1 Schertler STAT-V SET : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
  > Дувачки Инструменти  
  > Гудачки Инструменти  
  >> Прибор и Жици  
  > Останато  
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 



Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  Schertler
 
  Schertler STAT-V SET Приказ на сите производи од Schertler  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Останати Инструменти / Гудачки Инструменти / Прибор и Жици
 
 

The patented Schertler STAT-V electrostatic bridge pick-up for violin and viola stands out for its high feedback resistance and for delivering an impressive bridge tone without the harshness or distortion of piezo pick-ups. Located under the high string in the bridge wing cut-out, STAT-V delivers a direct and punchy sound.

ЦЕНА: ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

Stephan Schertler's classic transducer and first product, the STAT pick-up established his reputation for innovation. First introduced in 1986, today thousands of musicians throughout the world depend on the STAT transducer.

Unlike shrill or metallic piezo pick-ups, STAT-V accurately reproduces the warm sound of your strings. The bottom of the violin/viola sound is impressively reproduced with all its depth and body, while the highs are clear and bright.



The STAT-V is the choice for a loud musical environment. It represents the ideal system for rock, fusion and jazz players where high amplifier levels must not present a handicap.



The standard STAT-V Set includes pick-up, cable and the battery-powered STAT-PRE preamplifier with volume control.






REASONS TO OWN ONE


✓ ideal for high level performances

✓ impressive feedback resistance

✓ great “bridge sound”

✓ NO piezo harshness or distortion

 
  Дополнителни Информации:  
 

SEE ALSO:


BASIK SET
With the BASIK-SET, the contact microphone can be plugged in any amplifier through the phantom power adapter box supplied with a 1.5V AA battery.
STAT-V SELECT The STAT-V SELECT includes the sophisticated PRE-A III preamplifier with its regulated AC power supply. The PRE-A III powers the STAT-B and includes controls for gain, bass, treble, resonance and volume.

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Останати Инструменти / Гудачки Инструменти / Прибор и Жици

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Schertler   
.
  Schertler BASIK ROAD  
  Schertler BASIK ROAD  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Yamaha  
.
  Yamaha TD5BK  
  Yamaha TD5BK  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Gewa  
.
  Tourte Mute Bech Violin  
  Thomastik Kolophonium Dominant  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Thomastik Infeld  
.
  Thomastik Kolophonium Dominant  
  Thomastik Kolophonium Dominant  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Schertler  
.
  Schertler STAT-V SELECT  
  Schertler STAT-V SELECT  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Thomastik Infeld  
.
  Thomastik Dominant Viola Set 141 medium  
  Thomastik Dominant Viola Set 141 medium  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Schertler  
.
  Schertler STAT-V SET  
  Schertler STAT-V SET  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Schertler  
.
  Schertler A-DYN SET  
  Schertler A-DYN SET  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Прибор и Жици :  
Gewa
Larsen
Pirastro
Schertler
Thomastik Infeld
Yamaha
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
 



 
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Останати Инструменти / Гудачки Инструменти / Прибор и Жици
 
  ПРОИЗВОД  
  Schertler
 
  Schertler STAT-V SET  
 

The patented Schertler STAT-V electrostatic bridge pick-up for violin and viola stands out for its high feedback resistance and for delivering an impressive bridge tone without the harshness or distortion of piezo pick-ups. Located under the high string in the bridge wing cut-out, STAT-V delivers a direct and punchy sound.

ЦЕНА: ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

Stephan Schertler's classic transducer and first product, the STAT pick-up established his reputation for innovation. First introduced in 1986, today thousands of musicians throughout the world depend on the STAT transducer.

Unlike shrill or metallic piezo pick-ups, STAT-V accurately reproduces the warm sound of your strings. The bottom of the violin/viola sound is impressively reproduced with all its depth and body, while the highs are clear and bright.



The STAT-V is the choice for a loud musical environment. It represents the ideal system for rock, fusion and jazz players where high amplifier levels must not present a handicap.



The standard STAT-V Set includes pick-up, cable and the battery-powered STAT-PRE preamplifier with volume control.






REASONS TO OWN ONE


✓ ideal for high level performances

✓ impressive feedback resistance

✓ great “bridge sound”

✓ NO piezo harshness or distortion

 
  Дополнителни Информации:  
 

SEE ALSO:


BASIK SET
With the BASIK-SET, the contact microphone can be plugged in any amplifier through the phantom power adapter box supplied with a 1.5V AA battery.
STAT-V SELECT The STAT-V SELECT includes the sophisticated PRE-A III preamplifier with its regulated AC power supply. The PRE-A III powers the STAT-B and includes controls for gain, bass, treble, resonance and volume.

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Останати Инструменти / Гудачки Инструменти / Прибор и Жици

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Schertler   
.
  Schertler STAT-V SELECT  
  Schertler STAT-V SELECT  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Gewa  
.
  Tourte Mute Bech Violin  
  Tourte Mute Bech Violin  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Schertler  
.
  Schertler BASIK ROAD  
  Schertler STAT-V SET  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Schertler  
.
  Schertler STAT-V SET  
  Schertler STAT-V SET  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Thomastik Infeld  
.
  Thomastik Kolophonium Dominant  
  Thomastik Kolophonium Dominant  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Gewa  
.
  LUTHIER CLEANSER  
  LUTHIER CLEANSER  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Thomastik Infeld  
.
  Thomastik Dominant Viola Set 141 medium  
  Thomastik Dominant Viola Set 141 medium  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Thomastik Infeld  
.
  Thomastik Infeld Red Violin String  
  Thomastik Infeld Red Violin String  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.