1 ZOOM H4N PRO : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
  > Миксети  
  > Микрофони  
  > Монитори  
  > Слушалки  
  > Уреди за Репродукција и Снимање  
  >> Грамофони  
  >> ЦД/ДВД Плеери-Снимачи  
  >> Хард Диск Снимачи  
  >> Останато  
  >> Касетни Плеери-Снимачи  
  >> МиниДиск Плеери-Снимачи  
  > Процесори  
  > Теренска Опрема  
  > Студиски Светла  
  > Софтвер и Дополнителна Опрема  
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  ZOOM
 
  ZOOM H4N PRO Приказ на сите производи од ZOOM  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Радио, ТВ и "Бродкаст" / Уреди за Репродукција и Снимање / Хард Диск Снимачи
 
 

ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 14300,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 15400,oo ден
ZOOM H4N PRO | 4-CHANNEL HANDHELD DIGITAL RECORDER

Portable Digital Recorder.
Representing the next level of professional recording performance, the H4n delivers superior audio quality and dramatically improves the user experience.

ЦЕНА: 15.400 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

Additional Features
Record up to 140 dB SPL with X/Y microphones.
Output/headphone jack with dedicated volume control.
Built-in reference speaker for fast playback.
Internal mix-down: Four-track to stereo and stereo to dual mono.
Up to 99 marks per recording.
Normalize (maximum gain) and Divide (file-splitting) functions.
Mounts to mic stand or tripod, or directly to DSLR with optional Hot Shoe adapter


Adjustable Stereo X/Y Microphone
Can Record 4 Tracks Simultaneously
2 x XLR / 1/4" Combination Input Jacks
3.5mm Line Input with 2.5V Plug-In Power
28 & 48V Phantom Power
Record & Play WAV & MP3 Formats
AD/DA Conversion up to 24-Bit / 96 kHz
Built-In Metronome and Chromatic Tuner
2-In/2-Out Interface via USB
Rubberized Body with Locking XLR Jacks
The H4n Pro can record up to four simultaneous channels of audio at resolutions and sample rates higher than CD-quality, capturing sound sources in WAV and MP3 formats. It utilizes an SDHC card for storage and a USB connection for transferring material to your computer. A pair of standard AA batteries powers the device, and can provide up to 12 hours of continuous recording in Stamina mode (using NiMH 2450 mAh batteries)

 
  Дополнителни Информации:  
 

Additional Features
Record up to 140 dB SPL with X/Y microphones.
Output/headphone jack with dedicated volume control.
Built-in reference speaker for fast playback.
Internal mix-down: Four-track to stereo and stereo to dual mono.
Up to 99 marks per recording.
Normalize (maximum gain) and Divide (file-splitting) functions.
Mounts to mic stand or tripod, or directly to DSLR with optional Hot Shoe adapter.

Built-In Stereo Mic in X/Y Configuration
The on-board X/Y stereo microphone can cover a wide berth whilst capturing any sound source in its center with precision. Both microphones are angle-adjustable: You can change the angle of capture from 90° (for a focused stereo image) or 120° (for a wider stereo image) simply by twisting each mic's capsule.
On-Board M/S Decoder
Perhaps you'd prefer to capture stereo audio by means of an M/S technique, rather than through the H4n Pro's X/Y-configured capsules. Should you wish to plug external microphones into the unit's preamp for this very purpose, the H4n Pro provides an on-board MS decoder, allowing you to adjust the width of the stereo image within the device itself. This is useful both for sound design and for broadcasting.
Connections
Revamped with the same low-noise preamps as the H5 and H6, the H4n Pro provides combination inputs for XLR or 1/4" connections, both balanced and unbalanced. As such, it can handle mic/line and instrument signals. 24 or 48V Phantom can be applied to both inputs. Additionally, a stereo 3.5mm line jack for external devices—lavalier microphones, for example—is included. This jack supplies 2.5V power, if need be.

Check out how cool the new Zoom H4n really is!Zoom H4n demo live from Winter NAMM 2009 featuring Kiko Loureiro and Paul Pesco.

