1 Presonus StudioLive 24.4.2 : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
Озвучување
  > Миксети  
  >> "Rack" и Мали Миксети (<16Канали)  
  >> Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали)  
  >> "Power" Миксети  
  >> Инсталациски Миксети  
  > Засилувачи  
  > Звучни Кутии  
  > Процесори  
  > Микрофони  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
  > Разгласни Пакети  
  > Мониторинг : In-Ear & Звучници  
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  PreSonus
 
  Presonus StudioLive 24.4.2 Приказ на сите производи од PreSonus  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Озвучување / Миксети / Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали)
 
 

ХИТ ЦЕНА!
РЕДОВНА ЦЕНА :
227.300,oo ден

АРТИСТ ЦЕНА:
122.900,oo ден

РАСПРОДАДЕНО

The PreSonus StudioLive 24.0.2 is an excellent-sounding compact digital mixer with a flair for connectivity and extensibility. You get unprecedented freedom to work the way that works best for you. StudioLive technology certainly lives up to its name: a powerhouse in the studio - with stunning live capabilities that give us more than a glimpse into the future of live mixing.

ЦЕНА: 227.300 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

24 mic/line inputs with high-headroom Class A XMAX™ mic preamplifiers
4 subgroups
Stereo/mono main out
10 auxiliary mixes
32-in/26-out FireWire digital recording interface (24-bit/44.1 kHz and 48 kHz)
Studio One Artist Digital Audio Workstation software for Mac™ and PC
Capture™ 1.1 recording software for Mac™ and PC
Direct recording interface compatible with Logic®, Nuendo, Cubase, Sonar™, Digital Performer™, Ableton™ Live, and more
24 channel strips
Trim control with –20 to +20 dBV line/-15 to +65 dBu mic gain range (80dB!)
+48V phantom power switch for condenser microphones
FireWire Input Select
100 mm precision faders
Lighted Solo and Mute buttons
Access to Fat Channel functions
15-LED ladder metering + clip LED
Analog ¼" insert (rear panel)
4 subgroup buses, each with:
Solo
Mute
Access to Fat Channel functions (except high-pass filter and phase reverse)
10 aux sends, each with
Solo
Pre/post-fader send
Output-level control
Access to Fat Channel functions (except phase reverse)
Mix and Mix/Pan Fat Channel metering
Available sources: 24 input channels, Aux A and B, Tape Input, Talkback
2 internal effects sends, each with:
Mute
Pre/post-fader send
Output-level control
Access to Fat Channel (except phase reverse)
Effects-send Select for Fat Channel metering
Mix button for aux-bus mixing and Fat Channel metering
Master Section
Aux Input A and B
Level Control and Select (Fat Channel metering) switch
Access to all Fat Channel functions (except phase reverse)
Talkback SystemMic Level control
Output Select ( Aux 1-2, 3-6, 7-10, Main)
Talk button
Rear-panel XLR mic input with level control and continuous 48V phantom power
2 Track In
Level control
Tape Input to Mains button
FireWire source on/off
Solo Bus
Cue Mix volume control
PFL/AFL and Solo In Place (SIP) buttons
Monitor Bus
Headphone-output level control
Control-room monitor-level control
Solo Bus to Monitor button
Tape Input to Monitor button
Main L/R FireWire Return to Monitor button
Main Mix to Monitor button
Fat Channel with rotary encoders:
Pan with dedicated 15-LED display
Stereo link for input channels, aux buses, and subgroups
Phase reverse (main channels only)
High-pass filter: 6 dB/oct., sweepable from Off to 1 kHz (main channels and aux’s only)
4-band fully parametric equalizer
Low EQ: sweepable from 36 Hz to 465 Hz, ±15 dB, switchable shelf or peaking
Low Mid EQ: sweepable from 90 Hz to 1.2 kHz, ±15 dB, variable Q 0.1 to 4.0
High Mid EQ: sweepable from 380 Hz to 5 kHz, ±15 dB, variable Q 0.1 to 4.0
High EQ: sweepable from 1.4 kHz to 18 kHz, ±15 dB, switchable shelf or peaking
Master EQ On/Off button
Gate: Threshold: 0 to –84 dB, Attack: 0.02 to 500 ms, Release: 0.05 to 2 sec, Bandpass Key Filter: 40 Hz to 16 kHz, second-order resonant bandpass filter Q (0.7) with Key Listen function
