1 PRS Mikael Akerfeldt SE Signature : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
  > Класични Гитари  
  > Акустични Гитари  
  > Електрично-Акустични Гитари  
  > Електрично-Акустични Бас Гитари  
  > Електрични Гитари  
  > Електрични Бас Гитари  
  > Останати Жичани Инструметни  
  > Засилувачи и Кабинети  
  > Ефекти и Педали  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
  > Контролери  
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  Paul Reed Smith
 
  PRS Mikael Akerfeldt SE Signature Приказ на сите производи од Paul Reed Smith  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Гитари и Бас Гитари / Електрични Гитари
 
 

Solidbody Electric Guitar with Maple Top, Mahogany Body, Maple Neck, Ebony Fingerboard, and 2 Humbucking Pickups - Tortoise Shell

ЦЕНА: 49.700 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

Body
Body Wood: Mahogany
Top Wood: Maple with Flame Maple Veneer and Opeth "O" Logo
Neck
Number of Frets: 24 Jumbo Frets
Scale Length: 25"
Neck Wood: Maple
Fretboard Wood: Ebony
Neck Shape: Wide Fat
Fretboard Inlays: Original PRS Birds
Hardware
Bridge: PRS Designed Tremolo
Tuners: PRS Designed Tuners
Truss Rod Cover: PRS
Hardware Type: Gold
Treble Pickup: SE HFS Treble Humbucker
Bass Pickup: SE Vintage Bass Humbucker
Pickup Switching: Volume and Tone Control with 3-Way Toggle Pickup Selector

 
  Дополнителни Информации:  
 

Now, you can play the same solidbody that propels Opeth's punishing (yet dizzyingly diverse) songs! Pick up Paul Reed Smith's Mikael Akerfeldt SE Signature guitar and find out just how much you can get out of your own playing. This outstanding single-cutaway axe has a mahogany body, a maple top, and a very comfortable mahogany neck with a classy ebony fingerboard. Combine these premium tonewoods with the Mikael Akerfeldt SE Signature's pair of great-sounding humbucking pickups and quality hardware and you have a battle-tested instrument that's built to handle any style, on any stage.

What sets Opeth apart from other earth-shatteringly heavy bands? Start with frontman Mikael Akerfeldt's ability to seamlessly sprinkle melodic, at times even delicate elements into the music. This kind of versatility requires an instrument that's capable of going from a whisper to a roar, from pristine clean to super-heavy frenzy. That's exactly what PRS's Mikael Akerfeldt SE Signature gives you. You get an SE HFS Treble humbucker in the bridge position and an SE Vintage Bass 'bucker in the neck slot (both controlled by volume and tone controls plus a 3-way selector toggle), for an array of tones and stunning dynamic range. The quality extends to the PRS tremolo and super-stable PRS tuning machines. You'll love the appointments too; the Mikael Akerfeldt SE Signature's top has an eye-catching flame-maple veneer that sports an Opeth "O" logo, while the ebony fingerboard showcases Original PRS Bird inlays.

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари / Електрични Гитари

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Joan Cashimira   
.
  Cashimira Model 36 Caoba  
  Cashimira Model 36 Caoba  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Washburn  
.
  Washburn WD10CE Pack  
  Washburn WD10CE Pack  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer Foot Controller FCV100  
  Tokai TJB55  
  ПовеќеПовеќе  
.
  TOKAI  
.
  Tokai TJB55  
  Tokai TJB55  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Tanglewood  
.
  Tanglewood Evolution TW28CSN-CE  
  Tanglewood Evolution TW28CSN-CE  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Washburn  
.
  Washburn C40  
  Washburn C40  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Washburn  
.
  WASHBURN C5 | CLASSIC GUITAR  
  WASHBURN C5 | CLASSIC GUITAR  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Tanglewood  
.
  Tanglewood TU13Z Tribal Spirit Concert Ukulele  
  Tanglewood TU13Z Tribal Spirit Concert Ukulele  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Електрични Гитари :  
Blade
ESP
FUJIGEN
Godin
Jay Turser By Washburn
LINE6
Peavey
PRS
Schecter
Solar
Tanglewood
TOKAI
Washburn
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Гитари и Бас Гитари / Електрични Гитари
 