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" / Уреди за Репродукција и Снимање / Хард Диск Снимачи

Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" / Теренска Опрема / Уреди за Теренско Снимање

Kатегорија: Studio & Recording / Дигитални ХД Снимачи

 
 
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Хард Диск Снимачи :  
D&R
Fairlight
Tascam
ZOOM
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Радио, ТВ и "Бродкаст" / Уреди за Репродукција и Снимање / Хард Диск Снимачи
 
  ПРОИЗВОД  
  ZOOM
 
  ZOOM H4N PRO  
 

ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 14300,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 15400,oo ден
ZOOM H4N PRO | 4-CHANNEL HANDHELD DIGITAL RECORDER

Portable Digital Recorder.
Representing the next level of professional recording performance, the H4n delivers superior audio quality and dramatically improves the user experience.

ЦЕНА: 15.400 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

Additional Features
Record up to 140 dB SPL with X/Y microphones.
Output/headphone jack with dedicated volume control.
Built-in reference speaker for fast playback.
Internal mix-down: Four-track to stereo and stereo to dual mono.
Up to 99 marks per recording.
Normalize (maximum gain) and Divide (file-splitting) functions.
Mounts to mic stand or tripod, or directly to DSLR with optional Hot Shoe adapter


Adjustable Stereo X/Y Microphone
Can Record 4 Tracks Simultaneously
2 x XLR / 1/4" Combination Input Jacks
3.5mm Line Input with 2.5V Plug-In Power
28 & 48V Phantom Power
Record & Play WAV & MP3 Formats
AD/DA Conversion up to 24-Bit / 96 kHz
Built-In Metronome and Chromatic Tuner
2-In/2-Out Interface via USB
Rubberized Body with Locking XLR Jacks
The H4n Pro can record up to four simultaneous channels of audio at resolutions and sample rates higher than CD-quality, capturing sound sources in WAV and MP3 formats. It utilizes an SDHC card for storage and a USB connection for transferring material to your computer. A pair of standard AA batteries powers the device, and can provide up to 12 hours of continuous recording in Stamina mode (using NiMH 2450 mAh batteries)

 
  Дополнителни Информации:  
 

Additional Features
Record up to 140 dB SPL with X/Y microphones.
Output/headphone jack with dedicated volume control.
Built-in reference speaker for fast playback.
Internal mix-down: Four-track to stereo and stereo to dual mono.
Up to 99 marks per recording.
Normalize (maximum gain) and Divide (file-splitting) functions.
Mounts to mic stand or tripod, or directly to DSLR with optional Hot Shoe adapter.

Built-In Stereo Mic in X/Y Configuration
The on-board X/Y stereo microphone can cover a wide berth whilst capturing any sound source in its center with precision. Both microphones are angle-adjustable: You can change the angle of capture from 90° (for a focused stereo image) or 120° (for a wider stereo image) simply by twisting each mic's capsule.
On-Board M/S Decoder
Perhaps you'd prefer to capture stereo audio by means of an M/S technique, rather than through the H4n Pro's X/Y-configured capsules. Should you wish to plug external microphones into the unit's preamp for this very purpose, the H4n Pro provides an on-board MS decoder, allowing you to adjust the width of the stereo image within the device itself. This is useful both for sound design and for broadcasting.
Connections
Revamped with the same low-noise preamps as the H5 and H6, the H4n Pro provides combination inputs for XLR or 1/4" connections, both balanced and unbalanced. As such, it can handle mic/line and instrument signals. 24 or 48V Phantom can be applied to both inputs. Additionally, a stereo 3.5mm line jack for external devices—lavalier microphones, for example—is included. This jack supplies 2.5V power, if need be.

Check out how cool the new Zoom H4n really is!Zoom H4n demo live from Winter NAMM 2009 featuring Kiko Loureiro and Paul Pesco.

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" / Уреди за Репродукција и Снимање / Хард Диск Снимачи

Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" / Теренска Опрема / Уреди за Теренско Снимање

Kатегорија: Studio & Recording / Дигитални ХД Снимачи

 
 
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.