1 Kurzweil KS40A : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
  > Микрофони  
  > Софтвер  
  > Звучни и DSP Карти  
  > Контролери  
  > Дигитални ХД Снимачи  
  > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard)  
  > Конвертори  
  > Миксети  
  > Монитори  
  >> Активни Монитори  
  >> Пасивни Монитори  
  >> Студиски Засилувачи  
  >> Монитор Контролери  
  > Студиски Слушалки  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  Kurzweil
 
  Kurzweil KS40A Приказ на сите производи од Kurzweil  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Studio & Recording / Монитори / Активни Монитори
 
 

Kurzweil is pleased to present a new line of affordable, compact self-powered monitor speakers. The first model to be introduced, the KS-40A system, is a solid value, competing favorably with other monitors in and above its price range.

ЦЕНА: 7.900 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

The most accurate sound comes from the right combination of ingredients. Housed in a heavy, thick-walled, non-resonant wood cabinet, the KS-40A's sport a magnetically shielded, two-way, bass reflex design and a compact footprint.

Featuring a premium 3/4" dome tweeter and wide-range 4" woofer, 20Wrms system amplification and separate volume and bass adjustments, the KS-40A's are an ideal monitoring solution for the personal project studio or keyboard setup.

High frequencies are crisp and clear, low frequencies are balanced and warm, imparting a transparent sound to the KS-40A's with equal amounts of presence and clarity. For musicians who are on a budget but are unwilling to compromise when it comes to sound quality, the KS-40A's are the perfect compliment to their other affordable, high quality product lines like the SP and PC3LE series.

 
  Дополнителни Информации:  
 

• Cabinet: 100% wood cabinet using 12mm non-resonant MDF

• HF Driver: 3/4 inch (19mm) dome type, magnetically shielded

• LF Driver: 4 inch (106mm) diameter, magnetically shielded

• Bass Reflex Port: rear panel

• Power Output: 10Wrms x2 (at 1KHz, 10% THD)

• Controls: 1x Volume, 1x Sub Bass

• Input Ports: 2 pairs of stereo RCA jacks, internally mixed (Line A inputs feature treble boost of 9dB at 10KHz; Line B inputs are flat)

• Input Impedance: 20K Ohms

• Height: (9-1/16") (23.00 cm)

• Width: (5-7/8") (14.80 cm)

• Depth: (7-1/16") (18.00 cm)

• Weight: (11.00 lb.) (5 kg), both cabinets

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Studio & Recording / Монитори / Активни Монитори

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Behringer   
.
  Behringer TRUTH B2031A  
  Behringer TRUTH B2031A  
  ПовеќеПовеќе  
.
  T.C. Electronic  
.
  TC Electronic Level Pilot  
  TC Electronic Level Pilot  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Dynaudio Acoustics  
.
  Dynaudio M3XE  
  Adam A7X  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Adam  
.
  Adam A7X  
  Adam A7X  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Event Electronics  
.
  Event 20/30  
  Event 20/30  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Dynaudio Acoustics  
.
  Dynaudio LYD8  
  Dynaudio LYD8  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Dynaudio Acoustics  
.
  Dynaudio M3VE  
  Dynaudio M3VE  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Neumann  
.
  Neumann KH 310 A - Active Studio Monitor  
  Neumann KH 310 A - Active Studio Monitor  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Активни Монитори :  
Adam
Akai
Alesis
Avant Electronics
Behringer
Blue Sky
Clavia
Dynaudio Acoustics
Event Electronics
FLUID AUDIO
KRK
Kurzweil
KV2 Audio
LINE6
M-Audio
Mackie
Neumann
Numark
PreSonus
Roland
Tannoy
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Studio & Recording / Монитори / Активни Монитори
 
  ПРОИЗВОД  
  Kurzweil
 
  Kurzweil KS40A  
 

Kurzweil is pleased to present a new line of affordable, compact self-powered monitor speakers. The first model to be introduced, the KS-40A system, is a solid value, competing favorably with other monitors in and above its price range.

ЦЕНА: 7.900 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

The most accurate sound comes from the right combination of ingredients. Housed in a heavy, thick-walled, non-resonant wood cabinet, the KS-40A's sport a magnetically shielded, two-way, bass reflex design and a compact footprint.

Featuring a premium 3/4" dome tweeter and wide-range 4" woofer, 20Wrms system amplification and separate volume and bass adjustments, the KS-40A's are an ideal monitoring solution for the personal project studio or keyboard setup.

High frequencies are crisp and clear, low frequencies are balanced and warm, imparting a transparent sound to the KS-40A's with equal amounts of presence and clarity. For musicians who are on a budget but are unwilling to compromise when it comes to sound quality, the KS-40A's are the perfect compliment to their other affordable, high quality product lines like the SP and PC3LE series.

 
  Дополнителни Информации:  
 

• Cabinet: 100% wood cabinet using 12mm non-resonant MDF

• HF Driver: 3/4 inch (19mm) dome type, magnetically shielded

• LF Driver: 4 inch (106mm) diameter, magnetically shielded

• Bass Reflex Port: rear panel

• Power Output: 10Wrms x2 (at 1KHz, 10% THD)

• Controls: 1x Volume, 1x Sub Bass

• Input Ports: 2 pairs of stereo RCA jacks, internally mixed (Line A inputs feature treble boost of 9dB at 10KHz; Line B inputs are flat)

• Input Impedance: 20K Ohms

• Height: (9-1/16") (23.00 cm)

• Width: (5-7/8") (14.80 cm)

• Depth: (7-1/16") (18.00 cm)

• Weight: (11.00 lb.) (5 kg), both cabinets

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Studio & Recording / Монитори / Активни Монитори

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Dynaudio Acoustics   
.
  Dynaudio M3XE  
  Dynaudio M3XE  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer Monitor Speakers 1C  
  Behringer Monitor Speakers 1C  
  ПовеќеПовеќе  
.
  SM Pro Audio  
.
  SM Pro Audio Nano Patch Plus  
  Tannoy Reveal 502  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Tannoy  
.
  Tannoy Reveal 502  
  Tannoy Reveal 502  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Dynaudio Acoustics  
.
  Dynaudio BM14S II  
  Dynaudio BM14S II  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Akai  
.
  Akai RPM3 Monitors  
  Akai RPM3 Monitors  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  BEHRINGER MONITOR 2 USB  
  BEHRINGER MONITOR 2 USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Roland  
.
  Roland CM-30 Cube Monitor  
  Roland CM-30 Cube Monitor  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.