1 Apogee GiO : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
  > Микрофони  
  > Софтвер  
  > Звучни и DSP Карти  
  >> USB  
  >> Firewire  
  >> PCI, PCIe, PCMCIA ...  
  >> DSP - Процесорски Карти  
  >> Останати Уреди со Аудио Интерфејси  
  > Контролери  
  > Дигитални ХД Снимачи  
  > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard)  
  > Конвертори  
  > Миксети  
  > Монитори  
  > Студиски Слушалки  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  Apogee
 
  Apogee GiO Приказ на сите производи од Apogee  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Studio & Recording / Звучни и DSP Карти / USB
 
 

GiO is the complete guitar interface for Apple’s new Logic Studio 9, MainStage 2 and GarageBand ’09. Combining effects control, recording functions and amazing sound quality, GiO delivers total access to incredible sounding guitar amps and effects in a single foot controller and interface.

ЦЕНА: 22.900 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

Designed to work with the new Logic Studio 9 and MainStage 2, GiO allows guitar players to control recording functions, preset changes and plug-ins like Amp Designer and Pedalboard, along with new Playback and Loopback features in MainStage. With GarageBand 09, GiO is truly plug-and-play and lets users quickly connect their guitar, select and control built-in Amps and stompboxes, and record.Stomp on it. Effects control without the mouse.

Imagine finding your sound without going back and forth from your guitar to your Mac. With GiO, you can audition effects presets in GarageBand, Logic and MainStage, and turn effects on and off while playing or recording... all without touching your keyboard.

Hands free recording.

GiO frees you from key-command recording allowing you to concentrate on your performance and not the space bar. The five transport buttons on GiO let you record, play, stop and quickly navigate thru your track without taking your hands off the neck of your guitar.

"Next" preset please.

Previous and Next preset select buttons let you quickly audition and toggle between guitar amps and effects presets in Logic and GarageBand and the patch lists in MainStage.

Features:
Unbalanced 1/4” high impedance instrument input
1/4” MIDI Expression pedal input
Line-level, 1/4” stereo output for headphones, powered monitors
or an instrument amplifier
A/D and D/A conversion @ 44.1/48kHz, 24-bit
5 Stompbox buttons, dynamically color coded to match software effects
5 Transport control buttons, dynamically lit when engaged
2 “Previous/Next” preset selection buttons
Control built into Apple’s GarageBand '09, Logic Pro 9, and MainStage 2 software
Dimensions: 7" W x 18" L x 2.5" H

Computer: Mac, with an Intel or PowerPC G5 processor
Memory: 1 GB minimum of installed RAM, 2 GB recommended
OS: 10.5.7 or greater
Apple’s GarageBand '09, Logic Pro 9, MainStage 2, Logic Express 9
Connection and Power: USB, powered by any available USB port on the computer

 
  Дополнителни Информации:  
 

rom programmer and live tech for Nine Inch Nails to producer, mixer and guitarist in Maynard Keenans Puscifer, Mat Mitchell knows how to work both sides of the show. A Logic man in the studio and a MainStage enthusiast in front of a crowd, Mat swears by his Symphony Mobile System with Rosetta 800 for both his own and outside projects. Newly converted to the ease-of-use and adaptability of Apogees GiO, Mat shares how he uses it, what it does, and why he thinks its the perfect addition for any recording musician.GiO is the complete guitar interface for Apples new Logic Studio 9, MainStage 2 and GarageBand 09. Combining effects control, recording functions and amazing sound quality, GiO delivers total access to incredible sounding guitar amps and effects in a single foot controller and interface. This video demonstrates GiOs features and functions and gives an overview of GiOs Logic, MainStage and GarageBand integration.

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Studio & Recording / Звучни и DSP Карти / USB

Kатегорија: Studio & Recording / Контролери / Recording (DAW) Контролери

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Allen&Heath   
.
  Allen&Heath Xone K2  
  Allen&Heath Xone K2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Universal Audio  
.
  Universal Audio UAD 2 APOLLO FIREWIRE Interface  
  Universal Audio UAD 2 APOLLO FIREWIRE Interface  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure X2U XLR-USB Adapter  
  M-AUDIO M-TRACK 2X2M  
  ПовеќеПовеќе  
.
  M-Audio  
.
  M-AUDIO M-TRACK 2X2M  
  M-AUDIO M-TRACK 2X2M  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Numark  
.
  Numark DJ iO2  
  Numark DJ iO2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RME  
.
  RME MADIface XT  
  RME MADIface XT  
  ПовеќеПовеќе  
.
  PreSonus  
.
  Presonus StudioLive 16.4.2  
  Presonus StudioLive 16.4.2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer UMC 204HD U-PHORIA  
  Behringer UMC 204HD U-PHORIA  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата USB :  
Akai
Allen&Heath
Antelope
Apogee
Audient
Avid
Behringer
Denon
Focusrite
IK Multimedia
Lexicon
LINE6
M-Audio
Native Instruments
Numark
PreSonus
Prism Sound
RME
Roland
SPL
Universal Audio
ZOOM
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија Studio & Recording / Звучни и DSP Карти / USB
 
