1 ALPINE MUSICSAFE PRO : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
  > Акустични Тапани  
  > Електронски Тапани  
  > Чинели  
  > Хардвер  
  > Перкусии  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
  >> Палици  
  >> Аксесоари  
  >> Кожи  
  > Микрофони за Тапани  
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  Alpine
 
  ALPINE MUSICSAFE PRO Приказ на сите производи од Alpine  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Тапани и Перкусии / Дополнителна Опрема и Аксесоари / Аксесоари
 
 

MusicSafe Pro natural sound ear plugs were created for professional musicians, but we have found these exceptional ear plugs are ideal for a wide variety of applications found in everyday life.

ЦЕНА: 1.500 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

Choose MusicSafe Pro for all the following applications:

Music performance, whether you play an instrument, sing or direct.
Music practice, especially for professional musicians, for music teachers, and their students.
Attending music concerts. Many concerts today are so loud they are dangerous to your hearing and the extreme volume distorts the sound at your ear. With MusicSafe Pro, you are protected and you will hear the music better, with less distortion.
Attending church services in which the music is too loud for you to hear comfortably.
Watching TV with a spouse who needs the volume too loud for your comfort.
Attending all sorts of motorsports events including drag racing, tractor pulls, NASCAR events, motocross, and other such events. NOTE: you may need additional protection in the form of ear muffs worn over your MusicSafe Pros at extremely loud events.
Noisy offices where you find it hard to concentrate.

MusicSafe Pro Natural Sound ear plugs from Alpine Hearing Protection are the top-selling specialty ear plugs all across the European Union. Now these world-class high-tech ear plugs are available through Ear Plug Superstore to our customers in the US and the many other countries we serve.

Your MusicSafe Pro package contains three different filter sets, providing you with a choice of low, medium, and high attenuation levels to suit many different situations. The calibrated acoustic filters provide optimum hearing protection without loss of sound clarity, so you can still hear what you want to hear while you enjoy the hearing protection level you need. MusicSafe earplugs are very comfortable, and do not cause pressure on or in the ear. Instructions for use are included in the package.

 
  Дополнителни Информации:  
 

MusicSafe Pro Natural Sound Ear Plug Features:
Dual-Flange Silicone Design for maximum comfort and a great acoustic seal that fits most adults.
Thermo-Reactive silicone rubber material that softens at body temperature for an unusually comfortable fit that is ideal for extended wear.
Low-profile Stem Design for a less noticeable appearance on stage, at the concert, at the club, or in the office.
Interchangeable acoustic filters that let you choose the level of attenuation you need in each specific situation.
Natural Sound Technology that lets you clearly hear your music and voices at a comfortable, safe volume.
Sturdy and stylish silver-colored hard plastic carry/storage case.

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии / Дополнителна Опрема и Аксесоари / Аксесоари

Kатегорија: Гитари и Бас Гитари / Дополнителна Опрема и Аксесоари / Аксесоари

Kатегорија: Останати Инструменти / Останато

Kатегорија: Studio & Recording / Дополнителна Опрема и Аксесоари

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Evans   
.
  Evans S14H30  
  Evans S14H30  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Gewa  
.
  Gewa Cymbal Hard shell case 22  
  Gewa Cymbal Hard shell case 22  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kaces  
.
  Kaces KPHD-38W  
  Sonor GBC22 Cymbal Bag  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Sonor  
.
  Sonor GBC22 Cymbal Bag  
  Sonor GBC22 Cymbal Bag  
  ПовеќеПовеќе  
.
  VicFirth  
.
  VicFirth Drumsticks  
  VicFirth Drumsticks  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Evans  
.
  Evans BD20REMAD  
  Evans BD20REMAD  
  ПовеќеПовеќе  
.
  American Audio  
.
  American Audio Microphone Stand Small  
  American Audio Microphone Stand Small  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Mike Balter  
.
  Mike Balter Louie Bellson Drumset Series  
  Mike Balter Louie Bellson Drumset Series  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Аксесоари :  
AKG
Alesis
Alpine Music Safe Pro
American Audio
Athletic
Clavia
Evans
Gewa
Kaces
König & Meyer
Korg
Mike Balter
Paiste
Shure
Sonor
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Тапани и Перкусии / Дополнителна Опрема и Аксесоари / Аксесоари
 
