1 Akai MPD26 : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
  > Миксети  
  > ЦД Плеери  
  > Грамофони  
  > ДЈ Конторлери и Процесори  
  > ДЈ Слушалки  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  Akai
 
  Akai MPD26 Приказ на сите производи од Akai  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија ДЈ / ДЈ Конторлери и Процесори
 
 

РАСПРОДАДЕНО
The Akai MPD26 is a MIDI-over-USB pad controller with genuine MPC pads. It's perfect for producers, programmers, musicians and DJs. Its blend of intuitive MPC controls and technologies meshes with easy USB connectivity to bring the feel of classic beat making to the world of computer music production.

ЦЕНА: ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

The heart of the Akai MPD26 is its bank of 16 velocity and pressure-sensitive MPC pads, an Akai Professional exclusive. You can access four different sounds from each MPC pads for a total of 64 at your fingertips. The MPD26 also features the MPC series' assignable Q-Link controllers, enabling you to control nearly any parameters in your software in real time. You get six assignable Q-Link faders and six assignable Q-Link 360* knobs so you'll spend less time with the mouse and more time making music. The MPD26 also gives you a dedicated set of transport controls for instant access to the most commonly used DAW or sequencing-software controls.

While the MPC pads and Q-Links might be the heart of the Akai MPD26, its brain is transplanted directly from the MPC. That's because the MPD26 is not just a control surface; it contains some of the key MPC technologies that have made the MPC the de facto standard it is. MPC Note Repeat is a capability that enables the MPD (or MPC) to automatically play a rhythm pattern, such as 16th notes on a hi-hat, for accuracy and speed of entry. MPC Swing is sometimes referred to as "the heart and soul of hip hop" because it turns perfectly aligned sequences into human-feeling time alignments. You can specify exactly the degree and timing of swing you want to apply for the perfect feel. The MPD26 also has MPC Full Level and MPC 16-Level on its pads.

The MPD26 sends MIDI information over its plug-and-play USB interface so you can use it with your Mac or PC without installing any drivers. The USB connection even powers the MPD26 so the included USB cable is all you need. The MPD26 also has traditional DIN MIDI input and output jacks so you can use it with MIDI hardware such as synths and other sound modules. The MPD26 comes with Ableton Live Lite and Editor Librarian software so you can start creating right out of the box.

The Akai MPD26 is the perfect interface between your creativity and the computer-based studio. Its blend of intuitive MPC controls and technologies meshes with easy USB computer connectivity to deliver the control instrument you need.

 
  Дополнителни Информации:  
 

Akai MPD26 Features
- Access 64 samples on 16 pressure and velocity-sensitive MPC pads with four banks each
- MPC technologies include Note Repeat, Swing, 16 Level, Full Level, and Tap Tempo
- Control virtually any 12 software parameters on assignable Q-Link knobs and faders
- Dedicated transport controls transmit MMC and MIDI to DAW and sequencing applications
- MIDI output over USB and traditional DIN MIDI I/O for controlling software and hardware
- Backlit, easy-to-read screen
- USB bus powered, class compliant: plug and play with one USB cable
- Comes with Ableton Live Lite and Editor Librarian software


 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Studio & Recording / Контролери / Keyboard & Pads Контролери

Kатегорија: Клавијатури / MIDI Клавијатури и Контролери / Останати MIDI контролери

Kатегорија: ДЈ / ДЈ Конторлери и Процесори

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Numark   
.
  Numark DJ iO2  
  Numark DJ iO2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure SRH550DJ  
  Shure SRH550DJ  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Novation  
.
  Novation Dicer USB  
  Native Instruments Traktor Pro 2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Native Instruments  
.
  Native Instruments Traktor Pro 2  
  Native Instruments Traktor Pro 2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Native Instruments  
.
  Native Instruments Traktor Scratch A6  
  Native Instruments Traktor Scratch A6  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Numark  
.
  Numark M4  
  Numark M4  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Akai  
.
  Akai APC40 MKII ABLETON LIVE CONTROLLER  
  Akai APC40 MKII ABLETON LIVE CONTROLLER  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer CMD MM-1  
  Behringer CMD MM-1  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата ДЈ Конторлери и Процесори :  
Ableton
Akai
Allen&Heath
Behringer
Denon
Korg
Native Instruments
Novation
Numark
RANE
Roland
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија ДЈ / ДЈ Конторлери и Процесори
 
