the Speed, Depth, Feedback and Delay-Time controls give you a creative and expansive palette of tonal options.

ЦЕНА: 8.100 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

Vortex Flanger is built with guitarists in mind; so it features a small footprint, easy-access battery hatch and is built with the highest-grade components. Vortex Flanger has a true bypass design, and features analog-dry-through.

This pedal ranges from a brain twisting through-zero-flange tape echo over more contemporary sounds to an all-out flange-war, which ensures you will always be able to find the appropriate flange for the job at hand. Vortex Flanger’s through-zero option also gives you the ability to get both a negative and a positive effect to your flange sounds, while the other options allow you to go from a classic tube-type flanger to a more soft sounding tape flanger. The knobs allow you to set the speed of the modulation, but also the depth and the intensity, giving you a set of well-rounded controls. You are also able to set the delay time, which is they key to finetuning the effect, no matter if you’re going for subtle flanging or more extreme jet flanging sounds. Finally, the Feedback knob allows you to feed the modulated signal back into the pedal, which basically gives you more of everything that’s so cool about flanging.But there is more to Vortex Flanger than meets the eye. We call it TonePrint, and it will rock your world. Via a simple USB-connection, TonePrint allows you to download custom tunings made by your favorite guitarists straight into your pedal, easy, free and fast. A vast and ever-expanding roster of the finest guitarists alive are working with us to give you their custom TonePrint settings, so forget emulation, let’s talk collaboration! 
  Дополнителни Информации:  
 

Vortex Flanger Features
TonePrint - instant access to custom pedal tweaks made by your idols!
2 flanger types - wide range of sounds from classic rock rhythm to the roar of a 747 taking of.
Stereo in & out - for added flexibility to your set-up
True Bypass - zero loss of tone
Analog-Dry-Through - maximum tonal integrity and clarity
Speed, Depth, feedback and Delay Time controls - a creative and expansive palette of tonal options
Easy battery access - makes changing batteries fun! (well, almost)
Small footprint - save precious pedal board space
High quality components - only the best will do when it comes to tone
Road-ready design - ready to follow you wherever your playing takes you

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари / Ефекти и Педали / Гитарски Педали

Kатегорија: ХИТ ЦЕНА / АРТИСТ ПОНУДА

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  T.C. Electronic   
.
  TC ELECTRONIC SKYSURFER REVERB  
  TC ELECTRONIC SKYSURFER REVERB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Electro-Harmonix  
.
  Electro-Harmonix Screaming Bird  
  Electro-Harmonix Screaming Bird  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Electro-Harmonix  
.
  Electro Harmonix Metal Muff  
  BLACKSTAR LT-DRIVE PEDAL  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Blackstar  
.
  BLACKSTAR LT-DRIVE PEDAL  
  BLACKSTAR LT-DRIVE PEDAL  
  ПовеќеПовеќе  
.
  T.C. Electronic  
.
  TC Electronic G-System  
  TC Electronic G-System  
  ПовеќеПовеќе  
.
  T.C. Electronic  
.
  TC ELECTRONIC BONAFIDE BUFFER  
  TC ELECTRONIC BONAFIDE BUFFER  
  ПовеќеПовеќе  
.
  T.C. Electronic  
.
  TC Electronic AEON  
  TC Electronic AEON  
  ПовеќеПовеќе  
.
  BOSS  
.
  Boss DS-1 Distortion  
  Boss DS-1 Distortion  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Гитарски Педали :  
Behringer
Blackstar
BOSS
DigiTech
DOD
Electro-Harmonix
Ernie Ball Strings
Eventide
Hotone
LINE6
Mooer
Moog
Morpheus
Rocktron
T-REX
T.C. Electronic
Vox
ZOOM
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Гитари и Бас Гитари / Ефекти и Педали / Гитарски Педали
 
  ПРОИЗВОД  
  TC Electronic
 
  TC Electronic Vortex Flanger  
 

EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
8.100,oo ден

НОВА ЦЕНА :
4.900,oo денThis flanger will take you from a classic flange sound to a 747 taking off! Vortex Flanger allows you to toggle between a classic flange or a through zero tape-flange plus a custom TonePrint of your choice, while the Speed, Depth, Feedback and Delay-Time controls give you a creative and expansive palette of tonal options.

ЦЕНА: 8.100 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

Vortex Flanger is built with guitarists in mind; so it features a small footprint, easy-access battery hatch and is built with the highest-grade components. Vortex Flanger has a true bypass design, and features analog-dry-through.

This pedal ranges from a brain twisting through-zero-flange tape echo over more contemporary sounds to an all-out flange-war, which ensures you will always be able to find the appropriate flange for the job at hand. Vortex Flanger’s through-zero option also gives you the ability to get both a negative and a positive effect to your flange sounds, while the other options allow you to go from a classic tube-type flanger to a more soft sounding tape flanger. The knobs allow you to set the speed of the modulation, but also the depth and the intensity, giving you a set of well-rounded controls. You are also able to set the delay time, which is they key to finetuning the effect, no matter if you’re going for subtle flanging or more extreme jet flanging sounds. Finally, the Feedback knob allows you to feed the modulated signal back into the pedal, which basically gives you more of everything that’s so cool about flanging.But there is more to Vortex Flanger than meets the eye. We call it TonePrint, and it will rock your world. Via a simple USB-connection, TonePrint allows you to download custom tunings made by your favorite guitarists straight into your pedal, easy, free and fast. A vast and ever-expanding roster of the finest guitarists alive are working with us to give you their custom TonePrint settings, so forget emulation, let’s talk collaboration! 
  Дополнителни Информации:  
 

Vortex Flanger Features
TonePrint - instant access to custom pedal tweaks made by your idols!
2 flanger types - wide range of sounds from classic rock rhythm to the roar of a 747 taking of.
Stereo in & out - for added flexibility to your set-up
True Bypass - zero loss of tone
Analog-Dry-Through - maximum tonal integrity and clarity
Speed, Depth, feedback and Delay Time controls - a creative and expansive palette of tonal options
Easy battery access - makes changing batteries fun! (well, almost)
Small footprint - save precious pedal board space
High quality components - only the best will do when it comes to tone
Road-ready design - ready to follow you wherever your playing takes you

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари / Ефекти и Педали / Гитарски Педали

Kатегорија: ХИТ ЦЕНА / АРТИСТ ПОНУДА

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Electro-Harmonix   
.
  Electro Harmonix Soul Food  
  Electro Harmonix Soul Food  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Electro-Harmonix  
.
  ELECTRO HARMONIX SATISFACTION FUZZ  
  ELECTRO HARMONIX SATISFACTION FUZZ  
  ПовеќеПовеќе  
.
  T.C. Electronic  
.
  TC Electronic Spark Booster  
  BLACKSTAR LT-METAL PEDAL  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Blackstar  
.
  BLACKSTAR LT-METAL PEDAL  
  BLACKSTAR LT-METAL PEDAL  
  ПовеќеПовеќе  
.
  BOSS  
.
  Boss FDR-1 Fender 65 Reverb  
  Boss FDR-1 Fender 65 Reverb  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Electro-Harmonix  
.
  Electro Harmonix Big Muff Pi  
  Electro Harmonix Big Muff Pi  
  ПовеќеПовеќе  
.
  T.C. Electronic  
.
  TC Electronic Flashback X4 Delay  
  TC Electronic Flashback X4 Delay  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Electro-Harmonix  
.
  Electro-Harmonix Crying Tone  
  Electro-Harmonix Crying Tone  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.