Compressor: Threshold,-56 to 0 dB; Ratio 1:1 to 14:1, LIM=∞:1; Attack 0.2 to 150 ms; Release 2.5 to 900 ms; Makeup Gain 0 to 28 dB; Soft Knee switch; Auto Mode with 10 ms Attack and 150 ms Release
Limiter: variable Threshold -28 dBfs to 0, ∞:1 Ratio
Output Assign: 4 subgroups and main with post-EQ/post-dynamics option
All settings can be copied among channels and saved as user presets.
50 channel-strip presets for drums, bass, guitars, keyboards, and vocals
2 internal digital effects-processors, each with 50 customizable reverb and delay presets
31-band graphic equalizers
Assignable in four stereo pairs
Mono or stereo operation
Main outputs, aux outputs, subgroup outputs
Scene Store and Recall
Global Scene Storage: all current StudioLive settings
Up to 80 at a time
Automatic Global AutoStore
Individual channel-strip Scene storage
Up to 48 at a time, plus…
50 factory presets for instruments and vocal
Copy and Paste between channels
Customizable naming (for example, “Saturday Gig” or “Main Worship Service”)
Lockout mode to keep inspired amateurs from changing your settings
Metering/Displays
24 x 16- LED Fat Channel matrix:
Pre-dynamics/pre-fader input
Post-dynamics/post-fader outputGain reduction
Aux 1-10 and EFX A/B output
Fader-position recall
8 x 15-LED main meter bank
Selected channel level
Selected channel gain reduction
Sub buses 1 to 4
Main stereo outputs
15-LED horizontal Pan/Balance display
64 x 194 LCD matrix
Effects parameters
Scene creation, storage, and recall
System menus
2-digit Channel Selected display
Input/Output
24 main inputs, each with XLR mic, ¼" line, and ¼" inserts
2 ¼" stereo (L/R) aux inputs
1 XLR talkback-mic input with phantom power and level control
Unbalanced RCA stereo (L/R) tape inputs and outputs
XLR stereo (L/R) main outputs with level control
¼" stereo (L/R) main outputs
XLR mono output with level control
¼" stereo (L/R) control-room outputs
¼" Headphone output
4 ¼" subgroup outputs
10 ¼" aux outputs
24 pre-insert, balanced direct outputs, Ch. 1-8, 9-16, 17-24 (DB25 sockets) S/PDIF digital out
2 FireWire 400 ports
Digitalia
High-definition analog-to-digital converters (118 dB dynamic range)
Unlimited-headroom, 32-bit floating point, digital mixing and effects processing
Internal sample frequency 44.1 kHz and 48 kHz
Physical
Rugged, non-flex steel chassis
100 mm long-throw faders
Military-grade, quick-touch buttons
BNC 12V lamp socket
Optional dust covers available

 
  Дополнителни Информации:  
 

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Озвучување / Миксети / Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали)

Kатегорија: Studio & Recording / Звучни и DSP Карти / Firewire

Kатегорија: Studio & Recording / Миксети / Дигитални Миксети

Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" / Миксети

Kатегорија: ХИТ ЦЕНА / АРТИСТ ХИТ ЦЕНА

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Behringer   
.
  Behringer Europower PMP550M  
  Behringer Europower PMP550M  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Allen&Heath  
.
  Allen&Heath ZED 60-14FX  
  Allen&Heath ZED 60-14FX  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Midas  
.
  MIDAS MR 12  
  Allen&Heath iDR-48  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Allen&Heath  
.
  Allen&Heath iDR-48  
  Allen&Heath iDR-48  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  BEHRINGER X Air XR16  
  BEHRINGER X Air XR16  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Allen&Heath  
.
  Allen&Heath QU-16  
  Allen&Heath QU-16  
  ПовеќеПовеќе  
.
  LINE6  
.
  Line6 StageScape M20d  
  Line6 StageScape M20d  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Allen&Heath  
.
  Allen&Heath ZEDi 10FX  
  Allen&Heath ZEDi 10FX  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали) :  
Allen&Heath
Behringer
Digico
Midas
Peavey
PreSonus
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Озвучување / Миксети / Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали)
 