  ПРОИЗВОД  
  Akai
 
  Akai MPD26  
 

РАСПРОДАДЕНО
The Akai MPD26 is a MIDI-over-USB pad controller with genuine MPC pads. It's perfect for producers, programmers, musicians and DJs. Its blend of intuitive MPC controls and technologies meshes with easy USB connectivity to bring the feel of classic beat making to the world of computer music production.

ЦЕНА: ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

The heart of the Akai MPD26 is its bank of 16 velocity and pressure-sensitive MPC pads, an Akai Professional exclusive. You can access four different sounds from each MPC pads for a total of 64 at your fingertips. The MPD26 also features the MPC series' assignable Q-Link controllers, enabling you to control nearly any parameters in your software in real time. You get six assignable Q-Link faders and six assignable Q-Link 360* knobs so you'll spend less time with the mouse and more time making music. The MPD26 also gives you a dedicated set of transport controls for instant access to the most commonly used DAW or sequencing-software controls.

While the MPC pads and Q-Links might be the heart of the Akai MPD26, its brain is transplanted directly from the MPC. That's because the MPD26 is not just a control surface; it contains some of the key MPC technologies that have made the MPC the de facto standard it is. MPC Note Repeat is a capability that enables the MPD (or MPC) to automatically play a rhythm pattern, such as 16th notes on a hi-hat, for accuracy and speed of entry. MPC Swing is sometimes referred to as "the heart and soul of hip hop" because it turns perfectly aligned sequences into human-feeling time alignments. You can specify exactly the degree and timing of swing you want to apply for the perfect feel. The MPD26 also has MPC Full Level and MPC 16-Level on its pads.

The MPD26 sends MIDI information over its plug-and-play USB interface so you can use it with your Mac or PC without installing any drivers. The USB connection even powers the MPD26 so the included USB cable is all you need. The MPD26 also has traditional DIN MIDI input and output jacks so you can use it with MIDI hardware such as synths and other sound modules. The MPD26 comes with Ableton Live Lite and Editor Librarian software so you can start creating right out of the box.

The Akai MPD26 is the perfect interface between your creativity and the computer-based studio. Its blend of intuitive MPC controls and technologies meshes with easy USB computer connectivity to deliver the control instrument you need.

 
  Дополнителни Информации:  
 

Akai MPD26 Features
- Access 64 samples on 16 pressure and velocity-sensitive MPC pads with four banks each
- MPC technologies include Note Repeat, Swing, 16 Level, Full Level, and Tap Tempo
- Control virtually any 12 software parameters on assignable Q-Link knobs and faders
- Dedicated transport controls transmit MMC and MIDI to DAW and sequencing applications
- MIDI output over USB and traditional DIN MIDI I/O for controlling software and hardware
- Backlit, easy-to-read screen
- USB bus powered, class compliant: plug and play with one USB cable
- Comes with Ableton Live Lite and Editor Librarian software


 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Studio & Recording / Контролери / Keyboard & Pads Контролери

Kатегорија: Клавијатури / MIDI Клавијатури и Контролери / Останати MIDI контролери

Kатегорија: ДЈ / ДЈ Конторлери и Процесори

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Akai   
.
  Akai MIDImix  
  Akai MIDImix  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Akai  
.
  Akai MPC Studio BLACK Edition  
  Akai MPC Studio BLACK Edition  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Allen&Heath  
.
  Allen&Heath Xone:23  
  Allen&Heath Xone:43  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Allen&Heath  
.
  Allen&Heath Xone:43  
  Allen&Heath Xone:43  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure SRH750 DJ  
  Shure SRH750 DJ  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Native Instruments  
.
  Native Instruments Traktor Kontrol F1  
  Native Instruments Traktor Kontrol F1  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Numark  
.
  Numark DJ iO2  
  Numark DJ iO2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer CMD MM-1  
  Behringer CMD MM-1  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.