  ПРОИЗВОД  
  Paul Reed Smith
 
  PRS Mikael Akerfeldt SE Signature  
 

Solidbody Electric Guitar with Maple Top, Mahogany Body, Maple Neck, Ebony Fingerboard, and 2 Humbucking Pickups - Tortoise Shell

ЦЕНА: 49.700 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

Body
Body Wood: Mahogany
Top Wood: Maple with Flame Maple Veneer and Opeth "O" Logo
Neck
Number of Frets: 24 Jumbo Frets
Scale Length: 25"
Neck Wood: Maple
Fretboard Wood: Ebony
Neck Shape: Wide Fat
Fretboard Inlays: Original PRS Birds
Hardware
Bridge: PRS Designed Tremolo
Tuners: PRS Designed Tuners
Truss Rod Cover: PRS
Hardware Type: Gold
Treble Pickup: SE HFS Treble Humbucker
Bass Pickup: SE Vintage Bass Humbucker
Pickup Switching: Volume and Tone Control with 3-Way Toggle Pickup Selector

 
  Дополнителни Информации:  
 

Now, you can play the same solidbody that propels Opeth's punishing (yet dizzyingly diverse) songs! Pick up Paul Reed Smith's Mikael Akerfeldt SE Signature guitar and find out just how much you can get out of your own playing. This outstanding single-cutaway axe has a mahogany body, a maple top, and a very comfortable mahogany neck with a classy ebony fingerboard. Combine these premium tonewoods with the Mikael Akerfeldt SE Signature's pair of great-sounding humbucking pickups and quality hardware and you have a battle-tested instrument that's built to handle any style, on any stage.

What sets Opeth apart from other earth-shatteringly heavy bands? Start with frontman Mikael Akerfeldt's ability to seamlessly sprinkle melodic, at times even delicate elements into the music. This kind of versatility requires an instrument that's capable of going from a whisper to a roar, from pristine clean to super-heavy frenzy. That's exactly what PRS's Mikael Akerfeldt SE Signature gives you. You get an SE HFS Treble humbucker in the bridge position and an SE Vintage Bass 'bucker in the neck slot (both controlled by volume and tone controls plus a 3-way selector toggle), for an array of tones and stunning dynamic range. The quality extends to the PRS tremolo and super-stable PRS tuning machines. You'll love the appointments too; the Mikael Akerfeldt SE Signature's top has an eye-catching flame-maple veneer that sports an Opeth "O" logo, while the ebony fingerboard showcases Original PRS Bird inlays.

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари / Електрични Гитари

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Electro-Harmonix   
.
  ELECTRO HARMONIX C9 ORGAN MACHINE  
  ELECTRO HARMONIX C9 ORGAN MACHINE  
  ПовеќеПовеќе  
.
  FUJIGEN  
.
  FUJIGEN FGN J-STANDARD JOS-FM-M/2TS Odyssey  
  FUJIGEN FGN J-STANDARD JOS-FM-M/2TS Odyssey  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Yamaha  
.
  Yamaha TD5BK  
  Washburn WD5SB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Washburn  
.
  Washburn WD5SB  
  Washburn WD5SB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  FUJIGEN  
.
  FUJIGEN FGN NEO CLASSIC NCST-10M/AL/3S  
  FUJIGEN FGN NEO CLASSIC NCST-10M/AL/3S  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Jay Turser By Washburn  
.
  Jay Turser JJ45  
  Jay Turser JJ45  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Washburn  
.
  Washburn WD20SCE  
  Washburn WD20SCE  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Jay Turser By Washburn  
.
  Jay Turser JTA-454QCET  
  Jay Turser JTA-454QCET  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.