  ПРОИЗВОД  
  PreSonus
 
  Presonus StudioLive 24.4.2  
 

ХИТ ЦЕНА!
РЕДОВНА ЦЕНА :
227.300,oo ден

АРТИСТ ЦЕНА:
122.900,oo ден

РАСПРОДАДЕНО

The PreSonus StudioLive 24.0.2 is an excellent-sounding compact digital mixer with a flair for connectivity and extensibility. You get unprecedented freedom to work the way that works best for you. StudioLive technology certainly lives up to its name: a powerhouse in the studio - with stunning live capabilities that give us more than a glimpse into the future of live mixing.

ЦЕНА: 227.300 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

24 mic/line inputs with high-headroom Class A XMAX™ mic preamplifiers
4 subgroups
Stereo/mono main out
10 auxiliary mixes
32-in/26-out FireWire digital recording interface (24-bit/44.1 kHz and 48 kHz)
Studio One Artist Digital Audio Workstation software for Mac™ and PC
Capture™ 1.1 recording software for Mac™ and PC
Direct recording interface compatible with Logic®, Nuendo, Cubase, Sonar™, Digital Performer™, Ableton™ Live, and more
24 channel strips
Trim control with –20 to +20 dBV line/-15 to +65 dBu mic gain range (80dB!)
+48V phantom power switch for condenser microphones
FireWire Input Select
100 mm precision faders
Lighted Solo and Mute buttons
Access to Fat Channel functions
15-LED ladder metering + clip LED
Analog ¼" insert (rear panel)
4 subgroup buses, each with:
Solo
Mute
Access to Fat Channel functions (except high-pass filter and phase reverse)
10 aux sends, each with
Solo
Pre/post-fader send
Output-level control
Access to Fat Channel functions (except phase reverse)
Mix and Mix/Pan Fat Channel metering
Available sources: 24 input channels, Aux A and B, Tape Input, Talkback
2 internal effects sends, each with:
Mute
Pre/post-fader send
Output-level control
Access to Fat Channel (except phase reverse)
Effects-send Select for Fat Channel metering
Mix button for aux-bus mixing and Fat Channel metering
Master Section
Aux Input A and B
Level Control and Select (Fat Channel metering) switch
Access to all Fat Channel functions (except phase reverse)
Talkback SystemMic Level control
Output Select ( Aux 1-2, 3-6, 7-10, Main)
Talk button
Rear-panel XLR mic input with level control and continuous 48V phantom power
2 Track In
Level control
Tape Input to Mains button
FireWire source on/off
Solo Bus
Cue Mix volume control
PFL/AFL and Solo In Place (SIP) buttons
Monitor Bus
Headphone-output level control
Control-room monitor-level control
Solo Bus to Monitor button
Tape Input to Monitor button
Main L/R FireWire Return to Monitor button
Main Mix to Monitor button
Fat Channel with rotary encoders:
Pan with dedicated 15-LED display
Stereo link for input channels, aux buses, and subgroups
Phase reverse (main channels only)
High-pass filter: 6 dB/oct., sweepable from Off to 1 kHz (main channels and aux’s only)
4-band fully parametric equalizer
Low EQ: sweepable from 36 Hz to 465 Hz, ±15 dB, switchable shelf or peaking
Low Mid EQ: sweepable from 90 Hz to 1.2 kHz, ±15 dB, variable Q 0.1 to 4.0
High Mid EQ: sweepable from 380 Hz to 5 kHz, ±15 dB, variable Q 0.1 to 4.0
High EQ: sweepable from 1.4 kHz to 18 kHz, ±15 dB, switchable shelf or peaking
Master EQ On/Off button
Gate: Threshold: 0 to –84 dB, Attack: 0.02 to 500 ms, Release: 0.05 to 2 sec, Bandpass Key Filter: 40 Hz to 16 kHz, second-order resonant bandpass filter Q (0.7) with Key Listen function
Compressor: Threshold,-56 to 0 dB; Ratio 1:1 to 14:1, LIM=∞:1; Attack 0.2 to 150 ms; Release 2.5 to 900 ms; Makeup Gain 0 to 28 dB; Soft Knee switch; Auto Mode with 10 ms Attack and 150 ms Release