  ПРОИЗВОД  
  Apogee
 
  Apogee GiO  
 

GiO is the complete guitar interface for Apple’s new Logic Studio 9, MainStage 2 and GarageBand ’09. Combining effects control, recording functions and amazing sound quality, GiO delivers total access to incredible sounding guitar amps and effects in a single foot controller and interface.

ЦЕНА: 22.900 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

Designed to work with the new Logic Studio 9 and MainStage 2, GiO allows guitar players to control recording functions, preset changes and plug-ins like Amp Designer and Pedalboard, along with new Playback and Loopback features in MainStage. With GarageBand 09, GiO is truly plug-and-play and lets users quickly connect their guitar, select and control built-in Amps and stompboxes, and record.Stomp on it. Effects control without the mouse.

Imagine finding your sound without going back and forth from your guitar to your Mac. With GiO, you can audition effects presets in GarageBand, Logic and MainStage, and turn effects on and off while playing or recording... all without touching your keyboard.

Hands free recording.

GiO frees you from key-command recording allowing you to concentrate on your performance and not the space bar. The five transport buttons on GiO let you record, play, stop and quickly navigate thru your track without taking your hands off the neck of your guitar.

"Next" preset please.

Previous and Next preset select buttons let you quickly audition and toggle between guitar amps and effects presets in Logic and GarageBand and the patch lists in MainStage.

Features:
Unbalanced 1/4” high impedance instrument input
1/4” MIDI Expression pedal input
Line-level, 1/4” stereo output for headphones, powered monitors
or an instrument amplifier
A/D and D/A conversion @ 44.1/48kHz, 24-bit
5 Stompbox buttons, dynamically color coded to match software effects
5 Transport control buttons, dynamically lit when engaged
2 “Previous/Next” preset selection buttons
Control built into Apple’s GarageBand '09, Logic Pro 9, and MainStage 2 software
Dimensions: 7" W x 18" L x 2.5" H

Computer: Mac, with an Intel or PowerPC G5 processor
Memory: 1 GB minimum of installed RAM, 2 GB recommended
OS: 10.5.7 or greater
Apple’s GarageBand '09, Logic Pro 9, MainStage 2, Logic Express 9
Connection and Power: USB, powered by any available USB port on the computer

 
  Дополнителни Информации:  
 

rom programmer and live tech for Nine Inch Nails to producer, mixer and guitarist in Maynard Keenans Puscifer, Mat Mitchell knows how to work both sides of the show. A Logic man in the studio and a MainStage enthusiast in front of a crowd, Mat swears by his Symphony Mobile System with Rosetta 800 for both his own and outside projects. Newly converted to the ease-of-use and adaptability of Apogees GiO, Mat shares how he uses it, what it does, and why he thinks its the perfect addition for any recording musician.GiO is the complete guitar interface for Apples new Logic Studio 9, MainStage 2 and GarageBand 09. Combining effects control, recording functions and amazing sound quality, GiO delivers total access to incredible sounding guitar amps and effects in a single foot controller and interface. This video demonstrates GiOs features and functions and gives an overview of GiOs Logic, MainStage and GarageBand integration.

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Studio & Recording / Звучни и DSP Карти / USB

Kатегорија: Studio & Recording / Контролери / Recording (DAW) Контролери

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Roland   
.
  Roland UA-33 Tri Capture  
  Roland UA-33 Tri Capture  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Universal Audio  
.
  Universal Audio UAD 2 APOLLO FIREWIRE Interface  
  Universal Audio UAD 2 APOLLO FIREWIRE Interface  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Lexicon  
.
  Lexicon IO42  
  Roland UA-11 Duo Capture  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Roland  
.
  Roland UA-11 Duo Capture  
  Roland UA-11 Duo Capture  
  ПовеќеПовеќе  
.
  PreSonus  
.
  PreSonus AudioBox Studio Bundle  
  PreSonus AudioBox Studio Bundle  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer UMC 204HD U-PHORIA  
  Behringer UMC 204HD U-PHORIA  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Native Instruments  
.
  Native Instruments Traktor Kontrol S5  
  Native Instruments Traktor Kontrol S5  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Apogee  
.
  Apogee Duet  
  Apogee Duet  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.