1 Numark DJ iO2 : Artist Sistems d.o.o. Macedonia - Pro audio equipment & musical instruments
   
   
 
БарајБарај
 
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist.com.mk        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
         
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
  > Миксети  
  > ЦД Плеери  
  > Грамофони  
  > ДЈ Конторлери и Процесори  
  > ДЈ Слушалки  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
  Numark
 
  Numark DJ iO2 Приказ на сите производи од Numark  
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија ДЈ / ДЈ Конторлери и Процесори
 
 

Complete I/O system for laptop performers.

ЦЕНА: 4.800 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
.
 

Numark’s original DJ|iO audio interface offered mobile DJs, music producers, and computer musicians a simple way to get up and running with any DJ controller that lacked a built-in audio interface. DJ|iO 2 is an updated and enhanced version of DJ|iO that features new routing capabilities and the ability to record audio directly to your computer. DJs and other performers can employ DJ|iO2 in a wide variety of performance environments, including setups involving music-mixing software and a hardware controller such as TOTAL CONTROL, STEALTH CONTROL, or MixMeister Control. Other performers, including CD DJs and non-musician computer users, can appreciate DJ|iO’s portability and small footprint.

Perform with pro-grade sound.
DJ|iO2 features high-quality, audio playback with 24-bit / 44.1 kHz resolution and an ultra-low-latency signal path designed for real-time, pro-quality mixing. Its RCA stereo outputs integrate with main sound systems, and an onboard 1/4” headphone output lets you cue and output your main mix simultaneously. DJ|iO2 also has a 1/4" microphone for MCing, performing, and singing.
Record your sets to your computer.

DJ|iO2 includes the ability to record the mix and microphone signals onto your computer. Record sets, live shows, practices, performances, and more, and then use your laptop for additional editing and post-production. DJ|iO2 makes it easy to share your recorded sets with your friends and fans.
Compact and rugged enough to live in your gig bag.

DJ|iO2 comes with a compact, portable design that leaves a small footprint on the stage or your desktop. Plus, it’s powered over USB and supports plug-and-play for maximum portability. You can also power DJ|iO2 via wall power with a six-volt AC adapter (sold separately).

 
  Дополнителни Информации:  
 

FEATURES

Easily connects to your computer for pro-quality audio output from any DJ software
Works with any digital DJ controller, including the Numark Mixtrack II
Enables USB audio-computer recording for recording the mix and microphone signals
Studio-grade 24-bit/44.1 audio quality
1/4-inch headphone output with volume control for easy track cueing
1/4-inch microphone input for MCing, performing, singing, and more
USB-powered; no power adapter required
Ultra-low-latency for real-time, responsive mixing
Stereo RCA master output
Class-compliant USB connection that instantly works with your Mac and PC; no drivers required
INCLUDES

DJ|iO II
USB Cable
Quickstart Guide

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Studio & Recording / Звучни и DSP Карти / USB

Kатегорија: ДЈ / ДЈ Конторлери и Процесори

Kатегорија: ДЈ / Дополнителна Опрема и Аксесоари

 
 
     
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Novation   
.
  NOVATION CIRCUIT GROOVE BOX  
  NOVATION CIRCUIT GROOVE BOX  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Numark  
.
  Numark DJ iO2  
  Numark DJ iO2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Numark  
.
  Numark Mixtrack Pro 3  
  Allen&Heath Xone K2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Allen&Heath  
.
  Allen&Heath Xone K2  
  Allen&Heath Xone K2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Numark  
.
  Numark M2 2-Channel Scratch Mixer  
  Numark M2 2-Channel Scratch Mixer  
  ПовеќеПовеќе  
.
  American Audio  
.
  American Audio CDI100 MP3  
  American Audio CDI100 MP3  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Numark  
.
  NUMARK MIXTRACK PLATINUM  
  NUMARK MIXTRACK PLATINUM  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RANE  
.
  RANE Sixty-Two  
  RANE Sixty-Two  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.

 
     
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата ДЈ Конторлери и Процесори :  
Ableton
Akai
Allen&Heath
Behringer
Denon
Korg
Native Instruments
Novation
Numark
RANE
Roland
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
       
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти
                 
   
     
 
Испринтај го Артиклот!   Сподели со Пријател!
 