Limiter: variable Threshold -28 dBfs to 0, ∞:1 Ratio
Output Assign: 4 subgroups and main with post-EQ/post-dynamics option
All settings can be copied among channels and saved as user presets.
50 channel-strip presets for drums, bass, guitars, keyboards, and vocals
2 internal digital effects-processors, each with 50 customizable reverb and delay presets
31-band graphic equalizers
Assignable in four stereo pairs
Mono or stereo operation
Main outputs, aux outputs, subgroup outputs
Scene Store and Recall
Global Scene Storage: all current StudioLive settings
Up to 80 at a time
Automatic Global AutoStore
Individual channel-strip Scene storage
Up to 48 at a time, plus…
50 factory presets for instruments and vocal
Copy and Paste between channels
Customizable naming (for example, “Saturday Gig” or “Main Worship Service”)
Lockout mode to keep inspired amateurs from changing your settings
Metering/Displays
24 x 16- LED Fat Channel matrix:
Pre-dynamics/pre-fader input
Post-dynamics/post-fader outputGain reduction
Aux 1-10 and EFX A/B output
Fader-position recall
8 x 15-LED main meter bank
Selected channel level
Selected channel gain reduction
Sub buses 1 to 4
Main stereo outputs
15-LED horizontal Pan/Balance display
64 x 194 LCD matrix
Effects parameters
Scene creation, storage, and recall
System menus
2-digit Channel Selected display
Input/Output
24 main inputs, each with XLR mic, ¼" line, and ¼" inserts
2 ¼" stereo (L/R) aux inputs
1 XLR talkback-mic input with phantom power and level control
Unbalanced RCA stereo (L/R) tape inputs and outputs
XLR stereo (L/R) main outputs with level control
¼" stereo (L/R) main outputs
XLR mono output with level control
¼" stereo (L/R) control-room outputs
¼" Headphone output
4 ¼" subgroup outputs
10 ¼" aux outputs
24 pre-insert, balanced direct outputs, Ch. 1-8, 9-16, 17-24 (DB25 sockets) S/PDIF digital out
2 FireWire 400 ports
Digitalia
High-definition analog-to-digital converters (118 dB dynamic range)
Unlimited-headroom, 32-bit floating point, digital mixing and effects processing
Internal sample frequency 44.1 kHz and 48 kHz
Physical
Rugged, non-flex steel chassis
100 mm long-throw faders
Military-grade, quick-touch buttons
BNC 12V lamp socket
Optional dust covers available

 
  Дополнителни Информации:  
 

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Озвучување / Миксети / Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали)

Kатегорија: Studio & Recording / Звучни и DSP Карти / Firewire

Kатегорија: Studio & Recording / Миксети / Дигитални Миксети

Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" / Миксети

Kатегорија: ХИТ ЦЕНА / АРТИСТ ХИТ ЦЕНА

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Behringer   
.
  BEHRINGER X-AIR X18  
  BEHRINGER X-AIR X18  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Allen&Heath  
.
  Allen&Heath MIXWIZARD WZ4 14:4:2  
  Allen&Heath MIXWIZARD WZ4 14:4:2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  BEHRINGER X-AIR XR18  
  Behringer Xenyx QX1204USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer Xenyx QX1204USB  
  Behringer Xenyx QX1204USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Allen&Heath  
.
  Allen&Heath iLive-T80  
  Allen&Heath iLive-T80  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer Europower PMP500  
  Behringer Europower PMP500  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer Xenyx QX1622USB  
  Behringer Xenyx QX1622USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Midas  
.
  Midas M32R Digital Mixer  
  Midas M32R Digital Mixer  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.