  ПРОИЗВОД  
  Alpine
 
  ALPINE MUSICSAFE PRO  
 

MusicSafe Pro natural sound ear plugs were created for professional musicians, but we have found these exceptional ear plugs are ideal for a wide variety of applications found in everyday life.

ЦЕНА: 1.500 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

Choose MusicSafe Pro for all the following applications:

Music performance, whether you play an instrument, sing or direct.
Music practice, especially for professional musicians, for music teachers, and their students.
Attending music concerts. Many concerts today are so loud they are dangerous to your hearing and the extreme volume distorts the sound at your ear. With MusicSafe Pro, you are protected and you will hear the music better, with less distortion.
Attending church services in which the music is too loud for you to hear comfortably.
Watching TV with a spouse who needs the volume too loud for your comfort.
Attending all sorts of motorsports events including drag racing, tractor pulls, NASCAR events, motocross, and other such events. NOTE: you may need additional protection in the form of ear muffs worn over your MusicSafe Pros at extremely loud events.
Noisy offices where you find it hard to concentrate.

MusicSafe Pro Natural Sound ear plugs from Alpine Hearing Protection are the top-selling specialty ear plugs all across the European Union. Now these world-class high-tech ear plugs are available through Ear Plug Superstore to our customers in the US and the many other countries we serve.

Your MusicSafe Pro package contains three different filter sets, providing you with a choice of low, medium, and high attenuation levels to suit many different situations. The calibrated acoustic filters provide optimum hearing protection without loss of sound clarity, so you can still hear what you want to hear while you enjoy the hearing protection level you need. MusicSafe earplugs are very comfortable, and do not cause pressure on or in the ear. Instructions for use are included in the package.

 
  Дополнителни Информации:  
 

MusicSafe Pro Natural Sound Ear Plug Features:
Dual-Flange Silicone Design for maximum comfort and a great acoustic seal that fits most adults.
Thermo-Reactive silicone rubber material that softens at body temperature for an unusually comfortable fit that is ideal for extended wear.
Low-profile Stem Design for a less noticeable appearance on stage, at the concert, at the club, or in the office.
Interchangeable acoustic filters that let you choose the level of attenuation you need in each specific situation.
Natural Sound Technology that lets you clearly hear your music and voices at a comfortable, safe volume.
Sturdy and stylish silver-colored hard plastic carry/storage case.

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии / Дополнителна Опрема и Аксесоари / Аксесоари

Kатегорија: Гитари и Бас Гитари / Дополнителна Опрема и Аксесоари / Аксесоари

Kатегорија: Останати Инструменти / Останато

Kатегорија: Studio & Recording / Дополнителна Опрема и Аксесоари

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  American Audio   
.
  American Audio Microphone Stand Small  
  American Audio Microphone Stand Small  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kaces  
.
  Kaces GXPAD  
  Kaces GXPAD  
  ПовеќеПовеќе  
.
  König & Meyer  
.
  K&M 14000 Drummers Throne »Gomezz«  
  Kaces KPHD-38W  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kaces  
.
  Kaces KPHD-38W  
  Kaces KPHD-38W  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Evans  
.
  Evans TT13G2  
  Evans TT13G2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  VicFirth  
.
  VicFirth Drumsticks  
  VicFirth Drumsticks  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Sonor  
.
  Sonor GBC22 Cymbal Bag  
  Sonor GBC22 Cymbal Bag  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Paiste  
.
  Paiste 20 Bag For Cymbals  
  Paiste 20 Bag For Cymbals  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.