  Локација:
Kатегорија ДЈ / ДЈ Конторлери и Процесори
 
  ПРОИЗВОД  
  Numark
 
  Numark DJ iO2  
 

Complete I/O system for laptop performers.

ЦЕНА: 4.800 ДЕН
    Изберете за Поголема Фотографија
 
 
 
  Техничка Спецификација:  
 
 

Numark’s original DJ|iO audio interface offered mobile DJs, music producers, and computer musicians a simple way to get up and running with any DJ controller that lacked a built-in audio interface. DJ|iO 2 is an updated and enhanced version of DJ|iO that features new routing capabilities and the ability to record audio directly to your computer. DJs and other performers can employ DJ|iO2 in a wide variety of performance environments, including setups involving music-mixing software and a hardware controller such as TOTAL CONTROL, STEALTH CONTROL, or MixMeister Control. Other performers, including CD DJs and non-musician computer users, can appreciate DJ|iO’s portability and small footprint.

Perform with pro-grade sound.
DJ|iO2 features high-quality, audio playback with 24-bit / 44.1 kHz resolution and an ultra-low-latency signal path designed for real-time, pro-quality mixing. Its RCA stereo outputs integrate with main sound systems, and an onboard 1/4” headphone output lets you cue and output your main mix simultaneously. DJ|iO2 also has a 1/4" microphone for MCing, performing, and singing.
Record your sets to your computer.

DJ|iO2 includes the ability to record the mix and microphone signals onto your computer. Record sets, live shows, practices, performances, and more, and then use your laptop for additional editing and post-production. DJ|iO2 makes it easy to share your recorded sets with your friends and fans.
Compact and rugged enough to live in your gig bag.

DJ|iO2 comes with a compact, portable design that leaves a small footprint on the stage or your desktop. Plus, it’s powered over USB and supports plug-and-play for maximum portability. You can also power DJ|iO2 via wall power with a six-volt AC adapter (sold separately).

 
  Дополнителни Информации:  
 

FEATURES

Easily connects to your computer for pro-quality audio output from any DJ software
Works with any digital DJ controller, including the Numark Mixtrack II
Enables USB audio-computer recording for recording the mix and microphone signals
Studio-grade 24-bit/44.1 audio quality
1/4-inch headphone output with volume control for easy track cueing
1/4-inch microphone input for MCing, performing, singing, and more
USB-powered; no power adapter required
Ultra-low-latency for real-time, responsive mixing
Stereo RCA master output
Class-compliant USB connection that instantly works with your Mac and PC; no drivers required
INCLUDES

DJ|iO II
USB Cable
Quickstart Guide

 
  Останати Категории за овој Артикал:  
 
Kатегорија: Studio & Recording / Звучни и DSP Карти / USB

Kатегорија: ДЈ / ДЈ Конторлери и Процесори

Kатегорија: ДЈ / Дополнителна Опрема и Аксесоари

 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Numark   
.
  NUMARK PT 01 SCRATCH  
  NUMARK PT 01 SCRATCH  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Denon  
.
  Denon DN-X500 Pro DJ Mixer  
  Denon DN-X500 Pro DJ Mixer  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Numark  
.
  Numark MP102  
  AUDIO TECHNICA LP-5  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Audio-Technica  
.
  AUDIO TECHNICA LP-5  
  AUDIO TECHNICA LP-5  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RANE  
.
  Rane TTM 56S  
  Rane TTM 56S  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure SE315  
  Shure SE315  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Denon  
.
  Denon DN-HC1000S Serato Scratch Live Sub Controller  
  Denon DN-HC1000S Serato Scratch Live Sub Controller  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer Xenyx QX1002USB  
  Behringer Xenyx QX1002USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 

Напомена: Фотографиите се отвараат во нов прозорец. Доколку имате инсталирано некој "pop-up blocker" програм потребно е да го деактивирате.

----------------------------------------------------------------------------------
1. Сите цени наведени на ВЕБ Странта се малопродажни цени (МПЦ) изразени во ДЕНАРИ СО пресметан ДДВ.

2. Го задржуваме правото на промена на цените без претходна најава.

4. За евентуална погрешна фотографија, цена, или пак, неточен опис на производот НЕ сносиме одговорност.